AGD’den 'Cuma Vakti' taktiri

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanlığı, Denizli’de Cuma saatinde dükkanlarını kapalı tutan esnaflara Tebrik Belgesi takdiminde bulundu.

12 Ağustos 2018 Pazar 11:59
AGD’den 'Cuma Vakti' taktiri

HABER MERKEZİ

Türkiye’nin yüz akı gençlik teşkilatlarından olan AGD yine örnek bir projeye daha imza attı. Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanlığı, Denizli’de cuma saatinde dükkanlarını kapalı tutan esnaflara Tebrik Belgesi verdi.

ALLAH’IN EMİRLERİNİ YAŞATMAK ÖNEMLİ

Tebrik takdimi sırasında bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanı Ekrem Çetin, “İslam’ı, Allah’ın emirlerini yaşamak gibi yaşatmak da önemli. Rabbimiz Cuma Suresi 9. Ayet-i Kerimesinde, ‘Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.’ Bu ayet-i kerime mucibince haftamızın en hayırlı günü olan cuma günümüze ve saatine saygı gösteren özellikle de ‘Cuma günleri cuma saatinde kapalıyız’ yazısını yazarak dükkanına asan esnaf ve işyeri sahiplerini tebrik ediyor, Rabbimizden bol bereketli kazançlar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ağustos 2018 Pazar 11:59

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Ocak 2019