ABD’ye karşı bir yıllık maaşını devlete bağışladı

ABD’nin Türkiye’ye karşı aldığı skandal yaptırım kararına tepkiler tüm yurtta boykot edilirken Şırnak’ta Bursuva Aşireti Lideri Abdulkerim Özdemir de bu boykota destek verdi. Özdemir, bir yıllık maaşını devlete bağışlayacağını açıkladı.

12 Ağustos 2018 Pazar 11:50
ABD’ye karşı bir yıllık maaşını devlete bağışladı

HASAN EĞRİGÖZ / ANKARA

Şırnak’ın Görümlü köyünde yaşayan Bursuva Aşireti Lideri Abdulkerim Özdemir, Türkiye’nin ekonomik savaş verdiği bu dönemde örnek davranışta bulunarak bir yıllık maaşını devlete bağışlayacağını açıkladı. Akit’e konuşan Özdemir, daha önce de Marmara depreminde depremzedelere de bir yıllık maaşını bağışlamış. Özdemir, “30 yıldır aldığım hiçbir maaşı kendim için kullanmadım. Doğu’da gariban çok. 30 yıldır maaşımı oraya veriyorum. Bu sefer devletimiz ekonomik sıkıntıya girdi. Şimdiye kadar çok badireler atlattı bu ülke. Türkiye Cumhuriyetinin yükselişini hazmedemeyenlere karşı benim de katkım olsun istedim” dedi.

İŞADAMLARINA ÇAĞRI

15 Temmuz şehitleri adına 96 kurban kesen Abdulkerim Özdemir, şunları dile getirdi: “Şehitlerimiz o gece orada olmasaydı, darbeye karşı konulmasaydı Türkiye için çok kötü şeyler olacaktı. Biz dua ettik, oradaki aziz milletimiz mücadele etti. Türk milleti yıllardır bağımsızlığı için savaşan bir millettir. Yine savaşır. Bunlar doğum sancıları. Biz devletimizi seviyoruz. Ayrıca devletimizi sevmemiz gerektiği Kur’an’da da yazıyor. Türkiye giderse hepimiz gideriz. Türkiye varsa hepimiz varız. O yüzden vatanımıza sahip çıkmalıyız. İşadamlarının da bu konuda elini taşın altına koymalarını istiyorum.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ağustos 2018 Pazar 11:50

YORUM YAZ

  • GELECEK ASRIN LİDERİGELECEK ASRIN LİDERİ7 ay önce
    aynı delikanlılığı tüm yandaşşlardan ve asrın liderinden görmek isteriz
  • DeryaDerya7 ay önce
    Ver mehteri VermehteriBir yıllık Emekli maaşını devlete bagışlamış Aşiret lideri Güçü onamı yetmiştek. Zaten o para cerez parası.
  • davincidavinci7 ay önce
    bu kadar basit.bir hesap açılsın para toplayalım.15 temmuzda yaptık.şimdi daha iyisini yaparız.her zaman diyorum.siyasetle ilgim alakam yok ak partili değilim.ancak hesap açılır vatandştan para istenirse toplanır.böyle bir kampanyanında ak partisi mhp si chp lisi olmaz.her partiden vatandaşın katılımı olacaktır dünyayı şaşırtırız.fakir fukara dolar bozdururken zenginler topluyor.ancak bir bankada hesap açılırsa zenginide fakiride ak partiliside chpli mhpliside para yardımı yardımı yapacaktır ...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019