• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

5 general istifa mı etti? Bakanlıktan flaş açıklama

Sözcü'de köşe karalayan Saygı Öztürk'ün ortaya attığı "5 generalin TSK'dan istifa ettiği" iddialarına ilişkin MSB'den açıklama geldi.

Yeniakit Publisher
2021-09-23 10:16:00 - 2021-09-23 11:26:11
5 general istifa mı etti? Bakanlıktan flaş açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) 5 generalin istifa ettiğine dair haberler medyaya yansıdı, bazı köşe yazarları bu haberlere dair yorumlarını yazdı. Sözcü'nün "Saygısız Saygı"sı Saygı Öztürk, söz konusu iddiayı ortaya atarak kargaşa çıkarmaya kalkıştı.

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından iddialara ilişkin açıklama geldi.

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, son dönemde bazı basın yayın organlarında "emeklilik için talepte bulunan generaller" hakkında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

TSK'da görev yapan personelin emeklilik hakkını kazanmalarının ardından bu yönde talepte bulunmalarını doğal bir hak olarak değerlendiren kaynaklar, "Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nda yer alan düzenlemeler çerçevesinde, emeklilik hakkını kazanmaları kaydıyla, dileyen her TSK personeli görevini ifa sırasında kendi isteği ve iradesi ile ocak-şubat veya temmuz-ağustos aylarında emeklilik talebinde bulunabilmektedir." bilgisini paylaştı.

Bu kapsamda emeklilik dilekçesi alınması işlemlerinin 31 Ağustos 2021'de tamamlandığını belirten kaynaklar, şunları kaydetti:

"Sadece iki generalimiz sağlık ve ailevi nedenlerle emeklilik talebinde bulunmuş ve talepleri kabul edilmiştir.

Söz konusu iki generalimizin emeklilik taleplerini olağan dışı bir işlem gibi göstererek TSK'da sıkıntı varmış gibi vermek, sayılar ve isimler vererek olumsuz algı oluşturmaya çalışmak, iyi niyetle açıklanması mümkün olmayan, hem emeklilik talebinde bulunan personelimizin kişilik haklarına saygısızlık hem de TSK'yı yıpratmaya yönelik algı oluşturma çabaları olarak değerlendirilmektedir.

Asılsız haberlerle hakları ihlal edilen personelimizin gerçeği yansıtmayan haber veya yorumlara karşı her türlü hukuki yola başvurma hakkı saklıdır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SAKİN

saygı öztürk 5 GENERALİMİZ İN İSTİFA ETTİĞİNİ BELGELERİYLE BİLGİLERİYLE ŞAHİTLERİYLE İSPAT ETMEN GEREKMİYOR MU. ÇIK TV LERE İSPAT ET BEKLİYORUZ. İSPAT EDEMEZSEN MÜFTERİ DİYECEĞİZ

memleketim

zillettttt hep yalan hep tiyatrooo
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23