Şovcu vekil Mahmut Tanal kadın polise artistlik yaptı

CHP'nin şovcu vekili Mahmut Tanal'ınÜsküdar Validebağ Korusu yanındaki cami inşaatında basın açıklaması yapmak istemesine kadın polis izin vermeyince Tanal, milletvekili kimliğini göstererek "Sen kimsin" dedi.

25 Ekim 2014 Cumartesi 10:57
Şovcu vekil Mahmut Tanal kadın polise artistlik yaptı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Üsküdar Validebağ Korusu yanındaki cami inşaatına tepki gösteren mahalle halkına destek olmak için bölgeye geldi.

YİNE POLİSLE TARTIŞTI

Daha önce de Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde polislerle tartışarak polis aracı kovalayan Mahmut Tanal, Üsküdar Validebağ Korusu yanında yapılacak olan caminin inşaatında basın açıklaması yapmak isteyerek kadın polisle tartıştı.

MİLLETVEKİLİ KİMLİĞİYLE İÇERİ GİRMEYE ÇALIŞTI

Kadın polisin, içeri almaması üzerine milletvekili kimliğini göstererek "Bir de sen kimliğini göster. Sen kimsin" dedikten sonra kadın polisi iterek içeri girmeye çalıştı.

Yaşanan olayların ardından, Mahmut Tanal, bölgedeki bir çevik kuvvet komiser yardımcısının araya girmesiyle içeri alınarak basın açıklaması yaptı.

"ARSAMI VEREYİM CAMİ YAPSINLAR"

Tanal, "Benim arsam buradan daha büyük. Gelsinler gerçekten cami ihtiyaçları varsa ben evimi bağışlayayım cami yapsınlar. Burada bugüne kadar bu mevcut alan koruyu halk karşı çıkınca ve mahkeme yürütme kararını durdurma kararı verince, belediyenin yapabileceği bir şey kalmadı. Ancak bu sefer cami kartını çıkartarak işte bakın bunlar dini tesislere karşıdır. Bu intibayı yaratma amacını söylemeye çalışıyorlar. Bu külliyen yalandır. Bu çevrede bildiğimiz kadarıyla 26 tane cami vardır. Buraya en yakın olan 4 tane cami vardır. Aslında buradaki amaç kar ve ranttır. Bunlar dinle halkımızı kandırıyorlar, bu din hepimizin dini. Bu din birilerinin tekelinde değil. Netice itibarıyla dini anlamda gerçekten camiye ihtiyaç varsa ben bağışlarım yeter ki yapılabilsin cami. Ama maalesef amaç bu değil. Ben burada sizlerin vasıtasıyla sağduyulu hareket ederler yetkililer mevcut olan koruyu inşaata dönüştürmezler" dedi.

Haber Tarihi: 25 Ekim 2014 Cumartesi 10:57

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    15 Aralık 2018