'Kızıl Soros' gözaltına alındı

​Türkiye aleyhine ajanlık faaliyeti yürüten STK'ların finansörü olduğu öne sürülen “Kızıl Soros” lakaplı iş adamı Osman Kavala gözaltına alındı.

19 Ekim 2017 Perşembe 03:17
'Kızıl Soros' gözaltına alındı

Gaziantep'ten uçakla İstanbul'a dönen iş adamı Kavala'ya, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Atatürk Havalimanı'nda gözaltı işlemi uygulandı.

Daha sonra Kavala, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine getirildi.

KATI PİRİ'DEN 'ACİL ÇAĞRI' TWEETİ

​Türkiye aleyhine ajanlık faaliyeti yürüten pekçok STK'nın finansörü ve Birgün gazetesinin sahibi Kavala'nın gözaltına alınmasının ardından Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri panikleyerek Twitter'dan acil serbest bırakılmasını istedi. Piri, Kavala'nın gözaltına alınmasının ardından Twitter'dan paylaştığı mesajda "Osman Kavala'nın İstanbul'da gözaltına alınması çok rahatsız edici. Avrupa Parlamentosu'nda serbest bırakılması için acil çağrı başlatılmasını teklif edeceğim" ifadelerini kullandı.

 

Haber Tarihi: 19 Ekim 2017 Perşembe 03:17

YORUM YAZ

  • ÖmerÖmer4 ay önce
    Dünya alem bu kişinin menşeinin ne olduğunu biliyor. Devlet arşivlerine bakılsın.Türk düşmanı bir millete mensup olduğunu biliyor. Devlet yetkilileri daha iyi biliyor. Bize düşen görev konuyu takip etmektir.Bu kadar. Birinin menşeini söylemek kanunen suç oldu. Bizde susma hakkımızı kullaniyoruz

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 22.02.2018