Dik dur, eğilme MEB!

28 Şubat sürecindeki alışkanlıklarını sürdüren İslam düşmanı medya, dinine bağlı eğitimcileri ve milli eğitim politikalarını hedef tahtasına oturtuyor.

12 Ocak 2018 Cuma 06:41
Dik dur, eğilme MEB!

28 Şubat sürecindeki alışkanlıklarını sürdüren İslam düşmanı medya, dinine bağlı eğitimcileri ve milli eğitim politikalarını hedef tahtasına oturtuyor. Sosyal medyada İslâmi hassasiyetlerle yaptıkları paylaşımlar nedeniyle başta Doğan grubu olmak üzere marjinal-sol medyanın hedef gösterdiği öğretmenler MEB tarafından jet hızıyla açığa alınıyor.

Din karşıtı medyanın hedef gösterdiği eğitimciler bir bir açığa alınıyor. İslami kişiliklerin isimleri, okul tabelalarından siliniyor. Alanlarında öncü fikir adamlarının okul kütüphanelerindeki kitapları, din düşmanı medyanın tek manşetiyle raflardan indiriliyor. Kamuoyunu rahatsız eden bu uygulamalarla ilgili MEB’e “dik durun” çağrıları yükseliyor.

BİR BİR KELLE ALIYORLAR

28 Şubat sürecindeki alışkanlıklarını devam ettiren ve başını Doğan medyasının çektiği İslam karşıtı medya, son dönemde Milli Eğitim Bakanlığı’na adeta boyun eğdiriyor. İstanbul Başakşehir’deki bir ilkokulda sınıf öğrencilerine bayrak sevgisi aşılamak için sınıfını Tükiye bayraklarıyla donatan ve vatan hainlerine idam isteyen Aydın Erekmen adlı öğretmen, sol medya tarafından hedef gösterildi, MEB tarafından açığa alındı. Tokat’ta bir imam hatip okuluna, İslâm âlimi ve Osmanlı şeyhülislamı olan Mustafa Sabri Efendi’nin ismi verildi, din düşmanı medyanın tepkisi üzerine tabela indirildi, okulun ismi değiştirildi. Konya’da felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, Beden Eğitimi derslerinde kız talebelere vücut hatlarını belirginleştiren eşofmanlar giydirilmesinin yanlış olduğunu söyledi diye hedef tahtasına oturtuldu, MEB açığa aldı. Harmancı hocaya sosyal medya üzerinden destek veren Konya Meram’da görevli Din Kültürü öğretmeni Ahmet Fatih Kap da önce medya lincine uğradı sonra açığa alındı.

ONLAR YAZIYOR MEB UYGULUYOR

Bir bir kelle alan sol-faşist medya, yüzbinler satan onlarca kitabı olan öncü tarihçiler Kadir Mısıroğlu ile Yavuz Bahadıroğlu’nun eserlerinin Çorum’da açılacak okul kütüphanelerine dağıtılmasına karşı çıktı. Okul yönetimi alelacele söz konusu kitapları toplattı. Tekirdağ’ın Saray ilçesinde sosyal paylaşım hesabından “Ergenlik çağına ermeyen kızın rahatlıkla sevgilisi olabiliyor ve durum normal karşılanıyor. Ama bu kıza ‘madem bu haltı yiyebiliyorsun, evlene de bilirsin’ dediklerinde her nedense yaşın küçüklüğü ortaya atılıyor” diyen öğretmen Cihad Çintaş’a; Hürriyet, Odatv, Sözcü, Cumhuriyet tepki gösterdi. MEB, Çintaş’ı açığa aldı, hakkında soruşturma başlattı.

TAVİZ VERİLDİKÇE AZIYORLAR

Kamuoyunda rahatsızlığa neden olan bu işlemlerle ilgili MEB’e dik durma çağrısında bulunan Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür Der) Başkanı Rıdvan Kaya, “Her türlü ahlaksızlığı haber olarak sayfalarına taşıyan, çıplak kadın bedenlerini sergileyen medyanın İslam’a ve Müslümanlara düşmanlık yapmak için bir takım olaylar üzerinden yaptıkları hedef göstermelerde maalesef sonuç alıyorlar. Yaygaraları karşılık bulunca daha da şiddetleniyorlar. Burada iktidarın ya da iktidar yetkisini kullananların uyanık olması lazım. Sizler bu tavizleri verdikçe bunlar saldırılarını artırıyor, artıracaktır” dedi. Rıdvan Kaya, “Düşünce ve fikir hürriyeti kapsamında bazı öğretmenlerimizin sarf ettiği cümleleri İslam karşıtları rahatsız oluyor diye okullardan uzaklaştırmak, kelle almak çok yanlış. Bakanlığın dik durması gerekiyor” diye konuştu.

DEVLETİ MİLLETLE KARŞI KARŞIYA GETİRİYORLAR

Yazar Ercan Ezgin, MEB’in uygulamalarına sert tepki gösterdi. Ezgin, herkesin görüşünü özgür şekilde ifade edebilmesinin anayasal hakkı olduğunu, bu hürriyetin sadece solcu-koministler için tanınarak dindarların ağızlarına bant çekilmesinin kabul edilemeyeceğini söyledi. “28 Şubat zulmünün artıkları, yüzde 99’u Müslüman ülkede ve AK Parti iktidarında hala Müslümanlar üzerinde baskı kurmaya çalışıyor” diyen Ercan Ezgin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlar 90’lı yıllarda olduğu gibi devleti kirli sulara çekerek milletle mücadele ettirmeye çalışıyorlar. Öğretmenlerimiz İslami hassasiyetlerle yaptıkları yorumlar nedeniyle okullardan atılıyor. Tarihçilerin kitapları sırf Kemalistler rahatsız oldu diye okul kütüphanelerinden toplatılıyor. Nerede fikir özgürlüğü? Nerede ifade özgürlüğü? Laikliğin dinsizlik olarak uygulanması değil de nedir bu?”

DİNDARLARIN İFADE HÜRRİYETİ YOK MU?

Kamu görevlileri ve tüm vatandaşların dini noktada görüşlerini açıklayabileceğini ve bu görüşlerin kurulu düzeni sorgulayıcı ve şok edici de olabileceğini söyleyen Ezgin, “Bu haklar sadece solcular, komünistler için mi geçerli? Dindarların ağızları daha ne zamana kadar bantlanacak? Muhafazakar ve demokrat bir parti olan AK Parti döneminde böyle hadiselerle karşılaşmak bizi üzüyor. Dini hassasiyeti olan insanların kendi dünya görüşüne ve inancına göre yaptıkları yorumlara bu kadar sert, bu kadar baskıcı şekilde yaklaşılmaması lazım” ifadelerini kullandı.

FARUK ARSLAN / İSTANBUL

Haber Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma 06:41

YORUM YAZ

 • Can kısakCan kısak9 ay önce
  Şeyh piri diyen adam la
 • AHMETAHMET9 ay önce
  1980 yılında görev yaptığımortaokulda kız öğrencilerin şortla beden eğitimi yapması zorunlu idi.Lise ikinci sınıfta rehberlik dersi gereği, öğrencileri tanıma açısından, proğram gereği öğrencilere" onları etkileyen, unutamadıklarıbir olayı"anlatmalarınıistedik.Bir kız öğrenci şunları yazmıştı: "Ortaokulda Beden Eğitimi dersine şortla çıktığımız zaman çok utanmıştım. Yüzüm kıp kırmızı oldu, herkes bana bakıyor gibiydi. Yer yarılsaydı da içine girseydim" diye yazmıştı.
 • Hasan demirHasan demir9 ay önce
  Namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça düzelme olmaz. Yeni Akit'e duyarlılığından dolayı teşekkürler...
 • Ama akitiAma akiti9 ay önce
  Şimdi öncelik olarak Mustafa Sabri İngiliz muhipler cemiyetindendi milli mücadele zamanı düşmanlardan yana fetva verdi ve asıldı sizin gözünüzü din boyamis biraz objektif bakın din adamı Allah Allah ne bok yediğinizi biliyoruz şeyh Sait Mustafa sabrının döl artigisiniz bu kadar
 • gökhan gökhan 9 ay önce
  mustafa sabri dediğin tescilli vatan haini herkes biliyor savunduğun öğretmen ise kız çocuğuna tacizden yargılanıyor sen hala dik dur diyorsun bu ne turşu bu ne perhiz ...
 • VatandasVatandas9 ay önce
  Burasi islam devleti. Ve ogretmenlerin. Dini tavsiye etmesi cok guzel bir sey ayrica kizlarin bol giyinmesi gerektigi de cok dogru boyle ahlakli kisileri atacaklarina once sapiklari atsinlar
 • kazımkazım9 ay önce
  ey arkadaş pedofiliyi savunacak kadar düşmedin değil mi herifin yazdıklarını hiç okumadın mı yoksa
 • Leyla ergenLeyla ergen9 ay önce
  Sapkın zihniyetler açığa alınmış gözünüzü dilinizi çekin artık kız çocuklar uzerinden
 • Atakan çelikAtakan çelik9 ay önce
  .... Allah bu vatana yardım etsin...
 • MertMert9 ay önce
  Acaba bunu okuyanların Mustafa Sabri'nin kemalimz hakkındaki fetvasıyle o beden eğitimi öğretmeninin yaptığı sapıkça yorumlardan haberi var mı? Utanmıyor bir de savunma yazısı yazıyor dininden de ülkenden de utan.
 • MusaMusa9 ay önce
  Konu sadece MEB ile sınırlı değil ki..Örneğin aynı durum DİB için de geçerli.İhsan Şenocak Hoca ile ilgili durum,Diyanetin en son sitesinden kaldırmak zorunda kaldığı nikah ve büluğ çağı ile ilgili yazı.Ve Türkiye de 16 yıldır dindar! hükümet var ve bütün bunları o yapmıyor uzaylılar yapıyor!..Ha sorarsan derler ki gücümüz yok yaptırmıyorlar,daha yolumuz uzun!..Ah feraset,Ah basiret ve dirayet neredesiniz..
 • Mehmet Ali GüngörMehmet Ali Güngör9 ay önce
  yazida adı geçenlerin tamamı sapkın yada sapık siz neden bahsediyorsunuz doğruyu yapan meb mi suçlu yoksa siisn beyinler mi
 • AliAli9 ay önce
  yazıda ismi geçenlerin neredeyse tamami
 • ReisReis9 ay önce
  O Mustafa sabrı dediğiniz zındık islamın anahtarı ingilizin elinde İngiliz mandasini kabul edelim diye bildiri yayınlayan sevr ı seyhulislam olarak onaylayan münafık değilmi.akıllı ol ak it
 • zülfikar Hayberzülfikar Hayber9 ay önce
  AYDIN DOĞAN SUSTURULMADAN BU İŞ ÇÖZÜLMEZ ADAM FETÖDEN DAHA TEHLİKELİ
 • Oğuz HanOğuz Han9 ay önce
  Belki yazının geri kalanı doğrudur ama "öncü tarihçi Kadir Mısıroğlu" diyerek Tarih ilmini ayaklar altına almanıza asla müsade etmem, Shakespear'e Şeyh Pir diyen birine öncü tarihçi sözcüğünü kullanmanız hiç yakışık almamış...
 • Yavuz Yavuz 9 ay önce
  Iman küfür mücadelesi kıyamete dek devam edecek müslümanım demekle müslüman olunmuyor
 • Emekli48Emekli489 ay önce
  Her doğru heryerdesöylenmez. Faydası da olmaz.Bunun bir zamanı zemini ve uslubü vardır.
 • Figen ÖztürkFigen Öztürk9 ay önce
  Arkadaşlar arkasında durduğunuz insanlar sapkın insanlar.Anne olarak rahatsızlık duyuyorum.
 • Mahmut YiğitMahmut Yiğit9 ay önce
  Çok harika bir yazı. Keşke şu yazıyı okuması gerekenler okusa. Hak yolunda cesurca dursa..
 • Mahmut YiğitMahmut Yiğit9 ay önce
  Çok harika bir yazı. Keşke şu yazıyı okuması gerekenler okusa. Hak yolunda cesurca dursa..
 • fatih cihangirfatih cihangir9 ay önce
  ağzına sağlık
 • Gönül SevdalısıGönül Sevdalısı9 ay önce
  Kesinlikle yazınıza katılıyorum ne hikmetse islam düşmanları istediğini söylüyor özgürlük oluyor muhafazakar kesime düşünce prangası vuruluyor bir kaşık suda boğuluyor
 • OsmanlıOsmanlı9 ay önce
  MEB hala AKP hükümetnin iktidarına geçmiş değil , yapılan işler bunu gösteriyor. MEB de çok büyük temizlik yapılması gerekir.
 • abdul Rahmanabdul Rahman9 ay önce
  bu partiye ne için oy veriyoruz, bunlar nerelere gidiyor? bir din eğitimi veren okul dinini öğrencilerine anlatamayacaksa dinsizlerin daha güçlü olacağı başka bir dönem olur mu?
 • yahya ahmetyahya ahmet9 ay önce
  malesef meb te ve dib te durum bu onlara yaranmak için her türlü tavizi veriyorlar dik duruyorlar ama ok kendilerine direk yönelince halka dönüp bunlara inanmayın buların amacı kötü diyorlar. Bu dinsizlere bu kadar taviz verilirse bakalın sonu nereye varacak. Bu gibi durumlarla hükümet hep kendi ayağına sıkıyor. ben şunu artık açık açık söylüyorum 2019 Oyum reise ama milletvekili seçiminde akp ye oy vermeyeceğim. Çünkü akp benim oyumu hak etmiyor.
 • halisdemirhalisdemir9 ay önce
  boyle sacma birsey olamaz. khk ıle tum karsıt gorusler kapatıldı kapıya kılıt vuruldu. hangı medyadan bahsedıyorsunuz ? ne demek dik dur eğilme ? en güçlü zamanını yasıyor iktidarımız. ne yanı?
 • ihsihs9 ay önce
  Anlaşılan Milli Eğitim Bakanı CHP tarafından atanıyor. AKP hükumetlerinin en büyük eksikliği milli bir milli eğitim politikası oluşturamamaları.
 • MuratMurat9 ay önce
  Devletin acil konuya cozum bulmasi gerekiyor bu ulke helal haram bilincine sahip ogretmen ve ogrencilerle ileri gider laik zihniyetten bi bok olmaz
 • TR IRTR IR9 ay önce
  Daha çok kelle alacak bu döndüremediğimiz bir türlü susturamadığımız dönme çocukları Tanzimat artıkları. Bir yasa ile hepsinin ismi kimliklerine yazılsın bilelim kim ne kimin çocuğu ?? Bakalım yine milli ve dini Değerlere dil uzatabilecekler mi ? Bu da bizim herşeyi bilme hakkı özgürlüğümüz !
 • mehmetmehmet9 ay önce
  hele şükür farkına vardınız bi tane sakallı var kanal d nin başında dinsizlerin sözcülüğünü yapan milli eğitim onu dinliyor.
 • Ali telliAli telli9 ay önce
  Bu tescilli zındıklara asla taviz verilmesin.Meb. bakanı istifa etsin derhal.
 • Ali telliAli telli9 ay önce
  Bu tescilli zındıklara asla taviz verilmesin.Meb. bakanı istifa etsin derhal.

Günün Karikatürü

21 Ekim 2018