Murat Alan’a saldıranlar 3-5 magandadan fazlası mı?

16 Haziran 2019 Pazar

Yayın hayatına atıldığımız 12 Eylül 1993’ten bu yana gazetemizin başına çok şeyler geldi...

Gazetemize ilk saldırı, Aksaray Küçük Langa Caddesi’ndeki mütevazı binamızı çevreleyen “korkuluk”lara bir “el bombası” asılarak yapıldı.

Oradan taşınıp Bağcılar Göztepe’ye geldik.

Saldırılar burada daha da şiddetlendi.

Binamızı Kaleşnikof’la taradılar.

Panzerler ve keskin nişancılar eşliğinde 400 polisin baskınına maruz kaldık.

Yayın Kurulu üyelerimiz gözaltına alınıp, günlerce keyfi olarak nezarethanelerde tutuldular.

Dünyada eşi-benzeri olmayan bir dâvâyla, 312 General tarafından açılan trilyonluk tazminat dâvâsıyla “ekonomik” olarak “linç” edilmek istendik.

İftiralara uğradık.

Gazetemizin bahçesine parça tesirli iki bomba atıldı.

Muhabirlerimiz defaatle şiddete maruz kaldılar.

Sabah namazından sonra gazete dağıtmak niyetiyle evinden çıkan dağıtıcımız darp edildi.

Ardından, şimdiki binamıza taşındık.

Saldırılar burada da devam etti.

Yeni Şafak gazetesiyle eş zamanlı olarak sol tandanslı terör örgütlerinin silahlı ve molotoflu saldırısına uğradık.

Gazetemizin binası taşlandı, avlusundaki araçlar hasar gördü.

Yapılan protesto eylemlerinden ve bize edilen küfürlerden bahsetmiyorum bile.

*

Lakin tüm bu saldırıların ve linç girişimlerinin hiçbiri, önceki gün Cuma namazına giderken cami avlusunda darp edilen Haber Müdürümüz Murat Alan’a yapılan alçak saldırı kadar bizlere ağır gelmedi.

Zira, bir “gazeteci”den ziyade bir baba olarak Murat Alan’ın, 6 yaşındaki oğlunun gözü önünde darp edilmesi, şerefsizliğin bile şerefini ayaklar altına almıştır.

*

Birisi gözcü olmak üzere beş kişinin iki gün boyunca Alan’ın evinin etrafına pusu kurup, sonunda Murat Alan’ı 6 yaşındaki çocuğunun gözü önünde beyzbol sopaları ile hastanelik etmesi asla “magandalık” nitelemesiyle geçiştirilemez…

Zaten,

Yakalanan iki saldırgandan birinin, emniyette yapılan teşhis sırasında özellikle öne atılarak aynalı camın arkasında kendisini teşhis etmeye çalışan kişiyi bakışlarıyla tehdit etmesi dahi, bu saldırının “mesaj” vermek amacıyla yapıldığını açıklıyor.

*

Peki gerçekte bu saldırıyı kimler hangi maksatla yapmış olabilirler?

Saldırganların ifadeleri henüz elimize ulaşmadı ama muhtemelen OdaTV, Sözcü ve Yeniçağ gibi gazeteler ve troller tarafından çarpıtılan Murat Alan’ın sözlerine yönelik “tepki” amaçlı bir saldırı düzenlediklerini öne sürerek bu işten kolayca sıyrılmayı deneyecekler.

Böylece,

Tam da Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’in, Akit TV ve Murat Alan hakkında 100 bin TL’lik tazminat davası açtığı haberinin ajanslara düştüğü sırada Murat Alan’ın darp edilmesi bir “tesadüf” olarak tarihin karanlık raflarındaki yerini alacak.

*

Öncelikle ifade etmek gerekirse;

Murat Alan’a karşı yapılan bu hain saldırının altından bir “derin” yapıdan ziyade birkaç kendini bilmez zibidinin çıkması en büyük temennimdir.

Zira, aksi bir durum Türkiye’de derin yapıların yeniden harekete geçtiğini ifade eder ki, inanın bu hepimiz için tehlike çanlarının çalmaya başlaması demektir.

*

Öte yandan!..

Murat’a saldıranların, saldırı esnasında;

“Senin de senin siyasi iradenin de hakkından geleceğiz, merak etme” demesi ve bu saldırının Murat Alan’ın ikametgâh adresinde gerçekleşmesi, saldırının 3-5 zibidi tarafından değil de “derin yapılar” tarafından kurgulanmış olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Bu da maalesef, “Eski Türkiye”ye dönüş başladı demektir.

 

*

Peki böyle bir “dönüş” yani “derin yapılar”ın yeniden hortlaması mümkün müdür?

Bilindiği gibi, 15 Temmuz alçak darbe kalkışmasından sonra “Balyoz” ve “Ergenekon” davalarına ismi karışan ordu mensuplarının hepsi aklandı ve birçoğu pirüpak bir vaziyette görevlerine geri döndü.

Bu isimlerin arasında elbette masum olanlar ve FETÖ tarafından mağdur edilenler vardır.

Fakat!

“İrtica Eylem Planı” adı altında internet siteleri kurdurup, Müslümanları “şeriatçı” diye fişleyen andıççı paşalar da bu süreçte davalardan yırttılar.

Bu isimler aynı zamanda “BÇG” ve “CÇG’nin de mimarlarıydı…

TSK’nın içindeki CÇG’nin yani Cumhuriyet Çalışma Grubu’nun ne tür eylemler yaptığını bilmeyenler veya unutanlar için yeniden hatırlatayım:

“Gazetem Akit’in elektriklerini kesip, baskısını durdurmak ve personelini darp etmek” gibi legal ve illegal eylemler planlamak.

Yanlış duymadınız…

TSK’da görevli bazı isimler geçmişte oturup, gazetem Akit’i susturmak için “legal” ve “illegal” bazı planlar yapmışlardı.

*

Ezcümle:

Bir dönem faili meçhul cinayetlerle adından sıkça söz ettiren Jitem için; “ben kurdum” itirafında bulunmakta bir beis görmeyenler…

Ya da;

“Benim zamanımda, ben de bir-iki kritik noktaya bomba attırdım!... Hizaya gelsinler diye, evlerine yakın iki yere bomba attırdım!.. “Diyerek, Doğu ve Güneydoğu’da yerleşim yerleri arasına bomba attırdıkları itirafında bulunanlar.

Veyahut da,

Kuvayı Milliye Derneği'nin çatısı altında silah üzerine, "ölme-öldürme" yeminleri edenler, yeniden TSK içerisinde palazlanmaya başlamış olabilirler.

Olmaz olmaz demeyin!..

Burası Türkiye, her an her şey olabilir.

Kim bilir birileri, ısrarla; “Her şey çok güzel olacak” derken, belki de eskiye dönüşü haber veriyordur.

*

Peki bu dönüş mümkün müdür?

15 Temmuz alçak darbe girişiminden sadece 11 gün önce, yani 4 Temmuz 2016’da yazar Roni Margulies şöyle demişti:

“Veli Küçük'ün serbest olduğu bir ülkede ben hiç rahat edemem!..”

Evet!..

Galiba Roni Margulies haklı çıkıyor.

Zira, Murat Alan;

Silivri ve Sincan cezaevinde yatan FETÖ’cü subayları kastettiği halde, sözleri çarpıtılarak TSK’mızın şerefli subaylarına hakaret etmiş gibi gösterildi.

Geçmişte, CHP’li Süheyl Batum’un “kâğıttan kaplan” ve Bekir Coşkun’un “paşa” adlı ordumuza açıkça hakaret eden sözlerine sessiz kalanlar, ıslarla algı haberleri yaparak komutanlarımızı Murat Alan’a karşı kışkırtmaya çalışıyorlar.

*

Bu abartılı ve manipülatif haberler…

Bazı üst düzey isimlerin fevri çıkışları…

Murat Alan’ın darp edilmesi…

Ve son olarak;

Ak Parti Grup Toplantısı’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, TSK’dan emekli olmuş bazı kişilerin, bazı mahrem bilgileri birilerine sufle etmesi…

Türkiye’de bir şeylerin rayından çıkarılmaya çalışıldığını açıklamaya yetiyor.

*

Özetle, zor günler bizi bekliyor.

Hakkımızda hayırlısı!..

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Kurdeş çelikKurdeş çelik1 ay önce
  Murat kardeşimi biraz daha dikkatli konuşmaya davet ediyorum söyledikleri doğru ama her doğru heryerde söylenmez
 • takiitakii1 ay önce
  TAŞ NERDEN GELİYOR İLK ÖNCE ONU TESPİT EDELİM HEMEN ONLAR BUNLAR DEMEMELİ UĞUR MUMCU YU HATIRLA İRAN YAPTI DEDİLER SONUÇ İYİ BİLELİM
 • AKIL VE VİCDANAKIL VE VİCDAN1 ay önce
  Sadece akıl ve vicdan hürriyeti...
 • Hami KurtHami Kurt1 ay önce
  Bu ülkede adaletin a'sı kalmadı a'sı. Eğer var diyorsanız hadi tutuklayın Kılıçdaroğlu'na saldıranı. Adama bir madalya takmadığınız kaldı yahu hocam.Selamlar.
 • AdaletAdalet1 ay önce
  Daha önceki saldırıları yapanlar serbest kalmışsa bu saldırıyı yapanlarda serbest kalmalı..vicdan ve adalet bunu der.müslüman adaletli olmak zorunda bu farz.men dakka dukka.ayrıca müslüman kötü dil kullanamaz kullanmamalı buda farz..her işte bi hayır vardır..hayırlısı olsun inşallah..
 • OrçunOrçun1 ay önce
  Birde sn yazar 6 yaşında çocuğun geçirdiği travma yı yani bu iğrenç saldırıyı daha iyi anlatmayı deneyin illaki güç almak için araya CHP adayını sokmayın yoksa artık sizin iyice belli bir güce alıştığınız ve onsuz olmadığı anlaşılır bu trajik olayda bile selam çakmayın iktidara yani bu olayı yapanlar biz devletimizi askerimizi çok seviyoruz derse ne olacak haklımı olacak o yüzden siz olayı bu şekilden bakın yapılan iğrenç bir olaydır bir çocuğun önünde baba küçük düşürülerek güven duygusunu kaybettirilemez olayları bu yönüyle dile getirin
 • ilhan celikilhan celik1 ay önce
  Akit ailesini suçlayan danalar hiç Akit tv'yi izliyormusunuz??? Akit Tv kadar ekranlara muhalif sesleri çıkaran başka bir kanal var mı?? işkembeden sallıyorsunuz Akit tv'ye.. çok geçmiş olsun dahada kötüsü olabilirdi..
 • AliAli1 ay önce
  Linç etmek ve saldırmak özgürlüğün sembolü değilmiydi. Ana muhalefet lideri de maruz kaldı lakin sıkıntı yoktu. Şimdi bir gazetecide niye bu kadar bağırıyorsunuz.Geçmişte yapılan tüm saldırılar gibi bu saldırıyıda kınıyorum.
 • Orçun Orçun 1 ay önce
  E sn yazar şimdi saldıranlar da yakalanınca yerli ve milli askerimize kimse laf edemez sonu kötü olur böyle tarzı demeç olursa yani fırsatçılık edebiyatından yararlanıverirse bak o zaman işe birde haklı çıkarlar kendilerince ee sn yazar işte herkezin başına geliyor geçmişte kk ye saldıranlara gazete olarak kınama yapacaksın ki bugün birlik olsunlar
 • Karar günü Karar günü 1 ay önce
  Kılıçdaroğlu saldırısına çok benziyor aynı şekilde ilerlenebilir.
 • KADİRKADİR1 ay önce
  Hazırlık soruşturması gizlidir sen detaylarını nereden biliyorsun? Aynalı camın arkasından tehdit etti falan diye anlattığına göre. O kadar saldırı oldu hiç sesiniz çıkmadı, sonra saldırganlar bırakıldı yine sesiniz çıkmadı şimdi bas bas bağırıyorsunuz. Bunlar da bırakılırsa yine susacak mısınız? ADALET HERKESE LAZIM.

Günün Özeti