Bergüzar Korel, sen hayırdır?

13 Haziran 2019 Perşembe

Bergüzar Korel.

Yeşilçam aktörlerinden merhum Tanju Korel ile aktris Hülya Darcan’ın, nam-ı diğer “Diriliş Ertuğrul” dizisinin “Hayme Ana”sının oyuncu kızı.

"Kurtlar Vadisi Irak" filmindeki ‘Leyla’ rolüyle tanıdık onu.

Lösemi hastası çocuğunun hayatını kurtarmak için patronuyla 150 bin dolar karşılığında birlikte olduğu "Binbir Gece" adlı dizideki, zihinlerimizi ve çocuklarımızın ahlakını iğfal eden “Şehrazat” karakteriyle de hafızalarımıza kazıdık.

Zira!..

Akşam televizyonda “Binbir Gece” adlı o ahlaksız diziyi izleyen 8-10 yaşındaki ilkokul çocukları ertesi gün okulda birbirlerine;

“Bir gece için 300 bin dolar veririm” şeklinde edepsiz teklifler yapmaya başlamışlardı.

*

Korel,

27 Ağustos 1982’de İstanbul’da dünyaya gelmiş.

Ulus’ta, meyve ağaçları bulunan büyük bir sitenin bahçesinde, ağaçların tepesinde geçmiş çocukluğu.

Doğaya ve hayvanlara karşı oldukça duyarlıymış.

Örneğin;

Bir gün bahçede oynarken, top şeklinde, üzeri diken diken olan bir şey dikkatini çekmiş. Ne olduğunu merak edip elini attığında tanıştığı kirpiden kaçmak yerine onu sahiplenip kendi elleriyle beslemiş.

*

Ünlü olduktan sonra, o dönem sevgili olduğu balet Tan Sağtürk'le birlikte, önceki sahibi cinayetten hüküm giymiş olan “chow chow” cinsi bir köpeği “evlat edinerek”, hayranlarının büyük takdirini toplamıştı.

Sevgilisinin sağlık sorunu yüzünden ABD'ye gittiklerinde, köpeği komşularına emanet etmişlerdi. Onlar Amerika’dayken Kont adlı köpeğin, bir otomobilin altında kalıp ölmesinden dolayı kameraların önüne çıkarak üzgün bir şekilde açıklama yapmış;

“Köpeği ihmal etmedik”lerini söylemişlerdi.

*

Korel,

Tan Sağtürk’ten ayrıldıktan sonra, hani şu çocuğunu kurtarmak için 150 bin dolar karşılığı "bir gecelik aşk" yaşamak zorunda kaldığı“Binbir Gece” dizisindeki rol arkadaşı “Halit Ergenç”le evlendi.

Ergenç ile evlenen Bergüzar Korel’in bu kez “doğa sevgisi” depreşti.

2013 yılında “ağaçlar kesiliyor” bahanesiyle başlayan o meşum “Gezi Parkı Olayları”nda, “Kanuni” rolünü canlandıran kocası Halit Ergenç’le el ele tutuşmuş bir vaziyette en önde yürürken gördük onu.

Belli ki, “çapulcular”a destek için Taksim’e gelmişlerdi.

Bergüzar Korel ağzına fular bağlarken, Halit Ergenç de Che Guevara’nın sigara içtiği bir fotoğraf bulunan tişörtle ve maskeyle katılmıştı eyleme...

Anlaşılan, ağaçlara sahip çıkarken, gerçekleşmesi muhtemel bir devrim için de küçük hazırlıklar yapmışlardı.

*

“Gezi Parkı Olayları”ndan sonra Korel-Ergenç çiftinin işleri acayip açılmıştı.

O güne kadar 4 farklı reklam kampanyasında yer alan Bergüzar Korel, 5’inci reklam anlaşması için tam 1 milyon TL almıştı.

Bu anlaşma onlara, “en çok kazanan aile” unvanını getirmişti.

*

Bir gece önce, yani 27 Ağustos 2013 gecesi, Bergüzar Korel’in 30 yaşına girdiği geceydi.

Korel, o gece Instagram sayfasında duygu dolu bir doğum günü mesajı paylaştı.

Çektiği fotoğrafın altında, Mısır ve Suriye’de yaşanan iç savaş yüzünden;

“Aldığım nefesten bile utanıyorum” şeklinde bir not düşmüştü.

E!..

Haksız da sayılmazdı.

Bergüzar Korel’in yerinde kim olsa, bir hafta içerisinde 1 milyonluk reklam anlaşması imzalayıp akabinde “en çok kazanan aile” seçilseydi, mutlaka alacağı nefesten utanırdı.

Şaka şaka!..

O gece,

“Aldığım nefesten bile utanıyorum” satırlarını yazan Bergüzar Korel, aynı yıl soluğu Bodrum Alaçatı’da alarak, bir yandan ailesiyle “deniz sefası” sürerken diğer yandan paparazzilere bol bol yarı üryan pozlar vermeyi de ihmal etmemişti.

*

Evet!..

“Gezici” ablamız Bergüzar Korel’in, “doğa ve hayvan” sevgisinden uzun uzun bahsettikten sonra, müsaadenizle artık sadede gelmek istiyorum…

*

Malumunuz!..

Geçmişte, CHP’lilerin kontrolündeki radyolardan;

“Halk plajlara akın etti, vatandaş denize giremedi' anonsları…

Gazetelerden ise;

"Namaz kaldırımlara taşıyor, insanlar yürüyecek yol bulamıyor" manşetleri eksik olmazdı.

Buna mukabil, biri de çıkıp bu rezilliğe yüksek sesle itiraz edemezdi.

CHP’ye ait o “üstenci” kuşağın günümüzdeki temsilcilerinden Bodrum Belediyesi, geçtiğimiz yıl Ortakent-Yahşi’deki bir plaja;

“Sahilde evcil hayvan gezdirmek, denize sokmak yasaktır” tabelası asarak, hayvanların plaja sokulmasını yasaklamıştı.

CHP’li Bodrum Belediyesi’nin bu anlamsız yasağına en sert tepki, sizin de tahmin ettiğiniz gibi oyuncu Bergüzar Korel’den gelmişti.

Korel, geçtiğimiz yıl ağustos ayında yaşanan bu olayla ilgili sosyal medya hesabından;

“Sen hayırdır Bodrum Belediyesi? Deniz sizin mi? Ne hakla hayvanların girmesine karışırsınız? Bu nasıl bir bencillik” sözleriyle, CHP’li belediyeye tepki göstermişti.

Korel’in sosyal medyada yoğun ilgi gören bu tepkisinden sonra CHP’li Bodrum Belediyesi apar topar açıklama yaparak, suçu “Türkiye Çevre Eğitim Vakfı” ile yapılan protokole atmıştı.

*

Bergüzar Korel’in, hayvanları sahile sokmayan Bodrum Belediyesi’ne tepki göstermesinden sonra oluşan “farkındalık” sayesinde, kısa bir süre sonra bu kez de manken Özge Ulusoy, hayvan barınaklarındaki kötü koşullar yüzünden CHP’li Çeşme Belediyesi’ni eleştirmişti.

*

Önceki gün,

CHP’li Mudanya Belediyesi ile yine bir diğer CHP’li belediye olan Antalya’nın Gazipaşa İlçe Belediyesi’nin, Suriyeli sığınmacıları plajlara sokmama kararı aldıklarını görür görmez, Bergüzar Korel’in sosyal medya hesaplarına göz atarak, bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapıp yapmadığına baktım.

Sonuç “hüsran”dı!..

Bahçesindeki kirpiyi elleriyle besleyen…

Kazada ölen köpeği için kameraların karşısına geçerek sevenlerinden özür dileyen…

Mısır ve Suriye’de yaşanan iç savaş yüzünden, aldığı nefesten bile utanan…

Hayvanları plaja sokmuyor diye Bodrum Belediyesi’ne dünyayı dar eden Bergüzar Korel…

“Eşref-i mahlukat” yani, “yaratılmışların en şereflisi” olan ve muhacir olarak ülkemize sığınan Suriyeliler için, bırakın;

“Sen hayırdır Bodrum Belediyesi?

Sen hayırdır Gazipaşa İlçe Belediyesi?

Deniz sizin mi?

Ne hakla Suriyelilerin plajlara girmesine karışırsınız?

Bu nasıl bir bencillik” şeklinde bir mesaj atmayı…

Kılını dahi kıpırdatma ihtiyacı hissetmemişti.

*

Halbuki Bergüzar Korel, geçtiğimiz şubat ayında, Hürriyet gazetesinin Kelebek ekine verdiği röportajda;

Bence tüm dünyada ikiyüzlülüğü bırakmak gerekiyor. Samimi olmalıyız” demişti.

Ağaçlar ve hayvanlar için ortalığı ayağa kaldıran Korel’in, Suriyelilere yapılanlar karşısında sessiz kaldığını görünce;

Aslında “ikiyüzlülüğe” sımsıkı sarılanın ve samimi olmayanın, Bergüzar Korel’in ta kendisi olduğu böylece kanıtlanmış oldu.

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • tarıktarık2 gün önce
  o diziyi izleyenlerin kızlarına o diziyi izleyenlerin oğulları o teklifte bulunmuştur.bunda da iki taraf için sakınca yoktur ki o diziyi oturup ailecek izliyorlarsa.
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli10 gün önce
  Sayın yazar, neden Bergüzar Korel ilinç etme gereği duydunuz durup dururken.Okadar çok hayvan sever sanatçı var ki ve hiç biri deSuriyelilerin plajlara alınmaması kararını protesto etmedi.Alaçatı ,Bodrum da değil Çeşmede dir.Bergüzar Korel in plajlarda çekilmiş öyle açık saçık bir fotoğrafına hiç rastlamadım, nerede buldunuzda gördünüz.Şehrazat dizisindeki o teklifaçıkça di,le getirilmemişti, 8 10 yaşında çocuk ne anlar da gidip sınıfta bunu söyler...Gezi nedeniyledüşmanlığım vsar diyebilir sinizamaüzerinden yıllar geçti, hayrola.....Plajlara gelince, hiç birimiz sahillerimizde, plajlarımızdaderme çatma çadırlar, çirkin görüntüler, atılan çöpler, yanlarındaeşleri, kız arkadaşları olmadan plaja gelip kumlara yayılan, denize giren kadınları, kızları gözleriyle, hareketleriyle taciz eden, rahat vermeyen erkekler görmek istemeyiz, Suriye li ya da Türk...Belediyelerden beklentimiz deplajlarımızın temiz, nezih,kadınların, kızların rahatça denizden yararlanacağı yerler olmasıdır.
 • BusraBusra10 gün önce
  Sonuna kadar okudum. Ellerinize sağlık. Çok haklısınız.
 • GökmenGökmen10 gün önce
  Üstad Allah Teala sizden razı olsun yazıların gerçekten çok güzel...
 • Yorumculara lafımYorumculara lafım10 gün önce
  Suriyeliler askere alınsın diyenler, nereden biliyorsunuz mülteci Suriyelilerin Esed'i desteklemediğini. Zaten Esed'in ordusuna katılmak isteselerdi bize de sormazlardı. Bizim güneye harekat düzenlememizin sebebi ise Suriye değil pkk devleti kurulmaması için.
 • Emel Emel 11 gün önce
  SURİYELİ VE BERGÜZAR AŞKINIZ DEPREŞMİŞ, ULAŞILAMAYAN CİĞER Mİ?
 • Mustafa Mustafa 11 gün önce
  Bir olay anlatılır varlıklı birinin köpeği hastalanır veterinerler hekimler care yok, köpek günden güne zayıflıyor bir deri bir kemik, yaşlı bir doktora denk gelir aman bir care, bir köpeğe bir adama bakar ve der ki şehrin dışındaki cöplüğe bırak iki ay sonra git al ölmemişse iyileşir der. İki ay sonra köpeği almaya gideröpek düzelmiş eskisinden daha sağlıklı teşekküre gider ve hikmetini sorar. Yaşlı der vatanı cöplük olanın sağlığıda oradadır. Hayvanları hak etmedikleri yerlere getirmeyin.
 • Murat.TuncMurat.Tunc11 gün önce
  Berguzar Koreli iyi takib etmisiniz ; samimi değil iki yüzlü bu sevdiğimiz sanatçıları gezi olaylarında gördüğümüzde sok olmustuk
 • SevdaSevda11 gün önce
  Çok yerinde bir yazı olmuş.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer11 gün önce
  Kaleminize..sağlık..İndirin..şu..riyakarların..maskesini..
 • delicidelici11 gün önce
  150 YE ŞİMDİ DEMEÇMİ VERİLİR ARTIK MİLYON DOLARLAR KONUŞUR
 • FeyzulFeyzul11 gün önce
  Yazıya katılmak mümkün göstermelik yapılan şov amacı bu davranışlar mutlaka birgün tosluyor duvara o kişinin huyu olmalı ki devam etsin birazda özenti tabii sanatçılığını birazda franzıs tarzı sos koymak istemiş hayvan sever olarak ki içten olunca uyuyor ama görsel olunca sn yazardan kaçamamış lakin yargılamak olamaz öneri olur çünkü sn yazar ve nice mülteci meselesini eleştirenler kullananlar evinin kapısını uzun süre bir mülteci aileye açarmı yada boş evini verirmi biraz zor işte bunlarda çok kızdığımuz avrupada oluyor evlerini veren var oralarda ve gerçekten samimiyet var biz türkler biraz öz eleştiri yapmalıyız şovmen bu sanatçılara kızmak yerine
 • AbdullahAbdullah11 gün önce
  berguzar'ın suçu ne ? son cümle hoş olmamış, önce görüşüp sonra eleştirseydiniz daha iyi olurdu. önce kendimizi düzeltelim insanların ayıplarını ortelim. ..
 • Ayşe T.Ayşe T.11 gün önce
  Hayır Bergüzar Korel kim?çıksa kınasa ne olacak kınamasane olacak? Ayrıca o mahalleninbaskısından çıkıp böyle bir şeydiyebilir mi, der mi?Yahu bunlar hava olacaksa prim yapacaksa konuşur yoksa ne gam?Bir de tutup şu kadın için koca bir köşe yazısı yazmışsınız. Yazıktır yaa çok fazlakale almaya gerek yok şunları, köşe yazısı yazacak kadar adam yerine koymaya ne gerek var? Çok gereksiz ve ezikçe olmuş. Maksat malum kesimin ikiyüzlülüğünü ifşa ise isim verilmeden olaylar üzerinden enfes bir yazı yazılabilirdi. Yadırgadım. YAKIŞMADI.
 • davincidavinci11 gün önce
  13 yıl oldu suriyeli sayısı hala 3.5 deniliyor.hiçmi anne baba olmadı bunlar 13 yıldır.o tarihten bugüne hiçmi suriyeli gelmedi.bunlar 15 milyon olunca bunlara kaç okul kaç hastane kaç fabrika ....yapılacak.yediklerinin içtiklerinin parasını bu millet vergisiyle nasıl karşılayacak.30 milyar dolar harcadık diyorlar.bu çok küçük bir rakam.türkiyeye bi istanbul eklendi.biz bu istanbulu elektrik parası dahi ödemeyen güney-doğu bölgesini çalışarak nasıl besleyeceğiz.500 metre karebugün anadolunun ilçesinde şehrin dışında arsaya 200.000 tl ödüyoruz.kendi memleketimizde ev yapmak için arsada mı alamıyacağız.bunlar ev kiralarını artırıyor arsa fiatlarını yükseltiyorlar.maliyeti çok korkunçhepsi gitmelidir fakir ülkeyiz.zengin ülkelere katara arabistana .....gitsinler.petrolü olan onlar.
 • ABUZERABUZER11 gün önce
  eee siz yaptınızmı .ne tepkı verdiniz emevi camiisinde namaz kılınacaktı ne oldu diye sordunuzmu.ona buna çamur atmadan kendinize bi bakın eyyy akit ailesi.mavı marmarada cabası geriye dönuk herşeyi hatırlıyorsunuz hatırlatıyorsunuz mavı Marmara giderken yazdıklarınızı ve sonrasında banamı sorduz cümlelerını analız edin.cesaretınız ve yüreğiniz varsa.
 • azraazra11 gün önce
  ilgi çeksin diye ünlü ama basit insanları manşet yapmanız ...milliyetten hürriyetten farkınız yok paparazi gazetesine benzemeyin ha sakın!
 • OsmanlıOsmanlı11 gün önce
  Birilerini tenkit etmek için adalet terazisini dengede tutmak lazım.Suriyeliler denize sokmuyorlarmış? peki durum gerçekten o kadar basitmi.Adamlar her tarafı derme çatma bezlerle çevirmiş çöplük haline getirmiş sen kendi memleketinde garip duruma düşüyorsun vatanını savunmaktan kaçan bu adamları savunmakta sana düşüyor.Ahlaken hiç tasvip etmediğimiz bir oyuncuyuda hiç gereği yokken gündeme getiriyorsun.Bizim daha ciddi meselelerimiz var.Boş yapmayın
 • davincidavinci11 gün önce
  yorumcuların bazıları yine çok müthiş yorumlar yapmış.sırf yorumcuları okuyorum.önce bi bilgi vereyim.yahudiler domuz eti yemezler.yahudilerde sünnet vardır.yahudilerde ibadet eder dua ederler.yahudilerde müslümanlar gibi kabenin kutsallığını bilirler.h.z ibrahim musa müslümanlar için ne ifade ediyorsa yahudiler içinde aynı şeyleri ifade eder.yahudide müslümandır müslümanda aslında yahudididir.millet birbirine yahudi dönmesi siyonist demeye başladı.yahudi düşmanlığında son nokta.yahudininde müslümanlığında dininin geldiği yer mısırdır.firavun akheneton ilk olarak kendi babalarının dedelerinin heykellerini yıkıp tek tanrılı inanca geçmiştir.kendi inandığı tanrına yazdığı şiir bugün ki ezan ile çok çokkkkkkkk benzerlik taşır.akhenetonun asıl isminde son hece amen-dir.müslümanlarda dua ederken duanın sonunda amen derler....araştırın biraz okuyun birbirinize bilmeden düşman olmak yerine.banada inanmayın hatta belki yanlışlarım vardır yazdıklarımda.kendiniz araştırın.
 • halo. dayı@hotmail.comtrhalo. dayı@hotmail.comtr11 gün önce
  bergüzerkoprelsen kimsin yamakyajsızhaliniz lağımfaresine benziyorseni geziciseni kocandagezicibudünyanınbirde ahireti varşimdilik gezininbakalımsizikimadam yerinekoyuyorneyazıkki dünyanınparasıve köşkü sizikurtaramayacak zavallı
 • Emine Altin Emine Altin 11 gün önce
  Onlarnda derdi agac hayvan olmadigi ortaya cikti dertleti Islamdir muslumanlardir
 • Ziya öztaş Ziya öztaş 11 gün önce
  Iki yuzluluyun daniskası pabucumun sanatçısı
 • NihalNihal11 gün önce
  Bu kadın kocasıyla birlikte Gezi olaylarında baş röl almasıyla birlikte Dirişiş Ertuğruluda izlemiyorum çünkü Anası o dizide oynuyor Bu aileyi sevmiyorum dizide umrumda değil Gezicilerin hiç bir durumunu tasvip etmiyorum haksızbir saldırıdır onlarla ilgili olanlarıda lanetliyorum.İmamoğluda Gezide rol almıştır Canan kaftancıoğluda yani Gezi olaylarına karışan herkes tarafımdam lanetlenir terk edilir
 • Bahri GÜLERBahri GÜLER11 gün önce
  Bu ülke ne hale geldi.Kaç suriyelimiz var . Kaç Afganlı. Kaç Iraklı .Kaç israilli.Kaç Alman. Kaç Fransız.Nerde ikamet ediyorlar.Ne iş yapıyorlar. Kaç yabancı doğum yaptı.Kim nerde çalışıyor?Ülkemiz malesef yol geçenhanı oldu.Kimin eli kimin cebinde.Nasıl Milliiyiz. nasıl Yerliyiz.?YAZIKYAZIK.Üzülmekten başka bişey elimizden gelmiyor?Bırakın Arap seviciliğini.Kendimizi sevelim.
 • onur ç.onur ç.11 gün önce
  bergüzar korel beni zerre kadar enterese etmiyor hocam fakat siz bu ülkede yaşıyorsanız sokağa biraz çıkın derim suriyeli mülteci kardeşlerimiz daha ne kadar burada kalacak atalarımızın bir sözü var misafirin hakkı üç gün dür fakat üç yıl bırak 13 yıl olacak ben sıkıldım sokakta boş beleş sığır gibi dolaşan tayfa görmekten siz memnunmusunuz nereye gidiyorsa gitsinler artık siyasi mesele yapmayın devletin bekasını düşünün ...
 • MersinliMersinli11 gün önce
  Bu tip nefret içeren makalelere o insanları kazanamazsiniz. Size karşı daha çok nefret beslerler. Bu tip abuk sabuk işleri islami kesim de yapıyor. Önce kendimizi düzeltelim. Bu gazete sürekli kendi tabanına yönelik mesaj veriyor. Ee o zaman neye hizmet ediyor. Zaten okuyucular yazarlarla aynı görüşte. Bence bu işte bir çok yanlıştık var. Neyse selametle..
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU11 gün önce
  BUNLAR ÇEVRECİ NUMARASI İLE KENDİNİ SAFTIRİKLERE SEVDİREN TİPLER.ÖLENLER MÜSLÜMAN OLDUMU SİNEK KADAR KIYMETİ YOK BUNLARIN GÖZÜNDE.
 • AylaAyla11 gün önce
  İkisini desevmem izlemem izleyenlerede şaşarım
 • OrçunOrçun11 gün önce
  Doğru tespit lakin bazen sn yazar ve aynı böyle tenkit edenlerin kendilerinde sorgulaması gerek onlarında mülteci ve insan hatta vatan sevgisi TV den ve CHP ye vuracak bir durum için sadece gibi ve sizde belkide TV de saatlerce mülteci insan hakkı konuşup sizinde tatile çıktığınız olmuştur çünkü Türkiye de herkez bir başkasının bencilliğini görmesini iyi beceriyor
 • TURANTURAN11 gün önce
  Hülya Darcan kimdir?Diriliş Ertuğrul da hayme ana.Peki kimin annesi?Pek tabii ki bergüzar korel'in..
 • kemal arslannddrrkemal arslannddrr11 gün önce
  .. bu SURIELİ merakı nedir sizdeki:)
 • KORELKOREL11 gün önce
  TÜRKİYE'DE YAPILAN İŞLER,VATANDAŞLARA YAPILAN HAKSIZLAR NE OLACAK ?DÜNYADAN HABERİNVAR MI SİZİN ? SAY KARDEŞ, HAYIRDIR?BİRİNİZDE BUNU YAZSA "HAYIRDIR BERGÜZAR" DİYENE KADAR ...? NE AYAKSINIZ BU SORUN NE DESE YANİ?ÜLKE HANGİ PİSLİĞİN İÇİNE GÖMÜLÜYOR DESE?10 SENE SONRA YOL KESER? NE EDER DESE?BİR CANIN YANSIN HAYIRDIR ,HAHIR ,HAYIR HAYIRLI...
 • İbrahim Bağcıİbrahim Bağcı11 gün önce
  Sanatcı geçinenlerin, iki yüzülüğünü açığa çıkaran kaleminiz kaldırılmasın, ağzınıza sağlık
 • nuhutanuhuta11 gün önce
  Tüm sermayeleri belden aşağı olunca,böyle oluyor demekki. .
 • JUSTice JUSTice 11 gün önce
  Zekeriya Say Bey sizin sayfanızı(zekeriya Say.com) ziyâret ettim...bir özgeçmişbulamadım.....yazılarınızın bir kısmını okudum ...millete atıp durmuşsunuz... ben size e_posta iletmek istedim , o 'da olmadı......sizin gelmisinizi geçmişinizi.....öğrenmek istedim......hayırlısı artık vardır sizin bir bildiğiniz...umarım bu yorumu kesmeden yayınlarsınızbir öncekini yapmışsınızoysa ben sadece sizin isminizi yazmıştım....saygılar zekeriya Say ve  dolu günler
 • MİHRİMAHMİHRİMAH11 gün önce
  SEN HAYIRDIR YAZAR BEY? BU KADINI NEDEN BU KADAR ÖNEMSEYİP BU DENLİ DİLLERE DOLADIN GÜNDEM YAPTIN? HAYIRDIR ?..
 • JUSTiceJUSTice11 gün önce
  .. hayırdır...?
 • Rıfat Rıfat 11 gün önce
  Kendileri kocası ile birlikte yahudi dönmesi sabatayistlerdendir, fıtratlarının gereğini yapıyorlar, bunda şaşılacak bir durum yok!
 • mutmainemutmaine11 gün önce
  Gezide amaç neydi, ağaç mı?
 • zeynepzeynep11 gün önce
  hayatta chp ye oy vermedim.sevmem.ama sizleri okuyunca gidip chpli olasim geliyor.o plajlarin halini gidinde bir görün isterseniz.orayada gitmeye gerek yok camdan dişari bakin.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz11 gün önce
  Zekeriya Bey;Magazin yazısına pek alışkın değildik.Sayenizde,en ince ayrıntılarına kadar anlattığınız magazin haberlerini,tazesi tazesine öğrendik.Lafı döndürüp dolaştırıp Gezi olaylarına getirdin.Şayet Gezi olaylarına karışmamış olsaydılar,filmlerindeki rollerini,suya sabuna dokunmadan uslu uslu oynamış olsalardı,sizin bugünkü yazınıza konu olmayacaktı.Abartma konusunda bu kadar mahir olduğunuzu bilmiyorduk.8-10 yaşlarındaki ilkokul çocuklarının kendi aralarında birbirlerine bir gece için 300 bin dolar veririm,demesi,ne derece gerçekçidir?Olsa olsasizin bu söyleminiz ironik bir haldir.Hiç bir çocuk da kalkıp,üstelik 8-10 yaşlarındaki çocuklar böyle bir şey demez,diyemez.Erotik sahnelere inancınızın etkisi ile kem söz edenler,o sahnelerden haz aldığını da,bazan sözleriyle,bazan da davranışlarıyla belli ederler.Bizim mahallede erotik sahnelere tahammül yoktur.Siyasi iktidar,İradesini kullansın da sizin o iğrenç bulduğunuz sahnelerin olduğu filmlere yasak koyuversin.Yönetim erki sizin kadar rahatsız olmasa gerek.Suriyeli dostlarımıza plajlara yasak getirilmesi,sizi bir hayli üzmüşe benziyor.O Suriyeli,eli silah tutanları askere alıp kendi ülkelerinin müdafaasında ÖSO elemanı gibi kullanmak mümkün iken,sahillerde nargile fokurdatmasını,şehit cenazelerine tercih ediyorsunuz,demek isterdim,size.Tercih etmediğinizi hissediyorum ama bu konuda da sizden,Suriyeli dostlarımızı aklama paklama,hak ve hukukunu savunma yazıları da beklemiyoruz.Ensar olduğumuzun bilincindeyiz ama onların bazıları muhacirin olduklarının bilincinde değil.Kızlarımıza,kadınlarımıza sarkıntılıkla birlikte kapkaç'ı sanat edinmiş olanları sizin engin merhametinize havale ediyorum.
 • HaytaHayta11 gün önce
  Sn yazar şimdi oldu harika bir yazı köpek sevgisi şov dan ibaret kendini daha farklı göstermeye çalışma bizim sanatçılarımız da ise nefes alamıyorum deyip tatile çıkmak normal çünkü sanatçılarımız yapamasada dünya starları na özentisin den TV de gördüğü mı oysa onlar samimi olanlar Brad Pitt gibiler
 • selmanselman11 gün önce
  .. Kenan Doğulu ile Beren Saat ayrılacak mı?

Günün Özeti