“Soykırım” mı dediniz?

16 Nisan 2019 Salı

Bir “Gerçek Batılılar” var, bir de Batı’ya sonradan eklemlenmiş, kuyruklar!

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’dan sözde “Ermeni soykırımı”nın hesabını sormaya kalkışan Sonia Krimi“kuyruk”lardan biri: Kendisi Tunus kökenli Fransız milletvekili olur…

Fransızlar herhangi bir Tunus’luyu getirip partilerine almayacak ve hele milletvekili yapmayacak kadar geleneklerine bağlıdırlar.

Geriye tek ihtimal kalıyor: Vaktiyle yerle bir ettikleri topraklardan birini kendilerine eklemleyip, kendi söyleyemedikleri yalanları ona söyletmek… 

Sonia Krimi’nin böyle bir görevi var ve geçenlerde Antalya’da gerçekleşen NATO Parlamenter Assamblesi toplantısında, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na sözde “Ermeni soykırımı”nın hesabını sormaya kalkışması, bu görevin yerine getirilmesiyle ilgilidir.

Bunu yaparken de, eminim, Çavuşoğlu’nun, eski bakanlarımızda görmeye alıştıkları süklüm-püklüm bir “itaat” beklemiş, “Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın, Ruanda’da, Cezayir’de olanları unutmadık” demesi üzerine de şaşırıp toplantıyı terk etmek zorunda kalmıştır.

Türkiye eski Türkiye değil çok şükür. Her daim tepeden bakan Avrupalılara tepeden giydirecek bir kalite ve kapasiteye ulaşmıştır. Bunu onlar da öğrenecek!

Cezayir ve Ruanda: Evet ama bundan ibaret değil. Tüm Avrupa ve Amerika tarih boyunca ellerine geçen her fırsatta, başka milletlere “soykırım” uygulamışlardır.

Karanlık tarihlerine üstünkörü bakmak bile insanın tüylerini diken diken etmeye yeter. Meselâ, 1492 yılında Kristof Kolomb ayak basmadan önce Dominik Cumhuriyeti’nin ikinci büyük adası olan Hispaniola’da8 milyon Arawaks yerlisi mutlu-mesut yaşıyordu. Öyle bir katliam uygulandı ki, 22 yıl içerisinde nüfusları 28 bine düştü.  

Norveç: 1920-30’larda çıkardıklarıakla ziyan bir kanunla, “Nordik ırkını koruma” amaçlı olarak, azınlıktaki Tater (göçerler) ırkının kızlarını zorla kısırlaştırdılar. Hatta Taterler üzerinde insülin ve elektroşok yöntemleri uygulandı. 

İngiltere: Büyük Britanya Krallığı 1788-1938 tarihleri arasında sömürme amacıyla gittiği Avustralya’da, yerli halk Aborjinleri sistematik olarak yok etti. Bazı Aborjinlere mikrop aşıladı, bazılarının yemeğine zehir attı.750.000 siyah derili Aborjinden geriye sadece 31 bin kişi kaldı.

Amerika ve İngiltere: Almanların II. Dünya Savaşı’nı kaybetmelerinin ardından, Dresden kentine sığınan Alman göçmenlerin üzerine üç gün üç gece havadan bomba yağdırdılar. 

Savunmasız insanların sığındığı Dresden’de intikam amacıyla uygulanan bombardıman sırasında 3 bin 900 ton tahrip gücü yüksek bomba ve 200 bin napalm bombası atıldı. Çoğunluğu çocuk ve kadınların oluşturduğu 200 bin kişi öldürüldü. 

Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine Amerika’nın attığı iki atom bombası sonucu 135 bin kişinin öldüğü hatırlanırsa, “Dresden Katliamı”nın büyüklüğü anlaşılabilir. 

Almanya: 1891 yılında hammadde ve işgücü ihtiyaçlarını karşılamak için Güney Batı Afrika’ya (bugünkü Namibya) çıktılar. 

Bölgedeki çok zengin altın ve zümrüt madenlerini ele geçirmenin yolunun yerel Herero ve Nama halklarını yok etmek olduğuna karar vererek sistematik katliama yöneldiler.Kadın, çocuk, yaşlı ayırımı yapmadan önlerine çıkan herkesi öldürdüler. 132 bin yerliden 15 bini sağ kalabildi. 

1933-45 yılları arasında “Büyük Alman İmparatorluğu”nu kurmak hayaliyle çeşitli milletlerden 21 milyon kişi daha öldürdüler. Kimini kurşuna dizdiler, kimini toplama kamplarında fırınlarda yaktılar, kimini gaz odalarında zehirleyerek yok ettiler. 

Hitler yönetimi önce kendilerinden olmadığına inandığı bütün ırkları tespit edip numaraladı. Ardından envai çeşit yöntemlerle katletti. Çingenelerin yüzde 94›ü kısırlaştırıldı. Almanya’da yahut Alman askerlerinin işgal ettiği ülkelerde yaşayan milyonlarca Yahudi sistematik biçimde kâh vurularak, kâh asılarak, kâh yakılarak ve zehirlenerek öldürüldü. 

Listeyi uzatmaya gerek yok. Dışişleri Bakanımıza hesap sormaya kalkan Fransız milletvekilinin memleketi Fransa’nın daha dün denebilecek kadar yakın bir tarihte (1994) Ruanda yerlilerine uyguladığı soykırımın kanı bile kurumadı: Tutsi ve Hutu kabilesinden yüz gün içinde 800.000 kişi öldürdüler. Daha doğrusu bir birlerine öldürttüler. Batı’nın oyunu da katliamı da bitmez!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • YorumYorum1 ay önce
  İngilizler 1. Dünya savaşında hindistandaki politikaları yüzüne binlerce hintliyi öldürdü
 • TuncayTuncay1 ay önce
  Hocam keşke chp ,iyi parti,saadet bu soykırım yalanına bir çift laf edebilseydi. Konu ak parti olunca maaşallah a dan z ye soylemedikleri laf yok bu millet ittifakinin.
 • SâdâkâtSâdâkât1 ay önce
  Ne zalimlik, ne soysuzluk ,ellerine geçse mazallah yine yaparlar. İşte devlet gücü derken bunu ifade etmeye çalışıyoruz. devletimizâlîdir. Dış ve içteki düşman zulmüne karşı tek vücûd olmak, bir binanın tuğlaları gibi olmak gerekir. Bu zalimlere karşı devletimize sahip çıkmak gerekir. Yoksa gelebilecek olan kefere zulmünün sebebi olmakla hesap verebiliriz . Çünkü şerre vesile olan o şerri işlemiş gibidir
 • HocalıHocalı1 ay önce
  Ermeniler Hocalı katliamında 613 kişiyi öldürmüşlerdir
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS1 ay önce
  Sayin Bahadiroglu,bu ..lari ve icerideki devsirdigi cigersizleri ele vererek dusunme kapasitesi olan insanlari dusunmeye yonlendirdiginiz icin sonsuz tesekkurler.Verdiginiz ornekler devede kulak,geri kalanlari da zamanla ele alacaginizi ve insan denen yaratigin materyalistlestikce gaddarlik katsayisini sonsuza yaklastirdigi gercegini insanlara ulastirmaya devam edeceginizi umuyoruz..
 • vahsi bativahsi bati1 ay önce
  Suriye de cami bombalayan batililar degil mi ? Sivilleri olduren bunlar degil mi ?
 • dusuncedusunce1 ay önce
  2003 savasi Irakta 1 milyon muslumani ABD katletmedi mi ?
 • yorumyorum1 ay önce
  Her zulumun altindan bunlar cikiyor. Sudanda darbe oldu. ABD destekledi. Misir da Irak ta Yemen de Libya da her yerde zulum yapiyorlar
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  AHLAKİ VE İNSANİ MEZİYETLERDEN YOKSUN OLAN BATI DÜNYASI,SÖMÜREREK,İŞGAL EDEREK,ÖLDÜREREK ELDE ETTİĞİ MADDİ GÜCÜ AYNI AMAÇLA KULLANMAYA DEVAM EDİYOR.YERYÜZÜNÜN TEK MEDENİ ÜLKESİ OLAN OSMANLI 'YI DA PARÇALAYIP YOK ETTİKTEN SONRA İYİCE AZGINLAŞIP ,PERVASIZLAŞTILAR.ONLARA GEM VURACAK OLAN YİNE İSLAM MEDENİYETİDİR.KENDİLERİNİ KENDİ ZULÜMLERİNDEN VE DİĞER, DÜNYANIN MAZLUM İNSANLARININİŞGAL VE ZULÜMLERDEN KURTULUŞUNUN BAŞKA YOLU YOKTUR.SON VE TEK DİNE TABİİ OLANLARIN GAYRET VE ÇABALARI ,BUNLARI DURDURACAK VE YAŞANAN ZALİMLİKLERE SON VERECEKTİR,İNŞALLAH..ELİNİZE SAĞLIK.HÜRMET EDİYORUM.
 • rotarota1 ay önce
  Ingilizler asil dusman herseyi onlar planliyor
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Sayın hocam Soysuz Avrupalıların yaptıkları Soykırımların sizler yanlız %01,ni anlattınız...Değirli hocam Soykırımı anlatmakla bitmez bunu dramatik boyutlarıda var bende yüzlerce belgeleri var yazmakla bitmez.. Bir Örnek vereceğim Güney Amerika Haiti adasına İspanyollar İlk indikleride halk bunları ilgi ve hürmetle karşılıyorlar bu doysuz İspanyollar bu Adanın güzelliğine aşık oluyorlar ve diyorlar ki bu Ada bu yamyamlara laik değil ve bunlar ( bizim ayakkabı bağımız bile olamazlar) Erkeklerin bir çoğunu öldürüyorlar ( Kadınlara küçücük kızlara tecavüz ediyorlar Melez Cocuk doğursunlar diye bu doğan Melez Çocuklarla beyaz Irkla evlendirelim Soylarını kurutalım..Aklımdayken Amerikada Soysuz Avrupalı haydutlar Amerika yerliKızıldereleri öldürmekten yorulmasınlar diye yerli halka mikropluCüzzamlı battaniye dağıtıyorlar öldürüyorlardı ve kadınları tecavüz ettikten sonra çarmıha gererek kargalara yediriyorladı bunu Fotoğrafı var bende,,.YAHU AVRUPALILARIN VE SMERİKALILARIN SOY KRIMINI YAZARAK BİTMEZ....Hocam bunları TV, de anlatın yazarak değil..
 • AbbasAbbas1 ay önce
  A..aaaa olurmu böyle şey!! Avrupalılar öyle şey yaparmı hiç katiyen yapmaz! Teessuf ederim gazateci bey
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminizesağlık Hocam..

Günün Özeti