Hayırlı olsun, ama!..

04 Nisan 2019 Perşembe

Seçim geldi geçti, tartışma sürüyor. Kaçınılmaz, çünkü “operasyon” kokuları geliyor. Sadece koku gelse iyiydi, deliller var…

İstanbul’da Binali Yıldırım’ın oyları İmamoğlu’na yazılmış…

İptal oylar sayılırken, İstanbul İl Seçim Kurulu, CHP’nin isteği üzerine“yürütmeyi durdurma” kararı almış…

Sistemde böyle bir usul yok: Tamı tamına “ben yaptım oldu” anlayışı…

Ama olmadı! Bu kez Yüksek Seçim Kurulu, sayımın durdurulması kararını durdurmuş.

Bir şeyler olduğu kesin: Ama acaba Türkiye, içeriden bir saldırıyla mı, yoksa dış destekli bir saldırıyla mı karşı karşıya?

Yeni bir “operasyon” mu çekiliyor?

Elbette netleşecek. İşin içinden bir kez daha FETÖ filan çıkarsa şaşırmayacağım. Zira son zamanlarda her melânetin altından bu örgüt çıkıyor. 

Fetö’cü trollerin seçim öncesi attıkları twitler de ortada. CHP yöneticilerinin beyanları da. Bu durumda konuyu derinleştirmek lâzım. Bazı sandık başkanları da hokka altında kalabilir.

“Yolsuzluk” ve “usulsüzlük” almış başını gidiyor: CHP adayı İmamoğlu, sonuçlar kesinleşmeden ve mazbatayı almadan, kendi kendisini “Büyükşehir Belediye Başkanı” ilân ediyor.Yetmiyor, alelâcele Anıtkabir’e koşuyor: Şeref defterini “İBB Başkanı” diye imzalıyor. 

Sanki milletten alamadığını Atatürk’ten almak istiyor! “Atatürk’ü konunun içine çekersem kimse sesini çıkaramaz” diye mi düşünüyor acaba? Nedir bu acele?

Seçimin analizine gelince: Cumhur İttifakı, açık ara galip! Partiler bazında ise seçimin galibi tartışmasız AK Parti: Sayın Erdoğan 15. seçimini de kazandı ki, bu bir rekordur. 

Recep Tayyip Erdoğan faktörü ile Cumhurİttifakı rüzgârı, yüzde 52 seviyesine ulaştı. Bu da mı zafer değil?

Her seçimin tek birincisi olur. Birincinin arkasından gelen her parti yeniktir. Buna rağmen bazıları CHP kazanmış gibi konuşuyor. 

Zaten merkezi yönetim de AK Parti’de. Bu durumda endişelenecek bir şey yok. Ortada bir hile-hurda varsa, hukuk da var. Gereken yapılır.

Bu seçimin en dibe vuranı HDP oldu: Kendi bölgesinde büyük kayıpları var. Haziran 2015’te yapılan genel seçimler öncesinde parlatılan HDP, (o zamanki genel başkanı Selâhattin Demirtaş’ın CNN Türk’teki sazlı-sözlü meclisini unutmak ne mümkün) tökezledi, yine bir kısım medya tarafından büyütülen Temel Karamollaoğlu, bu seçimle bertaraf edildi… Rahmetli Erbakan’ın mirasını yiye yiye bitirdiler!

Konuşmalarıyla devleti yıpratma noktasına gelen Meral Akşener’in dili bağlandı. Siyaset yelpazesinde kendisine yer bulamadı. Bu sonucun partiye yansımaları kaçınılmazdır. Dağılma olacak gibi gözüküyor…

CHP yine eski tas eski hamam! Tellâklar değişse de özünde bir şey değişmiyor. Yüzde 20-30 bandında gelip gidiyor.

Önümüzde dört yılı aşkın seçimsiz bir dönem var. Bunun kadr-ü kıymetini bilmek lâzım. Çarşı-pazar kontrol altına alınmalı. Ekonomiye istikrar kazandırılmalı.

Sonuç: Hayırlısı olsun!

NOT: Bu seçim, eşimin rahatsızlığı dolayısıyla doktorlar ve hastaneler arasında mekik dokuduğum günlere denk geldi. Günü gününe yazamamamı lütfen bağışlayın. Bu arada “şifa” dileklerini gönderen dostlarıma kalbî teşekkürler.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Hüseyin AydınHüseyin Aydın1 ay önce
  Çok saygıdeğer hocam öncelikle hastanıza Allah acil şifalar versin. Kitaplarınızın bir çoğunu okudum . Tarihi sizin kitaplarinızla sevdim.. Oğlum tarih bölümü 2. sınıfta okuyor.kitalarınızı onun da okumasını teşvik ediyorum... hocaların bir kısmı pek de tarihçi sayılmaz . Tarih şuurunu verebilmek ayrı bir şey.. sizi gerçekten çok seviyorum sizin gibi değerler maalesef çok az... Allah hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin selamlar saygılar sunuyorum.
 • SevilSevil1 ay önce
  Büyük bir heyecanla yazılarınızı ,MoralFM de hayatın içinden adli programda yorumlarınızı bekliyorum.Rabbim eşinize acil şifalar versin.Seçimlere şaibe karıştığı nettir.Istanbul üzerine büyük oyunlar oynanmaktadır.Müminin en büyük silahı duadır.dua edelim inşaallah.Saadet partisi ve seçmenlerinin böyle bir zamanda hangi safta durduklarını bir sorgulamarını ve kendilerine gelmesini temenni ediyorum
 • MuratMurat1 ay önce
  Geçmişler olsun,inşallahtez zaman da iyileşirler,
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Hanımefendiye..ve..tüm..Hastalarımıza..acil..şifalar..dileriz.Geçmiş..olsun.
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Her zamanki gibi mukemmel bir yazi hocamin agzina saglik. Esine de acil sifalar dilerim.
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS1 ay önce
  Ucuncu sinif irk tavugunun biri yazmis:gokten geldigine inanilan yasalara gore Ataturk ebediyete kadar yasayacakmis.Tamamiyla dogru bir hipotez,hatta eksik bile soylemis.Bunun gibi embesiller icin Ataturk sadece ebediyete kadar degilebediyet sonrasinda da yasayacak.Bu gercegi de unutmamak lazim kimsenin hakkini yememek icin.
 • MesutMesut1 ay önce
  Hocam yapmayin.Daha secimlerin sayim sonucunu beklemeden kendini baskan ilan eden imamoglu degil,Yildirimdir.Virde istanbulun hertarafina tesekkur afisleri astiran yine bin Aliyildirimdir.Biraz insafli olun.
 • Timur Timur 1 ay önce
  Risaleci dayi rumuzlu sahsa: Anlatigin sahis babanmi acaba. Böyle senin gibi cirkef biri ancak cirkef birinin soyundan gelirde.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Risaleci Dayıdenen İslam düşmanı, git başka yerde buradan sana kemik çıkmaz!
 • 1 ay önce
 • bülentbülent1 ay önce
  akp kazanınca millet iradesi başkası kazanınca dış güçler..mamalar kesilecek ya ondan bu çırpınışlar sen onu bırakta beraber program yaptığın mustafa armağan denilentarihçi bozuntusu zatın ermeni olduğunu söylesene!! Atatürke O kadar saydırıyorsunuz ama adama hiçbirşey olmuyor !! siz çöplüğe karışacaksınız ATATÜRK ebediyete kadar yaşayacak göklerden gelen bir karar vardır! Atatürkün devrimlerini eleştiriyorsun ama üstünde batı icadı kıyafetlerle!! harbiden şaka gibisiniz yahu gülüyorum acıyorum halinize!!!!!!
 • Rıza Yazkan Rıza Yazkan 1 ay önce
  Rabbim eşinize acil şifalar versin. Sizede keskin kalem ve açık zihin nasip etsin hocam.
 • NihalNihal1 ay önce
  Hocam geçmiş olsun.CHP içindede iyi insanlar vardır ama yerleşik kara zihniyeti hakimdir.HDP ye teşekkür sunan bir partiden ne beklenir Esenyurt ve Küçükçekmeceyi onların sayesindealdık diyor.Avrupaya bizi şikayet eden Terör partisiyle iş tutan bir zihniyetten ne beklebilir.Dua ediyorum Allahım zalim yöneticilerin eline geçmesin bu Kutlu Kutsal göz bebeğimiz İSTANBULUMUZ.
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli1 ay önce
  Sayın Yavuz Bahadıroğlu, Eşinize acil şifalar diliyorum. Allah acısı olanlara yardım etsin diyorum. Seçim sonuçları, ve sorunları AKP kendi yaptığı yanlış değişimden yaşıyor. Rakip suçlamak hiçte iyi bir yol değildir. Akıllı insanlar yapmayı düşündüğü hizmetleri anlatarak halktan oy istemelidir, kir atarak kendine oy devşirmek mundarlık.
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  Risaleci Dayı; rumuzlu haysiyet yoksunu adi, islam dinine ve müslümana olan kin'in senin ne mal olduğunu gösterir, kim bilir hangi bizans artığısın, hangi dönmenin artığısın? bilmem ama, tarikatlara terör yaftası yapıştırmak ancak senin gibi hınzırlar'amahsus bir durumdur..
 • Faik HASARFaik HASAR1 ay önce
  Rabbim sifalar versin insaallahFakat bu hirsizligi yspmislar insaallah yanlarina kar kalmaz
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  ALLAH ŞİFA VERSİN. YAVUZ BEY, ŞAŞILACAK BİR ŞEY YOK, TESCİLLİ HIRSIZ FETÖ GÖREV BAŞINDA FTÖCHDPKSDTIYI ORGANİZE BİR HIRSIZLIK VAR.ANITKABİR DE, SADECE ATATÜRK İŞİN ÇEKİLİP ARKASINA SAKLANMAK DEĞİL!! KAMERALAR ÖNÜNDE BÜTÜN EMPERYALİSTLERE VE SİYONİSTLERE SİNYAL VERİYOR! HEMEN FRANSA VE ABD SİNYALİ ALDIK DİYOR!! AYRICA TSK NIN İÇİNE MESAJ VERİYOR!! OYUN İÇİNDE OYUN OYNUYORLAR!!AYRICA MERAL ÇOK BAŞARILI GÖREVİNİ YAPTI!! IYI KURULUŞ AMACI MHP MİLLİ OYLARI BÖLMEKTİ BÖLDÜ! SAĞ TARAFTA MİLLİ BİR İKTİDAR % 60 LARA DOĞRU YÜKSELİYORDU ÖNÜNÜ KESTİ, MİLLİ MUHAFAZAKAR OYLARI BÖLDÜ! YANİ MERAL VERİLEN TALİMATLARI ÇOK İYİ UYGULADI SON DERECE BAŞARILIDIR! HİÇ KİMSE BU KADININ HAKKINI YEMESİN! YAKINDA KAPALI KAPILAR ARDINDA SİYONİSTLER DEN MASONLARDAN ÖDÜLÜNÜ ALIR.
 • HIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETIHIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETI1 ay önce
  Sayin Bahadiroglu,bu secimi degil bin secimi kazansa da Turklerin sansi yok,emperyalist onu yuz yil once bogdu ve simdi de ayaga kalkmasina izin vermeyecek.Cunku Turklerin dusunen tasinan ve biraz karakter sahibi olan tabakasini oldurerek yok ettiler,geriye ayakci takimi kaldi emperyalistle her sartta(olene dek mokoko dahil)anlasmaya hazir.Ve bu kesim sonuna kadar emperyalistin agzina verdigi sakizi geveleyerek topraga dusecek.
 • selmanselman1 ay önce
  Bir zamanlar "harp hiledir" diye gevrek gevrek gülen biri vardı. Şimdi Adalet mi istiyor, kanunları mı hatırladı?
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ALLAH(CC) YENGEME ACİL VE KALICI ŞİFALAR VERSİN İNŞALLAH.SİZLERE DE SAĞLIKLI HAYIRLAR ÖMÜRLER NASİP ETSİN.HAYATIN EN GÜZEL YAŞINDASINIZ.BEDENİN ZAYIFLADIĞI,ANCAK DUYGU VE DÜŞÜNCENİN KUVVETLENDİĞİ BİR DÖNEM..BU SEBEPLE SÖZLERİNİZ VE TENBİHLERİNİZ BİZLER İÇİN ÇOK KIYMETLİ.TEKRAR ,SİZLERİ ALLAH(CC)'A EMANET EDİYORUM.
 • ŞAKİR SÜLÜKOĞLUŞAKİR SÜLÜKOĞLU1 ay önce
  ALLAH ŞİFA VERSİN
 • Aziz MetinAziz Metin1 ay önce
  Başkan bazında, yani meclis üyeleri hariç,AkParti'nin oyu %38'dir aslanım. Bir de büyük şehirlerin tamamını kaybetmesi başlı başına bir yenilgidir. Hem devletin tüm birimleri ve imkanlarıyla yapılan her türlü propagandaya rağmen.
 • erhan0678erhan06781 ay önce
  hocam Rabbim Şifa versin cümle hastalarımıza amin diyerek bende köşenize ek yapmak istedim VARAN 1- chp GENETİK kodları olan açık oy GİZLİ TASNİF seçim sistemini özlemiştir. başka izahı yoktur.VARAN 2 bu adi bir suç değildir bir evrakta sahtecilik değildir. Bu olay sandığa vurulan darbedir,her yolu denediler bu kalmıştı onu da yaptılar pislikler su yüzüne çıkıyor geçtikleri yerlerden. Bu olayı yapanlar kamu hizmetinden mahrumiyet evrakta sahtecilik ve hatta fetö pyd den haklarında işlem görülmesi gereken zanlılardır.VARAN3 - chp nin seçim öncesi tvlerde öğünerek gösterdiği seçim koordinasyon merkezinin görevi neydi tamda bumuydu? sahaya ihtiyaç duyulan oy sayısını aktarmak.VARAN4- YSK seçim veritabanı chp nin seçim data girişlerini zaman kodlu olarak bilgisistemi olarak kabul etti ise ... çokmu saçma olabilemezmiVARAN 5- 15 Temmuz tarihini bilen hanımefendi 31 martta ankara istanbul antalya adana ve mersini de alacağını söylüyordu dili mi sürtçtü yoksa mesaj mı yolladı yine de biz mi uyuduk ....VARAN 6 chp li mahmut tanal milletvekili değil ne olursa olsun milletin namusunun üzerine yatıp bacak bacak üstünde resim çektirme cüretini cesaretini densizliğini nasıl kime güvenerek ve dahası kimin pass’ ı ile yapmıştır.(bilmeyenler için bakınız Ali KARAHASANOĞLU 02 nisan yazısı)VARAN 7 Halka Hak için siyaset yapanlar meydanlarda iken milyon milyon seçmene hitap ederken bürokrasi için siyaset yapanlar meydanda örneğin kazandıklarını zannettikleri ne İstanbulda ne Ankara da büyük miting yapmak yerine bürokrasi kalesinde milyon milyon ne konuştular ne pazarlık ettiler bilmek hakkım nerdeydilerVARAN 8 ve son olarak bunlar ölüye diriye eşiktekine beşiktekine yalanı ne ilk ne son söylediler (BKNZ İmamoğlu Rahmetli Mustafa Kemalin anıtında bunca açık gerçeklere rağmen yalan söyleyip başkan olarak imza atmadı mı ) yad a seçim sonu yalanları açığa çıkacak gürüh elektriğe zam yalanı ile gündem yapmadılar mı YETER ARTIK BIKTIK YALANLARINIZDAN şeytanın en büyük silahı YALAN ve siz O yalan sınız o halde OYALANIN hep beraber GERÇEK su yüzüne o pisliğiniz gibi çıkacak ama yine pişkin olan siz hamlar olacaksınız ta ki MAHŞERE kadar. ha bu arada seçim sonuçlarında yapılan bu düzeltmeler de sessiz sedasız kurul gerekçesiz düzeltilen oyları hangi akıl çaktırma neresi görülürse orayı kapat diyen.. mesele tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmasın diyen diyenler kim ki..
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  Geçmiş olsun, ALLAH şifalar versin hanımefendiye, selam ve dua ile...
 • Risaleci DayıRisaleci Dayı1 ay önce
 • BilalBilal1 ay önce
  Ben şuan iyi tarafindan bakiyorum, Daha yeni tum cadde sokaklarimiz delik deşik edilmişti belediye başkan/yardimci/encument/meclis uyeleri ve yaz yaz bitmez sayisiz sonsuz rantcilar 3 kuruşa Suriyeli işçilere bedavaya yaptiklari altyapi çalismalarinda 784 trilyon cebe daha yeni attilar, ben Tekirdagda yaşiyorum yine ayni kişiler secilmis iyi bari tekrar cadde sokaklari delik deşik edip trilyonlari cebe atmaxlar her halde ?
 • Mümin.UğurluMümin.Uğurlu1 ay önce
  Allah Şafi sıfatı ile şifa versin.
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli1 ay önce
  Hocam üç büyük şehiride chp aldi endişelenecek bir sey yokdiyorsunuzEndişelenmemiz için konyayida mi almalari lazim ?
 • misafirmisafir1 ay önce
  Hocam geçmiş olsun eşinize Allahım acil şifalar versin. Gümüşhane den selamlar.
 • ŞşkınŞşkın1 ay önce
  Hemen seçim öncesi AK Partili yetkililer, "1 milyon sandık görevlisi ile iş başında olduklarını, seçimde hile hurda arayanların sadece kaybetme korkusu olanların uydurması olduğunu" söylediler. Şimdi tutmuş seçim güvenliğini sağlamakla yükümlü olan iktidar ve yandaşları FETÖ/PKK kumpası arama derdine düşmüş. Varsa bir kumpas, onu bunu suçlamak yerine iktidar görevlendirdiklerine baksın. CHP onu yapar, İYİ Parti bunu yapar... Velhasıl iktidar seyreder. Bu nasıl iştir anlamadım. Ortada bir sonuç var, bundan anlam çıkarmak, kendine "yanlışımız ne idi" diye sormak yerine gene suç yükleyecek bir "günah keçisi" aramak yapılabilecek en büyük yanlıştır. Seçim öncesi AK Partiye oy verenlere "cennet" vadettiniz yanlıştı, AK Partiye oy vermeyen herkesi terörist/vatan haini ilan ettiniz bu da yanlıştı. Benim tavsiyem bu kokuşmuş siyasetten nasıl kurtulur uzun yolunu aramanız. Yoksa dini, vatanseverliği bir partinin (hatta bir şahsın) tekeline vermeye devam eder senin yakınbir zamanda yok olursunun, bilginiz olsun.
 • hamidohamido1 ay önce
  E. i oğlu guluçgaroğlu ndan çok daha yetenekli mahir kurnazmış yahu niye derseniz, G.oğlunun 9 seçimdir ne cumhur başk. ne başbakanlık nede ıstanbul büyük şhr başkanlığını alamadı. Ama ımamoğlu ilk seçimde İSTANBUL Büyük şehir beld başkanı ünvanını aldı.
 • kyusufkyusuf1 ay önce
  Bahadıroğlu ağabeyim öncelikle geçmiş olsun.Rabbim şifalar nasip etsin.Bağışlanacak bir durum yok fakat bugün yazı yazma gününüz değil.Sevindim.Hayırlı günler dilerim.Rabbim sizlere hayırlı uzun ömürler nasip etsin.
 • Özkan Özkan 1 ay önce
  Okadar mağdur insan varken akp yi savunmak ve her olayı Fetoya bağlamak hiç inandırıcı deģil. Fetö akp nin içinde
 • Amasyalı bacınAmasyalı bacın1 ay önce
  Saygıdeğer abicim Allahtan yengeme acil şifalar diler ellerinizden öperim
 • ayşe oya akıncıayşe oya akıncı1 ay önce
  bahadır kardeş eşinize acil şifalar yarabbim şafi ismiyle tez elden şifasını versin yarabbim
 • Davut KaraDavut Kara1 ay önce
  Önce soğan bozulmasın diye soğanı depolarda tutanları karaborsacı yapıp soğan stokluyorlar diye depolar basıldı, sonra pazarcı halci fahiş fiyat çekiyor diye hain ilan edildi, şimdi hainlik yaftasını yapıştırmanız sırası ak partinin kendi görevlendirdiği sandık memurlarına geldi. Bir sandık başkanı düşünün ki ak partinin aldığı oyu cehape zihniyeti partisine yazıyor ve bu şekilde 25 binden fazla oy farkı ortaya çıkartılıyor. Üstelik sandıklarda ak partinin görevlendirdiği memurlar dışında ak parti ve MHP'li gözlemciler de var. Yani hepsi anlaşmış olarak kasıtlı şekilde usülsüzlük yapıyorlar ve seçimi cehapeye kazandırıyorlar. Şimdi sıra onları vatan haini, şerefsiz, adi, fetöcü ilan etmeye geldi demek. Bir gün sıranın size gelmesinden korkuyorum Yavuz bey. Böyle savunduğunuz hükümet soğancıdan, pazarcıdan sonra sıra size gelirse acımayacaktır. AMA sizin hiç korkunuz yok anlaşılan, korkusuz cesur birisiniz vesselam. Bu iş böyle giderse birgün sıra bana gelecek diye korkmaya gerek duymuyorsunuz. Vardır bir bildiğiniz korkusuz adam. Helal olsun. Valla bravo!
 • AliAli1 ay önce
  Allah haniminiza acil sifalar versin. Sizin gibi iyi insanlari allahim hep mutlu etsin saygi ve selamlar
 • OkurOkur1 ay önce
  Yazınızın başlığına göre benim yorumum, Allah eşinizle şifa versin ama.
 • Haluk Haluk 1 ay önce
  Hocam siz sanatla ilgili yazmaya devam edin bu konulara girmeyimbu secimde kazanan millet oldu rekabet olusacak siz gormesenizde 2. kazanan saadet partisi oldubunu zamanla sizde goreceksiniz
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney1 ay önce
  Ustad in Esine shifa Ya’Rabb!
 • OrhanOrhan1 ay önce
  Söyledikleriniz eğer hakikatse Allah eşinize şifa versin ancak değilse orasını buraya yazmıyorum.
 • MirayMiray1 ay önce
  Evet ben söyleyim sayın yazar bu seçimlerde hile hurda var hemde kripto fetöcülerde yapmış olabilir biran önce önüne geçilmesi lazım Bu fetö ve ekibi yecüc mecüc tam bir kıyamet alameti Allah ülkemizi devletimizi milletimizi onların şerrinden muhafaza eylesin Amin...

Günün Özeti