Fabrika ayarlarımızı bozdular!

05 Şubat 2019 Salı

Gerek bizim temel kaynaklarımızda anlatılanlara, gerekse Batılı gezginlerin şehadetlerine bakılırsa, biz eskiden “dosdoğru” Müslümanlardık!

Yürek pusulamız kıbleyi gösterir, Peygamber Efendimiz gibi yaşamaya çalışırdık.

Bir işi yapmadan önce sorgulardık: “Dinen ve kanunen meşru mu, gayrimeşru mu? Günah mı, sevap mı, müstahapmı? Yasak mı, serbest mi?” 

“Günah”tan, “şüphe”den ve “yasak”tan uzak dururduk… 

Batılılaşma serüvenimizle birlikte her şey birbirine girdi. Şuurumuz alabora oldu. Yürek pusulamızın ayarı bozuldu. Kadim kültürümüzle, üzerimize monte edilen batı kültürü arasında sıkışıp kaldık.

Arabalarımız Avrupa, trafiğimiz Mısır!..

Kıyafetimiz İngiltere, davranışımız Uganda!.. 

Evliliğimiz Müslüman, boşanmamız Hıristiyan (nikâhımız iki arada bir derede)!..

Gelirimiz Türkiye, harcamamız Amerika!..

Modamız Fransa, nezaketimiz Etiyopya!..

Ölülerimizin bazılarına “Müslümanca” Fatiha okur, bazılarına “Avrupa usulü” saygı duruşu yaparız!..

Mübarek gecelerimizi “Müslümanca” kutlarken, yılbaşı gecelerini “Hıristiyanca” kutlarız!..

Anne-babalarımızın elini öpmek için “Anneler Günü”nün, “Babalar Günü”nüngelmesini bekleriz!..

İnancımızla hâlâ “Müslümanız elhamdülillah!” Ama hayat tarzımıza bakınca ne olduğumuz pek de anlaşılmıyor!

“Fabrika ayarlarımızla oynandı” demem bu demedir işte! Ayarımız bozuldu. Şaşkın ördekler gibiyiz!

***

Eskiden dindar Müslümanların, temel ihtiyaçlarla sınırlı, son derece sade, gösterişsiz bir hayat tarzları vardı. Ellerindekini paylaşır, dünya ötesi emellerin hizmetinde harcarlardı. Şimdi ise tam tersi bir hayat yaşıyoruz…

Batılılaşma süreci bizi “dünyacı=seküler” yaptı. Artık zengin dindarların bile “moda”ları, moda dergileri, “manken”leri, “defile”leri, “balayı”ları, tatil köyleri hatta “tesettür mayo”ları var. 

Eskiden, “takva”mızla değerlenirdik; artık “marka”mızla değerleniyoruz!

Anlayacağınız “takva” ile “marka” arasında kaldık. Artık pek kimse “günah”a, “sevab”a bakmıyor. Kazancımıza ve o kazancın sağlayacağı lüksümüze bakıyoruz!

Eskiden böyle değildik: Müslüman hayatlar ebediyete dönüktü…

Dünya “ebedi” imiş gibi algılanmaz, “ahiretin tarlası” olarak görülüp yaşanırdı…

Mü’minler birbirlerini “çıkar” için değil, “Allah için” severlerdi. 

Müslümanın içten pazarlıkları yoktu. 

Müslüman, göründüğü gibiydi: İçi başka, dışı başka dindara nadiren rastlanırdı.

Anlaşılan o ki, kendimize yeni bir âyar çekmemiz, yürek pusulamızın ibresini yeniden “kıble”ye ayarlamamız lâzım.

Bunu devletten beklemeyin: “Laik devlet”in işi bu değildir…

Hatta Yılmaz Özdil’in “hediyesi 2.500 lira” olan “Atatürk” kitaplarından bile beklemeyin!.. Her ferdin kendi ayarını düzeltmesi lâzım. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Hasan Yılmaz Hasan Yılmaz 8 ay önce
  Bu yazıları yazmakta geç kaldınız. Bunda sizlerin de büyük veballeri var.Ülkemizde inanıyorum diyenlerin oranı %74 kere kadar düşmüşse buna sebep olanlar yarın Allah'ın huzurunda nasıl cevap verecekler?
 • Halil İbrahim UrayHalil İbrahim Uray8 ay önce
  Kaleminize sağlık üstad. Ne güzel tespitler, başka söze gerek yok.
 • ozanozan8 ay önce
  teşekkürler,güzel tesbitler.
 • ttytty8 ay önce
  fettuşidavranışmodeli.HİN lik.HAYİNLİK.DAİRE SATIN ALMAK.namaz kılıp, kurban eti toplayıp satmak.ÇOK İLGİNÇ;buh i n lerin her biribir tarikata çalışıyor.tarikat üyesi.O kadar şeytanimetodbiliyor uyguluyorlar ki,8 milyar insanın 7milyarı anlamaz.her konuda, en küçük konuda bile USTALIKLA YALAN SÖYLERLER.DİLENCİDİRLER.istemeyiçoook rahat yaparlar. YAPTIKLARI İŞLER GİZLİDİR,ayaparz yaptık derler. İBB den milyarlarca Lira para alırlar, proje muroje etkinlik vs diye. ak partiye asla oy vermezler,ak partili görünebilirler.ilçelerin merkezinde dükkanlar onlara aittir. Piyasalarımanüpile ederler. Devletten Trilyonlarca Lira destek alıp, 1 LİRALIK ÜRETİM YAPMAZLAR.sanayi arsası Tahsis Alıp, kiraya verirler. ÇÖZÜM: 200tanekripto fettuşinindeşifre edilip gebertilmesidir.merter iş ad bşk.4 tane oda başkanı. 20 kişi Üniversite Yönlendiricisi.Devlet, bazı konulara vakıf değil. Örnek: anadolu yakasının bütüüüün hırsızlık olaylarının AnaOrganizatörü 1 kişidir ve Fettuşi dir,veultra zengindir. ÇALINAN HIRSIZLIK MALLARI,cemaatlerinesnaflarınadağıtılır,oralardasatılır.
 • azmiazmi8 ay önce
  teşekkür ederiz.yetmez ama böyle de yazılabilir olduğunu görüyoruz.
 • MustafaakMustafaak8 ay önce
  Dilinize sağlık. Yazını çok yerinde tespitler içermekte...
 • gerçekgerçek8 ay önce
  sata sata fabrika mı bıraktınız ki?ayarınız bozulsun?
 • ATATURKCUATATURKCU8 ay önce
  TURKOGLU RUMUZLUYA CVP.YAHU HEMEN SUCLUYU BULMUSDUN SANA BRAVO ??? SEN NEDEN OSMANLININ SON 400 YILDOR SANAYI DEVRIMINI KACIRDIGINI MATBANIN NEDEN 250 SENE ANADOLUYA SOKULMADIGINI ANADOLUDA OKURYAZAR ORANINI% 3 BILE OLMADOGINI ANADOLUYA NEDEN YATIRIM YAPILMADIGINI NEDEN HER SABASI KAYBETTIGIMIZI BIR OGRENSEYDIN.MESELA 400 SENE KALDIGIMUZ MISIRDA 1 TANE VALININ BILE PIRAMITLERI MERAK EDIP ARASTIRMADIGINI 500 SENE KALDIGIMIZ ORTADOGU BALKABKARDA TURK HARIC KIMSENIN TURKCE BILMEDIGINI BIR ZAHMET ARASTIRSAYDIN KESKE.
 • misafir=== >>>Türkoğlumisafir=== >>>Türkoğlu8 ay önce
  sen de matbaa nin neden 275 sene ülkemize gec geldigini bir arastir, sorustur, incele... bir DOGU' 'nun haline bir de BATI' ninhaline bak ve.. milyonlarca dogulunun ölüm pahasina neden BATIYA kacmak istedigini düsün.. ulu Önderin yolu dogru yoldu, hayatta en hakiki mürsit ilimdir, fendir...
 • TürkoğluTürkoğlu8 ay önce
  Son 16 yılı suçlayanlar kaç yaşınızdasınız. Ben 45 yaşındayım ve bu iş son 16 yılın işi değil. 1839 Tanzimat fermanıyla Avrupalaşacağız dediğimiz gün başladı. Son 100 senede ise hızlandı. Tarihi Kronolojik okuyamayanlar ancak beylik laflar ederler. Ben Tarih tahsil eden biriyim. Artıkher laftan AKP yi suçlama hastalığını bırakın. Oturun ciddi olarak son 200 yılın tarihini okuyun. Burada ulusalcı pozlar kesiyorsunuz ama Emperyalistlerin argümanlarıyla konuşuyorsunuz. Coşkuyla Avrupalı olmak isteyen kimdi hemde 200 yıldır. Dönüp eskiye söven kimdi? Bütün örf adetinden vazgeçen kimdi? Batı gibi tüketmek isteyen benim hayatıma karışma diyen kimdi? İnsanoğlu ancak kendini kandırır Allah'ı kandıramaz. Kimse gerçek muhasebe yapmak istemiyor sadece kendi siyasi görüşüne malzeme arıyor. Tekrar söylüyorum Peygamberimiz dini şöyle özetlemiştir ''Din samimiyettir'' herkes Allah'a ve kendine samimi olsun yeter. Kendimizi kandırmayı bırakalım. İktisat Prof.Mustafa Özel in güzel sözünü de aktaralım. ''Gazeteci olaylara 10-15 yıllık, Akademisyen en fazla 100 yıllık perspektiften bakar. Alim ise olaylara 1000 lerce yıllık Perspektiften bakan kişidir''
 • engineerengineer8 ay önce
  Türkiye artık emperyalist bir ülke ve büyük emperyalistlerle beraber üçüncü dünya ülkelerini, hatta yakın komşularını yağmalıyor, helal haram demeden, zavallı milletlerin kan göz yaşı ve ezilmişliği üzerine ve bu zavallıların ahı üzerine elde edilen servetler ve refah, siz bu servet ve refahın , toplumun ayarlarını bozmayacağını düdşünebiliyormususnuz, oğl uşağımızdan çıkıyor mazlumların ahı, bu gidişe dur demiyen Milletimizin yiyeceği dayak ağır olmasın inşallah, ağır ama gerçek olan bu, helal haram ver Allahım, Niyazi kulun yer Allahım demeye devam ettiğimiz sürece, mazlumun ahı indirir şahı, insanlık inim inim inliyor, güçlü olanlar ise bu ahh ve inlemeden menfaat devşirmeye hem de en acımasız biçimde devamediyor, fe eyne tezhebun? bu gidiş kıyamete besbelli.
 • GünGün8 ay önce
  Peki yazar hoca.bu ülkede aile ve genclik ve gelecek nesli yok etmek icin feminist egoist vede sapık iliski gibi hayat tarzı yasal olarak destek bulması dogrumu.hicmi ahireti dusunmedi bu yasalari cıkaranlar. Ya arkadas trt de ve bizim sözde kanallarımızda bir tane aile ve guzel ahlakla ilgili bir tane dizi film yok.hele şu dini kanallar tam fiyasko bol bol ilahi tuhaf tuhaf hocalar bunların ufku kapalı sadece vaaz kanalıyla ilahi kanalıyla bu toplum düzelmez aile ve yardımlaşma temiz ahlakla ilgili filmler olmasa bagır ordan cubbeli gibi.bunlar günümüzü okuyamıyorlar zaten hayatları bu tarikatcıların aynı avrupalı lüks yaşam zırt pırt ev araba degiştirip olmayanlara hava atarlar yok su mobilya yok bu kanepe yok elbise degiştirip iki bir hava atarlar helede tarikatçı kadınlar..birde mal ile yok çocugu galan yeri bitirmiş everecek aradıgı meziyete bak neymiş hangi lisans yapmış bilmem ne göya baksan sünneti yaşıyorlar gibi ama boş hic toplumu etkilemiyorlar.
 • GERÇEK SORUN NERDEGERÇEK SORUN NERDE8 ay önce
  BUNLAR PROBLEMLER ÇÖZÜM NE DİYE SORACAK OLURSAK! ONUDA BEN SÖYLEYİM. PEYGAMBERİMİZİNSÖZÜ :BİR TOPLUMDA ALİMLER VE İDARECİLER İKİSİDE İYİ OLURSA ,O TOPLUMDA İYİ OLUR. ŞİMDİ HEM İDARECİLERİMİZE HEMDE ALİM DİYE GEÇİNENLERE BİR BAKIN BAKALIM.
 • De.de De.de 8 ay önce
  Dertlisin anlasildi simdi kim suclu bence uzaga gitmeye gerek yok siyasi tarihimizin son yilarina bak akp li yilar Musluman soylemi gayri musluman yasanti sana sorsam hic cesaret edip analiz ettinmi bu gun suclu olup olamdigi bile beli olmayan binlerce insan tutsak ve kadin cocuk demir parkliklar ardinda bana soylermisin islamin hangi doneminde bunlar oldu mutlak guc zehirlenmesi yasyan siyasalislamcilar elbet tarih bunlarida yazacak dilerim rabbimden yandas yazarlar o gunleri gorsun Allah hakikatden ayirmasin dunyalik icin amin
 • birolbirol8 ay önce
  70 li yıllarda çocukluk ve gençlik dönemlerimde 1990 yılından sonra teknoljik gelişmelerin dünyayı daha güzel daha rahat bir yaşama döngüsüne sokacağını zannederdim. çamaşır makinemiz yoktu, telefonumuz yoktu, kirada otururduk. lüx sayılabilecek mobilyamız yoktu iki sedir ya da kirevit veya somya üzerinde oturur yatar misafir ağırlardık. komşularımızla evimiz cıvıl cıvıl olurdu. her günümüz dolu dolu yaşanırdı. içilen çayın, yenilen yemeğin tadı vardı. bisiklet bile her ailede yoktu. ama onlarca yokluğun içinde sevgi merhamet dostluk komşu teyzeler nineler amcalar vardı ablalar vardı abiler vardı içten içe sevdiğimiz komşu kızları vardı. onlarla yaz akşam üstü voleybol yakantop oynamak vardı. sevgiler saftı bir tek annemiz yoktu ki komşu teyzeler annemizi aratmazdı hele benim gibi anne babası çalışanlar için. şimdi dairelerde otur altında araba 3-5 binlik el telefonu koca ekran tv..var ama kaybolan şey çok ve mutlu değilim.
 • Yunus 16 Yunus 16 8 ay önce
  FABRİKA AYARLARIMIZ 27 NİSAN 1909 DA BOZULDU. (KUR'AN-I KERİM DEN KOPARILDIĞIMIZ UZAKLAŞTIRILDIĞIMIZ GÜN 27 NİSAN 1909) İNGİLİZ BUNUN İÇİN İKİ YÜZ YIL ÇALIŞMIŞ VE BAŞARDILAR. Kur'an ı Kerim okumayı bilenler % kaç, Vakit namazı kılanlar % kaç? Vakit namazı CAMİİ ye gidenler % kaç?? HARAM - HELAL çizgisine göre yaşayanlar % kaç???......ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ.!!! Bu % lerin cevabını okurlara bırakıyorum!!! yazmaktan utanıyorum. Elhamdülillah MÜSLÜMANIZ. VALLAHİ BAŞIMIZA ELMA GİBİ DOLULAR YAĞMIYORSA, ERENLERİN ŞEHİTLRİN, ALLAH IN Sevgili kullarının Hürmetinedir. ALLAH sonumuzu hayır etsin.
 • MustafaMustafa8 ay önce
  Rasulullah sav yürüyenKur'an ahlakı Kur'an diyorsunuz peki neden beni Kur'an'dan koparıp uydurma sünnetle kıyasla icma ile darmadağınık ettiniz. Kurtuluş öze dönüşte fabrika ayarları olan Kur'an'a dönüşte
 • MustafaMustafa8 ay önce
  İman edenin ayarı Kur'an la verilir Kur'an ayarı bozulan ayar tutmaz. Onun ayarını sünnetle,tarikatlarla, tasavvuf la örf ve adetlerle verilir.
 • NİHALNİHAL8 ay önce
  Herşey Osmanlının son dönemlerinde İttihat ve tereakki ile bozulmaya başlandı.Sonra Türkiyeyiele geçirip dikta rejimini getirdiler nasıl düzelicek.İstediklerini elde ettikten sonra demokrasi,bağımsızlık filan gibi kelimeler getirdiler zaten istediklerini almışlardı.Tam anlamıyla başarılı olamadılar ama suyu bulandırdılar.
 • hasanhasan8 ay önce
  o zaman allahüüüeeeeaaakbeeer
 • OkuyucuOkuyucu8 ay önce
  Hocam eskiden eskiden diyorsunuz da çok eski değil ve ne Hocam. Daha 15- 20 sene öncesi müslümanlar; gariban , orta hallive anlattığın gibiydi. Paraya güce iktidara ulaşan müslümanlar bozuldu ve Hocam.
 • SelimSelim8 ay önce
  Yazarımız birde bu bozulmanın sebeplerını yazsa kimlerın bu iş içingörevlendırıldıgını yazssaydı içimizdeki krıptocuklar kimmiş ,anladı millet
 • SelimSelim8 ay önce
  Guzel yazınca yazar guzel dememek dogru tespıt dememek mümkünmü
 • SebahattinSebahattin8 ay önce
  Sevgili hocam, ayarlarımızın bozulduğu inkar edilemez bir gerçek. Ancak bu gerçeğin müsebbibi fertlerin kendisi olamaz. Bu ülkede sözüm ona diyanet işleri başkanlığı diye bir kurum var. Bu ülkedeki müslümanların fabrika ayarlarını koruması gerekirken, fabrika ayarlarını bozuyor. Bunu şöyle somutlaştırayım. Ben öğretmen emeklisiyim. Şu realite konuyu tam izah edecektir. Bir sınıfta öğrenciler bilgi ve beceride ne kadar başarılı ise o sınıftaki başarının mimarı öğretmendir. Tersi olarakta başarı yoksa kabahatli olan yine öğretmendir.Diyanet işleri kuruluş amacına bile uygun görev yapmamaktadır. Toplumdaki genel kanaat bu din görevlilerine maaş vermeseniz. Namaz bile kılmazlar sözü inanınki tarafımdanda kabul görüyor.Din görevlileri topluma dini sevdirmeyi değil dinden soğutmayı pek ala becerebiliyorlar. Sancı büyük Allah (C.C.) inananların yardımcısı olsun.
 • görkemgörkem8 ay önce
  "BIR LOKMA BIR HIRKA"... diyor ve eskiyi özlüyorsunuz.. Oysa; eskiye nazaran hepimiz cok daha iyi ve mutlu yasiyoruz... tek fark; simdiki nesiller soruyor, sorguluyor, itiraz ediyor, fikirlerini özgürce, korkmadan ifade ediyor.. eskiden olsaydi kötek yerdik! .. bence siz özgür nesillerden rahatsiz oluyorsunuz!.
 • nadim hatipoğlunadim hatipoğlu8 ay önce
  YARI ALLAH OLANIN ALLAH SARAR YARASINI YARI DÜNYA OLANINDA FELEK AĞLATIR TAKSİT TAKSİT ANASINI BİZİMKİ BU İŞTE HOCAM HERKES BİRİLERİNDEN BEKLİYOR KURTULUŞU KAİNATIN SAHİBİ ALLAHCChu HER KURTULUŞUN REÇETESİNİ SUNMUŞ YARADAN BİZİM GİBİ ACİZ İNSANLARI MUHATAP ALIP KURANI KERİMİ ELÇİSİ İLE GÖNDERMİŞ BİZLERİN KURTULUŞREÇETESİ İSLAMDIR BAŞKA YOLU YOK YAŞAYACAĞIZ HAYTIMIZA AKTARACAĞIZ İNSANLIĞA VE ÜLKEMİZE ALLAHCC HİZMET EDECEĞİZ BAŞKASI BOŞ.
 • Kocasolak Kocasolak 8 ay önce
  Bak hocam seni seviyoruz, milli ve yerli olma, Türkçemize sahip çıkmanızı seviyoruz. Ancak Reisimizin wi pay cii demelerini de bir cümle ile de olsa UYARMALIYDINIZ ki tutarlılık görebilelim. Devletimizin en tepesi reisimiz hem milli deyip hemide böyle Amerikan ağzı yapmasını YADIRGIYORUZ. Biz REİSİMİZİN dik durup Türkçe konuşmasını sevdik, Batı’ya eğilmediğini sevdik, wan minüt deyişini sevdik. M. Kırmızıgül’ü külliye ye çağırmasını YADIRGIYORUZ. Biz boşamı kürek çekiyoruz?
 • buratburat8 ay önce
  ççççççççççççççççççççççççççooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk zzzzzzzzzzzzzzoooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrr şeytan her yerde artık taşlar bağlı köppekkler sebest.
 • selamselam8 ay önce
  Allah razı olsun teşekkurler.
 • ChaydarChaydar8 ay önce
  YILMAZ OZDILI SON CUMLEYE SIKISTIRMISSIN.SENDE KISKANMISSIN ADAMI.ATATURKUN NE KADAR ONEMLI BIRI OLDUGUNU ANLADIN DEMI ISMI BILE 2 MILYON ADET SATIYOR SENIN HAYALLERINDE OLAN RAKAM.( BU ARADA O PARANIN GELIRI FAKIR ANADOLU COCUKLARINA YENI ATATURK KITAPLARI OLARAK UCRETSIZ DAGITILIYOR YANI PARA Y.OZDILE KALMIYOR )
 • KulKul8 ay önce
  Orta okuldayken bütün kitaplarınızı okudum .Edebiyat öğretmeni oldum öğrencilerime tavsiye ettim.Istedim ki onlar da bir Sunğuroğlu olsunlar rüyalarını fetihler süslesin.Şu an ihracım ve ağzı olan Başkanımız"At iziyle it izini karıştırmayın"demesine rağmen konuşuyor ben de ömürlerini boşboğazlık yapıp fitmeyle geçiren bu insanları Rabbime havale ediyorum
 • VatanVatan8 ay önce
  Ben Fetöcüleri Allaha hem bu dünysda hem ahirette şikayet edecegim!Dinimizi ve kardeşliğimizi paramparca ettiler!Menfeatler araya girdi!Dersane ile hurs tokumları ekildi!Yalan takiyye ile şüphelenir olduk!Hakikatler yerine rüya alemine daldık!Şikayetçipim, hem bu dünyada hem ahirette!
 • ORHAN İNANORHAN İNAN8 ay önce
  ASLINDA HERKESİN FARKINDA OLDUĞU AMA PEK DE UMURSAMADIĞI KONULARA DEĞİNMİŞSİNİZ. GÖREN GÖZLER İŞİTEN KULAKLAR İÇİN BİR İKAZ VE OLMUŞ.ALLAH(CC) TEZ ZAMANDA BİZLERİ İYİLİKLE DOĞRU YOLA İLETSİN VE EKSİKLİKLERİMİZİ GİDERMEYİ NASİP ETSİN,İNŞAALLAH..ELİNİZE SAĞLIK.
 • mevlüt coşkunmevlüt coşkun8 ay önce
  bravo hocam çok yerinde bir yazı olmuş. teşekkürler
 • FerhatFerhat8 ay önce
  Her ferdin kendini egitmesi lazim demekle bu isin icinden siyrilmak olmaz. Siz kalkip insanlarimiza batililarin masonik yasalarini uygularsaniz ve egitim sisteminde materyalizm odakli bir müfredat cocuklara sunarsaniz ne beklersiniz ozaman. Bu ihanet projesinde tohumlar egri ekilip egri yetisiyor malesef. Aile hukukunu isvicredeki medeni kanunlara göre, ticaret hukukunu ingiliz ticaret hukukuna göre ve Ab ni adalet yoksunu gayri ahlaki yasalarini ab uyum paketi altinda yasallastirirsaniz ve hertürlü zinayi, feminizmi, ibneligi ve lezbiyenligi normallestirip tesviklerseniz ne bekliyorsunuz bu milletten. ye uyum paketi adi altinda uygularsaniz bu insanlardan ve nice alanlarda türlü türlü ahlaksizca ve gayri milli projelerini uygularosmanlinin tanzimat döneminden bu yana modernizm yada modernlesme sürecinde ülkemizde hayata gecirilen gayri milli ve gayri ahlaki projelerin büyük bir tesiri olmustur. Bu proje tam gaz devam etmektedir. Malesef bu projeleride aramizdaki kamufule olmus liberal islamcilar su an devam ettirmektedir. Gecmiste bu projeyi yeni osmanlicalilar baslati daha sonra cumhuriyet döneminde chp bu günde akpiktidari ile hiz kazandi
 • Veysel yirmibeşVeysel yirmibeş8 ay önce
  Üstad allah aşkına biraz daha bilgilendirici ,biraz daha içerikli yazsak
 • AHMEDAHMED8 ay önce
  Kaleminize sağlık Hocam. İçimizdeki yabancılar, kriptolar fabrika ayarlarımızı bozdular.. İnsanlarımızın beynini bir güzel yıkadılar. Cumhuriyet kurulduktan sonra eğitim sistemimizle bu beyin yıkama işi yavaş yavaş başladı.Ben ortaokul öğrencisi iken Türkçe hocamız "Yılbaşını nasıl geçirdiniz,bir kompozisyon yazın" dedi. Herkes bir şeyler yazmıştı. Biz yılbaşında hiç bir şey yapmadığımız içinönce bundan utandım. Sonra bir şeyler uydurup , sanki kutlamışız gibi anlattım. Sonra da yalan söylediğimdenutandım.Beyni yıkanmışlar, işte bizleri bu duruma soka soka millet olma hasletlerimizi ortadan kaldırdılar.
 • hercaihercai8 ay önce
  Ata ne? Turk mu yoksa Yahudi mi? O unutulmadikca, bu yazdiklariniz devam edecek!

Günün Özeti