Ey “dindarlar” mührü nereye bastığınıza dikkat edin!

30 Mart 2019 Cumartesi

“Ben partimin amblemine mührü basarım, gerisine karışmam” kaçamağı kimseyi kurtarmaz. Senin partin kuruluş amacını da, kıblesini de şaşırıp hareket tarzını Kandil Dağı’na ayarlamış olanlara katılmışsa, ortada senin partinden eser kalmadı, çoktan bir tarafı CHP, bir tarafı PKK oldu demektir!

Yanlış yaptığınızı anlamanız için CHP ile aynı torbaya girdiğinizi fark etmek bile yeterken, yanınıza bir de PKK’yı aldınız. İzahı namümkün bir olgudur bu.

CHP’ye “kılıf” uydurmaya çalışan “dindar”lara da iki çift sözüm var: CHP sıradan bir siyasi parti değil, bir “zihniyet” mirası”dır. Kökleri İttihad ve Terakki Cemiyeti’dir. Özü, Sultan II. Abdülhamid ve Sultan Vahideddin’in şahsında, tüm Osmanlı’yı reddetmekten ibarettir…

Kendi karanlık geçmişlerini reddettiklerine yahut o yüzden milletten özür dilediklerine dair bir işaret olmadığına, Dersim katliamı gibi kitlesel cinayetleri bile hâlâ mazur görüp göstermeye çalıştıklarına göre, CHP’nin “eski”si ile “yeni”si arasında fark aramak, Erdoğan kini yüzünden CHP’ye yönelmek için mazeret aramak dışında bir anlam ifade etmez.

Sormak lâzım: CHP’ye oy toplayarak, CHP’yi mazur göstermeye çalışarak, ne yaptığınızın farkında mısınız?

“Cehennemim var diye kurum etme ey Tanrım,

Bağrımdaki ateşle Seni bile yakarım!” (Aşık Yusuf imzasıyla) gibi şiirler karalayan CHP ideologlarından Falih Rıfkı Atay’a mı iltihak ediyorsunuz?

17 Mayıs1942 tarihinde, yani CHP’nin tüm hışmıyla muhalefetsiz iktidar olduğu dönemde, Dahiliye Vekaleti Matbuat Umum Müdürlüğü İç Matbuat Dairesi tarafından basın kuruluşlarına gönderilen bir tamimde, “Her ne şekil ve surette olursa olsun, memleket dahilinde dini neşriyat yapılarak, dini bir atmosfer yaratılmasına ve gençlik için dini bir zihniyet fideliği vücuda getirilmesine taraftar değiliz” (Kara Kitap, Eşref Edip, Sebilürreşad Neşriyat Bürosu)deniyor…

24 Temmuz 1945 tarihinde “Matbuat Umum Müdürü Namına İzzettin Tuğrul Nişbay” imzasıyla gönderilen ikinci tamimde ise, “Gazetelerin son günlerdeki neşriyatı arasında dinden bahis bazı yazı, mütalaa, ima ve temennilere rastlanmaktadır. Bundan sonra din mevzuu üzerinde gerek tarihi, gerek temsili ve gerekse mütalaa kabilinden olan her türlü makale, bend, fıkra ve tefrikanın neşrinden tevakki edilmesi (kaçınılması) ve başlamış bu kabil tefrikaların en geç on gün içinde nihayetlendirilmesi ehemmiyetle rica olunur” (a.g.e) buyuruluyor. 

Siz de bu fikirde misiniz?..

Eski Tokat Milletvekili Refik Ahmed’in, yarı resmi UyanışDergisi’nde yayınlanan makalesinde, “Allah’ı da sultanla birlikte tahtından indirdik, bizim mabetlerimiz fabrikalardır” şeklinde bir cümle sarf etmesini nasıl karşılıyorsunuz?

CHP teorisyenlerinden Yakup Kadri, 4 Mart 1931 tarihli Cumhuriyet Gazetesi’nde, “Laik cumhuriyetin resmi dairelerinin dini bayramlarda tatil edilmesi laikliğe aykırıdır” diye yazmıştı… Bu görüşü benimsiyor musunuz?

Edirne Mebusu Mehmet Şeref Aykut,“İlkelerimiz... Yaşamak dinini aşılayan ve bütün prensipleri ekonomik temeller üzerine kuran bir dindir” şeklindeki beyanına katılıyor musunuz?

O günlerde yere-göğe sığdıramadıkları Yaşar Nabi, “Motorların şarkısı olsun yeni bestemiz/ Yeni din ezanları, minareler yerine/ Bulutlara püsküren bacalarda okunsun” şeklindeki karalamaları içinize siniyor mu?

18 Ekim 1926’da Samsun Milletvekili Ruşeni (Barkın) Bey tarafından yazılan bir makalede, “Din Yok, Milliyet Var” deniliyor, “Bizim kutsal kitabımız, bilgiyi esirgeyen, varlığı taşıyan, mutluluğu kucaklayan, Türklüğü yükselten ve bütün Türkleri birleştiren ‘milliyetçiliğimizdir’… 

O halde felsefemizde din kelimesinin tam karşılığı ulusalcılıktır. Ulusunu seven, ulusunu yükselten ve ulusuna dayanan insan, her zaman güçlü, her zaman namuslu ve her zaman onurlu bir insandır… 

Hangi ulusun yüceliği, Türklüğün ululuğu kadar tarihin bilinmeyen enginlerine uzanmıştır? Ve en nihayet hangi ulus ölürken Azrail’i tepelemiştir. Dünyada Türk olmak kadar onur mu var? Ve Türk olmak kadar ‘din’ mi var?” şeklinde ifadeler kullanıyor. Buna katılıyor musunuz?

Bunlara ve benzerlerine “evet” diyorsanız “dindarlık” iddianızdan vazgeçmişsiniz demektir. Yeni kimliğinizde mutlu-mesut yaşayın! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • garip bir nurcugarip bir nurcu1 ay önce
  ......Kırkıncı’nın tavrı, cemaatte bölünmeye yol açtı. Kırkıncı’yla birlikte cemaatten ayrılan gruba, darbecilere verdikleri destekten dolayı “Konseyciler” adı verildi. Fakat Konseyciler'le birlikte hareket eden isimler, kısa sürede güç kazandılar(Çünkü yanlarında derin devlet vardı). Osman Demirci, Rahmi Erdem, Ahmet Şahin, Necmettin Şahiner, Fethullah Gülen gibi isimler Kırkıncı'yla birlikte darbeye sonsuz destek sunuyorlardı. Bu kesime göre Bediüzzaman'ın şartlar gereği DP'yi ve Menderes 'i desteklemesini, bu ilelebet böyle olacak, hep Demirel desteklenecek şeklinde ele almak yanlıştı. Ne şer CHP vardı ne de ehven-i şer AP vardı, ortada sadece darbeciler vardı. Üstelik darbeciler kendilerinden yardım istemekteydi. Hizmetlerin devam etmesi için bundan daha uygun ortam yoktu.Sonuçta Nurcular içerisinde darbeye destek veren tavır büyük oranda egemen oldu(Çünkü darbecilerden bavullarla para aldılar). Referandumda Nurcu kesim, ezici çoğunluğuyla darbe anayasasından yana oy kullandı. işte mührün vurulacağı yer(!) anladın mı dönek niyazi.Biz de sizi nurcu diye bilmiş ve inanmışız ne de safmışız değil midavasını maddeye satan ve dünyevi makamlar için savrulan adam.Hangi kulvarda yarışıyorsun belli değil mi?
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli1 ay önce
  Hocama haddim degil belki ama istanbul ankara gitmisken çicekten böcek ten sanattanbahsetmenin zamanimi simdi ? Sürçü lisan ettiysek affaola
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar1 ay önce
  XYZ bey,ben insanlari din dusmani ilan etmedim,lutfen yorumumu biraz daha kafa yorarak okuyun.Muslumanlik rolu yapan ateistlerin muslumanlari kandirarak islam dininden cikmalarina sebep olduklarini yazdim.Islam dininden cikma (kufre dusme) seklini ve sartlarini hic bir spekulasyona ve laga lugaya yer vermeyecek sekilde kutsal kitap defalarca tekrar tekrar anlatiyor.Gerci her seyi inkar edene bir seyi sonsuz kez tekrar etseniz ne fayda ama belki de insanlarin bazilari tumuyle vurdumduymaz davranmaz ve kendine ceki duzen verebilirler ve her seyi daha dikkatlice irdeleyip acelece karar vermezler umidi hep var insanda.
 • Aşşa Çeşmeli Aşşa Çeşmeli 1 ay önce
  Hocam ben milli görüşcüyüm AKP liler bana siz CHP nin işbirlikcisisiniz siz münafık siniz diyor sence munafıkmıyım.
 • BaskıBaskı1 ay önce
  Biz nereye basacağımızı biliyoruz merak etme sen.
 • AsiAsi1 ay önce
  Bu ulke de dindar yok din taciridin kisfesine girmis munafik cok
 • AsiAsi1 ay önce
  Bu ulke de dindar yok din taciridin kisfesine girmis munafik cok
 • XyzXyz1 ay önce
  Cabbar Bey Müslüman mısınız. Milyonlarca insanı din düşmanı ilan ettiniz ki bunlar içinde binlerce namazında niyazında mümin var. Kul hakkı diye birşey var. Allah affetsin.
 • Ahmet hocaAhmet hoca1 ay önce
  Sen merak etme
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar1 ay önce
  Degerli Bahadiroglu,efendiliginizden siz de milleti incitmemek icin gercekleri soyleyip sahtekarlarin yuzune tukuremiyorsunuz.Islam dinini insanlara aciklamakla ve ogretmekle yukumlu olan insanlarin ise herhangi bir sebebpten dolayi susmaya ya da bu fanatik ateistlerdenkorkarak pisirik ve sessiz kalmaya haklari yok,gercekleri her sartta haykirmak zorundalar.Bu gerceklerden biri ve en onemlisi ise CHP veya HDP ye oy verenlerin muslumanliktan cikacaklari gercegidir(musluman olanlar icin bu kural, yoksa digerlerini hic ilgilendirmiyor).Cunku neden?Bu partiler islama ve Allah a karsi savas acmis ve bu savasini da yazili olarak binlerce kez deklere etmis partilerdir.Bunlarla beraber yuruyen ve bunlara destek olan insanlarin inanclarini kaybedeceklerini ve bundan dolayi da agir bir cezaya carptirilacaklarini kutsal kitap defalarca kez soylemektedir.Sahtekarlar ise bunu bildikleri icin musluman gibi davranarak muslumanlarin zayif ve kultursuz olanlarini kandirip onlarin inanclarini yitirmelerine ve kotu yola dusmelerine sebeb oluyorlar ve islam alimiyim diyen korkaklar bu durum karsisinda sessizliklerini israrla surduruyorlar.Halbu ki bu bos kafali ateist fanatiklerden korkulacak hic bir sey yok bos kafalari ve bos gevelemeleri disinda.Hem muslumanlarin inanclari ya da daha baska dine mensup insanlarin inanclari onlari hic bir sekilde ilgilendirmiyor ki.Bence bugunku uyariniz boyle bir durumda cok yerinde olmus,umariz insanlara biraz mantikli ve tutarli dusunme enerjisi katabilir uyariniz.
 • CihangirCihangir1 ay önce
  Evet ben bir mümin olarak haktan hukuktan ve adaletten yana oy kullanacak bir müslüman olarak mazlumdan yana itilen horlanan dışlanan ve alay edilenden yana olacağım inanmış bir insan olarak bölen değil birleştirenvatan ve milletini düşünen ülke kaynaklarını çarçur edene değil milletin malını kendi malından üstün görendava şuuruyla hareket eden milletin değerlerine saygılı olandan yana oy kullanacağım kısaca ülkemin menfaatlerini el üstünde tutanAllaha ve kutsallarına saygılı kendi insanlarını ayrıştırmayanher halde zalime ve zulme karşı olanlara karşı oy kullanacağımki insanlık huzura ve güzel günlere kavuşşun Rabbin huzurunda hesabın kolay olsun selam ve dua
 • FeritFerit1 ay önce
  Bin sene evvelinin en akıllı, en bilgili insanları olan mutezile âlimlerine göre adalet iman esaslarından biridir.
 • ORHANORHAN1 ay önce
  Binali Yıldırım ve Özhaseki gibi icraatçı rüştünü ispatlamış isimlerin karşısında İmamoğlu ve Mansur'un ne başarısını gördünüzde onları seçeceksiniz. Adam 3. defa aday hala proje sunamıyor. İmamoğlu yapılmış projelerden haberi yok ben yapacağım diyor. Samimi olsaydınız o zaman İzmir'e uyarı verirdiniz. 20 yıldır CHP yönetiyor hiç iş yapmadan yüksek oy oranı alıyor. Yalan söylendiğinin en büyük kanıtı bu tablo. Eğer uyarı verilecekse İzmir'e gidin verin. Ama yapmazsınız çünkü derdiniz başka. Tayyip giderse gül gibi olacak diyenler. Abdülhamid gitti felaket geldi. Özal gitti kaos getirdiler ona sövenler. Malesef sağcılar hep gevşek tutum içindeler. Solcuların yalanlarına hep kandılar. Kendi adamlarını harcadılar. Solcular ise adamlarına hiç toz kondurmadılar. Haa kibir diyenler CHP gelince asıl kibri görürsünüz. Delil mi istiyorsunuz, gidin CHP belediyelerinin olduğu yerlere görün. BenBelediyemden memnunum. Ama Siz CHP hiç iş yapmadığı halde, sadece kin ve nefret söyleminin peşine takılırsanız şu Atasözünü hatırlatırım ''Kendi düşen ağlamaz'' . Sonra Özal'ın ardından ah ah ettiğiniz gibi ah vah etmeyin. Tayyip koca bir yükü taşıyor ama sürekli şikayet ediyorsunuz. Madem kolaydı neden onun yaptığı işleri diğerleri yapamadı. EYT diyenler SSK yı batıran Kılıçdaroğlu, SSK battı deyip yaş haddini yükselten Yaşar Okuyan geçen ay CHP ye katıldı. İkisi şimdi beraber ama siz faturayı Tayyip'e kesmeye kalkıyorsunuz. Samimi değilsiniz. YaaKader işte böyle turnusol kağıdı gibi gerçeği ortaya koyar. Şimdi EYT diyenlere nasıl inanalım.
 • TurgayTurgay1 ay önce
  Yani döndünüz dolaştınız yine Orta çağ papazları gibi din pazarlamaya başladınız. Ee tabi ki berbat olan ekonomiden, Varlık!!! kuyruklarından ,enflasyona ezdirilen emekliden bahsedecek haliniz yok hemen en kolay sermaye olan dine sarılın bakalım. İnsanlarınbilhassa gençlerin sizin gibiler yüzünden dinden soğuduğunun farkında değilsiniz değil mi. Sırf bu günaha ortak olmamak için bunlara oy verilmez.
 • aliali1 ay önce
  Köroğlunun hikayesi çok güzel,teşekkür ederiz!
 • ValeriValeri1 ay önce
  Uretmeyen calismayan 53 musluman ulke 1 almanya kadar milli geliri yok.hurafeler kavgalar kaoslar icinde kendi kendini vuran muslumanlarla dolu suriye somali irak gibi ulke olurduk eger m.kemal ve silah arkadaslari olmasaydi.asiret aga feodal yapinin karsisinda olan musluman yada degil herkesin ozgurce yasamasini saglayan chp ye oy verecem.
 • İmamİmam1 ay önce
  Hocam, ülkede 90 bin cami var, bu camilerin altlarında Marketle, dükkanlar, ofisler var. Ancak bir tek caminin altında Aşevi yok, Yetimhane yok, Yoksula, evsize barınacak bir tek yer yok. Biraz da bunlardan bahsedince.
 • MusabMusab1 ay önce
  Bismillahirrahmanirrahim Tayib erdoğana inşAllah
 • NuranNuran1 ay önce
  Lekum dinukum veliyedin
 • BirolBirol1 ay önce
  Biz, Akparti den önce de müslümandık.Akparti geldiğinde müslüman olanlar varsa, Akparti'ye oy vermeyi imanın gereği olarak düşünmesi normal.Ancak bana göre,Akparti ye oy vermek müslümanlığın bir gereği asla değildir.İslam Adaleti ve Ahlaklı olmayı emreder.Adaletsiz davrananlara oy yok.Ayrıca FETÖ nun ılımlı İslam tezini(küfrünü)devam ettirenlere de oy yok.
 • Hacı amcaHacı amca1 ay önce
  Dindarım, müslümanım beş vakit namazımı kılar orucumu tutarım. Ama din tüccarlarına benden oy yok.
 • HaticeHatice1 ay önce
  Allah goruyor rumuzlu kardes hristiyanlar kendi kanunlarini bize gagalamislar 100 yildir avrupa ulkelerinin her birinden bir kanun almisiz bu kanunlar bize muslumanlara uymuyor seriati tam anlamiyla uygulayacak adil insanlara veya din adamlarina ihtiyacimiz var bizde adaletle istigal eden hakim di savciydi veya soyle soyleyelim devlet memurlarinin icinde su andaki hukumeti destekleyen cok az memur bulursunuz bu zaten adaletli olmasini engeller hukumeti zor durumda birakmak icin her yol mubah adalet bakanin gorusu ile uygulayanin gorusu bir degil anlasilan siz gulenin talebelerinin gazabina ugramislardansiniz onlar oyle sinsiki kimlerin ocagini sondurdu ve hic bir sey yokmus gibi kriptolari kenara cekildi ispatlananlar kanun onune cikiyor ispatlanmayan kripto gulenciler hala komsumuz arkadasimiz ve sinsice hukumeti yikmaya calisiyorlar biz bunlari biliyoruz ve hic bir sey yapamiyoruz elimizde belge yok
 • NihalNihal1 ay önce
  İslam düşmanlığı yapmayan İnanan insanlar için gerici yobaz diyen Afrika Asya ülkelerini örnek gösteren bak inançlı olursanız fakir olur aç kalırsınız inaçsız ve emperyalist olalımki kalkınalımyaşasın kapitalizm diyenlerden olmayacağım.Asla inancımı kaybetmeyeceğim inancıma saygıgösteren ve ona yasak getirmeyen inanan kesime kara cahil gerici yobaz bidon göbekli kafasını kaşıyan demeyen bir partiye oy verieceğim.Çünkü her canlı gibi öleceğime ve sorgulanacağıma inanıyorum.İnançsızların gittiği yolda onlara ortak olmayacağım.Teröristlerlebirliktelik sağlayanlarla ortak olmayacağım.
 • Allah GörüyorAllah Görüyor1 ay önce
  KHK ile ihraç yapıp hain damgasını vuran yani CELLADIMA OYUM. Çünkü CELLADIMI seviyorum. Ama haklarımı helal etmiyorum. Hata düzelmezse de mahşer de hesaplaşırım. Pire için yorgan yakacak değilim. Sayın hocam iyi güzel söylüyorsun da kul hakkına girmekten ne zaman vazgeçeceğiz. Adımız gibi olup yaşarsak zaten düzelme olur. Söylüyoruz ama hep yanlış yapıyorsak din tüccarlığı olmuyor mu? Sanki Allah yokmuş gibi yaşamak ama hep Allah korkusunu dile getirerek davranmaktan ne zaman vaz geçeceğiz. Allahtan korkmayacağız ama Allah korkusunu dile getireceğiz. Bu ne lahana ne turşu. Dava adamı olmak davaya sadık olmak demektir. Söyleyeceksin ama yaşamayacaksanız kimi kandırdığımızı sanıyoruz. Bir EMPATİ yapmanızı istiyorum. Hiçbir şeyden haberiniz yok. Adı adalet olan partim sizin hain olduğunuzu ilan ediyor. Arkasından devlet memurluğunuza son veriyor. Tabi adı adalet ama sorgu ve sual yok. Neyle suçlandığınızı bilmiyorsunuz. Devletim hata yapmaz diyor sabrediyorsunuz. Çevreniz ise bundan hain terörist olmaz diyor ama ihraç olduysa da vardır bir sorun diyor. Neden? Sui zan tavan da ondan. Birileri öyle güzel inandırıcı konuşuyor ve bilmeden milleti de ikna edecek şekilde konuşuyor ki inanmak zorunda kalıyorsun. Herkes asıl hainleri bırakıyor hiçbir şeyden haberi olmayan sizi hain terörist yapıyor. Bankayı açan ve kullananlar değil, okuluna ve dershanesine çocuğunu okutanlar ve devlete yerleştirenler değil, sendikasına üye olanlar ama dayısı referansı olduğu için affedilenler değil, Türkiye olimpiyatlarına gidip en ön sıralarda oturanlar, sponsor olanlar değil, … ve diğer birçok kriter olmamasına rağmen, sen ise bunlardan hiçbiriyle suçlanmadığın, beraber olmadığın halde teröristsin, hainsin. Üstelik CHP döneminde de başörtüsü mücadelesi yapmış birisi olman ve başörtüsünü çıkarmayıp bu yüzden görevi bırakmak zorunda olan birisisin. Cimere, Obdusmana, Sağlık sen sendikana durumunu bildirmene rağmen seni dinleyen anlayan yok. Bu yüzden de hain terörist olarak damgalanıyorsun ve tüm akrabaların ve tanıdık dostlarında senden şüphelenerek korkarak dağılıp gidiyor ve sui zan ile seni onlarda damgalamaya devam ediyor. Bundan dolayı yıllarca (2 yıl) annen de üzülerek vefat ediyor. Aldığın takipsizliği kurumuna ohalkomisyonuna gönderiyorsun ama dayın referansın ve yedirecek paran olmadığı için damgalanman 2 yıl geçmiş devam ediyor. Adalet yıllar sonra gelecek bundan eminim. Ama adalet garibana ve masuma zülüm olduktan sonra gelecek. Sayın hocam empati yaptığın kişi bu durumda olan benim. Çocuklarımda bu yüzden etkilendi. Dinden soğudu. Var olan inançları da yok oldu. Neden acaba? Yine de sabrediyor ve CELLADIMI SEVİYORUM. OYUM KHK ile ihraç yapan partime olacak. Ama ihracıma vesile olanlar ve hain damgasını vuranlardan, bu dünyada şikayetçi olmayacağım. Mahşer de vesile olanlarla hesaplaşacağım. Yani hiçbir zaman haklarımı helal etmeyeceğim. Onları ben değil Allah affetsin. Durmak yok yola devam.
 • ATAKURTCUATAKURTCU1 ay önce
  Sayin yazar,bosuna cirpiniyorsunuz,cunku ayakci takimina dinsel felsefe anlatmaya calisiyorsunuz.Yani olmayacak duaya "amin"diyorsunuz.Din ve ahlakin CHP ile yan yana gelemeyecek sekilde birbirini yok eden kavramlar oldugunu anlamayan on milyonlarca kara kafali kara kalpli kara cahil surulerine anlatamazsiniz,ve onlara anlatamayacaginiz tek gercek de bu degil ustelik,onlar akil,mantik,matamatik,olasilik,istatistk ve adalet konularinda hic bir sey anlamak uzere dizayn edilmemislerdir yeme icme ve uremeden gayri.Hayatlarindaki biricik amac tahrana corbasina durmadan kasik sallamaktir bu cigersiz yiginlarin.
 • ATATURKCUATATURKCU1 ay önce
  BEN AFGANISTAN ARAKAN FILISTIN YEMEN SOMALI LIBYA ARABISTAN SURIYE IRAK VE ORTADOGUYU GORDUKCE KORKUYORUM ULKEMIN BURALAR GIBI OLMAMASI ICIN HUZUR ICIN ULKEMDEKI 6 MILYON SURIYELININ EVINI OZLEDIGINI BILDIGIM ICIN TURK OLDUGUM ICIN BIZI ORTACAG KARANLIGI VE ZIHNIYETINDEN UZAK TUTAN PARTIYE VERECEGIM
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli1 ay önce
  Din, Adalettir. Din haksızlığa, dur demektir. Din savurgan davranışlardan çekinip ''hakça'' paylaşmaktır. ''Kiple''''adalet'' herkez tarafından hissedildiğinde gerçek ile buluşmuş olur. Korku dağlarını göstererek Kiple de sav tutup kalınamaz.
 • Köroğlu Köroğlu 1 ay önce
  Hocam bunların yani Erdoğan nın yatacak yeri yoktur iki dönem oy verdim 3y dedi ürününde içine etti beş yye çıkardı yalakalık ve yaşaklık eklendi ellerim kırılsaydı oy vermeseydim bu ülkeyi ve bizleri anlatan en iyi bir hikaye açız aç 17 yıldır hala bana oy verin dizelteceğim yalanı ne zaman bitecek 24 Haziran da demedimi ülke uçacak enflasyon dolar düşecek bana dış güç hikayesi anlatma Bir zamanlar Çin’de fakir bir adam o denli aç ve bitkin düşmüştü ki kendini tutamayıp bir armut çaldı. Adamı yakaladılar ve çezalandırılmak üzere imparatorun karşısına çıkardılar. Hırsız, imparatoru görünce ona şöyle dedi: "Değerli efendim, çok açtım dayanamadım çaldım. Beni affetmeniz için yalvarıyorum size. Beni affederseniz, size paha biçilmez bir hediyem olacak." İmparator dudak büktü: "Senin gibi birinde paha biçilmez ne olabilir ki?" Hırsız, o anda avucunun içindeki armut çekirdeğini uzatarak "Bu çekirdeği ekerseniz, bir gün içerisinde altın meyveler veren bir ağacın yeşereceğini göreceksiniz." dedi. İmparator bir kahkaha atarak "Ek o zaman, altın meyveleri görünce affederim seni." dedi. Yoksul adam: "Haşmetlim bu tohumu ben ekemem, çünkü ben bir hırsızım. Bu sihirli tohumu ancak ömründe hiç çalmamış, başkalarına haksızlık yapmamış, yalan söylememiş biri ekebilir. Tohum o zaman gücünü gösterir, aksi takdirde onu ekeni zehirler ve tarif edilmez acılarla öldürür. Sultanım, bu tohumu ancak siz ekebilirsiniz." İmparator irkildi, suratını astı ve bir süre düşündü. Sonra da hırçın bir sesle: "Ben imparatorum, bahçıvan değil, o tohumu Başbakan'a ver eksin de altın meyveleri görelim." dedi. Yoksul adam tohumu Başbakan'a uzatınca Başbakan telaş içerisinde İmparator'a dönüp itiraz etti: "Ben ekim biçim işlerinde çok beceriksizim efendim. Sihirli tohumu yanlış eker ziyan ederim, bence bu tohumu Hazinedar başı eksin." Hazinedar başı hemen bir bahane buldu ve bu görevi bir başkasına devretti. Bir bir orada bulunan herkes sudan sebeplerle tohumu ekme görevinden kaçındılar. Sonra İmparator, doğan sessizliğin içerisinde bir süre düşündü, başı önünde duran Başbakan'a, Hazinedar'a ve bütün görevlilere dik dik baktı ve "Hadi bakalım bu hırsız bahçıvana tohumunun nasıl altın meyve verdiğini hep birlikte gösterip sevindirelim." dedi, cebinden bir altın çıkararak yoksul adama attı. Herkesin ceplerinden sessiz sedasız birer altın çıkarıp adama vermesini izledi. Sonra da gülerek "Bas git buradan be adam, bu ders bugünlük hepimize yeter." dedi...dürüst olun milleti kandırmayın günaha giriyorsunuz
 • HakanHakan1 ay önce
  Öyle anlasiliyorki tūrkiyede gūvenlik ve yasamtarzi korkusu oy verirken enbuyuk ölcüt bu sekilde gittigi müddetce ekonomik sorunlar bitmez
 • YusufYusuf1 ay önce
  İşte bizim anlatmaya çalıştığımız da bu. Saadet Partisi CHP ile seçim ittifakı yaptı. Zihniyet ittifakı değil. HDP mevzuuna gelince Allah Resulune sormuşlar (s.a.v); "Müslüman yalan söyler mi?" diye. O da cevaplamış "Müslümanken söylemez." Allahın selamı ve bereketi üzerinize olsun.
 • mahmutmahmut1 ay önce
  biz dindarlarbiliyoruzbaşımızdaki bu zulüm devletibir an önce gitmeli.
 • Abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin..Abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin..1 ay önce
  Ben iyi bir Müslüman ve Allah'a sükür iyi bir dindarim.. Ulu Önder M. Kemal Atatürkün kurdugu CHP ye oy vermeyi düsünüyorum.. CHP nin adayi da masallah hem Müslüman, hem laik temiz süt emmis bir anadolu cocugu.. Lütfen halkimizi dindar olanlar - olmayanlar diye BÖLMEYELIM!..
 • EmekliEmekli1 ay önce
  Ben Akp oy veren birisiyim ben inanan ancak görevlerinide aksatan biriyim benim büyüğüm inanan ibedetlerinide aksatmayan birisidir oda akp oy vermiyor şimdi bu yazınız üzerine bu ayrıştırmaki zaten akp yede oy kaybettirecek olan bu tür davranışlardır sanki bilinçli olarak uygulandığı kanaatini uyandırmakta bende artık
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Bi tanede işe yarar fabrika yapsalar gam yemiyeceğim.doğrusu onlar sadece tahribatçıdırlar.Allah bizlere basiret versin.
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam bu otekilestirme niye bu kin ve nefret soylemi niye , biz bu ulkede yasayan vatandasllar olarak simdi oldugu gibi 1 nisan sabahinada kardes olarak uyanacagiz
 • avbavb1 ay önce
  vah memleketim vah,  ...lar ... sanatçı oldu, pkk'yla birlikte hareket edecek kadar çukurlaşan mahluklar lider oldu.vah memleketim vah
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Kin ve nefretinsanın fıtratında var olan bir haslet değil , insanın hele islamın fıtratında sevgi muhabbet fıtratı olması gerekir amma hakikatı ikrar etmek meziyet ister onuda ara ki bulasın ,
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli1 ay önce
  Temel karamollaoğlu varken saadete oy verilmez ip falan zaten bize hitap etmiyor peki Peki erdoğan bu millet e ne kadar sahip çıktı hocam17 yildir tek basina iktidarÜstelik baskan25bin kisinafakadan haksiz yere icerdeErken evlendigi icin binlerce kisi hapisteHala 28 subat magdurlari icerdeBi baba kizinin giyimine esinin giyiminedahi karisamaz oldu sadece bi telefonla piskolojik şiddet uyguladiniz icin 6 ay evden uzaklaştırma aliyorsunuz Bosanma davalari tam bi rezalet haksizlik diz boyu kadin o. Luk bile yapsa haklierkek hep haksiz aşiri derecede yuksek tazminatlarElide iphonu sevgilisiylee mesajlasirkenetrafa emirler yagdiran bayan jandarma lar niye destek vereyim hocam ?Bunca yazdiniz uyardiniz ne degisti hicbirseySimdi neden destek olayim bu zihniyete feminist kadem dahada azsin diyemi destek vereyim kadinlarin kölesimi olalim diyemi ehveni şeri tercih etmekten biktik artik kaç yildir ve biz destek verdikce dahada bozuluyorlar duzeleceklerine dair de bi emare yok
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Dindarın partisi adalettir.Sahte cemaat liderlerinin sofrası işe siyasettir. Devlet adaletle yönetilir.Kim adaletiyse ona vermeli.
 • GalaxyGalaxy1 ay önce
  Allah kullarinin cehennemini arzulamaz.Insan kendi ateşini hazirlar yuklenir götüruŕ.Keşke imanli imansiz vefat ederken insan, kendilerinden olanlara aman ha gercek oyle degil diyebilseydi.Ilahi gaye yok olur o vakit..Insanlari rizklandiran Errahman ruhlarinida rizklandirir besler,hakkin veya batilin manevi hattinda.Yaratmistir yaratiyordur yaratacaktir...Ayrica bence batilin mânâ hattinda Allah a inanmayan ırk kavraminada şüpheli bakar,dolayisi ile Turk kavramina yer verilmesi siyasi bir taktik olabilir.O tür düşunenler gerceklere erdiklerini sanirlar,gerceklerle yogruldugunu...Işiga kavustuklarini...Hayir....Hayir....Insankari dikte etmelerinin sebebi budur.Sızi gerceklere taşiyacagiz dusuncesi.Karankigin ardi aydinlik zorlugun ardi kolaylik felsefesi..Dolayisi ile Kuranla komunizmi ozdeşleştirirler bazan.Şer gibi gorunenin ardi hayir vs..Hz.Muhammedi de gizli bir komunist olarak bilirler(haşa),Allah yok Allah dedikleri Peygamberdir, inancinda olanlarda vardir.Yani muslimler icin Allah peygamberlerdir varisleridir inanci...Peygamberler iyi insan iyilik yalan bile soyleyen ama iyilik icin son derece iyi insandir inancinda olanda..Sultanla birlikte Allahi devirdik sözunun gizemi budur...Ayrica mumin olupta oy verecek yakin parti bulamayanlarsa var hocam.Isi sebebiyle secmen kutugunun oldugu muhide gidemeyeceklerde.Kendine yakin firka bulamayanlarda..Kararsızlarda...Dunya gercekten oyun eglence diyenlerde hayata farkli acilardan bakmaya sevkedilenlerde......Hayirlisi...
 • DayıDayı1 ay önce
  Solcu gazetelerde yine anketler de üç büyük ve önemli şehirleri biz kazandık diye göbek atıyorlar. Egerki sonuç dedikleri gibi çıkarsa demekki çoğu insan için vatan hainleri daha değerliymis . Hepimize geçmiş olsun .

Günün Özeti