Eleştiri zamanı değil, destek zamanı!

21 Mayıs 2019 Salı

Dümdüz söze gireceğim…

Bendeniz, hayatı boyunca hiçbir yerden “danışmanlık maaşı” almayan, bundan sonrası için de hiçbir beklentisi bulunmayan, hiçbir belediyenin otomobiline binmeyen, belediyenin tahsis ettiği bir bürosu olmayan bir yazarım…

Yaklaşık elli yıldır yazıyorum. Bugün devleti yönetenler benim kitaplarımla büyüdü. Ama hiç kimseden, hayatım boyunca hiçbir şey istemedim, aklımın köşesinden bile geçmedi.

Ne kimsenin gözüne girmek istedim, ne kimseden takdir/alkış bekledim, ne kimseye boyun eğdim, ne de herhangi bir beklentim oldu. Sadece kendi yağımla kavruldum, emeğimle geçindim, alın terimle çocuklarımı yetiştirdim. 

İnandığım gibi düşünüp, düşündüğüm gibi yaşamaya çalıştım.

Zaman zaman politikacılarla yollarımız kesişti, zaman zaman ayrıldı. Anladım ki, politikacılar değişken politikanın rüzgârına göre yön belirlerler. Ben ise değişmez kurallara tabiyim. 

Söyleyeceğimi de hiç eğip bükmem, kendi doğrularımı dümdüz söylerim…

Ama doğruların da bir söyleme tarzı ve zamanı var. Gerçi Mehmed Âkif

“Şudur cihanda benim en beğendiğim meslek

Sözüm odun gibi olsun, hakikat olsun tek” diyor, sözün “doğru” olmasını yeterli sayıyor, ama Bediüzzaman ondan daha mutedil, geçerli ve daha mantıklı bir kuraldan bahsediyor:

“Her dediğin doğru olmalı, fakat her doğruyu demek doğru değildir.”

Nitekim Yunus Emre de bunun üzerinde duruyor:

“Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı

Söz ola ağulu aşı, bal ile yağ ede bir söz.”

Bu yüzden, AK Parti’ye yönelik eleştirilerimi “şimdilik” kaydıyla yutkunup, büyük fotoğrafa bakacağım.

Büyük fotoğrafta iki kare var: Birinci karede AK Parti, ikinci karede CHP. AK Parti karesi “hizmet” dolu, CHP’ninki lâf! Üstelik Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde yaptıkları ortada: Makarios heykeli dikmekten AVM ortaklıklarına kadar, henüz doğru düzgün tartışılmamış envai çeşit tereddüt.

Bu tartışmayı Belediye Meclisi Başkan vekilliği döneminde soluksuz yapmış, İmamoğlu’na kök söktürmüş isim ise bu dönem aday gösterilmediği için âtıl. AK Parti’yi sorgusuz-sualsiz destekleyen medya onun videolarını haber yapıyor, ama adını geçirmemek için büyük çaba harcıyor: Çünkü o benim oğlum!

Böyle tür örnekler çokça var. Üstünde durmuyorum.

Asıl üstünde durmak istediğim, “AK Parti’yi beğenmeyen AK Partililer modası!” Bu moda algı operasyonlarıyla desteklenerek yaygınlaştırılıyor. Tedbir alınmazsa yara açacak.

17 sene kesintisiz iktidarda kalmış bir partinin elbette hataları, yanlışları, fireleri olur. Ama bunlar tam da en hayatî seçimin öncesinde mi hatırlanmalı ve gündemin birinci maddesine yerleştirilmeli?

En güçlü zamanında bile AK Parti’yi sert biçimde eleştirmiş, hatta Sayın Cumhurbaşkanı’na hitaben bu sütunda bir de “açık mektup” yayınlamış biri olarak, bu tür eleştirilerin zamanı olmadığını, seçimden sonra düzeltme adımları atılmazsa, ben de dâhil olmak üzere koro halinde eleştirmek üzere, “şimdilik” ertelemek gerektiğini söylüyorum.

Gün tereddütsüz AK Parti adayı Binali Yıldırım’ı destekleme günüdür. Menfaat odakları hariç, AK Parti tabanı da dimdik ayaktadır. 

Dikkat! İstanbul elden çıkarsa, bugünleri mumla ararız.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Fatma unluer Fatma unluer 22 gün önce
  Sozlerinizi desdekliyorum akp diyide desdekliyorum allahim devletimizi korusun tum ic ve dis dusmanlardan aminnnn
 • ÖzelÖzel28 gün önce
  İmamoğlu klasik chp kafasına sahip. Akpartinin zaafları yüzünden parlamaya başladı.
 • Nanem Nanem28 gün önce
  Aynen öyle katılıyorum
 • Mustafa Mustafa 28 gün önce
  Yazınızı okudum anladığım şu sizin oğlunuzda mağdur olmuş Belediye Başkanlığına layık görülmemiş! açıkçası bana gayet normal geldi, size tavsiyem üstad acıları ayrıştırmayalım pragmatik düşünmeyelim yerelde kim hizmeti güzel yapacaksa onu destekleyelim.
 • Bülent Bülent 28 gün önce
  İstanbul’da oturuyorsun heykeli gördün mü?lozan kiminle imzalandı.anıtın TC belgesi olan lozanın somut görüntüsüdür
 • hasanhasan28 gün önce
  Ak partiyi beğenmeyen ak partilileroldugu gibi anap'ı beğenmeyen anaplılara şahid olmuştuk. Òzellikle ankaranın çankayası istanbul ve izmirin sahil ve sayfiye yerlerinde zannedersem hakim azgın azınlıgın oturdukları tatil yaptıkları çalıştıkları eğlendikleri yerlerde kendilerinin çocuklarının eşlerinin mahalle baskısına uğramaması için öyle davranıyorlar. Yada ilerde nasıl olsa müesses nizamın türkiye disbirütörlügünü yapan hakim kitle ergeç ikdidar olacak diye kendilerine eşlerine çocuklarına manevra alanı bırakmak için böyle davranıyor olmalılar başka ne sebep olabilir.
 • emreemre28 gün önce
  Hocam her akşam iftar öncesi sizi izliyoruz yalnız sunucunun arasıra sözlerinizi bölmesi kesmesi iyi olmuyor
 • Nusret hoca ya yanıtNusret hoca ya yanıt28 gün önce
  Nusretcim buradaki bir yazarın yazısından kendi yorumuna alıntı yapmışsın bari belirtseydin kardeşim hak yemeyin değil mi sizin sorununuz bu zaten.
 • NedirNedir28 gün önce
  Nedir bu akp lilerin para gidecek korkusu anlamıyorum, dört çekerli süslüman mısınız müslüman mı karar verin.
 • KorkuKorku28 gün önce
  Korku böyle bir şey işte adamı yalvartır, yalvarın.
 • Mustafa Mustafa 28 gün önce
  Engel olsunlar israfa destek gelir ardından . Cumhuriyet tarihinin yapılmayanını akp yaptı . Cumhuriyet tarihinde yapılmayan israf var.
 • Havva tarakçı Havva tarakçı 28 gün önce
  Sayın Metin bey benim ve ailemin devletin malindan tarafımıza geçmişliği yok aksine benim abim ilk kurucularından taki selamet partisi den beri devletin yanında olmuş tur şunu bilki herşey para değildir insanların milli değerleri var mesala dini mesa la devlet ti bizler buduşunce olan insan lardanız sayın kardeş
 • BirolBirol28 gün önce
  Meraklanmayın sayın yorumcular, gençler 90 ları,Cehapenin yaptıklarını biliyorlar.Sagolsun Ahaber sayesinde 7/24 sabah akşam propaganda bombardımanına tutularak öğreniyorlar.Ancak,onlar geçmişte ne olduğuyla değil,bu gün ve yarınla,gelecekle ilgileniyorlar.Bana ne diyorlar geçmişten,geçmiş geçmişte kaldı.
 • Özcan Aktay SaptırmaÖzcan Aktay Saptırma28 gün önce
  Hapisteki 17 binbaşörtülü kadın önce “başörtüsü füruat” diyen sahte hocalarından hesap sorsun. 15 Temmuz da fitne hareketi muvaffak olsaydı. Hapiste belki 100 bin başörtülü kadın olacaktı. FETÖ komplosu ile “DEAŞ” lı olarak kumpas çekilen 100 bin kadın zindana yollanacaktı. Bunu senin gibi saf şakirtlere önceden duyurmazlar. FETÖ nün hedefindeki böyle müslümanların hocaları veya üstadları “Başörtüsü Allah CC ‘ ın emrettiği farzdır” diyen Kur’an-ı Kerim den başkası değildir
 • BirolBirol28 gün önce
  Cehapenin veya başka siyasi partinin miadının dolup dolmadığına millet karar verir.Siz veremezsiniz.Akpartinin ve seçmeninin kendisine oy vermeyenlere tepeden bakması.Bu tutumlariylavesayetçi,statükocu Cehapeye ne kadar da benziyor.
 • Hasan bHasan b29 gün önce
  Yazar bey..belki haklı olabilirsiniz ak partinin bir takım yerlere yaranmak icin attıgı taklalar hala can alıyor kimi ocaklar söndü aile ici cinnet vakaları istanbul sözlesmesi gibi sapık ve sapkın yasalar aileyi ve gencligi bitirdi karı kocaya duşman eden hayasız yasaları degistirmemekte ısrar ediyor hatta ayak suruyor ak parti .bi başka mesele üç beş tane sozde hayvansever yüzünden mantıkla alakasız hayvan hakları yasaları yüzünden her gün nerdeyse basıbos köpek saldırılarında daha dün yaslı bir ninemiz hayatını kaybetti.düsunün sokaklarda kuduz köpekler suruyle dolaşıyor çocugundan yaşlısına kadar herkes tedirgin bir köpegi kovalamak için tas atmak bile suç oldu .sokaklarda hala uyusturucu satıcıları cogu pkk destekli büyük sehirlede cirit atıyor birde bunlar mafyalasıyor..allah için destek verekte bu ak parti sosyal ve toplumun temel konularında sürekli ne üdugü belirsizler için yasa üstüne yasa bu ne ya bunlar oy vermiyor ustelik dedikleri şak diye yapılıyor oy verdigi kesime ise adeta kör sagır kalıyor..neymis hayvan hakkı peki bu ölen saldırıya ugrayan yaralanan küçuk çocuk yaşlı demeden bunların hakkı nerde yazar bey.sokak köpegine özgürlük vatandaşa pranga bunlar vatandaşı anlamiyorlar yazar bey .
 • nusret hocanusret hoca29 gün önce
  “AK Parti’yi beğenmeyen AK Partililer modası!” Bu moda algı operasyonlarıyla desteklenerek yaygınlaştırılıyor. Tedbir alınmazsa yara açacak.Gün tereddütsüz AK Parti adayı Binali Yıldırım’ı destekleme günüdür. Menfaat odakları hariç, AK Parti tabanı da dimdik ayaktadır. Dikkat! İstanbul elden çıkarsa, bugünleri mumla ararız."Sayın Üstad yine büyüklüğüzü gösterdiniz. Keşke her dost sandığımız sizin gibi düşünebilse.. Allah razı olsun.
 • ÖNDERÖNDER29 gün önce
  Siyasilere seçimden sonra vereceğiniz tepki sinek vızıltısından öteye geçmez. Siyasiye mesaj sandıkta verilir. Oğlunuzun bir yerde mağdur olduğunu anlatmak istemişsiniz. Ey Bahadıroğlu bugün bazı saçma politikalar yüzünden nice insanlar mağdur. Çözüm maskaralığından dolayı terör mağdurları, iblis FETÖ'ye verilen destekten dolayı bugün mağdur olan milyonlar var. Bir papaz yüzünden ekonomi epey sallandı, sonra bu seçim muhabbetine bir sallantı daha. Sonuç; topyekün oy veren-vermeyen bir millet mağdur bugün. Sizin tuzunuz kuru olabilir. Bize tuz denilince amiyane tabirle “dız” deyiveriyo bi tarafımız.
 • kartalizmakartalizma29 gün önce
  havva tarakçı hiç korkma bugüne kadar ihalelerle baron olanlara bundan sonra üçün birini alacaklar imamoğlundan
 • METİNMETİN29 gün önce
  Sayın HAVVA TARAKÇI Kazandığınızın gerçekten sizin hakkınız olduğuna inanırsanız bunu sizden kimse alamaz, alamayacağına inanır ve bunu bilirsiniz ama kazandığınızı bir başkasından çalmış iseniz hep böyle (sizin gibi) birisi gelip bunu bizden alacak diye korku ile yaşarsınız!!! Bana öyle geliyor ki siz hakkınızdan fazlasını aldınız ve bunu biliyorsunuz bu yüzden de hep korkuyorsunuz.
 • METİNMETİN29 gün önce
  Şimdi eleştirmezsek bir daha eleştirme hakkımız olmayacak sizde bunu çok iyi biliyorsunuz. Şimdi bile eleştirenlerin başlarına neler geldiğini görüyoruz. Karşı taraftan olduğu için belki seviniyorsunuz ama şimdi eleştirmezseniz ölene kadar kölesi olmaya mahkum olursunuz.
 • Kemal ŞahinKemal Şahin29 gün önce
  Bugün AK Partinin yerini doldurabilecek başka bir parti Tayyip Erdoğan'nın yerini doldurabilecek bir lider varsa ve hazır bekliyorsa hemen peşine takılalım. Ama yok. Rab'bim daha güçlüsünü ve hayırlısını nasip etsin milletimize veya Reise hayırlı hizmetlerinde güç ve kuvvet versin. İstikamet ve adaletten ayırmasın inşallah.Hassas bir süreçten geçiyoruz. Büyük tehlikeler var. Bunun dışındakilerinen azından şimdilik kıymeti yok. Pire için yorgan yakmanın anlamı yok. Öbürü kazanınca daha iyimi olacak sanki. Kendisi iyi olsa bile bağnaz bir ideolojik partinin içinde yer almakla nasıl başarılı olacakki. Üstelik partisi iktidar bile değilken ondan insanlar ne bekler bilmem ki? Vicdanlı olalım. Cumhuriyetin kurucusu olmakla övünen partinin artık miadı dolmuştur. Kemal'in kurduğu parti kemale ermiş ve Kemal tarafından yolunmuş kaza dönüştürülmüştür. Tek parti döneminde bu müslüman milletin kâbusu olmuş ve milletin ahını almış bir partinin iflah olması adeta imkânsızdır. Kendiyle dürüstçe hesaplaşamayan, milletten özür dilemeyen, geçmişindeki karanlık tarihiyle halen iftihar eden bir partiden bu müslüman millet nasıl hayır bekler anlamak mümkün değil!
 • HAVVA TARAKÇI HAVVA TARAKÇI 29 gün önce
  HAY ALLAH RAZİ OLSUN SİZLERDEN İYİKİ VARSINIZ , RABİM BİZLERİ TEKRAR BAŞA DÖNDURMESİNCHP ZAMANINDA NELER YAŞADIK YAVRULARIMIZ BİLMİYORLAR ONLARA USULCA ANLATMAKLAZIM ONLARIN ELİNE KOYMASIN DEVLETİMİZİ TALAN EDERLER KAZANMIŞLIKLARI YOK EDERLER ALLAH MUHAFAZAAMİN
 • Metehan Metehan 29 gün önce
  Çok haklısınız yavuz abi, aslında birkaç yıl hükümeti de belediyeleri de chp zihniyetine teslim edip, pisliğin ve yokluğun içinde boğulalım ve ülke çok kısa sürede batsın ki ak parti yönetimini mumla arayalım. Yaşı 30u bulan yeni yetme ler akparti öncesi rezillikleri bilmiyor maalesef. Çocuklarımıza geçmişi hatırlatmazsak gider chp iyi parti gibi zihniyetlere oy verir. Hacı amcam, hacı teyzem oğluna kızına geçmişte yaşanan rezillikleri anlatsa kimse bu zihniyetlere oy vermez.
 • güncegünce29 gün önce
  Sayın Bahadıroğlu sizin oğlunuz gibi gizli kahramanlar sayesinde AK Partiyi ayakta bizde bu güne kadar yapılan hakaretlere cevap verirken kırmamaya çalışıyoruz susmayı tercih ediyoruz ama aynı görüşte olmayanların hırsı bitmedi memleket meselesi olarak bakmıyorlar bu seçimeAK Partili görünüp eleştirenlerde çoğaldı çok haklısınız Makaryosun heyleli, geçmişte samanyolu tv de0 sunucu ve ve gezi kalkışmasında ekrumun eşinin durumlarını araştırsınlar yeter. Sayın Yıldırımın verdiği emeklerle düşünsün tartsın ona göre karar versinlerEkrem daha televizyonda konuşurken tartışıyor veri kopyarını ilk günden ne ya pacaktı
 • BülentBülent29 gün önce
  Eyvallah Yavuz Baba.... Hakkı eğip büğmeden Dosdoğru ifade etmişsiniz
 • Ayasofya Hasreti Bitmeyen Nurcu GençAyasofya Hasreti Bitmeyen Nurcu Genç29 gün önce
  Yavuz Ağabeyim hani Ayasofya açılıyordu? Bu ehemmiyetli meselede samimimisiniz gerçekten? Eğer samimi iseniz Risale-i Nur talebesi bir kardeşiniz olarak sizden, Üstadım Bediüzzaman Said Nursi’nin Menderes’e üç mühim tavsiyesini Reisimize hatırlatan bir yazı kaleme almanızı istirham ediyorum. Allah razı olsun.
 • Ferasetli milletin bir ferdiFerasetli milletin bir ferdi29 gün önce
  Mesele milletin AK Partiye İstanbul seçimlerinde o vermesi ya da vermemesi değil Yavuz Ağabeyim bunu sen de çok iyi biliyorsun. Reis’in istikbali kuşatılıyor. Vaktiyle Menderes’e yapılan tekerrür ettirilmek isteniyor. Bu ferasetli millet bunu gördüğü ve muhafazasına çalıştığı Reis’ine sesini duyuramıyoruz. Bediüzzaman Hazretleri’nin Menderes’e tavsiyelerini siz biliyorken niye o ihtarı gündeme taşımıyorsunuz da tam da Reisi yemek isteyen yamyamların istediği şekilde milletin feryadının sesini kısmak istiyorsunuz? Yoksa bir yerlerden bir rica/telkin mi yapılıyor hakikat dellalı yazarlarımıza?
 • mehmetmehmet29 gün önce
  Allah razı olsun sizden.
 • SelmaSelma29 gün önce
  Sayın hocam,ağzınıza,yüreğinize kaleminize sağlık çok nazik incitmeden güzel uyarı "anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az" VATANIM canımdan evlattan dünyadaki her şeyden daha değerli daha önemli.Müdafa(imamoğlunun gerçek yüzünü görmek isteyenler silivri chp gençlik kollarıbaşkanı ve üyelerinin birbirlerine attıkları mesajları okusunlar bu güzel VATANIM kimlere pay ediliyor görsünler.Millet ittifaka oy vermek VATANA ihanettir.İçerde binlerce kadın ve çocuğun olduğunu yazan beyfendi! 28 şubatta binlerce imamhatipli kızlarımız başörtüsü,oğullarımızsa alansınırlaması nedeniyle istikballeri ellerinden alınmış o çocuklar her türlü baskı ve zulme reva görülmüşlerdi.Bunları bire bir yaşayan biri olarak yapılan zulümleri yazsam kitaplar oluşur.Bu çocukların suçu ne idi VATANA hainlik edip 15 Temmuz gibi bir hainliğemi kalkışmışlardı.Fetö hani 28 şubatta da aynı hainliği yaptı. Allahc.c. şucu bucu adı altında VATANA hainlik düşünenlere fırsat vermesin,basit şeyler için kinlenipde hainlere meydanı bırakmayalım aklımızı kullanalım.iş işten geçmeden.
 • SüleymanSüleyman29 gün önce
  Hocam iyi diyorsun hoş diyorsunda hükümet halkı ve halkın ne dediğine ancak böyle seçim arefesinde kulak veriyor seçim bittimi Sepeti koluna herkes kendi yolunaDiyorlarSen istediğin kadarEfendim hükümet şunu yanlış yaptı burda bir haksızlık varDiye bas bas bağır adamlar duymuyorEe haliyle seçmende ben seni vaktinde uyardım beni dinlemedin şimdide ben seni dinlemiyorumDİYORİstanbulu kaybedersek felaket olurmuEvet olur Ama insanlar ak partiye karşı öyle bir öfke doluki Bu öfke herşeyi siliyorAk partiye öfekeli derken sol seçmenden bahsetmiyorum Bu zamana kadar ak partiye oy vermiş olan seçmenden bahsediyorumSATTILAR
 • 29 gün önce
 • Hikmet YılmazHikmet Yılmaz29 gün önce
  Uyanık Karadeniz'ler oy vermedilerikili değil, üçlü oynadılar. Dindar Kürd'lerinsandığa gitmemelerininsebebi Belediye başkanlığında ve Meclis üyeliğinde fazla yerverilmemesi etken olmuştur. Sizin beklentiniz olmamış olabilir lakin işe yerleştirmelerdeetkin ve hemşehricilik olmuştur.Abdurrahman Dilipak bu konuyu çok güzel işledi. Lütfen, okuyucuyu daha fazla yazmaya zorlamayın.
 • özcan aktayözcan aktay29 gün önce
  Sayın yazar neden şimdilikAK Parti’ye yönelik eleştirilerimi şimdi yapmıyorsunuz. sizin gibi birisinin madem çekineceği bir şey yok neden adil olup bitaraf değilsiniz? doğruları akp kazandıktan sonra söylemenizin memlekete hiç bir yararı olmaz. hem altı üstü bir belediye seçimi. bende 51 yaşındayım sizin kitaplarınız ile gençliğim geçti... birilerini sevmeniz adil olmanızı engellemesin. kol kırılır yen içeride kalır düşüncesinde iseniz o fasıl geçti... bence bu mübarek günlerde birilerinin arkasını toparlamaya kalkmayın. nasıl bozdularsa öyle düzeltsinler. CB nin hergün harlayıp gürlemesinden artık sıkıldım. Yavuz Bahadıroğlu romanlarındaki kahramanlardan biri değil. Bizim mahalle ahlaksızlık ve adaletsizliği gördüğü halde çeşitli saiklerden dolayı sessiz kalması istenir bir durum değil. Her gelen terörist, onu desteklemeyen herkes zillet içinde... 17 bin başörtülü kadın 700 tane çocuğuyla hapiste terör örgütü üyesi suçlamasıyla... bu ne Atatürk'e ne de inönü'ye nasip oldu. ŞİMDİLİK BU HADİSEYİ YUTKUNARAKDİLE GETİRMEYİN. toplumsal bir cinnet halindeyiz.
 • hüseyinhüseyin29 gün önce
  Seçimden sonra eleştiri fayda etmez,Seçmen bu gün yanlışlardan dönüldüğünü görmek istiyor, ELEŞTİRİLMESE BENDEN MEMNUNLAR DEYİP YANLIŞLARA DEVAM EDER, BU HER İNSAN PARTİ İÇİN GEÇERLİ, ONUN İÇİN, EN KÜÇÜK YANLIŞINDA BİLE KULAK ÇEKİLMELİ.
 • ÖmerÖmer29 gün önce
  Seçmen seçim zamanı konuşmayacakta ne zaman konuşacak, yaptığınız icraat değerlendirilicek ederiniz kadar oy alacaksınız,
 • OkurOkur29 gün önce
  Nasrettin Hocamzın da bir testi hikayesi var. Onu da ben size hatırlatırım.
 • mertmert29 gün önce
  chp iktidarda olsa yaptığı zaman tepki çekecek hareketleri akp yapıyor,çıkarttığı kanunlarla aileyi dinamitliyor illada chp yapıncamı karşı koyacaksınız,chp ye yaptıramadıklarını akp ye yaptırıyor derin devlet,bari gaztenizden kenan alpayın yazısını okuyun,akp özeleştiri yapmıyor millet bir çok hatayı haramıözümsedi içselleştirdi akp sayesinde daha sonra düzeltmeye kalksan ne yazar,bade harabil basra demişler
 • yalovali77yalovali7729 gün önce
  İstanbulun kaybedilmesi siyasi açısından hiçtir, ama müslüman ümmet için sıkıntılı imtihan günleri demektir. bela istenmemeli, herkese zarar verecektir.
 • 29 gün önce
 • YıldırımYıldırım29 gün önce
  Normal zamanda bende eleştiririm şu an eleştirmek kesinlikle yıkıcı olur yapıcı olmaz. Lüzumsuz eleştiri memlekette hastalık halini almış . Bu kadar yapılan yatırımlara önce bir teşekkür etmek lazım
 • BirolBirol29 gün önce
  Seçimden sonra eleştiri fayda vermez.Çünkü,Atı alan Üsküdarı geçmiş olur.Seçmen bu gün yanlişlardan dönüldüğünü görmek istiyor.Akparti yüksek oy aldığı zaman özeleştiri yapmıyor.Halk bana oy verdiğine göre benden memnun diyor.Memnun olmasa oy vermezdi diyor.Demek ki ben kusursuzum vazgeçilmezim diyor.
 • üstazüstaz29 gün önce
  Yüreğine kalemine sağlık, ömrüne bereket ya üstaz. Yürek adamı sın .Yüreğimdeki adamsın.Şamarımı Venizelosla beraber Enver e kaldırmam. Kaldıran da nazarımda . . .
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer29 gün önce
  Kaleminize..sağlık..Ağabey..Selamlar..Saygılar.

Günün Özeti