CHP iktidarının ders kitaplarında din konusu (2)

08 Nisan 2019 Pazartesi

CHP iktidarı döneminde liselilere okutulan “Tarih II” isimli kitaptan pasajlar aktarmayı sürdürelim…

Peygamber Efendimizden şöyle bahsediliyor: “Vahiy, ilham fikri Muhammed’ten evvel de Araplarca meçhul değildi. Bütün ibtidaî kavimler gibi, Araplar da şâirlerin, akıl erdiremedikleri kuvvetlerden ilham aldıklarına inanırlardı. Bu kuvvetler Araplar için cinlerdi. Cinler gûyâ, kâhinlere gayıptan haber vermek kudretini ilham ederlerdi…

“Bu nevi itikatlar Arabistan’da her zaman o kadar canlı ve derin olmuştur ki, Muhammed bile cinlerin vücuduna samimi olarak inanmıştır…

“O, hakikaten cinlerin şâirlere şiir ilham ettiğine kani idi. Araplar şâirleri bir kâhin gibi telâkki ederlerdi. Muhammed’in Musa, İsa dinlerine dair öğrendikleri de kendisinde bu telâkkiyi kuvvetlendirmiştir…

“Bu peygamberler melekler vasıtasıyla ilham aldıklarını söylemişlerdir. O dinlerde de cin ve melek telâkkisi vardı. Dinler nazarında cinler, kötü ruhlar olduğundan peygamberler onlardan mülhem olamazlardı. Muhammed de diğer peygamberler gibi kendisine ilham eden kuvvetin insanları iğfal eden bir kuvvet olmayıp, onları hayır ve saadete irşat eden İlâhî bir kuvvet olduğuna samimî olarak inandı.” (Tarih II, s. 90-91).

Kısacası, Kur’an, Peygamber ve peygamberlik müessesesi dâhil, dinin temel değerleri üzerinde inkâr fırtınaları estiriliyor! 

“Muhammed’in çocukluğuna ve gençliğine âit malûmata sonradan katılmış çok uydurma şeyler vardır…” (Hayatı hakkında kuşku uyandırılıyor).

“Kırk yaşına geldiği zaman peygamberliğini ilân ve vatandaşlarını, kendinin bulduğu ve doğru olduğuna inandığı yeni bir dine dâvete başladı.” (Aynı sayfa). 

“Muhammed de Mekke’den kalkıp Medine’ye kaçtı.” (Sayfa: 90).

Uhud Savaşı bakalım nasıl anlatılıyor? 

“Telâş ve korku içinde kendilerini kaybeden Müslümanlar canlarını kurtarmaktan başka bir şey düşünmüyorlardı. Muhammed bizzat firarilere ‘buraya geliniz! Bana geliniz!’ diye bağırdı. Fakat kendisini dinlemiyorlar, hiç durmadan dağa doğru kaçıyorlardı.” (Sayfa: 99).

“Muharebeden dönenleri karşılamak için Medine haricine çıkanlar Muhammed’i perişan bir halde, at üzerinde gördüler. Yüzü şişmiş, alt dudağı morarmış, sarkmış ve kanamış idi.” (Aynı sayfa).

Efendimizin irtihali konusunda yazılanlar: “Daha Muhammed’in öldüğü anda bütün eski nifaklar, ihtiraslar, hırsıcahlar zincirden boşandılar; O derecede ki; hakkında korku ve hürmet beslenen Peygamberin henüz ılık cesedi, son nefesini verdiği basit odada unutulmuş ve ihmal edilmişti. 

“Ali ve yakın akrabaları, Muhammed’i, terk-i hayat ettiği kerpiç odada kimseye haber vermeksizin açtıkları bir mezara acele gömdüler. Peygamberin karıları bile bundan haberdar edilmedi...”

***

“Ebubekir ve Ömer (Peygamberimiz ve sahabeleri hakkında hiçbir saygı ifadesi yok, ama o tarihte devlet büyükleri bir birlerine karşı “hazretleri” ifadesi kullanıyorlar) de cenaze merasiminde bulunmamışlardı. Anlaşılıyor ki, o anda siyâsî meşguliyetler o kadar mühim ve mecburi idi ki, kimse Arabistan’ın kudretli hâkim ve sahibinin cenazesiyle uğraşmaya ne vakit bulmuş ve ne de arzu duymuştur.” (Sayfa: 115-116).

“Muhammed’in ölümünden Ebu Bekir’in ölümüne kadar geçen kısa bir müddet zarfında bunlardan hiçbiri mevcudiyetini ihsas edemedi: Bunlar tamamen alıklaşmışlardır (a.g.e).

“Peygamber zamanında iyi geçinmiş olan bu fırkalar, şimdi yalnız kendi maddî ve mânevî menfaatlerini muhafaza etmekten başka bir şey düşünmüyorlardı.” (Sayfa: 116).

“Kendilerini bir arada tutan zat (Peygamber) ortadan kalkınca (Müslümanlar) teşkilâtsız, başsız, fikirsiz kaldılar; birbirlerinden şüphe ederek, birbirlerini kıskanarak evlerine kapandılar.” (Sayfa 116-117)

Peygamber Efendimizi inkâr eden bu kitapta yalancı peygamber Müseylime âdeta kutsanıyor…

“Hakikatte Müseylime de kıymetsiz sayılmayacak ahlâkî ve dinî bir mezhep ortaya koymuştur.” (Sayfa 112).

Valla yeter, çok bunaldım! Sadece şu “sabıkalı” maziyi bilin istedim…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ateiste cevapAteiste cevap1 ay önce
  Ulan be bedbaht ateist. Bizim Rabbimiz tektir. Ezeli ve ebedidir. Başı ve sonu yoktur. Hiç bir şey yokken o vardı, her şey yok olduğunda O yine var olacaktır. Düşün ve kendine gel. Ölümle uyanmadan uyan da ahiretini kurtar.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Biz..zaten..çoğunu..iyi..kötü..biliyorduk..Sevgili..hocam..bu..gerçekler..Günümüzde..yarı..seküler..yaşayan..bazen..namaz..kılan..bazen..de..oruç..tutan..karşı..mahalledeki."Kurtarılması..mümkün"kesimlere..ulaştırılarak..Hipnozdakilerin..uyandırılması..gerekir..Selamlar.
 • SametSamet1 ay önce
  Kaynak
 • AteyizAteyiz1 ay önce
  Arkadaşlar ateistler olarak İslam’a Muhammed’e falan düşman değiliz. Biz yalanlara, sanrılara, şizofreniye düşmanız. Kendinizi özel sanmayın Allah’tan uzun yaşayan Tanrılar vardı yeryüzünde ne Zeus’lar, ne Uzza’lar, ne Apollon’lar geldi geçti sizinki mi yaşayacak sanıyorsunuz ? Biz gerçeklerden yanayız, bulunduğumuz coğrafyada da siz varsınız fikri mücadelemiz de ister istemez sizinle oluyor kimse kendini özel hissetmesin yarın ülkede Alevilik ağır basarsa dedelerle kapışırız, yurtdışına yerleşirsek falan direk hahamlarla, ekümenikle papaz oluruz. Hayde bakalım bir sonraki kapışmada görüşmek üzere.
 • Dawkings'eDawkings'e1 ay önce
  Zırvalamışsın arkadaş. Müslüman olmadığın belli oluyor. O kin seni fazla yaşatmaz. Biz yine de kabataslak cevaplayalım. Allah zenginliği dilediğine verir; ilmi ise isteyene/arayana/çalışana. İsteyen müslüman da olabilir, yahudi, hristiyan, budist, hindu da oiabilir. Endülüs İslam devleti bir ilim vr irfan merkeziydi. Dünyanın her yerinden ilim öğrenmek için insanlar gelirdi. Bağdat moğol yıkımınakadar, hakeza. Buhara öyleydi. Osmanlı da yükseliş devrelerinde zamanının en gelişmişiydi. O arada hollanda 400 sene süren hırsızlıkla Endonezya'nın çalıp çalıp zenginliklerini talan etmekteydi. İngitere aynı şekilde, koloni kurduğu ülkelerde soygunlar gerçekleştiriyordu. Yeni zelanda ve avustralya ise yerli nüfusu yok etme noktasında katliamlarla çalınıp gaspedildi. Sadece avustralya'da 20 milyon aborijin katledildi. Yaşasalar bugün 100 milyonun üzerinde bir nüfustu. Güney ve Kuzey amerika aynı şekilde. Fransa, ingiltere amerika Afrika'yı soyup soğana çevirdi. İtalya, ispanya, almanya vs bu sömürgeciliğe dahil. Ortadoğu talanı devam ediyor. Okudukların kanlı hristiyanlık tarihi. İslam ile ilerlemiş bir ülke var mı sorusunu sorabilmek için, varsa eğer, İslamsız ilerlemiş ülke kıyasını getirebilmen lazım. Gördüğün gibi avrupa bugünkü zenginliğini yüzlerce sene süren hırsızlık ve katliamlara borçlu. İslam da zaten bu hırsızlık ve caniliklerin önüne geçmek için var. Yeter ki ona sarılıp onu kendine rehber edenler olsun.
 • SâdâkâtSâdâkât1 ay önce
  Vallahibizde okurken bunaldık ne kadar din düşmanı ne kadar Peygamberdüşmanı imişler geçmişleri karanlık geleceklerinde aynı karanlık minval üzere devam ediyor . Bunlardan bırakın memleket gibi büyük ehemmiyete sahip bir emaneti teslim etmek , günahını bile teslim etmez insan çünkü dağ gibi yığar sana geri verirler. Şerre vesile olmak o şerri işlemiş gibi olmakla eşdeğerdir yaEy oy veren zihniyet görmek için daha ne gerekiyor. Ölümden sonra geri dönüş yok unutmayın
 • Fatih DawkinsFatih Dawkins1 ay önce
  Eskiden doğru tarih yazılırdı. Keşke öyle kalsaydı.
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS1 ay önce
  Dawkings rumuzlu ucuncu sinif irk tavugu,gelismisligin dinle imanla irkla dogru birkorrelasyonunun olmadigini kavramaya senin yasamin yetmez,torunlarinin torunlari da bu gercegi gorebilme yetisine erisemeyecekler genetik nedenlerden dolayi.Amerikali pedofilleri ve Avrupali homoseksuelleri ceplerindeki uc bes kurus fazla paradan dolayi geliskin gormen senin sonradan dahi gorememe koylu bir kalas oldugunun en somut kanitidir.Eger bu soylediklerim yanlis olsaydi dinsel ve parasal ve de bilimsel bakimdan(nobel odulu sayisi acisindan)dunyanin bir numarali toplulugunun etnik ve dinsel olarak asiri derecede bagnaz bir ortadogu ulkesinin insanlari olmamalari ve bu kulturunde yuzde doksan dokuz oraninda musluman diniyle ayni olmamasi gerekirdi.
 • aliali1 ay önce
  Richard Dawkins ,senin hezeyanlarını burada yayınlara yazıklar olsun ! İslam aptallıktır,islam hastalıktır ha ! islam akıl dini değildir ha ! Sen kim islama hakaret etmek kim !! Sen aslında bir zavalısın !
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Hoca efendi Hz Muhammedinmübarek vucudusoğumadan defin işlemi yapılmadan yerine d kendi kabilesi haşimilerden kimseye danışmadan halife tayin edip devlet yönetimini haşimilerden nasıl alındığınıda yazın neden gece defin edeildiğini yazın kimin kefenlediğini mübarek vucudunu kimin yıkadığını yazın cenazesinde bulunan imamı ve 17 eshabı yazın hakkı ve hakikatı yazın , yürğiniz yetmez yazamazsın, o yorumcularda kendilerini bir şey biliyor sanıyor , önce gerçek tarih okuyun , üfürmeyle olmaz,
 • ŞükuhŞükuh1 ay önce
  Richard Dawkins,İslamı layıkı ile yaşayabilen,yaşamasına müsaade edilen bir tane ülke gösterebilirmisin peki !.Bu ülkede yıllar yılı sadece muhafazakar,dindar kesim için yapılmadık operasyon,çizilmedik proje kalmadı.Bir proje elemanı gitti diğeri geldi, o gitti bu geldi.Konu çok uzun ve derin sayfalar kitaplar akıllar kavrayamaz,o nedenle bu kadar yeter.Ayrıca Nisa suresi 34.ayette EŞİNİZİ DÖVÜN DİYOR ve ayet tamamlanıyor gibi bir ifaden var,ayetin devamı var,tefsiri var.Neden dövün diyor.Neyse ALLAH'ın cenneti olduğu gibi cehennemide var.
 • MusabMusab1 ay önce
  Bismillahirrahmanirrahim deyerli hocam bu chp resmen 25 sene okul larda dinsizliği üğretmişler şimdide bazı yuneticileri cahil müslümanların oylarını kazanmak için inkar etikleri islamı münafıkca kulanıyorlar bunların iğrençliklrini rahmetli dedem bizlere vasiyet etiği gibi bizde çocuklarımıza anlatıyoruz bu hep büyle devam edecek İnşşaALLAH RABİM bunlara fırsat vermesin saygılar.
 • Richard Dawkins Richard Dawkins 1 ay önce
  Bana bir tane islamla ilerlemiş gelişmiş ülke gösteremezsiniz. İslam alenen aptallıktır. Nisa süresi 34. ayette eşimizi dövmekten bahseder.. Böyle sapkın bir din anlayışı yüzünden milletimiz geri kaldı. Biz dine savaş açtık. Eski CHP çünkü bir toplumun kurtuluşunu buna bağladık. Osmanlıyı yıkanda İslam'dı.. İslam akıl dini değildir. İslam bir hastalıktır. Bağnazlıktır. İslam'ın yaşandığı her ülkede geri kalmışlık bağnazlık sefalet cehalet vardır. İslamı savunanlar bir tane İslam'la ilerlemiş ülke gösteremezler.. Büyük bir çoğunluğu sömürgedir. Bu İslam takıntısı bizim sonumuz olacak. Tıpkı Osmanlının Sonu olduğu gibi..
 • Kemalist Düşmanı AkpartiliKemalist Düşmanı Akpartili1 ay önce
  Peygamberimize ve İslam'a alçakça ve müptezelce hakaretler yağdırılan bu Tarih ll kitabının zorunlu olarak okullarda okutulmaya başlandığı tarihin 1931 olduğunu da ekleyelim! Hakaret işi CHP'NİN İŞİ!! Sözkonusu Dine Hakaret ise Özgürlüğün Sınırı yok! CHP'yi eleştirmek isteyeni ise 5816 sopasıyla kovalıyorlar!!
 • BilalBilal1 ay önce
  M.Kemal'in chp si bize gün yüzü gostermedi cocuklugumdan beri sayisiz sonsuz kotulyklerini gordum şahit oldum. O yuzden 17 yil once sizinde tam destek verdiginiz partiye oy verdik butun bunlari duzeltsin diye muslumanlar biraz nefes alsinlar diye ama sizler daha zalim ciktiniz. Daha ilk yağli Ballı ihalede m.kemale Gazi dediniz saraylarda lux icinde yasayip paranon konforun tadini alinca onlar gibi oldunuz. Peygamber bile ölmüş ama m.kemal gazi olmuş öylemi. Chp bile bunu akil edememişti.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  İLİM YOKSUNU ,İSLAM DÜŞMANI BİR AHLAKSIZ ANCAK BU CÜMLELERİ KURABİLİR..ALLAH(CC)'IN LANETİ ONLARIN ÜZERİNE OLSUN İNŞALLAH..UTANMADAN SIKILMADAN BU KİTABI MÜSLÜMAN ÇOCUKLARINA DERS OLARAK OKUTANLARA DA MİLYON DEFA YUH OLSUN..YAZAN DİNSİZDEN DAHA ÇOK İSLAM DÜŞMANI OLANLAR ONLAR..EFENDİMİZİN(SAV) VEFATINI TAKİBEN DİMEŞK(ŞAM)DAHİL BİRÇOK VİLAYETİN BİZANSLILARDAN ALINMASI DAHİL İRANDAKİ ATAŞE TAPANLARIN HÜKÜMRANLIKLARINA SON VERİLMİŞTİR..ÇOK SEVDİĞİ MÜSEYLEMENİN KELLESİ ALINMIŞTIR.İSLAM GÜNEŞİ DÜNYAYI HIZLA IŞITMAYA VE ISITMAYA BAŞLAMIŞTIR.BRE UTANMAZLAR O YÜCE RESULÜN(SAV) ADINI PİS AĞZINIZA BİLE ALMAYA CÜRET ETMENİZ BU MİLLETE YAPILMIŞ EN BÜYÜK HAKARET OLMUŞTUR..CEHENNEMDE DERTLEŞİN DE YAPTIĞINIZ REZİLLİKLERDEN ÜZERİNİZE DÜŞEN YAKICI IZDIRABI BİRBİRİNİZE ATMAYA UĞRAŞIN DURUN.BÜTÜN YAPTIKLARINIZ NAFİLE,SİZİ CEHENNEM SONSUZA KADAR TERBİYE EDECEKTİR..HAMD OLSUN YÜCE ALLAH(CC)'A..ELİNİZE SAĞLIK.ÖNEMLİ KONULAR VE BİLİNMESİ DE ŞART OLAN HUSUSLAR..
 • küçücük fark, lafı mı olur...küçücük fark, lafı mı olur...1 ay önce
  Ahmet Hakan; "çekin pis ellerinizi atatürk' ün üstünden" demiş! Halbuki Kanal7' de ilk peydahlandığında; "çekin ellerinizi pis atatürk' ün üzerinden" kıvamında konuşuyordu.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Bunları yazanların ve ders kitaplarına geçirenlerin kabir azapları dehşetli cehennemde ateşleri bol olsun!
 • 145314531 ay önce
  2000 e doğru dergisi ( Doğu PERİNÇEK ) Atataürk ve ALLAH yazarak bakılabilir.
 • MeselemMeselem1 ay önce
  Ahzab 37 50 51 52 53, Tahrim 1-2-3-4-5 yalan mı kardeşim ya
 • avbavb1 ay önce
  bunları yazan o zalimler şimdi cehennemdeler ve hak peygamberden şefaat dilenmekteler .zalimler için yaşasın CEHENNEM
 • ElçiElçi1 ay önce
  İlgili kitapta anlatılanlarda yanlış, iftira, uydurma yok sayın hocam. Başlığı CHP ile ilgili değil de Araplarla ilgili koysanız daha uygun olur. Alıntıladığınız bölümler inandığımız, taraftarı olduğumuz dinin geçmişinde var. Rahmetlik Yaşar Nuri ÖZTÜRK’ü, bu şekilde yaza yaza; bu şekilde hocanın üzerine konuşa konuşa delirttik. Şimdi de islam’dan kaçan kaçana bir zamanda aynı ağızla konuşarak insanları islamdan kaçırıyoruz. Bunun vicdani muhasebesini yapmanızı arz ederim.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  ALLAH razı olsun sayın yazar chpkk nin ne mal olduğu zaten millet biliyor ayrıntısıyla anlatmak lâzım yinede kalpleri muhurlenmislere laf fayda veremez
 • kmlkml1 ay önce
  hocam hocam m.kamal olmayaydı ingiliz ,yunan işgal ederdi türkiyeyi.ayasofya yı puthaneye , yazı dilini latinçeye, din ve tarih kitaplarını küfür mecmuasına, müslümanlığı laikliğe çevirir arkalarından gelen soysuz dölleri kamusal alan uydurmasıyla mesture hanımları milletin malı olan yerlere sokmaz erkeklerin başına da frenklerin küfür serpuşunu zorla koyarlardı..yaa
 • YusufYusuf1 ay önce
  Bunlar tarihi gerçekler beyefendi sizin yazdıklarınız sa uydurmave saptırmadan ibaret. Bugüngerçek islam tarihini okursan bunlardan beterini görürsün. Halk dersinizi verdi hala din sömürüsü yapıyorsun. Bu devirdegerçeği halktansaklamaya kimsenin gücü yetmez.
 • AliAli1 ay önce
  Günümüzdeki ders kitaplarını da bi inceleyin mesela eba daki ders videolarını
 • NihalNihal1 ay önce
  Kemalizm Din kitabını okumuştum onlar dinlerine Yaşamak dini derler(Ateist(dinsiz)).Orada Cennet ile alay edilir Güya Araplar çölde susuzluktan ve yeşillikten o kadar çok yanıp tutuşurlarki yeşilin ve suyun yani özlemlerini Cennete ertelerlermiş Ne kadar Analitik zekası olmayan traji komik bir inaçları var.Soruyorum Hz.İsa Lut Gölünün çevresindeydi Hz.Musa yine Deniz ve yeşilin verimli topraklarındaydı Mesajları aynı idi.Allahın dini Sadece Hz.Muhammed den gelen salt mesajlar değil diğer peygamperlelede destekleniyor o halde onlardamı Suya veyeşile hasretlerdi diye sorulur Böyle zihniyetten zekadan kimleri aldatabilirler kendilerini.Yaşamak dini imiş(yaşamlarına din engel oluyormuş doğrusunu kemalistler bulmuş dinsizlik).Kaldı ki Atatürk din adamı değildir.Bütün amaçları Dinsizleştirmek Önce dinsiz yapıp SonradaHiristiyanlaştırmak yani Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek.Protestanlık hakkındada çalışmalarbu yüzden yapılmıştır ama Allah(cc) nasip etmemiştir o kirli senaryolarını.
 • Kürşat ÖmerbeyoğluKürşat Ömerbeyoğlu1 ay önce
  Üstadım, sizin gibi bir tarihçinin günlük siyaset hakkında yorum yapması, benim gibi, sizden hikmete dair sözler duymak isteyen biri için tatminsizlik yaratıyor.
 • Mahmur gurkanMahmur gurkan1 ay önce
  Sanki kitabi yazan gayri müslim biri gibi hissediyor insan ..yavbu devlet bunu okumuyormu hiç..MEB 120 milyar TL bütçe bunun icin mi ayrılıyor.
 • ZeynepZeynep1 ay önce
  Hocam Allah razı olsun. Bunların tayfasının tapınma şiirleri ve ritüelleri varki hala hem müslümanım diyerek hem bunların peşinden gidenlere Rabbim hidayet etsin. Adamlar resmen haşa bizi sen yarattın güzellemeleri yaparken kendileri hayattadır ve olurmu böyle şey Allahtan başka büyük yoktur diyemez demez. İlk on yıl içinde afedersiniz ülkenin içine s.... şimdi bunların evladı iyali açıktan söyleyemiyor ama ne oldukları ortada. Rabbim fırsat vermesin. Yüz küsür yıldır aynı yalanlara kanma ahmaklığından bizi kurtarsın. Ayasofyaya ve filistine özgürlük nasip etsin.
 • 1 ay önce

Günün Özeti