Binali Yıldırım için, “Arkasında başarı hikâyeleri var” demezler miydi?..

12 Haziran 2019 Çarşamba

“Bakanlık, Başbakanlık, Meclis Başkanlığı döneminde önemli başarılara imza attı, dünya onu yakından tanıyor” diye övmezler miydi?

Peki, böyle birini, hangi akla hizmeten, arkasında Beylikdüzü Belediye Başkanlığı ve 18 günlük İBB Başkanlığı macerası dışında hiçbir  “başarı hikâye”si bulunmayan Ekrem İmamoğlu’nun karşısına çıkarıyorlar? 

Neyse, gelin biz olacaklara bakalım: Bir kere ikisi de kötü hatip, bir birlerine hitabet ustalığıyla üstünlük kuramazlar…

İmamoğlu “proje yarıştırma”ya kalkışmaz, yaya kalacağını bilir; zira AK Parti’nin icraatlarına ve projelerine, CHP’nin hayalleri bile ulaşamaz!

Geçmişi belli, geçmiş iktidarları döneminde yaptıkları belli: Geleceğe ilişkin bir şeyler söyleyebilmek için geçmişten referans vermek gerektiğine göre, İmamoğlu bu konuda yaya… Proje konusuna gireceğini de hiç sanmıyorum. O zaman ne konuşacak? FETÖ kanalında sunuculuk yaparken yaşadıklarını mı anlatacak?..

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı sırasında nasıl Makarios heykeli diktiğini, AVM’lere nasıl ortak (kendi itirafıdır) olduğunu mu söyleyecek?

Mazbatası verilmeden “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” unvanını nasıl tepe tepe kullandığını, Anıtkabir defterini bu unvanla imzaladığı için koca defterin kaldırıldığını, iki haftacık kaçak-göçek İBB Başkanlığı döneminde ilgisiz kişileri yetkilendirip veri tabanını nasıl kopyaladığını, kitap fuarını nasıl yasakladığını, mahkeme kararıyla mazbatası iptal edildikten sonra bile VIP’ten nasıl geçmek istediğini, izin verilmeyince devletin valisine nasıl “it” dediğini mi konuşacak?..

Şimdiden söyleyeyim ki, bu konulara hiç girmeyecek…

Ne konuşacak o zaman?

Tabii ki, öncelikle “mağdur” rolü oynayacak. Yanı sıra gençliğini ve enerjisini öne çıkaracak. Sevgi ve birlik/beraberlik mesajları eşliğinde, gülücükler dağıtacak. 16 milyonu kucaklamaktan söz edecek.

Kısacası, arkasında bir “başarı hikâyesi” olmayan birinin yapması gereken ne varsa yapacak. Baştan sona güçlü bir “imaj cilâlama çalışması”na şahit olacağız: Bu da AK Parti dışında iktidar görmemiş CHP dönemi İstanbul’unu hiç yaşamamış yeni yetme seçmenlere çok cazip gelir!

CHP’nin “imagemaker”leri eminim günlerdir buna çalışıyorlar. Öyle palavralar hazırlıyorlar ki, duyunca dudaklarınız uçuklayacak, “bu kadar da olmaz” diyeceksiniz.

İşte bu yüzden, Yıldırım’la İmamoğlu’nu televizyonda karşı karşıya getirmenin AK Parti açısından mantığını bulamıyorum.

Ama artık iş işten geçti. Bari İmamoğlu’na HDP ile işbirliğinin neresinde olduğu, kazanması halinde nasıl bir diyet ödeyeği sorulsun. Çünkü bu konu çok tehlikeli... 

İSKİ’yi HDP’ye verirse, bir PKK militanı periyodik olarak evlerimize gelip su saatlerimizi okuyacak demektir. Herhalde bununla kalmayıp hakkımızda her türlü tespiti de yapacaklar…

İSPARK’ı verirse, İstanbul sokaklarında PKK’lılar dolaşacak. Arabalarımızın kayıtları tutulacak. Bu bilgiler birleştirildiğinde ise kimin hangi saatte nerede olduğu, neler yaptığı ortaya çıkacak: Bu ise önce İstanbul’da, sonra da tüm Türkiye’de müthiş bir “güvenlik zaafı” oluşturur. 

Hayırdır: Artık Kandil’de bile tutunamaz olan eşkıyayı Türkiye’nin en büyük şehrine indirecek kadar gaflette miyiz?

NOT: Oturumun yöneticisi hakkında ise hiçbir şey söylemiyorum. Küçük dilimi yuttum kaldım!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AhmetAhmet11 gün önce
  Cenaze namazını kimin kıldırmasını vasiyet etti? Kim kıldırdı?
 • İmamoğluİmamoğlu11 gün önce
  Sn yavuz bey delikanlı ol mert ol sağa sola saldırma yalan konuşma müslüman ol sen hangi pkk den bahsediyorsun bin ali bey boe ke ke ve kürdistan kelimesini kullanmadımı gazetelerde biy biy fotoğraflar çıkmadımı eğer imamoğlu seçilirse herkes saygı göstererexek bitti nokta yandaşlığı yapma dürüst ol adam ol akıllı ol
 • Payitaht1842Payitaht184212 gün önce
  O kadar haklısınız ki her cümlenizde, size sadece evet gerçekten çok doğru demekle yetindim üstadım.
 • MisafirMisafir13 gün önce
  ISPARKIN parasi nereye uctu.. Eminim buna sn. AK partililer cevap verecektir..
 • Mehmet Mehmet 13 gün önce
  Halkını düşünen,mafyaya para geçirmeyen,adaletli biri istiyoruz.Zamaninda çaldığı için belediyeden gönderilen biri başkan olamaz
 • ayşe gülayşe gül13 gün önce
  ya hu bu ak parti karşıtları avm lere karşı değil miydi? ee neden tilkiler de dahil hiç kimsebay müdafaya nedenavmyaptın diye sormuyor? ak partisanki muhalefette gibi. tez elden danışmanlar değiştirilmeli. sesi yüksek çıkan devamlı hücum da kalacak danışman ve sözcü gerek bize.
 • YusufYusuf13 gün önce
  Yazini uyanir uyanmaz, daha gordugunun ruya oldugunu anlayamadan ,gercek sanarak ,yazdigina inaniyorum.Eger bilincli olarak yazdiysan halki yaniltmak amacini guttun.Amacin buysa sana yaziklar olsun.
 • Yusuf TürkoğluYusuf Türkoğlu13 gün önce
  İSPARK geçen yıl 351 milyon lira gelir elde etmiş. Karı ise sadece ve sadece 1 milyon lira olarak beyan edilmiş. Miyav miyav.
 • Toprak KARAToprak KARA13 gün önce
  Ali Rumuzlu Sayın Yorumcu; Geçenlerde internette çocuğum için "En Güzel Manzaralı Üniversiteyi" ararştırırken bir de ne göreyim, İstanbul Koç Üniversitesine bir baktım Allahım bu ne güzel bir manzara, Yemyeşil Ormanların içinde, adeta oksijen deposu bir alanda, etrafında başka yerleşim yeri falan da yok, tamam dedim burasıdır, sonuçta göz alabildiğine ormanların içiresine yerleştirilmiş, doğa harikası bir yer, tamamdır dedim. Ne güzel adamlar bizi düşünmüş, Ormanın ortayerine kocaman Üniversite kurmuşlar tamamen bizim için, nankörlük etmeyelim çocuğumuzu oraya kaydettirelim değilmi.
 • Toprak KARAToprak KARA13 gün önce
  Ali Rumuzlu Sayın Yorumcu.İstanbulun akciyerlerini düşünüyorsanızKoç üniversitesi nereye kurulmuş bi bakın bi zahmet.
 • mehmetmehmet13 gün önce
  Nereden çıktı bu mesele. Sayın Binali Yıldırım'ın bu ne idiğü belirsiz, hiç sevemediğim adamla canlı yayına çıkmasını bir türlü hazmediyorum. Sayın Binali Yıldırım düşmanlarımızın hayranlık duyduğu bu kişiyle İstanbul'un nesini konuşacak. 18 günlük İBB makamını sahte mazbatayla işgal ettiğinde niler yaptığını gördük.
 • aslanbeyaslanbey13 gün önce
  ben senin böyle bir adam olabileceğini çocukların bile inanmadığı pkk,lıların belediyeye alınacağı yalanına inanabileceğini düşünemezdim.Mansur yavaş,ada bunları demiştiniz, hani pkk,lılar.Kahraman ordumuz heryerde gerekli pkk temizliğini yapıyor.Sen böyle çocukca bir habere 2019 yılında inanabiliyorsan 1930 lu yıllarda chp zamanında olduğunu anlattığın hangi olaya inanalım.
 • zeynepzeynep13 gün önce
  Ey istanbul sen nelere kadirsin
 • yakışmadı yakışmadı 13 gün önce
  hocam her Allahın günü dinden imandan bahsedersin yakıştımı bu saçına sakalına.. vip salonunda 100 tane kamera var..ayriyetenorada 30 tanede gazeteci var hani nerede valiye it dedi.. çıkar görüntüsünü göster köşende.. yazık ..
 • Yunus 16 Yunus 16 13 gün önce
  NE GEREK VARDI? BİNALİ Yİ TÜRKİYE BİLİYOR, NELER YAPTIĞINI NELER YAPABİLECEĞİNİ MİLLET BİLİYOR. EKREM İDE BEYLİKDÜZÜ TANIYOR, GÜNÜMÜZÜN İLETİŞİM ÇAĞINDA BASIN, TV İNTERNET KISA ZAMANDA MİLLET TANIDI! + FTÖPKK LILAR BELEDİYEDE İSTİHDAM OLACAK, İŞE GİRECEKLERİN İSİMLERİ KANDİLDEN BİLDİRİLECEK, HAPİSTE Kİ TERÖRİST BAŞI SELO BELEDİYE DEKİ İŞLERE MÜDAHALE EDECEK! YETMEDİ PENSİLVANYA DAN İSTANBUL BELEDİYESİ YÖNETİLECEK! ŞU HALE BAKIN NE GÜNLERE KALDIK! TÜRİYE Yİ YÖNETMESİNİ DURDURDUĞUMUZ AMERİKA, İSTANBUL U YÖNETMEYE DEVAM EDECEK. ALOOOOO HALA UYANMAYAN UYANMAK İSTEMİYEN %45-47. BU NE GAFLET? YÜZ YILDIR SÖMÜRÜLÜYORUZ! 2 NCİ DÜNYA SAVAŞINA KADAR İNGİLTERE, FRANSA, ALMANYA SÖMÜRDÜ! 2 NCİ DÜNYA SAVAŞINDAN BUGÜNE AMERİKA SÖMÜRÜYOR!!!
 • AkifAkif13 gün önce
  Nasıl devlet ihalelerini pkk lılar dolacak su sayacımızı okuyacak diyebiliyorsunuz? Devletin hiç mi güvenlik birimi yok? O zaman akp iktidarı da zamanında ülkenin hukuk emniyet yargısını fetöcüler ile dolmasını sağlamıştı? Yani zaman ve algı bakış açısı çok önemli. Ekmeğiniz iktidarınız gidecek diye saldırıyorsunuz. Siz gittiniz diye İstanbul’da evinizi pkklılar basmayacak. İstanbul konstantinapolis olmayacak. Binali bey daha dün kiliseye ekümenlik verdi gitti Diyarbakırda kürdistan dedi kürtçe cümleler kurdu. Daha 2 gün önce bakan Çavuşoğlu barzani ile birlikte kürdistan şehitliğini ziyaret etti. Eleştirirken objektif olalım.
 • Ayşe Ayşe 13 gün önce
  Cok isabetli tespit ağzına sağlık yavuz bey
 • AHMEDAHMED13 gün önce
  Yorumcu Ali,CHP zihniyeti şimdiye kadar bahanebulmadığı, itiraz etmediği bir yatırım yoktur.Onlar bütün boğaz köprüleri ve otobanların gereksiz, ve devlet için zarar olduğunu söylediler..Şimdi de3. havalimanının gereksiz olduğunu söylüyorlar. Tabi ki buna kargalar güler.
 • 13 gün önce
 • du bakali!du bakali!13 gün önce
  İşe girerken bile Cv' nize bakıp geçmiş tecrübelerinize göre 'siz buyurun' diyorlar. Acemi kek' lere ise, 'sen get ufak fason atelyelerin bahçesinde az daha otla hele len' diyorlar. Halk, bu "len' e": "sen gel len" muamelesi yaparsa şayet: geri dönüşü telafi edilemez cinsten bir ..lik yapmış olacak, biline..
 • ALİALİ13 gün önce
  Yavuz bey, THY eski Y.K. Başkanı Hamdi Topçu'nun 3. havalimanı ile ilgili anılarını okuyun bir zahmet. Diyor ki; "ben bu projenin çok gereksiz ve çok maliyetli olduğunu, mevcut havalimanına ilave edilecek 2 pist ile kapasite artışını karşılayabileceğimi bunun da maliyetinin 2 milyar usd olduğunu ısrarla söyledim ama Binali Yıldırım (Ulaştırma Bakanı) 3. havalimanının yapımında ısrar etti, devlet böylece milyarlarca dolar zarara uğradı." Üstelik de bütün uzmanlar 3. havalimanının yapım yerinin uçuşlar için çok yanlış olduğunu, zeminin çok kötü olduğunu belirtiyorlar. İstanbulun akciğerleri denilen kuzey ormanlarının katledilmesi de cabası. Şimdi bu bilgiler ışığında ne dersiniz?Siz okumayı araştırmayı seven bir kişisiniz. Eminim farklı kaynaklardan konuyu inceler sonucunu bizlerle paylaşırsınız. Dürüst, adil ve tarafsız gazetecilik bunu gerektirir değil mi? Eğer bu denilenleri doğrulayıp okuyucuyla paylaşmazsanız vebali büyüktür. Çünkü Devletin zararı denilen şey tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır.

Günün Özeti