Niçin Cumhur İttifakı’na oy vereceğiz?

28 Mart 2019 Perşembe

Yeni nesiller, insanımızın bugünlere hangi yangınların içinden geçip geldiğini, imanlarını korumak için ne bedeller ödediğini bilmiyorlar. Dolayısıyla dün ile bugün arasındaki farkı, bu fark için verilen mücadeleyi ve bu mücadelenin sonunda kendilerine düşen payı bilmiyorlar. Dünü bilmeden, bugünü anlamanın imkânsızlığını, dün bu ülkede İslâm’ı ‘yasadışı’ ilan eden çevrelerin bugünkü hırçınlıklarının hakiki sebebini bilmiyorlar. 

Kız öğrencilerin başörtü meselesinden başörtüsü ile yemin ettirilmeyen milletvekiline, memurlara başörtüsü yasağından kurumlara mescid açılmamasına, İHL’den mezun olanlara yapılan katsayı zulmünden kazansa dahi o okuldan mezun olanlara burs vermemeden iş hayatına sokmamaya varıncaya kadar bütün zalimlikleri yapanlarla ittifaka sıcak bakılabilir mi? Yaptıkları zulüm ve katliamlar bir makaleye sığmaz. Bir de bunlara ilaveten devletimizi yıkmak isteyen, büyümesinden rahatsız olan, bütün ihanet şebekelerine sahip çıkan dış şer güçlerle ortak hareket etmeleri, onlar tarafından ağırlanmaları, sahip çıkılmaları hiçbir iz’an ve insaf sahibinin kabullenemeyeceği hususlardır. 

Bütün bunlara rağmen bazı cemaat, cemiyet, camia, vakıf, dernek, vs.(ki ben ‘gönüllü kuruluşlar’ diyorum.) seçimlerde net tavır sergilememeleri affedilir bir hata değildir. ‘Tayyip Düşmanlığı’ akl-ı selim ve kalbi selimle hareket edemez hale gelmiş/getirilmişlerdir. Yanlışlığı, yolsuzluğu, hak ve hakkaniyete uymamalar yaşanmışsa kim yaparsa yapsın cezasız kalmaz. Çekecekler/hesabını mutlaka vereceklerdir. Bu tesbitimizle beraber AK Parti ve Tayyip ERDOĞAN meselesinde ‘şer ittifak’ta değil, ‘millî/manevî ittifak’ta, ‘zillet ittifakı’nda değil, izzet ittifakı’nda birleşmek/bulunmak gerekir. Bu seçimin öneminden, sonuçlarının millet/ümmet meselesi olacağından bile bahsetmeye gerek yoktur. Gayet açık bir şekilde ortadadır. Doğruları/tercihleri görememek hak ve hakikate karşı ‘kör’ olmayı gerektirir. Vicdanlarını, ‘müftü fetva verse bile kalbindeki fetvaya danış’ buyuran Peygamber Efendimizin sözüne riayet edilmesinin şart olduğunu hatırımızdan çıkarmayalım. Unutmayalım! Cemaate göre din değil, dine göre cemaat, vakfa göre din değil, dine göre vakıf, vs. Uyulması gereken ölçü Allah ve Resülü’nün ölçüsüdür. Diğer bir ifade ile Âyet (Vahiy) Hadis (Sünnet) Sahabe (Eshab-ı Kiram) sıralamasına riayettir. Günümüzde müşahede ettiğimiz husus, din ve dindarlık konusunda seküler ve dindar çevrelerde yaşanmakta olan ihmal ve abartıdır. Aslında ihmal de ‘kayıtsızlıkta aşırılık’ sayılır. İçi boşaltılmış bir dindarlık olmaz/olamaz. Dindarlık, ‘dinde olanı yaşamak’tır. Dinin belirlediği ilkelere ve koyduğu sınırlara uymak yerine, birtakım keyfi yorumlar ve abartılı eylemlerle kendi inanç ve duruşlarını dinin sınırları dışına taşımakta seküler çevrelerle birleşmektedir.

Cumhurbaşkanı/Başkanımız Tayyip ERDOĞAN, küçük iddiaların, küçük adımların, küçük hesapların adamı ve partisi değillerdir. Ismarlama ittifaklarla, projelerle, siyasi söylemlerle, tayin edilmiş liderlerle, dışarıdan dayatılan Türkiye tasarımlarıyla bu mücadele durmayacak/durdurulamayacaktır. Bu parti ve lideri tarihi sorumluluklarımızı bilen ve bildiren bir yapının temsilcileridir. Sahip çıkmak tarihi bir vecibedir. Verilen bu büyük mücadele, dünyanın yeniden biçimlendiği, coğrafyanın yeniden inşa edildiği, bütün haritaların yeniden çizildiği, Türkiye için parçalanmış haritaların masa masa dolaştığı dönemde verilmektedir. Bu milletin has evlatları bu mücadeleyi verenleri yalnız bırakamaz/bırakmamalıdır. Lider Türkiye’ye, ümmet ve millet derdiyle dertlenen lider Tayyip ERDOĞAN’a tahammülsüzlük masa başında sınırları çizenlerin sınır tanımayan gönül dünyamıza sınır koymaya çalışmalarındandır. 

Harita taslaklarını başlarına geçireceğiz korkusu, kendi haritalarımızı çizeceğiz endişesi, kendi istikametimizde yürüyeceğiz iradesi, tarihi yükselişimizi ihyanın tedirginliği, bütün iç ve dış şer güçlerin ittifakını oluşturmuştur. Büyük mücadele budur. Saldırıların sebebi budur. Türkiye’yi kuşatma çabasının arkasında yatan irade ve hesap budur. 31 Mart Belediye seçimleri basit bir seçim tarihi değil, bir tarih hesaplaşmasıdır. Seçime normal verilen oy olarak değil, bu açıdan bakmamız icap eder. 

Avrupalılar, Türkiye’yi Avrupa’nın sömürgesi, kendilerini de sömürge valisi olarak görüyorlar. İsrail, Mescid-i Aksa’da terör havası estiriyor! Netanyahu, Erdoğan’a “diktatör” diyor! Avrupa Parlamentosu, yayınladığı bildiride, Erdoğan’ı, Türkiye’yi tehdit ediyor, hedefe yerleştiriyor. Türkiye, açık hedef artık!

Türklerin, Türkiye’nin hedef gösterilmesi, bizi silkeleyip kendimize getirmeye yetmez mi? Müslümanlar olarak basireti ve teyakkuzu elden bırakamayız.

Bugün Venezuela’da gerçekleştirilen darbe girişimini, yarın Türkiye’de de deneneceğini hiç unutmayalım. Bunun en temel sebebi; dün, Batılı emperyalistlere, biz ‘dur’ dedik. Yarın da, yine biz ‘dur!’ diyeceğiz. Bu anlaşıldı artık. Bunu bütün dünya anladı ama içimizdeki Batı’nın uşaklığını yapan ‘Tayyip düşmanları’ hâlâ anlayamadı. 

15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin püskürtülmesi, Batılıları çıldırtmıştı. Venezuela benzeri bir darbe girişiminin Türkiye’de de denenmek isteneceğinden asla şüphe duymayalım. Bu belediye seçiminde (her türlü yanlışları, hataları, kusurları olsa dahi) AK Parti’ye oy vererek bu ‘şer ittifakı’na gereken cevabı verelim. Feraseti, basireti de elden bırakmayalım. 

Devletini, İstiklal Marşını, vatanın bölünmezliğini tanımayanları Meclise taşıyanlar nasıl hesap verecekler? 15 Temmuz’u yapanlar, yaptıranlar, katliam emrini verenler, TBMM’yi bombalatanlar, nasıl insan diye aramızda dolaşabilirler? 

Bütün meselemiz, meselelerin meselesi olan temel meselemiz; ‘fikri şuur’ planındadır.

Şu son zamanlarda ‘Feto Terörü’nün virüs gibi her tarafa hulul edip, kendileriyle irtibatlı olduğunu her fırsatta ihsas eden birçok ifadesi bulunan bir kadına parti kurdurttuğu bilindiği halde ‘emri bil ma’ruf nehyi anil münker’ için kapı vurmayan, iletişim vasıtalarını kullanmayan, irşad ve tebliğ için salih amel cümlesinden faaliyette bulunmayanların ‘İYİ Parti’ye utanmadan, sıkılmadan, hâyâ etmeden oy istemeleri, sağduyu sahibi insanlara yakışır mı? Bilhassa din düşmanı CHP, bölücü vatan/devlet ve din düşmanı HDP’nin ittifakı, İYİ Partinin de bunlarla beraber hareket ettikleri oy verirken de unutulmamalı!

Seçimdeki ‘şer ittifakı’nda bulunmanın, desteklemenin, kendisine emir veren hocasının, idarecisinin, cemaatinin tutum ve davranışlarının meşrû olup olmadığını sorgulamayan, ‘Allah’a isyanda kula itaat edilmez. Meşrû emirlere itaat edilir’ hadisi şeriflerini bile hatırına getirmeyenlere ‘nefs muhasebesi’ yaptırabilir misiniz? Bütün yapılan amellerin Allah ve Rasulüne arz edilip o ölçüye vurularak değerlendirilmesi gerekirken, çeşitli düşünce ve mülahazalarla (tasavvuf, tarikat, cemaat, vs.) herkes kendi koyduğu ölçüye uyar oldu. Kendi yaşayış ve yetişme tarzını kutsallaştırdı, uyulması gereken din haline getirdi. Bu hercümercden ancak itidalle ve istikametle hareket ederek kurtuluruz.

Suriye sınırından, Ege’den, Doğu Akdeniz’den, ‘içeriden işgalciler’ tarafından, coğrafyadaki bütün terör örgütleri ve müttefik bildiğimiz ülkeler tarafından tehdit ediliyoruz. Kısaca bütün sınırlardan saldırı altındayız. Suriye’ye, Irak’a, Gazze’ye, Saraybosna’ya, evladı fatihan’a, Türk Dünyası’na Afrika’ya, bütün coğrafyaya yakın oluşumuz millet ve ümmet şuurundan, zalimin karşısında mazlumun yanında oluşumuzdan, terörist devletlerle mücadele edeceğimiz lider TÜRKİYE oluşumuzdandır. 

Venezuela’da halkın % 67’inin desteğiyle seçilen devlet başkanına karşı dünyanın gözünün içine baka baka darbe yapmaya kalkıştılar. Emperyalizm, sınır tanımayan, kural tanımayan, hak-hukuk tanımayan batasıca Batı ve onun uşaklığını yapan içimizdekilere en güzel cevap; seçimlerde kullanılacak oyu AK Partiye vererek olacaktır.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ali veliali veli2 ay önce
  Allah görüyor yorumcu kardeş, kendi ayağına sıkman, seni darağacağına götürene destek vermen hangi akılla izah edilir... sen pire için yorganı yakmam diyorsun o pire tüm yorganı kapladı, o pire evi talan etti. ve sen haladestekten söz ediyorsun..bu dünyadaki cezanı kendin yazmışsın, ahiretini düşünmek istemiyorum..
 • SerdarSerdar2 ay önce
  Yaşar bey şimdi 1389 seçim bölgesinde yarışan 1000 lerce belediye başkan adayı var bunlardan 1 i bile oradaki AK PARTİ li adaydan hem ahlak olarak hemde liyakat olarak daha üstünse bu yazdığınız karşı tarafı düşman gösteren yazınızın huzuru mahşerde karşılığı ne olacaktır sizce ?
 • ketebeketebe2 ay önce
  Tahrim 1-6 ve Ahzap 34-37 hakkında yazı yazarsan seviniriz. İslam ahlakının ne olduğunu herkes anlamış olur.
 • KETEBEKETEBE2 ay önce
  Yazıklar olsun!... Dini mi siyasete yoksa siyaseti mi dine âlet ediyorsun sen? Bu ne küstahlık! O çok savunduğun parti ve başındakiler değil miydi fetö belasını başımıza musallat edenler, ülkenin tüm değerlerini satıp peşkeş edenler? Haddini bil artık... geçen seçimde de aynısını yaptın. diğer partilere oy verenlere terörist dedin. BU KÖŞEDEN HELALLIK İSTE . AZ KALDI BELKİ YARIN MİLYONLARCA KİŞİNİN HAKKI BOYNUNA TAKILI OLARAK SIRAT KÖPRÜSÜNDE PİŞMALIKLA BEKLEYECEKSİN. KİMSENİN İMANININ ÖLÇÜSÜ SENİN PARTİNE OY VERMEKLE ÖLÇÜLMEZ.
 • Ayce geldiAyce geldi2 ay önce
  Yasar bey su andaki egitim laskaligi ,ust makamlardaki israf,maneviyatsizlik,mezhepsizlik,konularina temas etmenizGerekirken her secim arefesinde ayni ,meseleleri dinlemekten Usandim,
 • Leventbay Leventbay 2 ay önce
  Bakın tankpalet fabrikası degilmi . Kime sorulduda katara 50milyona verildi . Kılıçdaroglu haklı burda ülkede 50 degil 10 mislisini verecek adam 10 tane çıkar . Bakın kimse babasınım maşı gibi davranamaz bu ülkenin taşı topragına
 • LeventbayLeventbay2 ay önce
  Ben hesap sorulan bir tukiye istiyorumbana parmagını gösterip yargıya veriesin hesabını diyen bir başkan asla istemiyorum . Ben kusey ülkelerin başkanı gibi mutavaziVicdan sahibi hem belediyesi hem meclisi . Hem cumhuru olan bir türkiye istiyorum hesap vermeli yaptıgından harcamasına kadar .
 • Leventbay Leventbay 2 ay önce
  Yasar kardesimBen cumhura vermiyor vermek isteyen onden buyursun adaletsiz kalkinma partisine oyumYok .
 • OzkanOzkan2 ay önce
  Rabbimin izniyle oyumuz Millet ittifakı inşaallah
 • ErcanErcan2 ay önce
  Allah'ın izniyle Millet İttifakına oy vereceğiz inşallah.
 • Nihat BalNihat Bal2 ay önce
  30 Yilır milli görüş geleneğinden gelen biri olarak söylüyorum,akrabasında 3.derece feto üyesi vardir grkcesiyle evladımın polis olması engellendi,biliyorum ki benim gibi olan bir sürü aile vardır,Bu feto zihniyyeti zaten dindar ailelere sızdı ,seküler cevrelerin içine sızmasına zaten gerek yoktu,çünkü derinlerde zaten buluşuyorlardı.Devletimiz bu ayırımı yapmadan torbadaki çürük elmayı atmaktansa ,bütün elmaları atmaya başlayınca dindar ailelerde bir sürü mağduriyetler olmaya başladı.Sonuçta bu ailelerin oyları diyerleri tarafından istismar edilmeye başladı.Bakın ben burada devlet ve parti yönetiminde yapılan hataları anlatmaya ve tedbir alınması gerektiğini söylüyorum.kendi ayağimıza sıkmayalım diyorum.Ancak her nekedar hatalar var isede devleitn bekası, davanın devamı, islamın sesi ve ümmetin durumu için.bundan sonra daha dikkatli takip etmek kaydıyla ,yinede Ak parti diyorum .
 • Zübeyde hanım kız meslekZübeyde hanım kız meslek2 ay önce
  Allah onlara firsat verdirmesin ve vedirmeyeceğiz Allah topunun belasını versin amin amin amin amin Allah razı olsun sizlerden amin amin amin amin durmak yok yola devam Allah cumhur ittifakna yar ve yardımcısı olsun dua larımızsizinlebütün kütüklerden muhafazaeylesin inşallah amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin
 • Zübeyde hanım kız meslekZübeyde hanım kız meslek2 ay önce
  Allah onlara firsat verdirmesin ve vedirmeyeceğiz Allah topunun belasını versin amin amin amin amin Allah razı olsun sizlerden amin amin amin amin durmak yok yola devam Allah cumhur ittifakna yar ve yardımcısı olsun dua larımızsizinlebütün kütüklerden muhafazaeylesin inşallah amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin
 • Kemal KamKemal Kam2 ay önce
  Niye hep marulun yaprağı size, sapı bize?
 • Sarı çizmeliSarı çizmeli2 ay önce
  O kadard eleştirmeme rağmen akparti nin çakılmasini istemiyorum bu iyi olmaz şu durumda ülkemiz icin ama çok oy almalarinida istemem zaten yeteri kadar şimaran bi kesim var artik iyice azarlar Reisin de oturup bi düşünmesi lazim ben nerelerde yanliş yapiyorum diye her seyi biz biliriz havalarindan çikmasi lazim artikkeske herseyi bilsekendisi ne bi Abdülhamit ne bi erbakanniyeti iyi ama o sevilerden uzak ve bu yüzden çok yanlişlarda yapiyor mehteri takimi gibi iki ileri bi geri evet bi ilerleme var ama hatalarda çok var
 • yazmıyorumyazmıyorum2 ay önce
  tyakma sakallı makam hırsıyla milli görüşü satan şarlatan temel karamola oğluna kapak olsun
 • NihalNihal2 ay önce
  Allahın izni ile Cumhur ittifakına oy vereceĞİZ.Hayırlı olur inşaallah.:))))))
 • ERKAN ERKAN 2 ay önce
  Tebrikler hocam ALLAH yolunu açık etsin CUMHUR ITIFAKI memleket için hayırlı olur mevsiminin haricinde sebz meyve dünya kuruldu kurulalı mutlaka FIYATI farklı dır herkes bunu iyi bilir iş siz diye bir şey yok iş beğenmeme var bu memlekete herkes si tenzih ederim elim sıcak sudan soğu suya elimı süreyim diyor İŞ KUR sitesine girin 81 il ve ilçelerdevasıflı vasıfsız okur yaza olan olmayan ÜNÜVERSİTEMEZUNU he kese göre işvar işkur ayricameslek öğretip hem para verip he işini buluyor organize sanayilerinde ara eleman aryanın hadi hesabı yok BIR MÜSLÜMAN ON KIŞIYE BEDELDIR kıyas edile selâm ve dua ile
 • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
  "DİNDARLIK DİNDE OLANI YAŞAMAKTIR" SÖZÜ BENİ ÇOK ETKİLEDİ.BASİT VE ÇOK DOĞRU BİR İFADE OLMUŞ..TABİİ,BUNU YAPABİLMEK İÇİN DE DİNİMİZİ (YAZINIZDA BELİRTTİĞİNİZ ŞEKİLDE) ÖĞRENMELİ VE HASSASİYET GÖSTEREREK ,İHMAL ETMEDEN YAŞAMA AZMİ İÇERİSİNDE OLMALIYIZ.TEKAMÜL ETMİŞ VE YENİLENMEYECEK OLAN DİNİMİZ İSLAMI ,GÜNÜMÜZDE BOLCA OLAN SAPKIN FİKİR SAHİPLERİNE KULAK ASMADAN ,DOĞRU KAYNAKLARDAN ÖĞRENMEK DE ÇOK ÖNEMLİ..YAZINIZDA BELİRTTİĞİNİZ GİBİ,BU MİLLETİN BEKASI ,MEVCUT SİYASİ DURUŞUN GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAMINA BAĞLI..BAHSETTİĞİNİZ HAİN PLANLAR EN ŞERLİ HALİ İLE GÜNDEME SOKULMAYA ÇALIŞILIYOR..BİLMELİ VE UYANIK OLUNMALI..HAİNİ BOL BİR TOPLUMDA DARBECİLERE ALKIŞ TUTACAK,MÜSLÜMAN MİLLETİN DEĞERLERİNE SALDIRIP ONLARI HEDER ETMEK İSTEYECEK KİŞİLERİ BULMALARININ ZOR OLMAYACAĞI ŞUURU İLE ,SEÇİMLERDE GEREĞİ YAPILMALI.ELİNİZE SAĞLIK.UYARMA GÖREVİNE DEVAM..
 • TayfunTayfun2 ay önce
  Arkadaş, ben sana dün ile bugünün farkını anlatayım bak. Eskiden birisi bir yolsuzluk yaptığında bu açığa çıktı mı onu kimse adaletin elinden alamazdı. Cumhurbaşkanı'nın yeğeni olsa girer hapse cezasını çekerdi. Bu kadarı yeterlidir.
 • ali dal ali dal 2 ay önce
  geç bunları imdat bey.sen bir kere okur değilsin .bilen bilir deccalindiyer manası yalancıdır .biber 20 değildır bir venezuelyadada dediğin yalan iki.öyle olsa bile sebeb szin emperyalist dostlarınızdır.geçende arka koltukta bir kadınyanındakine soğan olmuş 50 lira diyordu .halk bu yalanlarıda yutmaz.
 • misafirmisafir2 ay önce
  sen o ittifaka ver de bizi karistirma muhterem!.. "verecegiz" degil, verecegim de!..
 • RabiaRabia2 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim müslümanlar ancak kardeştir Hucurat süresi 10.ayet.elhamdulillah.Sayin Değirmenci Ak Parti, demissiniz veya Cumhur ittifakı demişler.Allah razı olsun deriz.Rabbim ümmete Nasuh bir tövbe nasip etsin.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • şuurluşuurlu2 ay önce
  evet oylarımız saadet e
 • MusabMusab2 ay önce
  Bismillahirrahmanirrahim dinimiz olan islam için peygamberimiz muhammed aleyhiselam için sayın erdoğan
 • İmdatİmdat2 ay önce
  Yahu örneğiniz insanların açlıktan evcil hayvanlari yediği Venezuela mı.. yani biz Venezuela gibi olsak da bu iktidar gitmemeli..niye yol yaptı niye imam Hatip açtı..peki biberi 20 liradan yiyen halk da işsiz genç de bu gazeteyi okuyor. Biraz da onların sorunlarını dinleseniz. Ülke ekonomisi dibe vurmuş. Faiz işsizlik enflasyon tavan yapmış..siz hala yok dava şuuru yok zillet ittifakı.. millet yemiyor artık.
 • ali dal ali dal 2 ay önce
  sen merak etme hoca biz buradayız .hatırlarmısın darbeden bir iki ay sonraydı epey adam ve dernek ortaya çıkıpfetö nün en büyük mağduru biziz dediler .heyhat nerde onlar şimdi.hatırliyorum demirtaş bile en büyük mağdur biziz diyordu .dün sokaktan geçerken yarı beline kadar çöp bidonunadalıp çöp topliyan bir suriyeli gördümmemleleket dedim humus dedi.bir onluk verdim .göreydiniz nasıl sevindiğini .bütün gece ovardı gözümde .ve kendime kızdım niyeazverdim diye.hoca rastlarsanız böyle birine biraz verin.mazlumun duası makbuldurselamlar.
 • Akın ŞimşekAkın Şimşek2 ay önce
  Yazdıklarının yarısı doğru olsa o zaman belki düşünürdüm ama belki
 • avbavb2 ay önce
  yazınızın altına imza atıyorum .kör basiretsiz karamboloğullarına bilgesiz karacahiloğullarına duyurulur.
 • AliAli2 ay önce
  Şunları da ekle:Aile,gençlik,eğitim,lüks,şatafat,gereksiz harcama,referans,ehliyetsizlik,eğitim,zam,vergiler...
 • KemahlıKemahlı2 ay önce
  Kemiyetmi önemli keyfiyetmi.Geldiğimiz nokta:Kültür sıfır eğitim sıfır işsizlik diz boyu.İsraf şatafat almış başını gitmiş.Dini cemaaten bol bir şey yok.islamı yaşayan yok.Karşılıklı sevgi yok saygı yok yok oğlu yok.Güvendiğimiz dağlara kar yağdı sayın Yaşar beykardeşim. Çok ama çok üzgünüm.Hani üstat Necip Fazıl diyorya destan şiirinde;Kubur faresi hayat meslesiz gerçeksiz Heykel destek üstünde benim ruhum desteksiz.Yaşar Bey ruhları ruhumuzu doyuramadık.Ben c.ittifakına oy vermiyorum kimseyede vermiyeceğim.
 • Niçin Cumhur İttifakı’na oy vereceğiz?Niçin Cumhur İttifakı’na oy vereceğiz?2 ay önce
  CHP cephesi Temelinden çatısına küfr içerisinde olduğu için..

Günün Özeti