İmamoğlu, “dedikoducu mahalle karıları” gibi

26 Mayıs 2019 Pazar

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına katıldıktan sonra kimyası iyice bozulan Ekrem İmamoğlu, bu aralar birtakım ucuz dedikodularla gündem oluşturmaya çalışıyor. 

Kulağına üfürülen ve gerçekliğini araştırma zahmetinde bulunmadığı bilgi kırıntılarını sanki tartışılmaz birer hakikatmiş gibi orada burada pazarlaması, bozulan kimyasının en bariz göstergesi zaten.

Takip etmiş olmalısınız. 

Son olarak, Ahmet Hakan’ın programındaki 4 kameramanın, “AK Parti’yi zor duruma düşürecek(!)” belgelere yakın çekim yaptıkları için kovulduğunu ileri sürdü hazret.

Delili ne, kaynağı kim belli değil. 

Bu vahim iddiası sadece ve sadece bir “duyum”a dayanıyor.

Biz söylemiyoruz, kendisi ikrar ediyor. 4 kameramanın işten çıkarıldığı yönündeki bilgiyi bir “duyum” sonucu elde ettiğini belirtiyor.

Oysa İmamoğlu’nun bu iddialarının hiçbir gerçeklik payı yok. Söylediklerinin tamamı koca bir yalandan ibaret. 

Zaten ilgilileri de açıkladı; o 4 kameramanın işten çıkarılmadığı kamuoyuna kesin bir dille duyuruldu.

¥

Görüldüğü üzere, Ekrem İmamoğlu’nun, “Duyumuma göre S-400’ler Cumhurbaşkanlığı sarayının korunması için alınıyor” saçmalığını dahi dile getirebilecek kadar zıvanadan çıkan Meral Akşener’den hiçbir farkı bulunmuyor. 

16 Nisan referandumundan hemen önce, “Duyum aldım, referandum iptal edilebilir” diyen “duyum siyasetçisi” Akşener neyse, “Ben başkan seçildikten sonra metrobüste insanların birbirlerine yer vermeye başladıklarına dair duyumlar geliyor” diyen İmamoğlu da o. 

Sanki “AK Parti’nin, Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampı kurduğuna dair duyumlarımız var. Seçimlerde istedikleri neticeyi elde edemezlerse, bu kamplarda eğittikleri kişileri sahaya sürerek kaos çıkartacaklar” iddiasını ortaya atan İYİ Parti Genel Başkanı ile “Duyum aldık. AK Partililer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bazı evrakları alelacele kaçırıyormuş” yalanını üfüren CHP’nin İstanbul adayı birer ruh ikizi.

Doğrusu, “duyum” konusunda, pencere kenarına çöreklenip dirseklerinin altına koydukları minderle gün boyu çekirdek çitleyen dedikoducu teyzeleri bile kıskandırıyorlar.

Ne diyelim, vallahi helal olsun.

¥

S-400’LER MUHALEFETE 

NİÇİN BATIYOR?

Bunun lamı-cimi yok, Türkiye’nin hava savunma ekipmanlarına olan ihtiyacı stratejik bir ihtiyaç. Zira Suriye savaşı başta olmak üzere bölgemizde yaşanan gelişmeler hava sahamızı tehditlere açık hale getiriyor. 

İşte bu tehditleri ortadan kaldırmak ve modern savunma sistemlerimizi güçlendirerek güvenliğimizi sağlamak için Rusya’dan S-400 satın alıyoruz.  

S-400’lerle güneyimizden gelecek saldırılara karşı hava sahamızı güvence altına almakla kalmayacağız, sistemi Ege’ye kurduğumuz takdirde, Doğu Akdeniz, Kıbrıs ve tüm Yunan hava sahasında da kontrolü sağlamış olacağız.

Yani S-400’ler şu aşamadaTürkiye için bir tercih değil, zorunluluk haline gelmiş vaziyette. 

Ancak maalesef hâlâ işin ehemmiyetini idrak edemeyen andavallar var.

Hayır, Türkiye’nin ulusal çıkarlarına çomak sokmak için her yolu deneyen dış güçlerden bahsetmiyoruz. 

Onlar zaten yapıyorlar yapacaklarını. Türkiye’nin S-400 almaması için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. 

Bizim son günlerde asıl dikkatimizi çeken yabancı değil, yerli(!) S-400 muarızları

Bu muarızlar, ısrarla Türkiye’nin milli menfaatlerine aykırı söylemlerde bulunuyor.

Neymiş, Türkiye’nin kaynaklarını silaha ayırmak büyük bir sıkıntıymış.

S-400 füze savunma sistemlerinin alımı Türkiye’yi Batı bloğundan uzaklaştırarak Rusya’ya yakınlaştırırmış.

S-400 alımından vazgeçilmezse ABD bize ambargo uygularmış.

Bu sebeplerle Türkiye “yangına benzin dökmeyip” S-400 sevdasından bir an önce vazgeçmeliymiş.

Yanlış okumadınız, bu herzeleri öyle sıradan biri de değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden milletvekili maaşı alan bir “hazımsız” sıralıyor. 

Ana muhalefet partisinin genel başkan yardımcılığını yapan bir başka hazımsız da çıkıp, ondan geri kalmayarak “S-400 konusunun NATO boyutu çok iyi değerlendirilmeli. Türkiye, üyesi olduğu NATO’nun kendisinden beklediği yükümlülükleri yerine getirmeye gayret göstermeli. Bu yüzden S-400’lerin konuşlandırılmasının ertelenmesini öneriyoruz” diye zırvalıyor.

Bunlar gerçekten, terör örgütlerine kamyonlar dolusu (üstelik bedava) silah verip, bize parasıyla bile istediğimiz silahları satmayan bir zihniyetle karşı karşıya olduğumuzun farkında değiller mi acaba?

Ne yapacaktık yani? Böyle bir zihniyete karşı başımızın çaresine bakmayıp da ne yapacaktık?

NATO (Amerika)-Türkiye ilişkilerini koruyalım derken, Türkiye’nin onurunun ayaklar altına alınmasına göz mü yumacaktık?

Söyleyin, biz de bilelim be “dahili bedhahlar”.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • sukrusukru20 gün önce
  Can rumuzlu yorumcu kardeş.Rus uçağının düşürülmesi den sonra nato üyelerinin yaptığı açıklamaları birdaha oku istersen.Abd dahil tüm batı Türkiye'yi sap gibi ortada bırakmıştı ne çabuk unuttun.Biz rusyayla savaşa girseydik hiçbirisi kılını bile kıpırdatmayacağını apaçık bir şekilde deklare etmişti.
 • ataata20 gün önce
  türkçe konuşmaya çalışan türk ve müslüman düşmanları.... çine set yaptırmış millet silkelenirse dünya değişecek. dahili hainler bu silkelenişi geciktirici görevini görüyor...
 • Kopyacı Kopyacı 24 gün önce
  İlk icraatı veri kopyalamak olan Şehr-i Emin olur mu? Mahkeme “dur” desin
 • “Erkek sözü” “Erkek sözü” 24 gün önce
  Bir kadın “Söz veriyorum”“Erkek sözü” dese hemcinslerine hakaret olur mu Sn Bn Hülya? Elbette olmaz. Çünkü bu yaygın kullanılan kimsenin yadırgamadığı bir sözdür.“Mahalle karısı” tabiri de böyle yaygın kullanılan bir terimdir. Birşey sorabilir miyim? Yazının içeriği CHP yi sarsmış ki bir açık aramışsınız.
 • Ekranda Gülen Yüzlü, Gözlüklü FakatEkranda Gülen Yüzlü, Gözlüklü Fakat24 gün önce
  “Gülen” yüzler seçildikten sonra makyajı dökülüyor ve başka biri oluveriyor.
 • Ne diyor HDP Sözcüsü: “İmamoğlu bilecek.”Ne demek istiyor? Cevabını Nihat Genç verdi:Ne diyor HDP Sözcüsü: “İmamoğlu bilecek.”Ne demek istiyor? Cevabını Nihat Genç verdi:24 gün önce
  Gazeteci yazar Nihat Genç'ten 23 Haziran'da yenilecek İstanbul seçimleri hakkında çok önemli tespitler geldi. Genç PKK'dan destek alan Ekrem İmamoğlu'nun 2 tane meclis üyesi ile bedel ödeme ihtimalinin olmadığını ve en basitinden İSPARK'ın işletmesi gibi bir karşılık verse yarın çıkarılacak bir hendek savaşları girişiminde oluşacak güvenlik riskine dikkat çekti.
 • HülyaHülya24 gün önce
  Kullandığınız başlık son derece cinsiyetçi unutmayın gazetenizde saygıdeğer bir hanımefendi yazıyor ve tahminim diğer saygıdeğer hanımlarda gazetede çalışıyor...
 • Rıfat Rıfat 24 gün önce
  Fetö İmamoğlu balonunu şişirdi şişirdi sonunda 23 haziranda patlayacak!
 • Biz bu taktikleri biryerden hatırlıyoruz Biz bu taktikleri biryerden hatırlıyoruz 24 gün önce
  İmamoğlu’nun taktikleri ileSarıgül’ünkiler çok benziyor. Belli ki Sarıgül den çok yararlanmış. Şişli ve Beylikdüzü nde netice aldılar. İstanbul olmadı. İnşallah olmayacak.
 • Yazının başlığını gören FETÖ yorumcuları hemen harekete geçmiş anlaşılan Yazının başlığını gören FETÖ yorumcuları hemen harekete geçmiş anlaşılan 24 gün önce
  FETÖcü yorumcular bu sayfalarda cirit atıyor. İstanbul BBB seçimi FETÖ için niye bu kadar önemli?
 • “Ethnos mahalli gazete” değil“Kleftogianni birisi” değil“Ethnos mahalli gazete” değil“Kleftogianni birisi” değil24 gün önce
  Ekrem İmamoğlu sözkonusu manşeti atan Yunan gazeteyi “uyduruk yerel gazete, birisi haber yaptırmış”dedi (CNN Türk Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge 20.05.2019).Doğru mu? Hayır.Yunanistan’ın tirajı en yüksek ulusal gazetelerinden olan Ethnos 1930’dan beri yayımda. Orijinal manşetin tam Türkçesi “Şehri Erdoğan’ın elinden alan Pontusluyla bir gün”(t24com.tr 23 Mayıs 2019 00:48) Kleftogianni sıradan bir gazeteci mi? Hayır. O alanında kariyerli bir gazetecidir. Bahsi geçen manşet ve haber bir saha çalışmasına dayanıyor: Kleftogianni CHP'nin adayı ile birlikte İstanbul’da bir gün boyunca seçim çalışmalarına katılıyor ve fotoğraflı röportaj gerçekleştiriyor (haber7.com.tr). Video internette mevcut. Halep ordaysa arşın burda.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz24 gün önce
  Rasim Bey;''Kulağına üfürülen...''le başlayan paragrafınıza çok güldüm.Sayın Binali Bey aklıma geldi.İmamoğlu ile birlikte bir proğrama katılır mısınız,sorusuna verdiği cevabı hatırladım.Tesbitiniz çok doğru da hedeflediğiniz kitle yanlış.Biz seçmenlerin seçip iş başına getirdiklerimiz,bir bakıyorsun,ağlaya sızlaya,kendi arzu ve iradeleriyle(!) istifa ettirilivermiş.Kulağa üfleme siyasetinin duayenleri iktidar safında.Güç ve kudret,insanı bazan şaşkına çeviriyor.Kim bilir,ana muhalefet de 17 yıl iktidar olmuş olsa,insan bu,çiğ süt emmiştir,onların da kulağına üfleyen olabilecektir.Kulağına üfleme söyleminize aynen katılıyorum ama üfürükçülüğün bu denli yaygın olmasına da tahammül etmekte zorlanıyorum.İsterim ki kurumlarımız kendi işlerini yaparlarken üfleyenlere değil de yasalara,evrensel hukuk ilkelerine göre davranış sergileseler.
 • ŞaşkınŞaşkın24 gün önce
  Mesele S-400'e karşı olmak meselesi değil anladığım kadarıyla. Bu konuyla ilgili Trump'a komisyon kurma teklifini bizzat sayın Erdoğan yaptı bildiğim kadarıyla. Mesele ortadaki tutarsızlık, ya bu da "rahip" hikayesine dönerse tedirginliği!
 • ÖzkanÖzkan24 gün önce
  Türkiye nato'dan ayrılsın
 • Rıfat Rıfat 24 gün önce
  Türkiye nin kurucu partisi artık Türkiye 'ye ihanet eder hale gelmiştir, hey gidi günler hey!...
 • CanCan24 gün önce
  Rus ayisina simdiye kadar hic bir hükümet osmanli dan beri bu kadar güvenmedi. Rusya ne eski dogu blok ülkelere ne ukrayna ne azerbeycan ne gürcistan ne cecenistan icin hayirli olmadi da simdi niye reis putin kardesine bu kadar güveniyor?Nato olmasaydi zaten düsürülen ucagin bedellini baska türlü ödeyecektik. O meshur özür mektubunda acaba hangi tavizler verildi? Rusya dan dost olmaz
 • erhanerhan25 gün önce
  Bu tedbirler alınmazsa, bu seferde "niye almadınız"derler.İşte bizdeki muhalefet anlayışı,her ne yapılsa mutlaka karşı çıkmak, itiraz etmek, yapılanları çürütmeye çalışmak, kötülemek
 • HaticeHatice25 gün önce
  Allahim ne gunlere kaldik onlarda biliyor abd nin sinira yiginak yaptigini ama onlarin derdi baska tayyip bey ya bu nasil bir zihniyet tayyip bey gitsinde ulkede isgal edilsin hic bir onemi yok pkk ypg gelsin guney doguya yerlessin israil arzu mevudu yerine getirsin yani anadoluyu isgal etsin kuzey doguya ermenistan gelsin yerlessin istanbulun avrupa yakasi ve trakyaya yunanla bulgaristan yerlessin zaten israilin ab nin ve abd nin 1990 da turkiye icin cizdigi harita bu dusunuyorumda acaba hukumet bunlarin elinde olsa elleriyle bunlari teslim edecekler allahim bunlara firsat verme bu zillet ittifaki yuzunden huzurumuz kalmadi deniz baykali diskalifiye ettiler kk yi chp nin basina getirdikleri gunden beri ne eski arkadasligimiz kaldi ne huzurumuz kaldi hergun bu kk nin yuzunden yine bu ulkeye nasil bir zarari dokunacak yine ne iftira atacak yine nasil hakaretler duyacagiz diye tedirgin oluyoruz kimseyi sevmez olduk bu ulkeyi 2010 yilindami 2011 demi genel baskan oldu kac parcaya boldu ustune ustluk birde fto cikti iyice huzurumuz kacti her an patlamaya hazir bomba olduk kilictaroglu kaftancioglu imamoglu karamollaoglu maasallah evlere senlik gunler yasiyoruz
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer25 gün önce
  Kaleminize..sağlık..Muhalefet..partileri..ABD-İsrail..uşaklığını..sürdürüyorlar..
 • ArifArif25 gün önce
  Sayın yazar her geçen gün birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde... Yazınızın son cümlesini size yakıştıramadım... Üstümede alınmadım. Sadece bir dost tavsiyesi uygun düşmemiş Ramazanda.
 • vayandasvayandas25 gün önce
  sayin yazar beyim katrani kaynatsan olmazki seker. nesilinden dogan nesline ceker. bunlar noter yeminli turkiye dusmanlari .bakmayin siz agizlarina..kabahat millette ki bunlari adam zannetip oy vererek adam yurduna koyuyor...sonrada bunlarin kuru cene vidi vidilarinasacma sapan ipe sapa gelmez akillarina ne eserse onu konusmalarina bakiyoruz.....hic kaale almadikcaucuklasiyorlar.....emperyalizmin yerli devsirmeleri onlar kim .?turkiyenin savunmasi s 400almasine ???laf olsun gun dolsun.....kafalar karissin....eeee analitik angumanlara sahip orgutluhalklar. surrealist ve elitist olmalidir...(((((bendedemi basladitahtalarkirilmaya?)))))))ne yapalim bu solyandancarklilarlayatip kalkarsam olacagi bu...korle yatansasi kalkar....selamlar saygilar......
 • GerçekGerçek25 gün önce
  Bu cho kendi kuyularını kazıyor böyle giderse çok kötü olacak onlar için bu kadar hainliği ülke kaldırmaz.
 • Güllüler ihanete dövamGüllüler ihanete dövam25 gün önce
  Abdullah Gül, fî tarihinde bi parti kuraklarsa imamoğlu' yu dahil etmeyi unutmasa bari.

Günün Özeti