Bir oy’unla bütünoyunlar bozulur

23 Haziran 2019 Pazar

İstanbul, neresinden bakarsanız bakın Türkiye’nin bir özeti... Bu şehir, binlerce yıllık tarihiyle, hemen hiçbir yerde rastlayamayacağınız kültürel dokusuyla, bugüne kadar beşiklik ettiği medeniyetlerin büyüklüğüyle tartışmasız bir dünya şehri... 

İşte bu şehrin sakinleri, 31 Mart’ın “ikinci tur”u için bugün bir defa daha sandık başına gidecek.

Elbette bizlere düşen gidip oyumuzu kullanmak. Nihayetinde demokrasinin nihai karar merkezi sandıktır. Ancak bu seçim sadece İstanbul’u ilgilendiren bir seçim olarak telakki edilmemelidir. 

Evet, bugünkü seçim, aslında bir belediye başkanlığı seçimi değildir. 

Bugün İstanbul’un geleceğiyle birlikte Türkiye’nin geleceğini de oylayacağız. Bugün mühürleri aynı zamanda ülkemizin istiklali için de basacağız.

¥

İstanbul’u yalnızca İstanbul’dan ibaret görenler fena halde yanılıyor. Çünkü bu şehirde yapılan seçim, İslam coğrafyasını, hatta bütün dünyayı ilgilendiriyor.

Etrafımızda yaşananlar herkesin malumu. Sayısız İslam ülkesi kan gölüne dönmüş durumda. 

Elbette ki şer odaklarının amacı, sinsi emellerini Türkiye’de de hayata geçirmek.

İşte bu yüzden İstanbul seçimleri büyük önem arz ediyor. İşte bu yüzden, bu seçim, “ümmetin son kalesi”ni de kuşatarak Türkiye’ye öldürücü darbeyi vurmak isteyenlere anlamlı bir cevap niteliği taşıyor. 

¥

Son gelişmelere baktığımızda bile durumun vahametini görüyoruz.

Siz “Yerel seçimlerin ‘beka’ ile ne alakası var” diyenlere aldırmayın. Zira İstanbul demek “beka” demektir.

Öyle olmasaydı, ABD’nin PKK/PYD sevdası bu aralar böylesine depreşmez, S-400’ler bahane edilerek Türkiye sayısız yaptırım tehdidiyle karşı karşıya bırakılmazdı. 

İstanbul seçimlerinin beka meselesiyle bir ilişkisi bulunmasaydı, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker çıkıp da “Türkiye’nin Doğu Akdeniz’e ikinci sondaj gemisini gönderme kararının ardından hiç de ‘hafif’ olmayan tedbirler alacağız” şeklinde küstah bir söyleme imza atmazdı.

Farkındasınızdır herhalde. Bu tehditler öyle her zamanki tehditlerden değil.

Adamlar açık bir şekilde “İstanbul’u verin, bize teslim olun” diyorlar. Dışarıdan ve içeriden ahtapot gibi sardıkları Türkiye’nin bitmek bilmeyecek bir vesayete razı olmasını istiyorlar. Tankla-tüfekle yapamadıklarını, “proje siyasetçiler” vasıtasıyla yapmaya çalışıyorlar. 

Yanılıyorsunuz, meseleyi büyütmüyoruz.Şer odakları, bin yıllık mücadelemize meydan okumanın derdinde.

Unutmayın! Türkiye, Çanakkale Savaşı’ndan bu yana gördüğü en kapsamlı uluslararası koalisyonla karşı karşıya. Bu akıl, hiç de küçümsenecek bir akıl değil. 

Oy verirken ne olur bunları da aklınızın bir köşesinde tutun.

Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak isteyenlerin kayıtsız şartsız desteklediği bir adaya İstanbul’un, dolayısıyla Türkiye’nin anahtarını teslim etmenin büyük bir vebal olduğunu unutmayın. 

İstanbul’a ve İstanbullulara kazandırdığı tek bir eser bulunmayan, fakat ihanetleri saymakla bitmeyecek olan zihniyetin işbaşına gelmesine aman ha fırsat vermeyin.

İstanbul Belediye Başkanlığını kazanarak Bizans’ın intikamını almak ve İstanbul’u yeniden Konstantinopolis yapmak isteyenlere kesinlikle müsamaha göstermeyin. 

Gün, kırgınlık ve dargınlıkları bir kenara bırakma günüdür. Gün, İstanbul’a bugüne kadar sayısız proje kazandıranlara, dolayısıyla Türkiye’ye ve geleceğimize sahip çıkma günüdür.

Haydi! 

Bir oyunuzla şer ittifakının bin türlü oyununu bozmak için sandık başına! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Mustafa Mustafa 20 gün önce
  Sen sen hey sen değil, ben bunun neresindeyim.Yediğimizden içtiğimizden GİYDİĞİMİZ, yaptıklarımız kısacasıhiç düşündükmü ALLAH SUBHANEHU VE TEALA RIZASINA UYGUNMU. yaptıklarımız dan Allah'ı mı razı etmeye calışıyoruz yoksa akıl mı yürütüyoruz, birileri ne der ne düşünür diye mi hayatımıza düzen veriyoruz
 • murat(karayılan)' larına erdiler:murat(karayılan)' larına erdiler:24 gün önce
  Süleymancılarla PKK' nın aynı çuvala girdikleri bir seçim oldu. Ağzı bağlansın, hiç çıkamasınlar.
 • CccCcc24 gün önce
  Kpss de 95 alan vatan evladina 70 ver sonra da oy dil en olur başka ne istersin
 • RasopRasop24 gün önce
  Eeee,geçmiş olsun.
 • Vers Vers 24 gün önce
  Çok doğru sayın bolbol ama kaybettik İslambolumuzuüzüntümden ölüyorum , bizi ateşe atacaklar,sahip çıkın AK PARTİ ve cumhur ittifakına,aleyhte yazılar yazacaklar şimdi AK PARTİ ve cumhur ittifakına yönelik onlara karşı duruş sergileyin allahaşkına , ümmeti koruyun,RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ı mursi yapacaklar izin vermeyin ne olur
 • HakHak24 gün önce
  Hakkkkkk hukukkkkkkl adalettttttt
 • E, hadi bakalım, gönlünüze göre oldu:E, hadi bakalım, gönlünüze göre oldu:24 gün önce
  İstanbul seçim sonucu ile ilgili; Murat Karayılanı, Dursun Kalkanı, Alihan Kurişi, Kazım Güleçyüzü, Temel Karamolozları ve daha ismini bilip bilmediğimiz tüm nifak ve fitne ehlini kutlarım, sevinçlerini doya doya yaşasınlar.
 • ZIR CAHILZIR CAHIL24 gün önce
  Sayin yazar,bu secimde makul insanlarin oylari kazanacak,uzulmenize gerek yok!Ancak bu aci gercegi hicbir zaman degistirmeyecek.O da ne ? Su:Insanlarin yarisina yakini bu dunyaya sadece oldurmek ve calmak icin gelen PKK li katil surulerini ya da bunlarin Turk muadili olan CHP yi desteklemis olacak ve sonsuza kadar da destekleyecekler.Asil kendine saygisi olan insanlarin hicap duymasi gereken utanc ani ve degismez gercek bu maalesef.Gerisi gelip gecer.Materialism ve bunun zorunlu olarak dogurdugu oldurme ve calma durtusu butun zamanlarin vebasidir insanligi yok edecek.Bu gercek insanlardan surekli gizleniyor.Dolayisi ile makul insanlar secimi kazansa bile bunun pratikte bir anlami olmayacak,cunku berikiler ya calacaklar,ya da oldurerek calacaklar.(Askeri darbeler devrimler vs vs vs.....)
 • alkanalkan24 gün önce
  dün bu devletin sahibiziz diyen kemalistlerdi bugün devletin sahibi akp diğerleri vatan haini.bir belediye seçimi üçbeş oy için katil öcal nın mektubundan medet ummak vatana şehitlere ihanettir.birbaşkası çocukkatiliyle irtibata geçse vatan haini terörist dersiniz.hatta pkk la ilişkisi olmayan sp ni dahi pkk ile işbirlikçigöstermekten çekinmeyen yalancı iftiracı ve destekçilerinide gördük.sp attıgınız iftiralarda öcalan la işbirliğinde bogulacaksınız inşaallah.
 • TarafsızTarafsız24 gün önce
  Sizi anlamak mümkün değil, hala 'Beka' diyorsunuz, öbür taraftan da bekamız için en büyük tehlike olan pkk terör örgütünün eli kanlı elebaşısı Apo nun yanına ( yetkisi olmayan) bir doçenti gönderip kamu oyuna mektubunu okutuyorsunuz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?
 • CanCan24 gün önce
  Eger bu kadar tehlike varsa niye bu gavur icaati secimleri kaldirmiyoruz ve seriata dönüp tek parti tek lider tek halifeye dönmüyoruz? Cumhuriyet demokrasi vs hepsi gavur icaati. Niye Reis kaldirmiyor?Niye halen demokrasi hukuk devleti diye yirtiniyoruz? Ne gerek var sayin yazar?Eger her sey beka ise niye bati nin secim tuzagina düsüyorsunuz?
 • TahirTahir24 gün önce
  Seçim olup bitmişti 31 martta ki zaten böyle bir tehlike varsa karşı CHP adayıyla herkez hatta muhalefet lideri bile oturup konuşma yapsın kenara çekilsin ikna edilsin çünkü CHP adayının kazanma durumunda böyle olacaksa herkez devreye girsin bekamız kurtulsun
 • agah hisarliagah hisarli24 gün önce
  17 yıldır bu sefer de oyunlar bozulsun dedi seçmen.Dış mihrakların içerdeki hainlerin gafillerin oyunu 17 yıldır seçmen tarafından bozuldu. Ya seçilenler 17 yıldır ne yaptı?17 yılımızı heba edenler, yeniden oyunun bozulmasını istiyor, ne yapacaklar? hangi ADALETi sağlayacaklar?28 Şubat mağdurlarına 2.kez yargı hakkı verilmediği gibi mahkumlar sürekli sürgün ediliyor.FETO Hakimlerini 17 yıldır doldurdular. Sonra ihraç edip müebbet verdiler.Müebbet verdikleri FETO Hakimlerinin KARARları iPTAL edilmedi.ZULME RIZA ZULUMDUR.evet zulme rıza zulumdur. Bu gerçek dururken kim hangi oyun için oy isteyebilir?YAZAR larda azıcık hakikatı görebilse...
 • Ahmet ÖzAhmet Öz24 gün önce
  Rasim Bey;Ağzına kadar dolu bardağı bir damla fazladan su taşırabilir.Oy ile oyun arasında kafiye oluşturmuşsunuz.Dedikleriniz çok mantıklı ama yine de sabrımı taşırma deriz,karşı tarafın en küçük bir kusuru gözümüze adeta ok gibi saklanıverir ve biz o anda köprüleri atarız.Şeffaf ve vatandaşları ayrıştırmayan bir politikaya susamışız.Seçimler umarım ki ülkemize hayırlar getirir.

Günün Özeti