• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Halil Kışlacık
Halil Kışlacık
TÜM YAZILARI

Tutmadı, tutmaz!

13 Aralık 2020


Halil Kışlacık İletişim: [email protected]

Affedilmesi ya da küçümsenmesi mümkün olmayan suçları, koskoca bir milletin sırtına yüklemeye çalıştılar.

Çünkü onlar yönetmiyordu ülkeyi artık. Yönetemezlerdi de, ideolojileri bundan 30 sene önce çökmüştü, sloganlarından başka hiçbir şey kalmamıştı ellerinde.

“Hak, eşitlik, adalet...”

“Çok güzel, biz de aynısını istiyoruz da, nasıl sağlayacaksınız bunları?” diye sorduğumuzda, parklarda forum yapmaktan başka akıllarına bir şey gelmiyordu.

Ne yapacaklardı?

Tekil olayları bir bütüne yapıştırmaya uğraşıp, meseleyi “Bakın, onlar kötü insanlar, iyi olan bizleriz”e indirgeyerek yandaşlarını avutmaya çalışmaktan başka ne yapabilirlerdi?

CHP ve HDP’nin, yani Türkiye’nin sol siyasetinin, sağ siyasetin seçmenlerine “Çocuk istismarcılarına, tacizcilere, tecavüzcülere oy vermeyin” yalanından başka, söyleyeceği ne vardı?

Dindar camiadaki bir vakıfta bir çocuk istismarı oldu, hepimiz kınadık.

Mütedeyyin camiadan bir kişi bile, “Olabilir” demedi, sahip çıkmadı.

Aziz Nesin Vakfı’nda yaşanan istismarı konuşmayanlar, kınamayanlar ve hatta “Ne olmuş yani, tekil bir olay” diyenler çıktı, bütün Müslümanları lekelemeye çalıştı. Üstelik, iki kişinin 2011 yılında sonuçlanan davada hapis cezası aldığı olay için “Ali Nesin yalanladı, yok öyle bir şey” diyecek kadar insanları aptal yerine koydular.

Ama gerçeklerin, er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu var.

PKK’dan kaçan teröristlerin anlattığı “Örgüt içinde taciz, tecavüz günlük olaylardı” şeklindeki anlatımları, “Devletin propagandası” diye yalanlamaya çalışan HDP’yi, milletvekilleri Tuma Çelik’in tecavüz vakası susturdu.

Mağdur kadınlar gördü ki, fail milletvekili de olsa hesap soruluyor, CHP’deki tacizci ve tecavüzcüler de ifşa edilmeye başlandı...

Ben sekizinciden sonra saymayı bıraktım...

Seslendikleri insanları, bu kötü suçları sadece siyasi rakipleri işlermiş, hem de sürekli işlermiş gibi kodladılar.

Yetmedi, “Bu siyasetçilere oy verenler de aynı suçu işliyor” dediler.

Şimdi, bunlara zamanında inanmış olan seçmenleri, kendini nasıl hisseder?

Sorular bitmiyor...

Mesela Canan Kaftancıoğlu nerede?

“Ümraniye’dekini partiden attık” diye açıklama yapıyor hanımefendi...

Onu atacağınızı zaten biliyoruz, bizim sorumuz, bir kadın olarak, “kadın haklarının yılmaz bir savunucusu” olarak sizin için “CHP’lilerin tacizlerine uğrayanlar, Paris’te öldürülen Sakine Cansız kadar kadın değil midir” ki, onlar için bir tane destek mesajı paylaşamıyorsunuz? 

İlk olay ortaya çıktığında “Mağduru travmatize etmemek için konuşmadık” dediniz, şimdi her şey ortada, hâlâ atacağınız bir destek mesajı o kadınları “travmatize eder” diye mi korkuyorsunuz?

CHP veya HDP’li siyasiler, aynı olaylar başka bir partide yaşansaydı bugün ne yapacaktıysa, bizim işte onu yapmamamız lazım...

Çünkü biz, bu partilerin seçmenlerinin bu işe “Ne olmuş yani” demeyeceğini biliyoruz...

Bir yapıdaki istisnaların, o yapıya mâl edilemeyeceğini biliyoruz...

O yüzden kimse, bütün bir muhalefet için “Bunlar tacizcidir, tecavüzcüdür” yazmamızı beklemesin...

Başkasında bir tane soysuz çıkınca kıyamet koparıp da, kendi içindeki soysuzlara sessiz kalan ikiyüzlü siyasileri ifşa etmeye devam ederiz, o ayrı...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

cemil

hocam bu tecavuzcu pislikler her parti ve cemahatte var uc bes adiyi o camialara kople mal edemeyiz bu gun chp ye oy veren milyonlar var saygi duyarim herkesin bir gorusu vardır uc bes adi yuzunden milyonluk bir kitleye chp oyle chp boyle diyemeyiz
 • Yanıtla

Can

Iyi de o zamandaki haberlere erisim yasagina niye karsi cikmadin sormazlar mi tipki su tarikat seyhinde yine oldugu gibi. Halk unutsun mekanizmasi adama göre kullaniliniyor. Kimin hakki korunuyor acaba.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23