• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Halil Kışlacık
Halil Kışlacık
TÜM YAZILARI

Şaşırtmıyorlar...

13 Haziran 2021


Halil Kışlacık İletişim: [email protected]

Herkes her şeyi bilmek zorunda değil.

“Beyyine müddei içindir” kuralından ya da Hucurat Suresi’nin 6. ayetinden her insan haberdar olmayabilir.

Ama “Kaçak bir suç örgütü liderinin iftiralarına niye itibar edelim? Yapın suç duyurunuzu, gösterin delillerinizi, ciddiye alalım” denildiğinde “İftira olmadığının delilini siz gösterin” cevabını vermek, bilmemek ve hatta kötü niyet falan da değil, basbayağı akli melekelerde teşevvüş emaresidir...

Benim için olay basit... 

Mezkur iddiaları dillerine dolayanlar, ellerinde delil olmasını falan boşverin, söylediklerine kendileri inansa saniye beklemeden adliyeye koşar.

Bunu bildiğim için, iddiayı destekleyen bir delil görmediğim müddetçe, o teraneleri iftira kabul ediyorum...

“Bunu bildiğim için” lafım boş değil, tecrübeyle sabit bu söylediğim, kaç kere yaşadık.

“Erdoğan’ın üniversite diploması yok” iftirasına dair ellerinde ne delil vardı da mahkemeye gittiler? Peki, diplomayı görünce bu sefer ortaya attıkları “Orası dört yıllık üniversite değil, üç yıllık yüksekokul, cumhurbaşkanı olamaz” safsatası için tekrar dava açarken ne delil vardı ellerinde? İşin sonunda CHP Milletvekili Aydın Ayaydın çıkıp da “Erdoğan’ın 4 yıl hocalığını ben yaptım” diyene kadar, ellerinde bir satır delil olmadan kaç tane dava açtılar, hatırlıyor musunuz?

Bu, sadece tek bir iftiranın peşine düşüp de yaptıkları...

Bunların dava bile açılamayacak kadar saçma ve delilsiz olanlarını ciddiye almamızı gerçekten bekliyor musunuz?

Bir suç örgütü liderinin şahitsiz delilsiz iftiralarına inanın, sonra da “Bunlar ‘İşte burada’ diye gösteremedikleri bir yaratıcının ya da meleklerin ve şeytanların varlığına inanıyor, yobaz bunlar” falan deyin...

Deyin yahu, çekinmeyin...

Çünkü siz böyle yapmazsanız ben bocalarım...

Mesela Ekrem İmamoğlu da çıksa, “Bugün Marmara’daki müsilaj sorununa bakınca, Silahtarağa’daki ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi projesini sırf şov yapmak için iptal etmemin hata olduğunu görüyorum” dese, bu da beni şüpheye düşürür, “Yanlış mı tanımışım” diye... Ama o çıkıyor, tam kendisinden beklediğim şekilde konu hakkındaki soruyu geçiştirip, “Erdoğan bana hayran” diyor.

Ya da Ahmet Davutoğlu, en son çıkan “7 Haziran’da AK Parti’nin oy kaybetmesinin kutlanması” meselesi için “Ben bir yandan ‘Nefsimi ayaklar altına alırım, hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam’ derken, bir yandan da Erdoğan’ı güçsüzleştirmeye çalıştım, yanlış yaptım” dese, o da kafamı karıştırır. O ise aynı aklımdaki Davutoğlu’nun yapacağını yapıyor, bu tartışmayı unutturmak için Süleyman Soylu’nun yirmi gün önce çıktığı canlı yayını konuşuyor.

Ya da Meral Akşener, HDP’ye açılan kapatma davası için “Yerinde bir karar, hakettiler” dese, durduğum yeri sorgularım. Onun yerine, benim “Akşener, HDP’yi kızdırıp da gizli ittifakı dağıtmayı göze alacak kadar milliyetçi değil” iddiamı doğruluyor, sessizliğini koruyor.

Ya da Ali Babacan, “Ben geçen ay azalan 193 bin istihdamı dilime doladım ama, geçen yılın aynı dönemine göre de 2 milyon 887 bin yeni istihdam sağlanmış” dese, vicdan muhasebesine başlarım. Ama o da beni şaşırtmıyor, Yozgat’ta ve Konya’da iki ayrı esnafa aynı lafı, “İktidardakiler gelseler bu dükkanı yönetemezler” repliğini tekrarlatıp, asıl kendisinin “daha iki ayrı adamı farklı lafları kullanacak şekilde yönetemediğini” ortaya koyuyor.

Şimdi siz söyleyin...

Bunların “Erdoğan’a rakip” gördükleri kimisi parti başkanı, kimisi belediye reisi “lider adayları”nı ciddiye almak bile böyle imkansızken, tutup da kaçak bir suç örgütü liderini nasıl ciddiye alalım?

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kml

Güzel geçirmiş...
 • Yanıtla

Can

Demek ki Soylu nun dedikleri de delilsiz ki savcilar hic soramiyorlar degil mi. Bakan da mi algi yapacak? Sen yazdiklarina cidden inaniyormusun. Harami paklama gazetecilerin isi mi. Yargi niye yok oldu onu yaz. Muhalefete dandinik konularda resen sorusturma acanlar nerede.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23