• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Halil Kışlacık
Halil Kışlacık
TÜM YAZILARI

Besleyen kim?

02 Mayıs 2021


Halil Kışlacık İletişim: [email protected]

Garip bir ülkedeyiz...

Dünyanın her yerinde, bir ülkenin aktif görevdeki istihbarat elemanlarının kimliklerini ya da bunların ailelerinin korunması amacıyla gizli tutulması gereken bilgilerini yayınlamak suçtur.

İstisnası yoktur.

Ama bizde mesela Odatv’nin adamları tutar, aktif görevi devam eden istihbaratçıların ve görevde hayatını kaybetmiş bir MİT mensubunun ailesinin fotoğraflarını yayınlar, sonra da kendisini “Düşünce suçlusu” zanneder...

Hatta bunlardan Barış Terkoğlu, cezaevinden yazdığı yazıda “Fahrenheit 451”e atıf yapıp yakılan kitaplardan bahsedecek kadar gelir bu gaza. (Halbuki o kitap bende “bilginin yayılmasını engellemenin kötülüğü” değil, “toplumun rafine uyaranlara alışması ve bu konfor alanını terk etmemek için nelerden vazgeçebileceği” hakkında yazılmış hissi uyandırmıştı... Bir yerde yanılmış ama, insanları uyuşturan ekranlar odaların dört duvarını da kaplayacak kadar büyümedi, küçülüp cebimize girdi.)

Onlara sahip çıkan Amerikalılar, bırakın insanların kimlik bilgilerini yayınlayıp kendilerinin ve ailelerinin zarar görmesi ihtimaline sebep olmayı, sadece kullanılan teknolojiyi ve bu teknolojiyi kimlerin sağladığını anlattı diye Edward Snowden’e neler yaptı. Bana sorarsanız o da yanlış ama, bizimkilerin yanında ne kadar masum kalıyor değil mi?

Böyle bir gazetecilik anlayışını, yani yediğiniz her kriminal halta “fikir suçu” kılıfı uydurmayı norm olarak kabul ettirirseniz, gerisi zaten kolaydır.

Eh, kabul ettirdiler de...

DHKP-C’nin Grup Yorum’u, Dilan Ekin isimli bir üyelerini, ölüm orucuna ikna edemedikleri için aforoz etmiş...

Bizim anlamadığımız bir “infaz emri”yse bu, şaşırır mıyız peki?

Şimdi bakın, bu kendini gazete zanneden mecralara...

Hani DHKP-C’liler hapiste değil de eğitim kampında gibi yaşasın, içeride de rahat etsin ki, dışarıdakiler de “Bakın içeridekilere nasıl baktırıyoruz” diye yeni eleman kazanabilsin diye koğuş değişiminden bile mağduriyet çıkaranlara...

Grup Yorum’un bir terör örgütünün bandosu olduğunu, “kültür merkezi” adı altındaki binalarında onlarca DHKP-C’linin yakalandığını saklayıp da “Bunlar sanatçı topluluğu, buna bile tahammülleri yok” diyenlere... 

Cumhuriyet’e...

Birgün’e...

Evrensel’e...

T24’e...

Duvar’a...

Bianet’e...

Sol.org.tr’ye...

Çıt yok...

Hani nerede o, “Terörist bile olsa insan canı kutsaldır” anlayışınız?

Sizinki insan sevgisi değil... 

Sizinki, eğer işinize yarıyorsa teröriste sahip çıkıp, sonra yaşamın kutsallığından falan bahsedebilme ikiyüzlülüğü...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Filinta

Üstadim onlar icin insan cani iyi bir propaganda aracidir. ANCAK ÖLÜ VE SOLCU OLMAK kaydiyla.. Gezi olaylarinda ÖLEN BİR ÇOCUĞUN CESEDİ İLE BIR KEDİNİN ÖLDÜRDÜGÜ SERÇE ILE OYNAMASI GİBİ ADİ VE SEREFSIZCE OYNADILAR..Ama YASİN BÖRÜ ve daha nicelerine giklari çikmadi.. ŞEREFSIZ BUNLAR..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23