Yalan yok, dolan yok

08 Nisan 2017 Cumartesi

“Geçen gün Amerika devlet başkanı Donald Trump’la kahvaltıda beraberdik. Çok ısrar edince kıramamış gitmiştim. Tayyip Reis’in artık kendilerine eyvallahı olmadığını, sesinin de çok çıktığından yakındı.

Türkiye’yi ağrısız pansumansız ele geçirmeye çalışıp teknik nakavt yapamadıklarını, 15 Temmuz’da silahlı kuvvetler içine sızmış şakirtler üzerinden darbesel nakavt yapmayı denediklerini fakat başaramadıklarını, şimdi de ekonomi üzerinden finansal nakavt yapmaya çalıştıklarını sonucun yine negatif olduğunu söyledi ve sitemlerini iletti.

Bir an önce kendilerine itaatte kusur etmeyecek birinin devletin başına geçmesi gerektiğini söyledi. Ben de saygılarımı iletip beni tarif ettiklerini söyledim. Türkiye’ye gelip “Hayır”sız konsorsiyuma katılmak istedi fakat ben zahmet etmemesini söyleyip teşekkür ettim…

Dönüş yolunda telefonum çaldı. Arayan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth bana sitem ediyordu: Üstümüzden geçiyorsun da bir kahvemizi içmiyorsun. Bu nazik davete yok diyemezdim. Ayaküstü uğrayıp çıkayım dedim.

Kahveleri içerken bizim Reis’ten dert yandı. Artık Türkiye’nin yönetilen değil yöneten pozisyonuna geçtiğini, bunun da Kraliyet ailesini ve İngiliz halkını rahatsız ettiğini söyledi.

Ülkede bulutlu havanın, gerilimin, spekülatif söylemin, gri alanın tavan yaptırıldığını, şüphe girdabının sürekli büyütüldüğünü, karanlıklar içerisinde gaipten gelen sesler oluşturulduğunu, insanların sıkıntılı bir atmosferde bunalırken benim de daha şantajlı, montajlı söylemler geliştirerek saldırıları artırmamı istedi.


Ben de yedi seçim kaybettiğimi fakat referandumda reylerimi binde birlik bir oranda artırabileceğimi ve zaferin bizim olacağını söyledim. Gülümseyerek bana olan inancını teyit etti, bu da beni ziyadesiyle memnun etti.

“Hayır”sız kampanyamız için İngiliz istihbarat birimi MI5’in destek verebileceğini söyledi fakat ihtiyaç olmadığını söyleyip teşekkür ettim…


Acele etmeliydim. Öğlen Almanya’daki kaçakları, örgüt üyelerini, vatan hainlerini ziyaret edip teşekkürlerimi sunacak, ihanet çalışmalarını izleyecektim. Hem Almanya şansölyesi Angela Merkel’le ve BND Başkanı Bruno Kahl’e Türkiye’den götürdüğüm yalan çiçeklerini sunacaktım.

Angela; Türkiye ile uğraşmaktan kendilerine gına geldiğini, artık ek desteğe ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Reis’in keskin zekâsı ve okşayıcı bakışlarının kendisini bitirdiğini, dayanamayacağını ve 17 Nisan’a kadar uyku seansına gireceğini söyledi. Ben de onaylayıp rahatlaması için kendisine dua edeceğimi (çaktırmayın hiç yapmadığım bir şeyi yalanı) söyleyip ayrıldım.

Almanya’ya gidip de Adolf’u ziyaret etmemek olmazdı tabi. Adolf kim mi diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bizim Adolf yani Hitler. Adolf’a gitmek de bir mesele yani. Cehennemin gayya kuyusuna ancak “ufo”larla gidilebiliyordu ve her zaman ufo bulmak zor meseleydi. Allah’tan ne kadar Türk düşmanı, Türkiye hasmı, Müslüman karşıtı varsa dostum olurdu. NASA bu işi çözebilecek en yetkili kurumdu ve bir telefonla o işi de hallettik.

Ebedi yurdum sayılan gayyaya gittiğimde zebanilerle maç yapılıyordu ve Adolf ve ekibinin durumu içler acısıydı. Adolf dünyada tatlı tatlı yediği nanelerin hesabını acı acı veriyordu. Doğrusu ürperdim ve bir an önce içine düştüğüm bu “hayır”sız işlerden kurtarmalıyım diye düşündüm. Fakat can dostum, “kardeşim” şeytan hemen devreye girdi.

Aziz dostum şeytan devreye girince akan sular durur tabi. Aklımdaki bütün iyi niyetleri, olumlu fikirleri hemen sildim ve özüme döndüm, aslıma rücu ettim. Ziyaretin kısası makbuldür diyerek bu ziyareti kısa kestim ve ufoya koştum.

Bir sürü tanıdık sima, eski dostun feryadını duyuyor, acı içinde çırpınışları görüyordum. Fakat benim takatim kesilmişti. Eski dostlar Şimon Peres, Ariel Şaron, David Rockefeller sesi en çok çıkanlardandı. Görmezden gelip günü kurtarmalıydım. 

Akşam babadan sabıkalı aziz dost Esed’e uğrayacak, kullandığı “sarin” gazlardan dolayı tebriklerimi sunacaktım. Fakat okyanus ötesinden gelen mesaj başımı döndürmüştü.

Ağlayan bülbüldüm yolunmuş kaza döndüm rumuzlu arkadaşım pardon, patronum bana dayayıp, döşüyordu.
Biz seni şantaj, montaj kaset operasyonu ile lider yaptık, sen horoz dövüştüren ring siyasetçisi oldun da, dondurulmuş beyninle günü kurtarmaya çalışıyorsun da, daha neler neler.

Muhalefet etmek için her şeye hayır demem gerektiğini, popülizme ek olarak sövmeyi, iftirayı, hakareti, karalama kampanyalarını, yalanı propaganda malzemesi olarak bolca kullanmamı, ilkesizliği ve ahlaksızlığı meşrulaştırmam gerektiğini kutuplaştırıcı, tahrik edici bir siyaset izlemem gerektiğini emrediyordu.
Haddini bil diye de bitiriyordu” diye not düşüyordu günlüğüne.

Kimden mi bahsediyorum? Aklınıza gelen ilk isim. Türk siyasi tarihine yön vermeye çalışan siyasi deha!
Hem de yalansız dolansız…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HukukçuHukukçu2 ay önce
  Sayın Yazarım; Bugün, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, bir öğrencinin katlettiği hocamızın durumunu öğrenince içim sızladı. Cinayete kurban giden hocamıza rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Bu fakültede sorunlar olduğunu 4 ay önce bilgilerinize sunmaya çalışmıştım; ama ne yazık ki, beni dinleyen olmadı, ciddiye alınmadım. Evet, ne yazık ki, bugün bir değerli asistan kardeşimiz, bir öğrenci tarafından katledildi. Yazık, bin Yazık! 4 ay önce yazdıklarım hala Sayın Merve Kavakçı'nın yazısının altında durmaktadır. O yazıda şunları yazmıştım: "...Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz..." Evet, aynen böyle yazmıştım. Keşke dinlenseydim, öğrencilerimizle hocalarımızın sorunlarına el atılıp, kucaklanmaları sağlansaydı ve bütün kalbimle kınadığım bu cinayet yaşanmasaydı.
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent3 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Doçent olduğumuz gün, emsallerimiz hangi dosya ile Profesör oluyorlarsa, biz de aynı dosya ile Profesör olmak istediğimizi; deneyim kazanmanın murat edildiği 5 yıl Doçentlik kadrosunda boşuna kalmak istemediğimizi; 5 yılın 5 katından fazla Üniversitemizde öğretim elemanı olarak çalışıp, 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazandığımızı; Üniversitemizde Doçentlik kadrosunu almak için gerekli olan puanın 5 katından fazla bir puanla Doçentlik kadrosunu aldığımızı; emeklilik yaşımızı geride bırakıp ömrümüzü verdiğimiz Üniversitemizde, Profesör olmak için 5 koca yıl beklemememiz gerektiğini; dosyası dolu ama ömrü de dolu Yaşlı Doçentler olarak, Profesör olmak için, zaman sınırı olmadan, dosyamızı Doçent olduğumuz Üniversitemize sunmamıza kapı aralamanızı sizden istirham eder, saygılarımızla taleplerimizi arz ederiz: A-)1-5 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 5 yıl sonra Profesör olabilmelidir. B-)5-10 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 4 yıl sonra Profesör olabilmelidir. C-)10-15 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 3 yıl sonra Profesör olabilmelidir. D-)15-20 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 2 yıl sonra Profesör olabilmelidir. E-)20-25 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 1 yıl sonra Profesör olabilmelidir. F-)25 yıldan fazla öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent hemen Profesör olabilmelidir.
 • HukukçuHukukçu6 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • DAVASINI BATI EZİKLERİNE SATANLARDAN ALLAH BİZLERİ KORUSUNDAVASINI BATI EZİKLERİNE SATANLARDAN ALLAH BİZLERİ KORUSUN9 ay önce
  BURAK BEY YORUMUNUZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN. 15 TEMMUZ YENİ KAPI RUHU MİLLİ CUMHUR İTTİFAKINDA YAŞIYOR.

Günün Özeti