Allah adı anılmayan ateist, pozitivist, Darwinist Fen Bilgisi kitabı 8

09 Mayıs 2019 Perşembe

Ders kitaplarındaki ateizm propagandasına kim son verecek?

Ateist bakış açısı ile yazılmış kitaplar okullarda ders kitabı. 8. sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı yaratılışı mutasyon sonucu, kendi kendine olmuş gibi anlatıyor. % 99’u Müslüman olan ülkemde, Fen Bilgisi kitabı Darwinist bakış açısıyla yazılmış. Gençler ateist, deist, dinsiz, ahlaksız olunca sonuçtan Ak Parti iktidarı sorumlu tutuluyor. 

Fen Bilimleri kitabı yazarları, ateizm propagandası yapıyor. 

Torunumun ortaokul 8. Sınıf Fen Bilimleri kitabın Ayşe Aytaç, Sümeyya Türker, Tuğba Bozkaya, Zühre Üçüncü yazmış, Milli Eğitim Bakanlığı’nın dağıttığı ders kitabı pozitivist bir bakış açısına sahip. Evren, varlık, hücre, DNA vs. mutasyon sonucu, kendi kendine olmuş gibi anlatılıyor.

Tutku Yayıncılık damgasını taşıyan kitap Talim Terbiye Kurulu’nun 28.5.2018 tarih ve 78 sayılı kurul kararıyla 5 yıl süreyle ders kitabı olarak kabul edilmiş.

37. sayfada “DNA’da mutasyon sonucu tümör oluştuğu” bilgisinden yola çıkan araştırmacılar 2013’te ilerlemiş tümörleri bulunan üç kanser hastasına kişileştirilmiş aşılar yaptı, deniyor.

“Çevresel etkilerle canlının DNA’sında meydana gelen değişimlere mutasyon adı verilir. Üreme hücrelerinde görülen mutasyon kalıtsal iken vücut hücrelerinde görülen mutasyon kalıtsal değildir.” (Fen Bilimleri Ders Kitabı 8, s. 55)

Kitap, ansiklopediler dolduracak bilgi ile donatılan DNA’ları yaratılmasını Allah’ın adını hiç anmadan tabiatçı bir bakış açısı ile anlatıyor. 

“DNA’nın büyüklüğü ve taşıdığı özellikler canlıda canlıya değişiklik gösterebilir. Ancak yapısındaki temel kısımlar her DNA molekülünde aynıdır. Farklı DNA’lar arasında değişkenlik gösteren nükleotidlerin sayısı, sırası ve çeşitleridir. Vücudunuzda her gün binlerce yeni hücre üretilir. Acaba DNA, oluşan bu yeni hücrelere nasıl aktarılır?” (Fen Bilimleri Ders Kitabı 8, s.42)

“Yeni hücre üretilir, oluşan bu yeni hücreler” ifadelerine bakar mısınız?

Bilim adamları laboratuvarda uğraşıyor, hücre yapamıyor. Allah, insan vücudunda her gün binlerce hücre yaratıyor, kitap yazanlar bu mucize hücreleri yaratan Allah’ın adını anmıyor; pozitivist, ateist, tabiatçı bakış açısıyla kalem oynatıyor, edilgin çatılı fiil kullanıyorlar.

Kendi kendine hücre oluşuyor diyorsunuz; bırakın kendi kendine oluşmayı; haydi siz uğraşın, hücre yapın da görelim!

DNA NEDİR başlıklı bölümü okuyalım:

“Dünya’da yaklaşık 7.5 milyar insan yaşamaktadır. Bu insanların hiçbiri tam olarak birbirinin aynısı değildir. Bunun nedeni insan hücrelerinde bulunan DNA (deoksiribo nükleit asit) adı verilen kalıtım maddesinin farklı olmasıdır. DNA genel olarak hücre çekirdeğinde bulunur. Hücrenin yönetim ve kontrol merkezidir… 

DNA vücut tipinden saç rengine, parmak uzunluğundan çeşitli hastalıklara kadar birçok bilginin kayıtlı olduğu birimdir.” (Fen Bilimleri Ders Kitabı 8,s.39)

Hiçbir insan birbirine benzemiyor, hiçbirinin DNA’sı ötekine benzemiyor. DNA’larda ciltler dolusu kitabı dolduracak bilgi var. Üstelik DNA’lar canlı. Bunları yapan, o bilgileri DNA’lara kaydeden, sonra da insana hediye eden yok öyle mi? 

Sayın yazarlar, bilgi yazan olmadan bir yere kaydediliyorsa kitaba neden adlarınızı yazdınız? 

Yazdığınıza göre kitabı siz kaleme aldınız. 

Peki, DNA’ya o bilgileri kim kaydetti?

Aynı model arabaları ayırmak için plaka takılır.

7.5 milyar insanın yüzü birbirine benzemiyor. 

Parmak izi, avuç içi, göz retinası özel. Beyni özel, beyindeki 100 milyar nöron özel.

Bu kadar özel yaratılmış insanlar yaratıcısız mı?

Birbirine benzeyen arabalar kendi kendine olmuyor da birbirine benzemeyen yüzler nasıl yaratıcısız olabiliyor?

Fen Bilgisi yazarları muhteşem bilgi hazinesine sahip DNA’ların kendini yaptığını iddia ediyorlar. 

Okuyalım:

“DNA, hücrenin yönetim ve kontrol merkezi olduğu ve genleri taşıdığı için her hücrede bulunmak zorundadır. Bu nedenle yeni hücreler oluşmadan önce DNA kendini eşleyerek sayısını 2 katına çıkarır. Böylece yeni hücre oluşumu tamamlandığında DNA, her hücreye eşit miktarda aktarılır.” (S.43)

Hiç yaratıcıya ihtiyaç duyulmadan DNA kendini eşledi, sayısını 2 katına çıkardı, hücrelere üstelik eşit miktarda aktarıldı. 

DNA’nın eşlenmesine kim karar veriyor? Kim benzerini yapıyor?

Miktarı kim sayıyor?

Eşit dağıtılması kararını kim veriyor?

Bitkiler kendi besinini üretiyormuş. Okuyalım:

“Bitkilerin Güneş ışığı, su ve karbondioksit kullanarak kendi besinlerini üretmesine fotosentez adı verilir. Fotosentez yapan canlılar kendi besinlerini üretebildikleri için üretici olarak adlandırılır.”(s.179)

Bitkiler akılsız, şuursuz varlıklar. Onlar kendi besinlerini üretebiliyor.

Akıllı, şuurlu insan kendi besinlerini üretemiyor, bilinçsiz bitkilerin ürettiği besinleri yiyor. Öyle mi? Mantık nerede?

Değerli Bakanım Prof. Ziya Selçuk Bey, Eğitim 2023 Vizyonu toplantısı öncesi Hilton’daki görüşmemizde Fulbrigth Komisyonu’nun eğitime etkisi yok demiştiniz.

Kanaatim o ki Fulbright ders kitapları yazdırıyor.

Ak Parti’nin eğitimin amacı “kâmil insan yetiştirmektir” diyen Milli Eğitim Bakanı ateist, pozitivist, Darwinist bakış açısıyla yazdırılan kitaplarla nasıl kâmil insan yetiştirecek?

Ders kitaplarındaki ateizm propagandasına kim son verecek?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • fadfasfadfas1 ay önce
  sonra islam dünyası niye geri kaldı
 • Uy daUy da1 ay önce
  Ülke daha çok geriye gider mi?
 • HasanHasan1 ay önce
  Malesef inandığımız İslamın bakışıyla bakacak halimiz bile kalmadı. Bize empoze edilenin dışında düşünecek irademiz de..Her yönden bahsettiğiniz tabiatçı felsefenin ürünü fikirler, bilimin içinde, sosyal hayatın içinde, zihinlerimize kazınıyor. Ne gülü kaldı İslamın ne bağı, ne bahcevanı..Kendini bu hayatın bir parça gerisine çeken, olan bitenin dışında kalmaya çalışan, sorgulamak için çaba harcayanlara ne mutlu! Tuba lil guraba..Neye inandırılıyoruz, nasıl bir hayat yaşıyoruz, neyiz kimiz aslında?
 • mutmainemutmaine1 ay önce
  EVRİM TEORİSİ, SAÇMALIKTIR...DARWİN dengesizi ilk baskıda ayıların suya girip BALİNAYA dönüştüğünü yazdı ,tepkilerden ve utancından sonraki baskılardan çıkardı+ İnsanı hayvan olarak gördüğü için Türk ırkının yok edilmesi gerektiğini yazdı + kendi kendine oluşabilecek GÖZ onu çileden çıkardı,ne yazacağını şaşırdı , üniversitelerde evrime inanan anca felsefecilerdir, bir kaç kendini bilmex FENCİDE bilim adına olasılık adına YARATANA karşı gelme hevesi içindedir.Bu cesaretleri onlara haz veriyor olmalı ki bilim adına sahte fosiller adına onlarca doktora tezi yazıldı ,şimdi hepsi çöp oldu....bunları yazmazlar olasılık adına yaratıcılığa soyunurlar... Bunlar ilimden anlar gibi görünür ama anlamaz ,saftirik yorumlar yazarlar! BİLİM DİYE ZIRVALAYANLAR AL SANA BİLİM : .....MATEMATİKTE 10^50DE 1 den küçük olasılıklar zaten imkansız hükmündedir. Evrimcilerin hesaplarına bir bakın işin içinden çıkamayınca bir kere oldu işte diye sıyrılır,+Proteinlerin oluşumunuda açıklayamazlar kitaplarındaki bütün formüller varsayıma dayalı bir hücre değil molekülü bile yoktan varedemediler,+ işi biliyorum diyenleride papağan gibi miller deneyini yazar, onunda uydurma olduğunu yine kendileri yazdılar,AÇIKÇASI BUNLARIN EVRİM ADINA HER YAZDIKLARI HER SAHTE FOSİLİN YALANI ELLERİNDE PATLIYOR...Daha var yazılacak ama görülen şudur,buraya yorum yazanlar anlayacak kapasitede değil. BİLİM DİYE ZIRVALARA İNANIYORLAR, HER YAZILANI İLİM ZANNEDEN AHMAKLARDAN OLMAYIN.
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Esas mesele zaten bu çocuklarımıza dinimize göre eğitim veremiyoruz. Tayyip Erdoğan neyi bekliyor daha değiştirsin artik bu sistemi.
 • mühendismühendis1 ay önce
  daha büyük yalanlar var. örneğin dünyanın küre olduğudöndüğü güneşin etrafında hareket ettiği gibi. gerçeği öğrenmek isteyen kaldıysa düz dünya videolarına baksın. hepsinin delilleri var.
 • ali usta ali usta 1 ay önce
  ya sen nasıl olduğunu söyle kitaba göre bizseni biz derken iki yaratıcı var sanırım seni çamurdan yarattık bir damladan yarattık kaburga kemiğinden yarattıkhangisi burdaki çelişkilerin haddi hesabı yok tamam tesadüfte olmasın amainandırıcı bir izahıda olsun ayricamüsbet bilimdende nefret etmeyin hastalanınca burdan yararlanıyorsunseni hoca tedavi ediyorsa oda senin tercihin
 • Ali VeliAli Veli1 ay önce
  Hocam şaka mısın sen?
 • Zeynebe CevapZeynebe Cevap1 ay önce
  Arkadaşlar zır cahillik yok da okumazsanız bilemezsiniz Tıbbi biyolojiyi. Canı verip alan Allah da neden birçok düşük ihtimallerin birleşmesiyle can almasın ki. İlla nedensiz mi almalı canı? Mesela yıllardır eksprese edilmemiş bir gen yüzünden ölemez mi insanlar bunun eksprese edilmesinin nedeni sadece bir sigara olamaz mı? Ameliyatlar yanında komplikasyonlar getiremezler mi? Bilmeden konuşmak kolay. Evrenin sırları bizim için var çözmemek aptallık. Eğer şimdi durursak ahirette demezler mi ne yaptın dünyada diye? İlim yaptım demek gerekmez mi? Ya da ilim yapanların önünü açtım demek? Evrim de bir teoridir evrimi yaratan da allah olabilir ve bu da bir sınav olabilir olmayadabilir ama sırf bu konu üzerinden birbirimize saldırmamız daha kötü değil mi?
 • HalkHalk1 ay önce
  Fen kitabı kardesim bu Din ve ahlak bilgisi kitabı değil!
 • last peonylast peony1 ay önce
  2019 yılında böyle yazılar okuyunca üzülüyorum zihniyetiniz 1300 lerdende beter...
 • İsa Berkİsa Berk1 ay önce
  Adnan Oktarın dünya çapındaki benzeri olmayan çalışmaları bu düzene son verecek, darwinist diktatörluğu ilimle, bilimle yerle bir edecek inşaAllah
 • mustafamustafa1 ay önce
  Malesef CHP 17 yıldır iktidarda. Bu adamlardan ne beklenir ki ?
 • bozerenbozeren1 ay önce
  Evrim, Allah'ın sanatına zıt bir durum değildir. Evrimi inkar etmek, Sünnetullh'ı inkar etmektir. Allah bizi cehlin galebesinden korusun. amin.
 • aslan akbeyaslan akbey1 ay önce
  YZARLARIN 3ÜDE KADIN.... AKPARTİNİN FEMİNİST POLİTİKALRI...Ayşe Aytaç, Sümeyya Türker, Tuğba Bozkaya, Zühre Üçüncü yazmış... TABİKİ AKPARTİ SORUMLU YA. KİMİSORUMLU TUTACAĞIZ BU REZİLLİKLERDEN. BU AKPARTİ YAKINDA CAMİLERE DE KADIN İMAM MÜEZZİN ATAMAZSA NAMERDİM
 • fehatfehat1 ay önce
  Sayın çetin rumuzlu arkadaş yanlış biliyorsun. dünya öküzün boynuzu ve balığın sırtında kavramlarının dayanağı şu an hatırlamıyorum ama bir hadisi şeriftir. söylenmek istenen insanlarının günlük yaşantısı idame ettirmek için çifçilik ve balıkçılık yapmsı kast edilmiştir. buradaki kinayeyi görmezden gelip, düz mantık yapmak islama kara çalmayan çalışanların kllandığı saçmalıklardan biridir.
 • Tahsin Arık Tahsin Arık 1 ay önce
  Harika..%100 katılacağım bir yazıyı kaleme almışsınız, teşekkür ederim. Her an binlerce işlem olurken o kadar mükemmel çalışıyorlar ki hissettirmedikleri için konuşmaya değer görülmüyorlar. Allah'ın kudreti dışında bütün evren çapında bir denge ile çalışan bu sistemlerin varlığı mümkün olabilir miydi? Sanki Allah'ın varlığına işaret eden BigBang veya ilk canlının oluşumu gibi konulardır da kalan kendi kendine olabilirmiş gibi.. Oysa an an yaratılıyoruz.. Çocukların algısını düzeltemezseniz en mayası bozuk toplumu kendi ellerinizle üretirsiniz.Tekrar teşekkürler
 • Hüseyin ÇakırHüseyin Çakır1 ay önce
  Ali Erkan bey eger fen derslerinin durumu bu isebunların Din derslerinin durumu nedir bir bakmak lazım ordada mezrpsizlik reformistlik oryantalist ılımlı islam gırla gidiyor yani Afganiler Mebdudilerseyyit kutuplarbir yazıda onlara yazsan diyorumegersende onlardan değilsen
 • AytaçAytaç1 ay önce
  Oncelıkle namazını kılan, orucunu tutan, kendını dındar addeden bır ınsanım. Fen kıtaplarında Allah adı olmaması gayet dogal. O kıtabın amacı fotosentezı ogretmek. Fotosentezın nasıl bır mucıze oldugunu, cocuga annesı babası asılayacak. Darwin teorısıne ve evrım olayına gelınce... Bu bılımsel bır gercek. Cevrenızde bıyolojı profesoru, genetıkcı kımse yok mu? Bır sorun uzmanlarına evrım olmus mu olmamıs mı dıye. Bunun reddedılecek tarafı yok.
 • Zeynep-Ali yeZeynep-Ali ye1 ay önce
  Zır cahilliğimi ispatlarmısın madem bu şekilde atıfta bulundun gerekçelerini açıkla bizde öğrenelim kimsin nesin eğitimin ne bilemem ama ben eğitimli biriyim en azında üniversite mezunuyum en azından iyi bir konumda çalışıyorum en azından refah seviyem yüksek en azından çok okuyan ve araştıran biriyim hangi alanda hangi bilgin ile yarışmak istersin.....çok bilmiş allame-i cihan. zırcahil sensin terbiyesiz densiz ukala haddini bil!
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Hükümete çağrımdır; ders kitaplarında ki bu rezillik bitsin artık, ondan sonra neden AKP oy kaybediyor denmesin!
 • necatinecati1 ay önce
  İYİ GÜZELDE; BİYOLOJİ KİTAPLARININ ZATEN ALLAH'IN VARLIĞINI KANITLAMA GİBİ BİR GÖREVİ YOK. OLANI ANLATIR. SEN YA ALLAH'I GÖRÜRSÜN, YA DOĞAYI GÖRÜRSÜN. AYNI ŞUNUN GİBİ: ALLAH EVRENİ YARATTI, KİMİ ATEİST OLUYOR KİMİ ALLAH'I GÖRÜYOR. YANİ BİLİMSEL BİR KİTAPTA "HÜCRE OLUŞUR" YERİNE BEN HİÇ BİR BİYOLOJİ KİTABINDA "HÜCREYİ ALLAH YARATINCA" DİYE BİR İARE OKUMADIM. BURADA ART NİYET OLMADIĞI KANAATİNDEYİM. HÜCRE EVRİM İLE OLUŞUR KENDİLİĞİNDEN OLUŞTU DESEYDİ DEDİĞİNİZ DOĞRUYDU.
 • MarwinMarwin1 ay önce
  Allah'ın var olmadığını bildikleri için olabilir. AKP hükümetine helal olsun Allah falan yok onlar biliyorlar ama halkı varmış kandırmayı da iyi beceriyorlar. Yaşasın Reis, yaşasın dogmalar.
 • Nasır Önder Nasır Önder 1 ay önce
  Milli Eğitim Bakanlığı hangi kitabı düzgün yazdırdı ki. İmam hatip lisesinin sanırım 2.sınıfında Mezhepleri 5 e çıkarmış. Caferiligi hak mezhep olarak yazmışlar. Bunları kontrol eden talim terbiyedeki adamlar ne iş yapar acaba. Gençlik deistlige gidiyor. Okullar seks yuvası olmuş. Esrar eroin de cabası. Durum gercekten felaket. Milli eğitim kitapları sil baştan yazılmalı.
 • ttmttm1 ay önce
  soruları sormuşsun, Cevapları yazsaydın. ..
 • çetinçetin1 ay önce
  Bismillahirrahmanirrahim: öküzün boynuzunda dönen dünya olarak bize tanıtılan, sonrada uzaydan fotoğrafları gelince çuvallayan anlayış ne kadar zarar verdiyse, şu anki kitaplarda da başlangıcı, yoktan var olmayı dogmalara bağlayan, aslında farazilerden oluşan DNA ve daha içerisini iddaları ile deizme götüren cahil yazılar var. Ancak kader olgusunda "ol" emrinden sonraki aşamayla ilgili bunlar. Ayrım iyi yapılmalı Allahın karbon zerreciğini, DNA yada benzerini başlangıçta temeli tek bir şeyden yaratmış olması ve "İnşa" edip bunların karmaşık yapılara dönüştürtmesi O nun varlığına helal getirmez. Sadece mevcut sistem, destekler, devlet yaşamı, ve toplumsal seçimler (Devletin dinsiz olması algısı) yani bu tip akademisyenler, bilim! adamları daha çok nemalanabiliyor, kariyerde yükselebiliyor, bunlara özel kurumlar var (TÜBİTAK ki maalesef hala öğle, Sanatla ilgili kuruluşlar ki devlet teşvik ediyor, ünivesiteler ve hocalarının içki kıstasları vb.). Müslüman akademisyen liyakatı olsa bile mesela ne kadar rektör olabiliyor? dekan olabiliyor? fenbilimleri enstitülerinin kaçında ilahi var oluş dersleriniz varki! sonuç yargılanacağına sebepler iredelenmeli... Yukarıda eleştirdiğiniz bazı bilimsel gerçek aşamaları, aslında "inşa" kanunun kendisi. Sizde herşeye istemezukçu olmayın. Temeli Allah yarattı "ol" emri ile üzerine " inşa" ettiriyor. Herşey O'nun ilmi ile oluyor. öküz ve boynuzuna geri dönemeyiz. dünyayı tepsi gibi göremeyiz. Allah fotosentezi bitkiye sindirim sistemi olarak bahşetti. Hücrenin çoğalması benzersizliği zaten tekliği işaret ediyor. O mikemel sanatı araştırdıkça (içeri sonsuza ve dışarı sonsuza) O ndan O nun sanatından mucizeler içeriyor. Gören için tabi oda O'nun takdiri.. kime dilerse ona veriri, gösterir.
 • Richard Dawkins Richard Dawkins 1 ay önce
  Evrim bilimdir. Deney ve araştırma gözlem vardır. David Penny DNA hibridizasyonunu okuyun. Homoloji ve Homomorfoloji moleküler genetik ve moleküler biyoloji bizi evrim gerçeğine götürüyor.
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Evrime teori diyene bak sanki allahın varlığını kanıtı var da evrim yok diyor. Ya biz bu cahillerle iyi afganistana ıraka dönmüyoruz.
 • AliAli1 ay önce
  zeyneb onlar dinsiz Allahsız değil ama sen zırcahilsin, ne acı ki farkında bile değilsin!
 • Mustafa ESERMustafa ESER1 ay önce
  Deist İlahiyatçıları ne yapacağız A.E.Kavaklı hocam.
 • TalhaTalha1 ay önce
  Hah, el atıp orta çağ düzeyine çekmediğiniz bir fen bilgisi kalmıştı, onu da yaparsanız artık ülkede bilimden eser kalmaz. Aferin böyle devam, hiçbir şey üretemez hale gelip tamamen sömürge olana kadar.
 • aliali1 ay önce
  Bu sistemden beslenenler bu yağmadan zengin olanlar istanbul u betonlaştırıp milyarlar kazananlar kim gelirse gelsin asla vaz geçmezler istanbul u soymak sorun değil artık ama denizi lağım karası yolu sokakları egzoz gıdası bozuk suyu mikroplu fakir cahil mesleksiz ve sosyal yardıma muhtaç yeşil kartlı gecekondu, kaçak bina ,sahiller yağmalanıyor ,ormanlık yerler siteler, rezidanslar ,enflasyon kiralar ve memur veemekli sefalete mahkum, harcanan gençler ,yaşlılar ,sağlık huzur yok ,kanser ilacı 40 bin lira .
 • iyildiziyildiz1 ay önce
  Hangi iktidarın, hangi bakanlığı yapıyormuş bunları acaba... Bir de sorumluluğu akpartiye atmıyorlarmıymış... Vah vah vah ki vah size...
 • ArifArif1 ay önce
  Hocam ne olacaktı? Din kültürü ve ahlak bilgisi kitabında da kuantum mekaniği mi anlatılacaktı anlamadım şimdi.
 • Tacettin Tacettin 1 ay önce
  Dayı boşver bunları.Fen ve bilim olmadan bu yazdıklarını kim görür ki.Yaradan tüm herşeyi yaratmış görevini tamamlamış.Hepimizi de birgün yanına alacak.Bilim ve fen olmadan 3 gün ilerlersin.4. gün yalpalarsın
 • AliAli1 ay önce
  Hocam kaç müfredat değişti ama sonuç vahim.
 • fehatfehat1 ay önce
  SAYIN Behnan Taner. ÖLECEKSİN. Bunu tehdit olarak yazmadım. Ölümde fikri de doğma. Gel de inan ma o zaman. Çocuğunun bir yakını öldüğünde bunu bilimsel olarak izah eder misin. Yoksa doğmalara mı başvurursun.
 • fehatfehat1 ay önce
  İlkokul hayat bilgisi kitaplarına bir bakıverin. Adamın birini anlatmakla geçiyor dersler. Bir zamanları darbecilerinin dediğ hala devam ediyor. Kalplere adeta çakılılıyor o zatı sevmek mevzusu. Gerçek tarih anlatılsın. İsteyen sevsin istemeyen sevmesin. Geçmişe saygı duyan, geleceğe dair fikirleri olan nesiller yetiştirmeli.
 • BattalBattal1 ay önce
  Gün aydın sayın yazar.yeni fark ettiniz herhalde.u genclik bu haldeyse miilli egitim ogütümsisteminden. Ya hukumette kim var kınayıcının kınamasından korkarsan bu günlere geliriz.peki bu millet ak partiye niye oy veriyor degisim yapsın dönüşüm yapmasın diye.
 • ZeynebZeyneb1 ay önce
  1 hafta önce yaşanmış olay:Arkadaşın annesi kanser olmuştu çocuklarıda hastane çalışanı sağlıkçılar hemen ameliyatını yaptırdılar her şey güzel gidiyordu eve tabucu edildi sonra neoldu kadın öldü.Tıbben sorun yoktu!Pozitivist yaklaşımla her şey tamamdı peki o zamanneden öldü?Babamı 60 yaşlarında akçiğer kanserinden kaybettim tek tük sigara içerdi HA sigaradan oldu dedi pozitif yakalaşım kardeşleri 80 90 yaşlarında tiryaki hemde o biçim sigaraüstüne sigara içiyor hani gen hani yakınlık daha örnekler bitmez Pozitif yaklaşımın bunlara cevabı YOK! Mutasyonmuş DNA imiş geç bunları!HALK TV sürekli Evrim teorisinin yayınlarını yapıyor CHP kafası işte bu nereye kadar mezara kadar...Bunlar dinsiz Allahsız yaşamın oyalanmaları herkese bir ecel tanınmış kimisi böyle şeylerle oyalanır....Ankebut 64:Bu dünya hayati sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir.Hadid 20:Biliniz ki, dünya hayatı, yalnızca bir oyun, bir eğlencenin, çoluk-çocuk sahibi olma zevkinin, aranızda itibar kazanma ve övünme vesilesinin, çok mal-servet ve evlât sahibi olma yarışının yapıldığı bir yerdir.Daha böyle bir çok ayet var onlar mutasyon, dna diyerek oyalana dursunlar
 • behnan tanerbehnan taner1 ay önce
  ben çocuğuma yaratılışla ilgili dogmalar okulda öğretilsin istemiyorum. isteyen allahı dini okul dışında öğretir. okul, tüm çocukların bilimsel zeminde eğitim aldığı yerdir. siz çocuğunuza evinizde ha da camide istediğinizi öğretin. ben zorunlu din dersi kaldırılsın diyorum. dayatmacılık yapıyorsunuz, başörtüsü konusunda size yaptıkları gibi.
 • mutmainemutmaine1 ay önce
  Birileri incinmesin derken , ipin ucunu kaçırdılar, FEN BİLİMLERİ ADINA DİNSİZLİĞİ BİLİM GİBİ GÖSTERENLER VAR, EVRİM TEORİSİNİN ARKA PLANINI BİLMEYEN OKUMAYANLAR GERÇEK ZANNEDİYOR , Enformatik cahillik geleceğin bilimi olacak.+++++++ En büyük tehlike bir konuyu yorumlayamadan doğru kabul etmektir. O gençlere ne verirseniz doğru biliyor ,yorumlama özümseme okullarda artık yok, test çocuğu oldular...
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..sağlık..kepazelik..diz..boyu..

Günün Özeti