“Siyasetname” okumazsak “şikayetname” dinleriz!

09 Nisan 2019 Salı

Devlet yönetme sanatı olarak yaşanmış tecrübeleri aktaran adına siyasetname dediğimiz kitapları okumazsak eğer şikayetname dinleriz. Allah(cc), bizden öncekilerin tecrübelerinden yararlanmamızı istiyor. Bu anlamda bilgili, dürüst, cesur, erdemli, adil hükümdarların yönetme sanatını konu edilen Siyasetname, ya da siyasi hatıraları, başka bir ülkeyle sulh ettiğimiz ve birlikte yaşamaya karar verdiğimiz zaman nasıl davrandığımızı anlatan Fütüvvetnameler, bize savaş açanları yenilgiye uğrattığımızda onlara nasıl davrandığımızı anlatan Emannameler,alimlerin öğütlerinden oluşan Pendnameleri okuyup, anlamamız, bizden öncekilerin tecrübelerinden yararlanmamız gerek. Evet bunları yapmayacak olursak, tarih tekerrür edecek, acılar yaşayacağız. Bizim katlanmak zorunda olduğumuz güçlükler bizden sonrakiler için baht kaynağı olsun diye, bir de adil şahidler olarak kendi özeleştirimizi sunarken öğüt de vermeliyiz. Yoksa içimizden bazıları “risaleler” ile bizi uyarabilir ve “Şikayetnameler” dinlemek zorunda kalabiliriz. Bu eleştiriler can yakıcı olur ve geç kalındığı için de kötü gidişi düzeltmek sanıldığı gibi kolay da olmayabilir. Meddahların mersiyelerinden ve destanlaştırılan mefahirler üzerine uydurulan hikayelerden damıtılan tarihlerden kendimize yol bulmaya çalışırsak, varacağımız yer yalnızlık, çaresizlik, pişmanlık ve hüzün durağı olacaktır..

En büyük öğüt verici Allah’tır. Şirk koşmayacaksın, kibirlenmeyeceksin, yalan söylemeyeceksin, çalmayacaksın, zina etmeyeceksin, adil olacaksın, işi ehline vereceksin, ila ahir..

Hiçbir hükümdar, “Allah’ın iradesi” dışında güç ve tasarruf sahibi değildir. Müslüman yönetici ise, “Allah’ın rızası” dışına çıkamaz. Çıkarsa Allah’ın gazabı yakındır ve çabuk gelir. Zulme sapan hükümdara karşı sessiz kalan ahali de o zulümden nasibini alır. Zalimlere yardım etmeyin ateş sizi de dokunur denmiştir. Haksızlıklar karşısında susanlar “dilsiz şeytan” olarak tesmiye edilmişti. “İçimizdeki beyinsizler”in işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allah’ım diye sormamız, düşünmemiz gerek.

Ve Resulullah’ın sireti ve sünnetinden ayrılmamamız gerekir. Görevimiz “veresetül enbiya” olmaktır. Resulullah’ın halifeleri, onun halefi olan diğer resuller ve onun selefi olan Hulefa-i raşidin’in söz ve fiilleri, yaşadıkları bizim için rehber olmalı. Ve adil hükümdarların “hikmet”li sözleri, ikazları da öyle. Bizim siyasetimizin mantığı, hukuk’u, “ahlak”ının hayat bulduğu zemin bu zemindir.

İttihad”, “İttifak”, “İtilaf üzere, “erdem” üzere, ”adalet, barış, hürriyet” üzerine bir ”Dar-üsselam”. Yani “Barış yurdu” inşa etmemiz gerek!

Bakın bir ülkede adalet yoksa barış da olmaz. Adalet ve barış yoksa, hiçbir özgürlük güvende değil demektir. Her zaman, her yerde haksızlık olur. Önemli olan haksızlığa uğrayan hakkını alabiliyor mu, haksızlık yapanın yaptığı yanına kâr kalıyor mu. İş ehline veriliyor mu, ehliyet ve liyakat görevlendirmede esas alınıyor mu, yoksa rüşvet ve torpille, yakınlık derecesine göre mi istihdam yapılıyor,  karnınızı doyurabiliyor musunuz, iş ehline veriliyor mu, inandığınız gibi yaşayıp, düşündüğünüzü özgürce ifade edebiliyor musunuz, malınız, canınız, namusunuz güvende mi, kutsalınıza tecavüz edilmiyor mu, paranız para mı, yani emeğinizin karşılığı alabiliyor musunuz, oradan insanları kovsanız da gitmezler. Bunlar yoksa bağlasanız da durmazlar.

Yani 5 temel emniyet güvende mi?

Hele bir de  katılımcı, çoğulcu, şeffaf, Hakkın üstün tutulduğu bir memlekette yaşıyorsanız, cebinizde taşıdığınız pasaportunuz size ve ülkenize güven ve saygınlık belgesi ise, başka ne istersiniz ki!  

Bizler alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Bu anlamda “el emin” olmak zorundayız. Bütün insanlık ve mevcudatın hukukunu, bütün insanlığın 5 temel emniyetini korumak zorundayız. Ve bunun karşılığını yalnız Allah’tan beklemeliyiz. Biz “Müslümancı” ya da “İnsancı” değiliz. Biz Hakk’a tapan bir milletiz. Hak nerede tecelli ederse biz oradayız. Irkımız, cinsiyetimiz, doğduğumuz yer, ana baba, ya da hiçbir aidiyetimiz, Hakk’ın rızası ve ölçüsü dışında bize başkaları üstünde bir üstünlük sağlamaz! İnsan kılıklı bir mahkuk hayvana zulmetse biz o hayvandan yana oluruz, o “belhum adal”a karşı. Daha doğrusu olmamız gerekir.

Hz. Ömer’in halife olduktan sonraki ilk hutbesini hatırlayalım. Yoksa, “Koçibey risalesi”ni ya da Fuzuli’nin “Şikayetname”sini okuyalım. Nasıl da gidip aynı çukura düşüyor, aynı delikten ısırılıyoruz. Bu ahlaki zaaf içindeki adamlar bu kadar itibar görürken, bunlardan olmayanlar horlanıp itibarsızlaştırılıyorlar. Hz. Ali’nin Malik b Eşter’e gönderdiği mektubu da bulup okuyun bakalım, ne göreceksiniz. 3’ü de internette var.

Beni bana bırakma / Beni nefsimle baş başa bırakma” diye dua eden insanlara ne oldu. Hani istişare ve şûra yapacaktık, hani merhametimiz gazabımıza, sevgimiz nefretimize galip gelecekti. Bizim bilmemiz gerekirdi ki, Allah bizi mallarımız, canlarımız, sevdiklerimizle kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecekti. Yaratılmış her şeyin bir kaderi, rızgı ve eceli vardı. “Beka” nasıl “sorun” oldu! Haşa! Bilim bilmemiz gerekirdi ki, Peygamberlerin kurdukları devletler bile baki değildi ve her topluluk layık olduğu şekilde idare olunurdu. Biz kendimizi değiştirmedikçe, başımızdakilerin değişmesi ile Allah hükmünü değiştirmezdi. Peygamberlerin bile böyle bir gücü yoktu. Gökyüzünün ordularının komutası ve gayb hazinelerinin anahtarı onların elinde de değildi.

Bazı şeyler Hududullah’ın sınırlarını zorlar ve ağır bir bedel ödemek zorunda kalırız. O zaman umduklarımıza ulaşamaz ve korktuklarımızdan emin olamayız. Bu durumda değişmesi gereken biziz! Tevbe etmemiz ve Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyenlerden yakamızı kurtarmamız gerekir. “İçimizdeki beyinsizler”den yakamızı nasıl kurtarırız ona bakalım. Sonuçta onlara bu serveti kazandıran ve onları bu makamlara yükselten bizler değil miyiz? Bu işler bu noktaya gelene kadar susanlar da bizleriz. Ve tabii halk ve yöneticiler olarak kendimizi de değiştirmemiz gerekiyor.

Bu “içimizdeki beyinsizlere” dikkat. Artık bunların süt dişleri yok. Köpek dişleri var. Çeneleri de çok güçlü. “İnatçı” birtakım “Şeytan”ları ve “gözü dönmüş, Şeytanlaşmış, münafık karakterli” başka dostları da var!

Siz FETÖ’cüleri kovarken, onlara musallat olan Şeytanlar, kılık değiştirip başka “Cemaat”lerin kimlikleri ve sizlerle yakın duran yapılar üzerinden çevrenize sızıp, oyunlarına kaldıkları yerden devam ettiler. Siz kapıdan kovdunuz, onlar bacadan girdiler. Yakınlarınıza, çevrenize bakın!

Eğer bu olaylardan da ders almayacaksak, gelecek olan 2. bir “şefkat tokadı” değil, bundan sonrası daha da ağır bir ders olacaktır. Umarım bu defa olanlardan ders alınmıştır ve çözüm için geç kalınmaz. Çünkü yarın bugünden daha kolay olmayacak! 

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Aydın ŞentürkAydın Şentürk4 ay önce
  Selam ve dua ile Abdurrahman bey öncelikle köşe yazılarınızı beğeniyle okuyorum.Ben İzmir Bornova Yeni Camide din görevlisi olarak çalışıyorum.Hasan Karkaya beyle devamlı telfonla zaman zaman görüşüp istişare yapardık.Rabbim gani gani rahmet eylesin mekanı cennnet olsun inşallah.Abdurrahman bey üç çocuk sahibi bir babayım.Down sendiromlu bir kızım ve iki oğlum var.Küçük Oğlum Selman Şentürk bir yı Balıkesir Astsubay okulunda okudu.Feto hain darbe girişiminden sonra askeri okullar kapandı.Selman oğlum Uşakta okulunu bitirdi şimdi çalışıyor.Büyük Oğlum Fatih Şentürk Ak Parti Gençlik kolları Mahalle temsilciydi.Bir askeri sınava girerken kaydını sildirdi.Eşim Ak Parti Kurulduğundan bu yana Ak Parti üyesi.Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ bey eşimin akrabası.Hamza beyin çok iyi bildiği ve tanıdığı bir aileyiz.Büyük oğlum Fatih Şentürk askerlğini yaptı.1994 doğumlu.Fatih Oğlum askeri ve polislik sınavlarından 95 gibi puan almakta.Ancak kardeşi Selman Şentürk askeri okulda bir yıl okuduğu için güvenlikte eleniyor.Bizler milli görüş çizgisinden gelen kişileriz.Terör örgütleriyle zerre kadar ailemizde ilişkişi olan yok.Geniş bir aileyiz bütün aile bireylerimiz ak parti hükümetine destek vermektedirler. Tabi bizler bu olaya çok üzülüyoruz.Bizim çocuklar vatınını ve bayrağını canı gibi seven çocuklar.Bizim gibi çok madur aile var.Acaba gizli eller iş başında mı?diye düşünüyoruz bu gibi durumları köşenizde yazarsanız.Bizler devlet büyüklerimize ulaşamıyoruz.Böyle konuları devlet büyüklerimize iletirseniz seviniriz.Salıcakla kalınız.Selamlar.
 • ALI.FALI.F5 ay önce
  muhteshem,
 • MetinMetin5 ay önce
  Adamlar, Basın açıklamasıyla destekleyeceğini söyleyip,mensuplarına dönüp boş oy kullanın talimatı veriyorlar.Kılık değiştirmiş yeni Fetöcüleri görmüyorlar.
 • SıddıkSıddık5 ay önce
  Sözleriniz güzel ifadeleriniz mükemmel gel gelelim tren raydan çıkalı çok zaman oldu, işin dönüşü olmaz artık bizler Allah' a emanetiz. Agzınıza sağlık.
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Hocam toplumın gazını almak için yazıyorsan sözüm yok ama gönülden yazıyorsan ki çoğu doğrudur ayakta alkışlıyorum. Allah ömrünü uzun etsin.
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Hocam toplumın gazını almak için yazıyorsan sözüm yok ama gönülden yazıyorsan ki çoğu doğrudur ayakta alkışlıyorum. Allah ömrünü uzun etsin.
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Fetocu olmadığı halde feto yaftalanmasıyla fakir fukara çocuklarını Meşhur KHK larınızla işten attınız. Bir lokma ekmeğe muhtaç ettiniz. Haksızlık yaptınız. Allah huzurunda iki elim yakanızda olacak. Sültan süleymana kalmayan Dünya.
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Fetocu olmadığı halde feto yaftalanmasıyla fakir fukara çocuklarını Meşhur KHK larınızla işten attınız. Bir lokma ekmeğe muhtaç ettiniz. Haksızlık yaptınız. Allah huzurunda iki elim yakanızda olacak. Sültan süleymana kalmayan Dünya.
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Fetocu olmadığı halde feto yaftalanmasıyla Fakir fukara. Ailelerin çocuklarını KHK ile işten attınız. Bir lokma ekmeğe muhtaç ettiniz. Hayatlarını kararttınız. Haksızlık yaptınız. Bunu tarih yazacak. Allah huzurunda iki elim yakanızda olacak.
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Fetocu olmadığı halde feto yaftalanmasıyla Fakir fukara. Ailelerin çocuklarını KHK ile işten attınız. Bir lokma ekmeğe muhtaç ettiniz. Hayatlarını kararttınız. Haksızlık yaptınız. Bunu tarih yazacak. Allah huzurunda iki elim yakanızda olacak.
 • mertmert5 ay önce
  Sorunda burda zaten hocam bes temel emniyet guvende degill.hirsizi bol bi toplumdayiz hacida hocada devlet idareside caliyoo adam kayirmada var yetim hakida yeniyor zina kumar hepsi var..cozum duzeltmek cok kolay once devleti yoneten bunu isticekk halk arkasindan gelirrr balik bastan kokar bas dogru olcak gerisi gelir biz dilsiz seytan degiliz haksizligin ustune digeriz hakimizi yiyenden hakimizi almasinida biliriz bu toplum bes emniyetinide duzeltirrr yeterki arkasinda duran devlet olsunnn.igdas bi basvuru yapin bakalim alcaklarmi akp dayin varsa alirlar thy adam alincak akp dayn varmi hastane ihalesi var akp baglantin varmi ispark calisamaz garban cocugu devlet ihalesini alamasinnn oyle kolay degilll.adam evli metresi varrr eeee simdi diceksinnn reis napsinnn bunlara insanlar kendini duzrltin hak etigi gibi yonetilsinnn yokkk yaaa ben hak edmiyorummm ben sikayet etimiii arkamda dursunn.ben sikayet emefigimi dusunn bana dokunmayan bin yasasinnn dedim yokkkk oyle sen devleti yonetyosan herseyden senin haberin olcakkk nasil olcak devletinnn istihbatarti olcakk devlet dairesinde esnafin icinde sivil toplum kuruluslarindaa her koyde zormuuu cok kolay osmanli bunu yaptii tarihh bi baksinnn yontemler var.sucu hep garibana atmayalimmm insanlar sizden cok sey istemiyo evine bi ekmek gotursunn yeter bu toplumaaa her yazinizda halki yerden yere vurmanizzz suclu hep halk gibi gostermenizdenn sikildimmm yazanda okuyanda devleti yonetende bi kendine gelsinnn adam olmakk zor degill bu topraklardaaa
 • ESMAESMA5 ay önce
  Tabanı küçümsemek en büyük hadsizlikti.Bunu yapacaklara büyük koltuklar verildi. Bu hata katlanarak devam etti.Sesleri çıkanlar düşman ilan edildi. Binlerce suçsuz adam ihraç edildi. Bunlara şeytan ekibinin salyası bulaştırildı,ama hala 20 numara gözlükle gezmeye devam ediliyor.Sizi eleştiren uyaran sizdendir;ancak uyaran kelle verdi. Benim duam davam sevdam kirletildi .Feryadima kulak kabartilmadi ağzıma yastık basıldı. BEN YABANCI DEGILİM BEN SIZIN DUA EDEN SIZIN SIRT DÖNDÜĞÜNÜZ SABIR VE ŞÜKÜR EHLIYIM. PARA VE MAKAM EHLI DEGILIM.
 • ramazankoç kayseriramazankoç kayseri5 ay önce
  sanasoruyorumyavaşayapılana niyesahipçıkmıyorsun ben onu rahmetlikarakoçtanokudum dürüst doğru temiz birarkaşamız dedisiyasilere sizin gibiyazarlarainanmam karakoçainanırımhaksızlıkbabamdangelsekarşıçıkardın sendeaynıimişin banadoğruluktan bahsetmedilipak.
 • Hesap zamanı Hesap zamanı 5 ay önce
  Ankara'nın kaybedilmesinde Emeği geçenlerden hesap sorulmalıdır . Hem de öyle blr hesap olsun ki herkese ders olmalı ..
 • ANKARA ANKARA 5 ay önce
  Ankara'yı il teşkilatı , ilçe teşkilatları Ankaradaki il ve ilçe bürokratların basiretsizliği yüzünden kaybettik . Geçmiş olsun . Sahi Ak Partinin Sırtına binen Ankaradaki teşkilat mensupları Ve bürokratları kim indirecek . Hala mı uyanmadık .
 • AliAli5 ay önce
  08 nisanda alişveriş servis arabasina çarşafli hanimlarla beraber bindik.vtorunlardan firsat olsa resim çekebilirmiydim bilmiyorum. Beynimden vurulmuş gibi oldum. Poşetin birinde boyuk boylardan dort beş kadar kaka kola fanta cinsinden doluydu..ustadin sohbetlerinde tekrarladigi "icimizdeki beyinsizler ....helak etme Allahim" meali aklima geldi. İnecegim yeri bile unutmuşum . Şuur be ..Kardeşim.
 • Ömer Faruk Ömer Faruk 5 ay önce
  Hocam bu karışık ve umutsuz durum iki ciddi hamle ile Allah’ın izniyle düzelir.....1. Sivil toplum kuruluşları faiz belası ile mücadele edip insanlara bu konuda eğitim seminer vermelidir. Allah İn izniyle deccalın yaşam damarlarından birisi kesilmiş olur.......2. Eğitimimiz kuran hadis odaklı güncellenmesi gerekmektedir. Allah İn izniyle çift kanatlı kuş gibi oluruz. Kızlarımıza bir anneye lazım olan, erkek çocuğunada babaya lazım olacak eğitimler verilmelidir. Hocam bu konularda tüm vakıflar ve İslamikanaat önderleri beraber hareket edemezlermi...... Sizler sadece yazıyorsunuz. Sanki havanda su dövüyoruz........ . Devletimizin tüm kurumları işgal edilmiş, Tüm devlet erkanı teslim alınmış olabilir. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki kanda mevcut olması lazımdır..... O da toplumun her ferdinin bu iki hamleyi yapmasıyla başlayacaktır. Yoksa işimiz gerçekten vahim hocam. Rabbim bize yardım et. Bizi doğru da birleştir. İstikamet üzere eyle. Çok çalışanlardan eyle. Sabredenlerden eyle. Hakkı ve sabrı tavsiye edenlerden eyle. Amiin
 • BekirBekir5 ay önce
  Hocam kaleminize sağlık dusuncemize tercüman oluyorsunuz anlarlar işallah anlatacaklarını sanmıyorum dualarınla allah.a ama net olunuz
 • T.BİLGİNT.BİLGİN5 ay önce
  Allah (C.C.) bu yazıyı hükümet yetkililerinin okumasını ve dikkate almasını nasip eder İnşallah. Nasip ederse bu millet de mazlumlar da nasiplenir. Ne diyeyim tek duamız kaldı İnşallah okurlar, okurlar da bir pay çıkarırlar.
 • FerhatFerhat5 ay önce
  Allah razı olsun Zülfikar kardeşim, Allah cesaretini Hz. Ali ve kılıcını Zülfikar gibi keskin eylesin.
 • MaveraMavera5 ay önce
  Sayın Dilipak ne anlatıyorsunuz,biraz daha açık ifade etseniz emin olun okuyucu daha çok istifade edecek yazınızdan.Girift cümleler kurarak gizemli bir yazı ortaya çıkartmışsınız söylediklerinizin doğruluğuna inanıyorum verdiğiniz örnekler doğruluğu tartışılmayacak örnekler fakat kendi yorumunuzu kattığınız kısımlarda muğlak ifadeler kullanıyor ve yanlış fiiliyat içerisinde olanların kimler olduğunu açıklamıyorsunuz,eminim isim isim bunların kimler olduğunu biliyorsunuz ne şiş yansın ne kebap kâbilinden yazıyorsunuz ve bu memleket için canını ortaya koyan dava adamlarınıda zan altında bırakıyorsunuz siz bir çok yazınızda Şeytan sizi Allah ile kandırmasın öğüdünü verirsiniz ya bu yazınızı okurken hemen aklıma bu geldi.Böylesi bir ortamda derde derman olacak şeyler söylenmeli aksi halde söylediklerimiz zaman israfından başka birşey olmaz.Kalın sağlıcakla Selamlar.
 • EzelEzel5 ay önce
  Genel ahlak kuralları her çağda geçerlidir.Güncellenmesine gerek yok. İlerleme dünyanın ham maddesini sömürmek, insanları aç bırakmak, atom bombası yapıp milyonları öldürmek midir? Batı teknolojiyi kullanarak bir uygarlık kurdu ama medeniyet değil. Gerek sanayi devrimi gerek fıtrat bozma çalışmaları dünyamızın içine etti. Daha da fıtratı bozmayı devam ettikçe kıyamet hızla gelecek. Ben şu an ilerlemiş bir insanlık değil kurduğu sanal dünyasında sıkışıp kalmış teknoloji esiri insanlık görüyorum. Din ve ilim ayrılınca bilime tapınan ve bilimin her şeyi çözeceğini inanan insan ortaya çıktı. Oysa bilmiyordu ki bu Allah'ı, insanı, doğayı inkar eden ve evrime dayandırılan şeytani bilim sonunu getirecek....
 • Hayyy Hak!Hayyy Hak!5 ay önce
  Bu yazınızı Erdoğan ve kurmaylarının okuması için dua ediyorum.
 • FeritFerit5 ay önce
  Siyasetnamelerin bir çok öğüdü bu çağda bi işe yaramaz. Okudum biliyorum. Nasıl ki at arabasina binmiyorsak, mektup güvercini göndermiyorsak, çağın teknolojisini kullanıyorsak, çağın siyaset bilimini de kullanmamız lazım. "Beni nefsimle baş başa bırakma” duası guzeldir ancak Almanya'da, Japonya'da böyle dua eden devlet adami var mı acaba?
 • Zülfikar Zülfikar 5 ay önce
  ZAHİRE GÖRE BAKSAK, İSLAMİYET HAKİM OLACAK GİBİ GÖRÜNMÜYOR.! AMA, İNSANLAR ÜMİTLERİNİ KAYBETTİĞİ AN ÖYLE ŞEYLER OLACAK Kİ. İSLAMİYET HAKİMİ MUTLAK OLACAK VE SON MEYVESİNİ VERECEK İNŞALLAH...Bediüzzaman hazretlerinin talebelerinden Ahmed Hüsrev Ağabey, Bediüzzaman'ın bir dersinde, İslâmiyet’in hâkim-i mutlak ve muzaffer olacağına dair müjdelerden bahsederken bir soru sorar:Üstad’ım! Eğer zahire bakar isek çok zor, acaba nasıl olacak?Üstad: Bak kardeşim; düşün ki gözümüzün önünde gayet düz bir sahra var, o sahranın ortasında bir tek ağaç var, o ağacın dallarından birisine bir tüy veya bir kıl takılmış, rüzgar o kadar şiddetli esiyor ki o tüy kendi iradesiyle ‘Ben bu rüzgarın şiddetinden hiç kıpırdamadan duracağım!’ dese hükmü nedir, durabilir mi?.. Cenab-ı Hakk’ın irade-i külliyesi karşısında arz üzerinde dört milyardan (O zamanki Dünya nüfusu) fazla insanın irade-i cüz’iyelerinin o tüy parçası kadar dahi hükmü yoktur. Cenab-ı Hak isterse ve hikmeti iktiza ederse bir an Rahmet nazarı ile baksa o dört milyar insanın hepsi birer adüvv ü kâfir olsalar bile o Rahmet nazarıyla baktığı an o insanların hepsi imanın en kâmil derecesine çıkabilir...*Kardeşlerim! Müteessir olmayın! İslâmiyet yeryüzüne hâkim olacak. İslâmiyet dünyaya hâkim olmadıkça kıyamet kopmayacak! İslâmiyet son meyvesini verecek! Öyle bir İslâmiyet gelecek ki bütün dünya kıtalar halinde İslâmiyet’e dahil olacak. Öyle bolluk olacak ki, kimsenin geçim sıkıntısı olmayacak. Bir zengin zekâtını verecek fakir bulamadığı için parasını devlete verecek, dünyanın diğer bölgelerindeki insanlara gönderecek. İslâmiyet hâkim olduğu zaman Cenab-ı Hak yer altındaki ve yer üstündeki hazineleri o insanların emrine verecektir. Böyle bir gün gelecek, hiç merak etmeyin! İnsanların ümidini kestiği zamanda bunlar olacak...**Ümitvar olunuz şu istikbal inkılabatı içindeen yüksek gür sadaİslamiyetin sadası olacaktır inşaallah*
 • İslam'ı bilip yaşasaydı müslümanlar bu halde olmazlardı! İslam'ı bilip yaşasaydı müslümanlar bu halde olmazlardı! 5 ay önce
  Ahmet kardeş tarikatları eleştirenleri az daha kalsın dinden çıkaracan. Din Allah'a aittir. Ayrıca dün fetöyü eleştirenler yine senin gibiler tarafından cehennemlik ilan ediliyordu unutmadık unutmayacağız. Deşifre olmasaydı yine muhterem efendi olarak kalacaktı yalan mı kardeşim? Kimin Allah dostu olduğunu Allah bilir anca. Müslümanlar olarak başımıza ne geldiyse ya aklımızı kiraya vermekten ötürü ya da bir kurtarıcı mehdi beklemekten geldi. Oysa peygamberimiz ve sahabeler bir köşeye çekilip sabah akşam tespih çekmediler. İslam dini insanın tüm hayâtına etki eder. Aktif olmalıdır bir müslüman. İslam adına ümmet adına hiç bir şey yapmayıp şeyhin şefeatını ummak İslam'dan sapmadır....
 • ŞaşkınŞaşkın5 ay önce
  Son günlerde İstabul yerel seçimleri üzerinden, gerek AK P arti içindeki parazitler gerekse yandaş görünümlü bir kısısım medya aracılığı ile akıl almaz kışkırtmalar yapılıyor. Gelinen noktada, sayın Cumhurbaşkanına sadece "artık diktatörlüğünüzü ilan edin" demedikleri kaldı. Bu tehlikeli tezgahın arkasında kimlerin olduğunu tahmin etmek zor değil. Bizim sesimizi duyurma şansız yok, ama siz bu uyarıyı yapabilirsiniz. Lütfen bu konuya değinin, vatandaş olarak gerçekten endişe duyuyoruz.
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Tarikikattan bi haber kardeşlerim tarikatin konusu Allaha kulluk habine ümmet dümyayi terk etmektem başka neki.Sahabeyi kiram gibi yaşamaktır.Dünyayo isteyen bir Allah dostu hiç duymadım.Kötü örnekler ornekdeyildir. İhvani müslimin, fetobunlar cemaatir tarikat ehli deyildirler.Bunlarin gayeleri idolojilerini topluma hakim kılmaktır.Tassavufun konusu sahabe gibi yaşamaktir.şeriat hakikat tarikat.Tarikstlari eleştirenlerde hiç bir hayir yoktur.Ortak noktalari ya işit çi dirler ya meshep düşmani ya deyis yada deyüsdürler
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Tarikikattan bi haber kardeşlerim tarikatin konusu Allaha kulluk habine ümmet dümyayi terk etmektem başka neki.Sahabeyi kiram gibi yaşamaktır.Dünyayo isteyen bir Allah dostu hiç duymadım.Kötü örnekler ornekdeyildir. İhvani müslimin, fetobunlar cemaatir tarikat ehli deyildirler.Bunlarin gayeleri idolojilerini topluma hakim kılmaktır.Tassavufun konusu sahabe gibi yaşamaktir.şeriat hakikat tarikat.Tarikstlari eleştirenlerde hiç bir hayir yoktur.Ortak noktalari ya işit çi dirler ya meshep düşmani ya deyis yada deyüsdürler
 • AliAli5 ay önce
  Hocam sızı bugün tam dört kez okudum akiti sadece siz oldugunuz için okuyorumsızın vicdanlı merhametli oldugunuza bugünde şahit oldum şu ölümlü Dünyadan giderken kimsenin hakkını götürmemek gerek Allahın adaleti keskindir bugün degilse yarın gelir bulur dünyanın malı dünyada kalır ama malın haramsa vebali seninle gelir
 • muratmurat5 ay önce
  ADALET herkese bir gün lazım olacak..vallahi..billahi doğru söylüyorum
 • imamarüzgarimamarüzgar5 ay önce
  Her işin bir şekli vardır o şekle bakıp anlamak o işin önce bilgi sahibi olmak farklı olandır.Yaşadığım yerdeherkes aynı dertten muzdarip olmasına karşılık soruyorum sen bunla ilgili ne yaptın hiç bi şey deyince ne den kendini boşa harcadığın şeyle yoruyosun diye.Diyorum çenenden fazla mürekkebi kağıt üstüne akıtsan durum farklı olmaz mı şimdi bununla uğraşmaya değmez deyip savuşturma derdi ile cevap almak yok mu işte buyrun.Bizlerin en büyük sorunu işin şekli gereği ne yapacağımızı bilememk yada adam sendecilik düşüncesi yada devlet kapısımı işin yoksa uğraş dur deme halleri yok mu eh ozaman başına ne gelir isede razızın demektir. selam ve dua ile.
 • engineerengineer5 ay önce
  BU TABLONUN SORUMLUSU, AKAM-I İLAHİYE YERİNE UYUM YASALARINI MİLLETİMİZE REVA GÖRÜP DAYATANLARDIR, ALLAH İKİ CİHANDA ELERİMİZ YAKALARINDA BIRAKSIN, bu yasalarla bu kadar, taaa ki şeriat-i garra hakim oluncaya kadar ne türk milletine ne insanlık alemine huzur yok, bunu böyle tespit edip yazmak zor değil mi efendim, SİZ HALA SUÇLUYU ÖTEDE BERİDE ARAMAYA DEVAM EDİN, ŞEYTAN DÜZENLERİNİ DAYATMAYA DEVAM EDİLDİĞİ SÜRECE VEBAL AĞIRLAŞACAK, CENAB-I HAK BUNU YAPANLARIN PERÇEMİNDEN YAKALAYINCAYA KADAR.
 • HayrettinHayrettin5 ay önce
  İsimsiz arkadaş, burnunuz o kadar büyümüş ki yolunuzu göremeyip başka taraflara sapmışsınız, nasihat edenlere de hakaret ediyorsunuz. Zaten kibir ve kasılmadan dinleyecek haliniz yok. Meşveret diye bir şey vardı sizde en doğrusunu ben bilirim hali .. CHP tek pari döneminde halkı hasso memo diye küçümserdi, sizin ki de buna benziyor. Dikkat edin gerçek müslüman ve vatanseverleri, garibanları kibrinizle sizden uzaklaştırıyorsunuz, meydan yalaka, yağcı, ukala, menfaatçi ve hırsızlara kalıyor. Onlar da zamanı geldiğinde gözlerini kırpmada sizi satarlar.Abdülhamit kiim siz kiim ?Yazdıklarımın boşuna olduğunu da biliyorum.
 • HiraHira5 ay önce
  Müslümanlar komunizme verdiği tepkiyi kapitalizme de gösterselerdi böyle olmayacaktı. Lüks, gösteriş, israf ve kibir. Para, makam hırsı gözlerini bürüdü çoğunun. Değerlerimizi unuttular. Böylece bugünlere geldik. Edebsizliğin cesaret, şımarıklığın zeka ve hayasızlığın normal sayıldığı günümüz dünyasında gelecek güzel olacak gibi gelmiyor bana. Her geçen gün daha karanlık olacak gibi....
 • VatandaşVatandaş5 ay önce
  Sayın Dilipak burada ne demek istiyor?Şu soruya açık yüreklilikle cevap istiyorum: Ak partiye destek veren bilumum cemaatler, tarikatler ve yakın yapılar fetoyu kovmak için kirli örgüte musallat olan birer şeytan ve şimdilerde ise fetonun kılık değiştirmiş hali midirler? Yani destek veren cemaatleri, tarikatleri kendinizden uzaklaştırın demek mi istiyor?Bunu mu kastediyor, yoksa bu kanaldan sızmaya çalışanları mı? Kanaatimce ikincisini kastediyor. Dilipakın bu tavsiyesinden anladığımız artık bilumum cemaatlerden, tarikatlerden, iktidara yakın yapılardan uzak durun, önceden dahilseniz diyeceğim yok, aksi halde uzak durun şaibe altında kalırsınız. Önerileriniz için teşekkür ederiz sayın Dilipak. Artık sendikamıza yeni üye kazandıramıyoruz. İnsanlar korkuyor. Aman hiç bir yerle bağlantım olmasın diyorlar.
 • yaşaryaşar5 ay önce
  Bu dinsiz ihlasçılar niye korunup kollanıyorlarhalbuki garibanları dolandırdıkları gibi tgrt yi fox a sattıkları gibi bunlar memleketi de tereddüt etmeden abd ye satarlar. Eyy hükümet görevin vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Mücahitin gereğini yapmaktır. Dolandırıcılara karşı sessiz olmak değildir.
 • okkeşokkeş5 ay önce
  aynen öyle, belediyeler adamın adamı ile yürüme işlerine bakıyor,belediyede vasıflı biri 4 çocuğunu işe koyarken bir evladını dahi işe koyamayan bir insan adalet olduğuna inanmaz, yağcılar yalakalar varken vadandaş konuşurken tu kaka onu susturan zihniyetten birşey olmaz.terör örgütü elemanlarına hayat hakkı tanınmazken, onları o hale getirenlere destek verenlere dokunmayan zihniyetten birşey olmaz.Reise bir kaç arkadaşı harıç destek veren yok aksine köstek olanlar var.algı varya algı buna karşı strateji geliştirmedikten sonra hepsi boş,en önemlisi Efendimizin 'Düşmanın silahı ile silahlanın' sözü her türlü silaha (kalem kılıç füze uçak sosyal medya vs vs) sahip olmakla mümkün olur.
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem5 ay önce
  AKP İSTANBUL Belediye Başkanlığı'nı kazanıncaya kadar oy saymaya devam olmazsa bir daha seçim.Ayıp ve günahtır.Eğer böyle bir şey varsa Devletin görevlileri niye zamanında müdahale etmemişler?Hataları hep görmezden geliyoruz ,görevliler hakkında hiçbir şey yapmıyoruz sonra da neden bunlar hep başımıza geliyor diyoruz. İhracatımız ithalatımızın üstüne çıkmadığı takdirde biz fakir ve gelişmemiz bir ülkeyiz diye düşünüyorum.Saygılarımla.
 • Erdoğanoğlu/BATMANErdoğanoğlu/BATMAN5 ay önce
  Arkadaşlar;Bu Sabah FOX TV de İsmail Küçükkaya İsimli Bi Yaratık Sabah Haberlerini Gazetelerden Okuma Gayretinde idi. Programda Bi Ara Abdurrahman Dilipak'ı Anarak Yazarın Bugünkü Makalesini A4 Kağıdından Özellikle Altını Çizdiği Yerleri Büyük Bi Keyifle Okudu ve Abdurrahman Hocam Diye Dilipak'ı Andı...Normalde Bu Yaratık İsmail, Bırakın Abdurrahman Bey'e Hocam Demeyi Yeni Akit Gazetesinin Adını Bile Ağıza Almayı Kendilerine Zül Sayarlar.Evet Abdurrahman Bey'in Dedikleri Doğru Olabilir Ama "Her Doğruyu Her Yerde Demek Doğru Değildir" Düsturunca İhtiyatlı Olmak Gerekir.Özel Bi Ortamda Özel Söylenecek Sözleri Ulu Orta Söylenmesi Ancak Dava ve Dava Sahiplerine Zarar Verir. "Kaş Yapayım Derken Göz Çıkarmamak" Gerekir. Sn. Başkanımız Erdoğan'a Nasıl Mutedil Olunmasını, Aklı Selim İle Hareket Etmesi, Üslubuna Dikkat Etmesi Gerektiğini Söylüyorsak İslam Adına Ortaya Çıkan Aydın Kişilerinde Aynı Hassasiyetle Kelam Etmesinin Elzem Olduğuna İnanıyorum. Zaten Okuyucu Kitlesi Yazarın Bugüne Kadar Yayımlanan Yazılarından Anladığını Anlamıştır. İslami Aydın Kesimlerin İslam Düşmanlarının Eline Koz Verecek İbareler Kullanarak Ne Hedeflediklerini Henüz Anlamış Değilim?Seiam ve Dua İle...
 • FatihFatih5 ay önce
  Vay be Dilipak yeni hazreti Ömer adaletini hatirladi...gemi su almaya başladı herhalde...devletin bütün imkanları elinde olanlar yanilabiliyordu.ibadet tabanı dedikleriniz 3-5 kuruş hesabıni devletin kontrolü altındaki bankada kapatmadı diye ceza evine konulduğu ülkenin Adaleti,pasaportu,ekonomisi nin ne olmasini bekliyorsunuz....benden terörist cikartamazsiniz bunu bildiğiniz için bana bu eziyeti yapıyorsunuz...eyer gerçekten terorize olacağıma inansaydiniz bunu yapamazsınız...Allah herşeyi görüyor bu dünyada olmazsa diğer taraf var ...zulmedeni,zulme sessiz kalanı,alkislayani Allahım sana havale ediyorum..yaşasın damatlar hukuku,yaşasın zenginler hukuku...
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Cumhurbaşkanı etrafındaki ekonomi danışmanları , ekonomik gerçekleri sn Cumhurbaşkanından gizliyorlar ve sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleri öğrenmemesi için herşeyi yapıyorlar. Sn Cumhurbaşkanını mitingden mitinge, toplantıdan toplantıya, programdan programa vb. koşturularak adeta kafasını kaşıyacak zaman kalmamasına fırsat vermiyorlar. Bunu da ,bak sn Cumhurbaşkanı ülke için nasıl koşuşturuyor deyip, bunun devamını sağlıyorlar. Bu şekilde sn Cumhurbaşkanının değişik kesimlerden uzmanlar ile ekonomistler ile, işadamları ile vb. istişare yapıp sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleri öğrenmesinin önüne geçiyorlar. Evet mitingde lazım,nutuksal toplantılarda vb. lazım, Ama ,her kesimden uzmanlar ile istişare de lazım. İşte sn Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı danışmanlar ,sn Cumhurbaşkanının değişik kesimlerden uzmanlar ile istişare yapmaması için herşeyi yapıyorlar,bu tür görüş fikir belirten kişileri Cumhurbaşkanı karşıtı gibi göstererek kendi ihanetlerinin ortaya çıkmasını önlüyorlar.Bu nedenle ülkenin geleceği ile ilgili ,çok iyi fikir, görüş ve önerileri olan hiç bir kimse ,sn Cumhurbaşkanına ulaşamaz. Es kaza bir şekilde sn Cumhurbaşkanına ulaşılsa bile ,etrafındaki bazı ehliyetsiz ve liyakatsız danışmanlar tarafından o kişiler ,itibarsızlaştırılmaya çalışılır. Yoksa bazı çok iyi ekonomistlerimiz varken , sn Cumhurbaşkanın bunlar ile hiç irtibata geçmemesi nasıl anlaşılır. Erbakan hoca ,refahyol hükümetini kurarken, görüşüne fikrine bakmadan çok iyi bir ekonomi kurmayı oluşturmuş ,görevde olduğu sürede ,dışardan borçlanmadan,tarihte hiç eşi görülmemiş bir ekonomik başarı göstermiştir, zaten 28 şubatın asıl nedenide ,Erbakan hocanın, bu ekonomik başarısını önleyip , ekonomik bağımsızlığının önüne geçip ,tam bağımsızlığını önleme projesiydi. Çünkü ,tam bağımsızlık ,ekonomik bağımsızlıktan geçer
 • İsimsizİsimsiz5 ay önce
  Bizim icimizdekiler derken sahi siz kendinizi hala bizden mi görüyorsunuz Allah aşkına seçimden dört ay öncesine kadar yazdığınız yazılar Cumhurbaşkanına en ağır tenkitleri yapanlar tarafından bile yapılmadı şimdi icimizdekiler diyerek kendinizi bu taraftan göstermeye çalışmayın lütfen Cennet mekan Abdülhamit hana o dönemde en ağır eleştiri ve hakaretleri yine sizin gibi dindar görünümlü şahıslar yapmış, peki sonrasında noldu tabiki Ümmet başsız kaldı Elhamdulillah Cumhurbaşkanının hele hele sizin gibilerinin fikirlerine ihtiyacı olduğunu sanmıyorum Rabbim onu da şaşırmasın sizin yüzünüzden gazeteyi bıraktım çevreme de söylüyorum bir insan günlük benim tarafim diyerek yazılarında ince ince vururmu ya Allah aşkına eğer ben muhalifim diyorsanız burada akit ailesine de iş düşüyor gidip bu beyefendi kendine neresi yakınsa orada yazısını yazsın adamlar İzmir b..k kokuyor diyip gidip Ak Partiye oy veriyor mu hem biz nasılsak öyle yonetilmicekmiydik sayın Dilipak...
 • Nurullah Pelikancı Nurullah Pelikancı 5 ay önce
  Ak Parti'yi sınıflandırmak gerekirse, nasıl sınıflandırmak lazım? Üstü ne? Ortası ne? Alt tarafı ne? Oy veren dindar insanlar ibadet edercesine oy veriyor.
 • İSMAİL KESKİNİSMAİL KESKİN5 ay önce
  ak parti belediye başkanı olanlar acilen tasarruf tedbirleri almalılar mhp li başkanlar makam arabalarını topluyor belediyelerde israfların önü kesilmezse daha kötü günler bekliyor
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  Sn Cumhurbaşkanı ,ekonomi konusunda nasıl mıyanıltılıyor.? Ülkemiz ,850 milyar dolar GSMH olan büyük bir ekonomi deniyor.Ama . Ülkenin ,GSMH sı ,ağırlıklı olarak dış borçlanma ve sıcak para üzerinden, tüketime, ithalata ve inşaat üzerinden varlığa dayalı ,bir ekonomidir, üretim ağırlıklı bir ekonomi değildir. Budaufak bir krizde yerle bir olur. Sıcak para ve aşırı dış borçlanma üzerinden üzerinden gelen bol ucuz döviz ile ,döviz kur u düşük tutularak ve milli gelir hesaplama yöntemi değiştirilerek ,GSMH yüksek gösterilmiştir. Bu şekilde bak borcumuz diğer ülkeler ile karşılaştığında düşük denilerek, sn Cumhurbaşkanı yanıltılmıştır. Ayrıca diğer ülkelerin borcu dış borç değil. Mesela Almanya ve Japonya kendi devlet kurumlarınında ortak olduğu ,banka ve kendi halklarının ortak olduğu fonlara borçludur.Bu onlar için bir tehlike oluşturmaz. Ama Türkiyenin kamu+özel 480 milyar dolar+borsa ,bono tahvildeki 100 milyar dolar civarı sıcak para dış borçtur. En tehlikeside budur. Ayrıca bankalarımızın 70% kadarı yabancıların elinde, başka ülkelerde, finansal risk bakımından ,bankaların 20% den fazlasının yabancılara satılması yasaktır. Bankaların döviz cinsi kar transferleri, döviz sıkıntısına neden olabilir. Bu konular sn Cumhurbaşkanı ile tam olarak paylaşılıyormu acaba. Yoksa gittiği yere kadar deyip , hertürlü ekonomik sıkıntıyı dış güçlerin üzerine atıp , ihanet derecesindeki ekonomik yanlışlara neden olan danışmanlardan hesap sorulmayacak mı? Elbette ,düşman düşmanlığını ,gavur gavurluğunu yapıp , ekonomi üzerinden ülkemize sabotajlar yapacaklardır. Mümin olarak feraset ile hareket etmeyip ,onlara bu fırsatı vermekle ,bizde de suç yok mu
 • Murat Murat 5 ay önce
  Herkes kapısının önünü süpürmeli ve adaletten yana olmalı. Adalet ve hoşgörü ile...
 • EmeklEmekl5 ay önce
  Sayın Dilipak İnan’ın sizi her zaman takdir etmişimdir ve ediyorumda sayın Erdoğan’a yanlış Bilgi verilmekte bunu görüyorum na tamam binalara yerleştirilmiş seçmenler yahu bunu söyleyen seçimlerden önceki gazete ve tv geçmişe dönüp incelensin muhalefet tarafı ahırlara bile 60-70 yazılmış na tamam binalarda adam yerleştirilmiş dediğinde hiç umarsamayan Akp miz şimdi nasıl bınları söyleyebilir benim korkum bu çığırtkanlık böyle giderse fetö nün istediği senaryo gerçekleştirilmiş olacaktır adam kazanmış bırakalım yakasını ne hile var ne hurda yapabilselerdi 40 yıl muhalefet olmazlardı sayın Erdoğan’ın yanında olanlar Bilgi aktaranlar ve medyanın yalan haberle kışkırtma yapanları dikkatle incelenmesi gerek
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman5 ay önce
  Büyükçekmece’ye seçim öncesi 11 bin 186 kişinin ikamet kaydının taşındığı iddiaları üzerine polis bu sabah operasyon başlattı.Polisler “ikametgahlarını aldırdıkları’ iddiasıyla bazı evlere baskın yapıyor.saat 10:03 itibari ile herhangi bir gözaltı yok Büyğkçekmece’de ismini vermek istemeyen bir yurttaş ...’a konuştu.büyükçekmece sakini Yurttaş, “sandıkla geldiler, sandıkla gideceklerine inanmıyorlar. Bu kadarını da beklemiyorduk” dedi.CHP’nin önceki dönem milletvekili Barış Yarkadaş’ta twitter’dan, “AKP’nin inadı Büyükçekmece’yi adeta büyük bir karakola çevirdi. Her yer polis kaynıyor ve tüm seçmenler ‘şüpheli’ muamelesi görüyor. Bu arada yeniden açılan 51 sandığın ilkinde yapılan sayım sonrası AKP’nin oyu 1 adet düştü. ‘Sondaj’ adı altında Türkiye’nin enerjisi emiliyor…” dedi.
 • Hanefi alıcıHanefi alıcı5 ay önce
  Kibirlerinden başlarını eğmeyenler kendileri zulme sebep oldular Biz Allah rızası dedikçe ümmet dedikçe biz kaz gibi gördüler bir vatandaş olarak uğradığım haksızlıklara zarar gelmesin diye sustum 1.2.3.4 nereye kadar sonra baktım atananların hedefleri farklı atayanların talepleri Allah imanlı insanları korusun
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Yorum yazan kardeşlerim sabah namazinda camiler bonboş. Nerdesiniz yorumyazmaya ayirdığınız zamanın çokazinida cemaatle namaz kılmaya ayirın.Hz peyganberimiz buyuruyor mınafıklar sabah ili yassı namazına cmaate gitmeye güç yetiremezler (buhari) gelenleerden Allah razi olsun gelmiyenler gelsin.Son nefes gitti herşey bitti
 • She EzShe Ez5 ay önce
  Derler ya gemi batarken ilk kaçanlar farelerdir !o kadar haksızlıktan bahs eden dilipak,Erdoganın taraftarsilıgına BMM yeminimi hstirlatmagı unutu.Tarafrarsız bir Cumhurbaşkanın koçaman devlet imkanlarını gözü çırpmsdan belediye secimleri için hukuksuzca kulanmsına gö z yumdu Şimdi gelmiş hukuksuz devlette yaşanılmaz diyorsun, ha ne oldu geminin su almaga başladıgını mı görmege başladın.??
 • FerhatFerhat5 ay önce
  Hocam yaramız derin ve yaramıza merhem olacak ilacı ve reçeteyi çok iyi bildiğimiz halde, hala liberal leşmiş parti ve politikacılara inanarak onların bizi hidayete kavuşturacaklarını zannediyoruz. İnsanlık ve ümmet asrı zilleti yaşamakta. Onlar kabbala (deccalizm) mezhebeni inanan hahamların geliştirdiği ideolojilere ve yasalara (Liberalizm,Komünizm) tabi olmuşlar. Onlar hakkın adaletinden sapıp Avrupa konseyinin belirlediği adalet ve hürriyet anlayışına ve onların sapkın ölçülerine tabi olmuşlar. Nitekim entegre oldukları sistem onları yaradılış gayesinden uzaklaştırmak ile kalmamış, aynı zamanda bulundukları makamın Allah rızasını kazanabilmek için kutsal bir makam olduğunu da unutturmuş. Onlar halka adalet ile hizmetin hakka hizmet olduğnu unutup, mağrurlaşarak kibirlerine yenik düşerek şehvi ve dünyevi hırslara kapılmışlar.Allah teala bize iyilik yapmayı emretmiş ve hertürlü azgınlık ve sapkınlığı yasaklamış. Kısacası Veresetül enbiya olabilmek için öncelikle Allah tealanın indirdiği hükümler ve Reşullah efendimizin sünnetleri doğrultusunda devleti ve millet yönetmek gerekir. Aksine eğer devleti ve milleti kabbalizme (deccalizme) inanan Hahahmların geliştirdiği faizli, zinalı, kumarlı, feministli, LGBT lı, serbest piyasalı bir Sıtmem ve ideolijilerin (Liberalizm/Kommunizm) ölçüleri ile yönetirseniz, o vakitkaranlık odaklarahizmet eder ve ancak ve ancak “veseretül-Deccal” dan söz edilebiliriz. Başımıza atadıkları İstanbul müftüsü müslümarın siyaset yapmasını doğru bulmiuyiormuş. Zira müslümanlar islamı sadece vijdanlarına haps edip ritüal olarak yaşamaları gerekiyormuş, Demek istiyorki siz elnizi suya sabuna sürmeyin, biz size Avrupa konseyinin belirlediği şeytani yasalar ile yönetiriz ve aile hukukunu, ticaret hukukunu, ceza hukukunu, eğitim alanalarında sapkin uygulamamları biz (Avrupakonseyinin)siyonistlerin talimatları ile onların çıkarları doğrultusunda geliştiririz. Halbuki islam tevhid demektir ve Tevhid hayatın bütün alanlarını kapsar ve sosyal, aile, ticarek ve ahlaki alanlara yön verir. Eğer izzetimize ve onurumuza tekrar kavuşmak istiyorsak, özaman Tevhid nizamına sımsıkı sarılmamız gerek ve hayatımızın bütün alanlarını tevhid nizamına göre şekillendirmeliyiz.
 • kalelikaleli5 ay önce
  nolur gel sen bize başkan ol başvekil ol bizi kurtar sen bizi yönet sen bu siyaseti eyi bilenlerdensin hehalde...
 • HekimHekim5 ay önce
  Inanmis oldugu o mukaddes dinin en hassas butun ahlaki ilkelerini tereddut etmeden mal-makam icin ayaklari altina alip cigneyenler sadece ulkeye zarar vermediler dinimizede buyuk zararlar verdiler...............AK Parti biri RTEnin liderligi diger sadik, fakir ve samimi kitle olmak uzere su anda iki ayak uzerinde kalmis. Aradaki Parti yoneticileri, vekil ve belediye baskanlarin %80-90 hirsiz, rusvetci, ahlaksiz, yalanci ve insafsiz olmus durumdadir.................Memleket icin Allahtan baska artik hic kimseden bir umudum kalmadi.
 • Mertürk Mertürk 5 ay önce
  EHLİYET VE LİYAKAT ,işte bütün mesele bu. Sn Cumhurbaşkanı etrafındaki birçok danışman ,ehliyetli ve liyakatlımı?! Özellikle ekonomidanışmanları. Bu danışmanlar,yanlış, eksik çarpık ekonomi bilgiler ile,bilerek veya bilmeyerek, sn Cumhurbaşkanını adeta zehirliyorlar. Bu danışmanlar ,uzun yıllar düşük kur un ,ekonomi için iyi bir şeymiş göstererek, düşük kur ile tarımda,sanayide yerli üretimin çökmesine neden olmuşlardır. Mesela 2002-2012 yılları arası 212% bileşik enflasyona rağmen ,döviz sepeti 22% cüzzi miktarda artmış(tüik verileri) ,türk lirası 80% üzeri aşırı reel değerlenerek ,tarımda,sanayide, aramal ve hammadde üretiminde yerli üretim çökertilmiş,ithalat,inşaat ,hizmet sektörü büyüme ile yüksek cari açıklar verilmiştir. 1923-2002 yılları arası toplam 57 milyar dolar cari açık verilmişken, son 17 yılda 580 milyar dolar civarı cari açık verilmiştir. Ülke dışardan gelecek borç paraya ve sıcak paraya mahkum hale gelmiştir. Borç alan emirde alır demiş atalarımız. Ülke bu kadar dış borca ve sıcak paraya mahkum hale gelmişken , bağımsız ve milli bir dış politika izleyemezsiniz. Ülke ekonomik sabotajlara açık hale gelmiştir. Bu durum Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı kripto danışmanlar tarafından bilerek mi oluşturuldu? Ki bu danışmanlar kraldan çok kralcı görünerek, en büyük Tayyip Erdoğan Taraftarı görünerek kendi hainliklerini gizlemeye çalışıbilirler. Allah yöneticilerimizin ferasetini artırsın
 • erol kaplanerol kaplan5 ay önce
  nefis bir fikir emegi payalaşımı.
 • kalelikaleli5 ay önce
  valla dilipak senin gibi adamları nereden bulalım gel sen aday ol da bizi kurtar babaluk yap bize.aday olsayın ne olurdu siler süpürürdün galiba.dokunduruyorsun verip veriştiriyorsun siyaset yazmayacam dedin gene döktürmüşsün maşalllah.hep aynı şeyleri yazıp çiziyorsun da nedense hangi şıh hangi efendim tarikatçı olduklarını kimlerin yediğini çaldığını yzmıyorsun yaz da bilelim.en iyisi sen gelecek seçimlerde millet ittifakından aday ol.bu gidişle ne aliye ne veliye sadece meral ablanın gözüne girecek gibisin.ya da başkan adaylığın niye olmasın.pekala olur.
 • hüseyinhüseyin5 ay önce
  Yarım milyon bile olmayan oy farkı kapansa, Türkiye Cumhuriyeti'nin rejiminin korunacağı 24 Haziran 2018 seçimlerinde, 2,5 milyon mühürsüz oy pusulası "geçerli" sayıldı.Hepi topu Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunun el değiştireceği 31 Mart 2019 seçimlerinde, 290 bin "geçersiz oy" yüzünden seçimin iptali baskısı başladı.***Binali Yıldırım'ın 3 bin küsur oy farkına dayanarak "kazandık" demeye hakkı vardı.Ekrem İmamoğlu'nun, "13-14 bin oy farkla seçimi kazandım havasına girmeye hakkı yok"tu!E hani "1 oy fazla alan kazanır"dı?
 • HaktanHaktan5 ay önce
  Hocam yazdıklarınıza tamamen imzamı atıyorum,yorumlarda bu yazdıklarınızı neden seçimden sonra yazıyorsunuz diyen arkadaşlarımızı okudum ama demekki yazılarınızı takip etmiyorlar; defalarca seçimden önce yazdınız ve uyarılarda bulundunuz ama nafile demekki yukarıya farklı yansıtılıyor beni en çok ne üzüyor biliyormusunuz bizim alnı secdeli insanların yapması gereken icraatı ve halk dayanışmasını şahsi menfaatlerle ve parasal işlerle uğraşıp dünya zevklerine dalıp komünist bir başkanın yapması beni çok yaralıyor.Allah sonumuzu hayırlı eylesin.İnşallah reis bu yalaka çıkarcı insanları bu partiden uzaklaştırıp davası için mücadele edenlerle yürür.
 • Mustafa EraslanMustafa Eraslan5 ay önce
  Kazancımla kaybımı hesaplamak istedimGördüm ki ömrümü pek ucuz harcamışımPerde kapanmadan dedim kiBen kumda oynamış ve ateşle avunmuşum
 • Murtaza Murtaza 5 ay önce
  İstanbul seçim sonuçları, akp hükümetinin, dini kullanarak nasıl bu günlere geldiğinin kanıtıdır. Şimdi Allah İstanbul Belediye Başkanlığına Ekrem İmamoğlu na nasip etti, ancak dinci akp kadrosu koro olarak Allah'a karşı günahkar oluyorlar, hayır nasip edemezsin demek istiyorlar,hiç düşünmeden . Çünkü bunlar seni beni hep Allah ile aldatıyorlar
 • Fransa abdullahFransa abdullah5 ay önce
  Slm ahki ah tenezzulenyazilarinizi okusalarda ders alsalar tovbe ve istigfar affa mustahakka vesile olurmus allah izan vere hurmetler
 • Aydemir TuranAydemir Turan5 ay önce
  ERDOĞAN'dan isteğimdir.!!Reis, Emekliye verdiğin ikramiyeyi kes!!!Bakıcılara verdiğin desteği kes!!!Yaşlılara ve engellilere verdiğin tüm desteği geri çek!!!(tanıdığım, bildiğim insanlar var hem yaşlı hem engelli )Paraları alıp 7/24 sanaküfrediyor adiler!!!Öğretmenlere verdiğin hakları geri al (eskisi gibi limon satıp ayakkabı boyasınlar)!!!Hastaneleri eski haline getir, randevu sistemini kaldır herkes her hastaneye gidemesin ,her eczaneden ilaç alamasın(sabahın 3. de kuyruğa girip beklesinler)!!!Doğalgazı kes, boşa Rusyaya para vermeyelim(eskisi gibi kömür yaksınlar)!!!Suları ayda bir akıt(tankerle su dağıtsın belediyeler), klozetlerden b*k taşsın!!!!!! Yol falan yapma artık zaten kimse yol istemiyor!!!Sokakları çöp dağları ile doldur(istanbul nostalji yasamak istiyor)!!!Uçaklara fakirler binmesin (yerden bakmaları yeter)!!!Her Şehire yaptığın Üniversiteleri garibanlara ev olarak dağıt,Çocuğunu okutmak isteyen,varını yokunu satsın!!!!IMF'den bol bol borç al, kemerleri sıksınlar(Sonra IMF ülkemizden defol diye anırsınlar, sokakta özlemişler çünkü)!!!Enflasyonu %150 lereçıkar, Millet özlemiş o günleri!!!Faizleri 100% lere çıkar,Milletin Parası Enflasyon karşısında tuz buz olsun!!!!Terörü bitme noktasına getiren, Milli / yerli Silahları teşvik etme! gidip İsrail ve Amerikadan al,hani şu yanlış koordinatları aktaran ve elini kolunu sallayarak Şehirlere inen Teröristler Şehirlere insinler, yine bir bir Bombalar patlasın!!!!!!!!!!! Madem Ak Parti kötü,PKK'yı Belediye Meclislerine sokanlar iyi, topyekün 2002 öncesine dönsünler.......
 • Fahrettin güleçFahrettin güleç5 ay önce
  Anlaşıldı bu davayı Tekbaşına Tayyip bey üstlenmiş götürüyor az bir yardımcı saf Anadolu halkı.içimizden dışımızda zalimler.hainler saldırı yor..beyim sizde açık uçlu yazılarlaarada bir dokun duruyorsunuz .varsa bir bildiğiniz açıktan yazmalısınız bu ülkede müslüman Lara yimidört saat küfür yalan yaygara milyonlarca iftira atılıyor,size ne oldu yıllardır takip ediyorum.necip Fazıl ın dediği gibi bu DAVA HOR bu dava garip.Allah razı olsun Salihler neneler dedeler en sadık onrın direnişi dua sıyla gidiyor yazık.
 • KUKU5 ay önce
  Allah aşkına şu 15 Temmuz hain darbesinden sonra oluşturulan malum komisyonlar ve atananlar bir araştırılsın. En basitten rektörler bir araştırılsın. Bakın neler çıkacak neler. Yok 2013 öncesi yok 2014 öncesi ilişkileri varmışta sonra kesmişler de vs. Çeşitli safsatalarla atamaları yaptılar veya yaptırdılar.İşlerini iyi yürüttüler çok iyi ... Yapacak bir şey yok artık REİS son kararını vermek zorundadır...
 • CelalCelal5 ay önce
  Istanbul ve ankara belediye secimleri cok onemli idi ve malesef kaybedildi vede kaybediliyor Oncelikle il ve ilce teskilat baskanlari kendi rizalari ile istifa dilekcelerini sunmali . Ve yeni teskilatmali ve semtlerde ilcelerde halk tarafindan sayilan sevilen yardim sever kisilerden yeniden teskilatlar kurulmali tepeden atamalar devam ederse daha kotu sonuclar meydana gelebilir diye dusunuyorum
 • hasan hasan 5 ay önce
  Allah, Allah..!Bu devleti kim idâre ediyor..?!Biz müslüman Türkler ise o zaman bu, "ne hâl" dir (âile/kadın-erkek vs.)..?Yok, başkaları ise, bunu bilmek elbette bizim de "hakkımız" dır..! Vesselâm...
 • SelçukSelçuk5 ay önce
  Sayın DilipakNe güzel ve doğru yazmışsınız. Allah razı olsun sizden. Keşke tüm yazarlar sizin gibi doğru, samimi yazabilse. Selamlar
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman5 ay önce
  uğur kayahan yazmış:AK Parti iktidarında Panama Belgeleri skandalı örtbas edildiDünyanın her yerinde devletler ek vergilendirme yaptı. Kazançları Toplam 1,2 Milyar $ Türkiye'de tabii 0$Çünkü skandalda bir AK Parti büyüğünün adı geçti. Adını yazan hapiste. İnternete bakın.
 • Gökhan VarolGökhan Varol5 ay önce
  Sayın Dilipak..Bir zamanlar AKP'yi savunan dürüst seçmenler artık yok oldu.Bu seçmenler, bir yudum da olsa fazla adalet için başka partilere kaydı.AKP artık ufak bir çıkar uğruna partisini satacak olanların toplandığı yer oldu.AKP artık hilkat garibesi oldu. Hak yiyicilerin rant kapısı oldu.Artık dikiş tutması imkansız.İçi çürümüş ağacın kabuğunu boyamakla ağacı kurtaramazsınız...Allah zulmedenlere ve yardımcı olanlara hayatlarının bir döneminde gösterecektir.
 • MusabMusab5 ay önce
  Bismillahirrahmanirrahim dilipak size tafsiyem siz ve sizin gibiler kalem nameyi okuyun sultan aptulhamid hana karşı yapılanları okuyun belki üzünüze dönersiniz ? Kutlu dava insanları aç kalsar tek kasalar sörgünlere hapishanelere günderilseler davalarından kılkadar taviz vermezler islama karşı olanların ekmeklerine yağ sörmezler umarım bu yazıyı okursunuz .
 • OsmanlıOsmanlı5 ay önce
  Yani diyorsun cemaatler tarikatlar devlet de görev almasın onlar tekkede kalsın. Bir lokma hırka ya devam etsin sadece bize dua etsinler. MHP devlette kadrolaşsın,CHP kadrolaşsın, AKP de kadrolaşsın, cemattler girerse onlar sızar.. Bu devlete tüm insanlar girmelidir yapmayın Dilipak,
 • yücelyücel5 ay önce
  Abdullah bey ne yazıkki çok geç kaldınız,en başında bu yazıyı yazacaktınız
 • çakır hocaçakır hoca5 ay önce
  sıla , bu uzun aşkı seni yiyip bitirecek, yapma etme, bu gönül işidir, zorla güzellik , parayla Saadet hiç olmaz.tamam anlıyorum seni, zaten bana cevap vermediğinden belli.nefret ile aşk arasında bir bağ vardır.Sabrın tükenmiş.üç zamana kadar tehlikedesin.ilaçlarını almıyor, tarifatı yapmıyorsun.hadi bana yapmadın, ama 24 saat uzuna rabıta yapılmaz ki.Bırak artık bu kara sevdayı.Beni düşünmedin, bari sevenlerini düşün.Neyse, sana göründüleri belli.İlacı senin göreceğin cinsten yapcaz.Daha ölmedik, sana bir muska yapcaz..uhrucdan daha etkili.tarif ediyorum.aynen uygula.bir kalaylı kağıda, iki üçgen birbirine ters ve üst üste çiz.ortasına ingilizce mfg yaz.Ebced değeri 666 dır bilirsindir.Onu yaşın kadar katla.bir foseptik çukuru bul ve gece ortası , tam ortasına sakla.Ama kimse görmesin.Dolu olursa daha makbul.Git eve yat.Ama ellerini yıkama.Sana alaca karanlıkta bir uzun gelecek.Korkma.Uzun sevdanı bildiğim için, (her anlamda) en uzunlarından seçtim.Ama musallat taifesinden değil.Seni musallaya kadar koruyacak.Buyurduğunuz gibi, münafık vasıfları ahir zamanda heryeri sardı.Olmayan senle ben.ama bu uzun sana yetecek.negatif pozitif ayırmaz.gelecek ayın hilalinde normlara gireceksin.Uzunu bırak kısasından tiksineceksin...üskun ya sıladaki üskun.Düşmanlık yok, gönüller size sadece çok küskün.Ciddiyetini kaybetmiş alemde, bu kadar ciddiyet çok fazla oldu.hadi kim olursan ol, yine de gül.Adavete harcayacağın enerjiyi, dostu senaya sakla.Haddimiz yok kadar küçük, görünmez ne ezelden ne ebedden.Ne söylesek az, ne söylemesek çok gelir.Niyetlere vakıf olan etmez adaletsizlik.Mükafatı verir cinsinde bol bol.Kar ve yar seninle olsun.by by üskun
 • tayfuntayfun5 ay önce
  gerçekten üzücü bir durum ya arkadaşlar madem istanbulda seçimde şaibe varsa o akşam niyeak parti tarafıdnan istanbulun heryerine teşekkür afişlerasıldıyanlış yapıyorlar çok yanlış yapıyorlar yazık gerçekten yazık
 • Hasan tekdalHasan tekdal5 ay önce
  Eselamualeykum. Hocam Gürcistan batında. Selamlar saygılar sevgilersizinle birdefa. Mavi Marmara yürüyüşünde sirkeciye inerken selamlasmistik ". Mesele. Başkanım mitip yaparak seçim sürecini halka anlatı ser ittifakı. İçerde örgütlenerek işi bitirmeye karar verdi. Selam dua ile
 • Ahmet ÖzAhmet Öz5 ay önce
  Harika bir yazı.İdrak edebilene ne mutlu!Siyaset erklerimiz bu yazıdan nasibini almalı.İki de bir seçim,seçim sonrası tekrar seçim.Hangi parti olursa olsun,seçimler sebebiyle yapılan rutin propagandalardan o denli bunaldık ki,siyaset,bu sebeple dikiş tutmaz hale geldi.Nereye baksanız,karşınıza boy resimli,yazılı bir siyasetçinin pankartı.O resimli pankartlara verilen ehemmiyet kadar,kuru soğanı tenceremize koymamız için gayret sarfedebilseydik,çok daha faydalı iş yapılmış olurduk.Siyaset,bir kuru soğanı milletinden esirgeyebiliyorsa,olmaz olsun öyle siyaset.Kutsallar siyasetin kirini temizlemede deterjan görevi yapılmamalı.Allah'ın beka sıfatını dahi,siyasete alet ettiler.Beka'daki kaf harfini,kef harfi ile söyleyince komik duruma düştüler.''Peygamberlerin kurdukları devletler de baki değildi.''ifadenizle ne güzel söylediniz!Kef harfiyle söylenen beka seslendirmesi,seçmen tabanında karşılık bulmuyor artık.Kimi Ak Parti seçmeni,kef harfli beka söyleminin sahibine oyunu verdi.MHP çoğu ilde güç kazandı.Cumhur ittifakı partilerinin oyları,kendi aralarında yer değiştirdi.Kefli beka söylemi,MHP'nin işine yaradı ama vatandaşın tenceresine kuru soğanın girmesine de imkan vermedi.Anamuhalefet,iktidar alternatifi olamazken,kuru soğan,seçmen tabanının oy tercihlerini belirler hale geldi.Bu iktidara kuru soğan zarar vermeden,BİM,A101,Hakmar ve sair adlarda yaygın marketlere ucuz fiyata kuru soğan tedariki yapılmalı.Millet,tenceresini kaynatamaz hale gelirse eğer,daha çok kominst başkanlar,büyükşehir belediye başkanlıklarında boy gösterecektir.
 • IHLASIHLAS5 ay önce
  GENE TEKRAR EDİYORUM İHLAS LI OLMAYAN HER İŞİN SONU İFLASTIR....
 • Biz Biz 5 ay önce
  S.Aleyküm. Hocam.adaletin olmadığı yerde çürüme olması gayet normal.siz dahil holdingzeleri birgün yazdinizmi.1.5 milyon aile AVRUPADA mağdur.Cem uzana TMSF EL koyarken.neden holdinglere el konulmadi.hukumetemi ucu dokunuyor.milletin kafası karışık.vb problemler çözülmezse maalesf ikinci anap dönemi yaşanır. Belkide YENİDEN REFAH PARTİ
 • kibarcikkibarcik5 ay önce
  muhterem 2 ci paragraf ve son paragraf işin özü gercegı anlamak ısteyen anlar anlamassa basına gelecklerden kendısorumluduriçimizdekimelunlar muflısler şeytan kılıklıklar ne hıkmetse hepsı kamuflaj lıolmuşlar o kazan denen adam makamından mazlum der kovdu 28 şub tan şikayetci olmadıvs vblerı allah onları taıfeyı bu dunyada rezıl rusvar etsın amın veselam
 • FakirFakir5 ay önce
  Sayın DilipakBilirsiniz Kuranda En nezir el üryanlar vardır. bunların adıda verilmez gerekte yoktur önemli olan yaptığı iştir. birden koşarak ortaya çıkarlar ve gerçeği eğip bükmeden dosdoğru söylerler . kınayanın kınamasında korkmazlar . Allah bunlar konuşabilme özgürlüğü bulabildikçe o toplumu Helak etmez düdüklü tencerenin düdüğü gibidirler. ne zamanki bunlarda susturulurlar o zaman SünnetullALLAHdevreye girer Helak süreci baslar . ne yazıkki böyle birtoplumda temiz kalan birinin bu pislikle batmaktan başka şansı yoktur.Yüzyıllardır aynı senaryo Din siyaset için kullanılıyor Allah ile aldatma yine iş başında neden islam dünyası bunu göremiyor göremedikçe Allah'taRAD 11 deki gibi Müslümanların burnunu sürttükçe sürtüyor ,benim ümidim yok Allahla aldatılmayanhiç bir problemde karamsar olmadım ama bunda ümit yok
 • AyseAyse5 ay önce
  Balık baştan kokar herkes biliyor kim ne kadar zenginleşti
 • Güneş Güneş 5 ay önce
  Adalet ile kol kola isen güneşin parlar; adaletten uzaklaşmışsan güneşin söner. Karşınızdaki düşman da olsa adaletten sapmamak islamın emri ve duruşudur. Adaletsiz her adım veya kazançlar sığ ve saman alevi gibidir, Çabuk söner. Örnek olmak ve öncü olmak gerçek adaletle mümkün hamasetle değil.
 • aliali5 ay önce
  Akp ücretli poşet yüzünden istanbul ve ankarayı kaybetti. isterlerse anket yaptırsınlar poşetlerin oy verme tercihinizi değiştirdi mi diye sırf 10.000.000 oyun kullanıldığı istanbul da poşete kızan fakir fukara en az 100.000 kişi oy vermemiştir. Reis danışmanlarını değiştirmeli birkaç danışmanı da sade vatandaştan olmalı. ingiliz eğitimliler türkiyeyi okuyamaz.
 • Mecit Mecit 5 ay önce
  Bütün peygamberler ticaretlerini yapmıştır yaptıkları ticaretlerden kendi kazançlarını sağlamıştır şimdi ben sana sorsam abdurahman dilipak sen ticaretini nasıl yapıyorsun diyeBeni aydınlatır mısın eğer aydınlatamazsın din işlerinden kazanıyorum dersin ben de bu haram derim dürüst olun İşleriniz farklı yönlere kaydırmayın eğer samimi bir şekilde eleştirecekseniz eleştirin bunun içinde zamanlamasını iyi yapın Bu eleştirilerinizi seçimden önce yapsaydınız size hiçbir şikayet sunmazdım ama şimdi yapmanız bana biraz ihanetin tarafında olduğunuzu imajı veriyor
 • KocasolakKocasolak5 ay önce
  İşini iyi yapamayan, soğan patatesin hakkından gelemeyentarım bakanını, avanesini, üst düzey bürokratlarının görevine SON verin. Ailey dağıtıp milleti dinlemeyen aile bakanını avanesini, üst düzey bürokratlarını KOVUN.Milletin şikayetleri YERİNİ bulsun, yoksa kaybediyoruz.
 • metinmetin5 ay önce
  bu yazınızdan anladıklarım1- PARTİDEKİ TÜM FETÖCÜLERİGÖZÜNÜN YAŞINA BAKMADAN, PARASINA ,ZENGİNLİĞİNEBAKMADAN PARTİDE OLMAYANLARIDATEMİZLEMEZSEN DURUMUN İYİ DEĞİL 2- TARIKATLARDAN UZAK DURÇÜNKÜ FETÖÇÜLERONLARIN BÜNYESİNDE YURT TUTTULAR 3 ZÜLME UĞRAYAN HAKSIZLIĞA UĞRAYAN İNSANLARA SAHİP ÇIKHAKLARININ YENMESİNE ZÜLME UĞRAMALAINA SEYİRCİ KALMA 4-aMERİKA VATANDAŞLIĞINA GEÇENİNSANLARIEKONOMİDEN VE SİYASETTENSİL 5-LİYAKAT SAHİBİ OLAN İNSANLARI GÖREVE GETİR 6-SAKINA SAKIN KUL HAKKI YENMESİNE MÜSADE ETME 7-EN KISA ZAMANDA VERDİĞİN SÖZLERİHAYATA GEÇİR EK GÖSTERLERİ VE VERGİ DİLİMLERİNİ ÇALIŞANLARIN LEHİNE GÖZDEN GEÇİR, ERKEN EMEKLİKİĞİ VER 8- ONBİNLERCE İNSANI DOLANDIRAN İHLASZEDLERİN PARALARINI ÖDEMEYEN AMERİKAN VATANDAŞI MÜCA İT ÖREN İKÜLLİYEDE AĞIRLAMA İKTİDARA GELDİĞİNDEBABASINA NASIL MÜSLÜMANSIN SEN CENNETİNİ BÖYLE Mİ KAZANACAKSIN DİYE ATTIĞIN FIRCANIN ARKASINDA DUR VE ZULME UĞYAN İNSANLARA YARDIM ET ZÜLÜMLERİNİ ORTADAN KALDIR.ACABA DOĞRU MU ANLAYABİLMİŞİMUSTADIM... SELAMLAR
 • OsmanOsman5 ay önce
  DEĞERLİ hocam bu yazının tamamını yaşadık ve yaşıyoruz ben allah nasip eyledi bu davada 5 yıl görev yaptım dolayısıyla yazdıklarına tamamen katılıyorum.Ak partide son zamanlarda artık davasdavasına sahip insanlar kıyıda köşede kaldı devşirme vekil devşirme belediye başkanı ve meclis üyeleri gerçekbuönümüze dönmedikce değişen pek fazla birşeyin olacağını zannetmiyorum inşallah ben yanılırim. Fetocular hala kralgerek odalarda derneklerde v.s. görev alıp oda başkanlarını kullanarak milletvekillerine istediklerini yaptırıyorlar memur alma atama işe koyma çıkarma o değerli milletvekili de lütfedip ilçe başkanına demiyorum arkadaş bu kimdir. Mazbatayı alan padişah oluyor ne yazıkki dava yanlız ADAM'a kalıyor ben bir akşam yemeğine milletvekili tarafından fetocu işadamına satılan yönetim kurulu üyesi de ilçe başkanı gördüm ve yaşadım. Ve bu zat şimdiki vekilimizle dahada ileri gitti işleri arttı istediği adamları tayin ettirdi maaşa sağlam vesselam açıyorum üzülüyorum uzun adama. ALLAH yardımcısı olsun ömrü gerekli olsun durum bu.selam ve dua ile.
 • M. ArpacıM. Arpacı5 ay önce
  Orda dur'a; bahsettiğiniz şeyler ve Türk laikliği net olarak Islama karşı uygulanmıştır. Din ve vijdan hürriyeti yeni yeni uygulanıyor. Bu millete yapılan zulümler bitince düzelme başlayacak. Bana habis ur başsavcısını hatırlattınız. Negünler yaşadık.
 • Fk........ya hitabenFk........ya hitaben5 ay önce
  Fk......... Bendenizi münafıkılıkla SUÇaldığınız için yazmak zorunda hissetttim. İSlamda hiçbir konu şüphede bırakılmamıştır. Bütün belirsizlikler; aydınlatılmıştır. MÜkemmel bir dine de ancak bu yakışır.____________________________________________________________ Peygamberimiz (s.a.v) “Münafığın alâmeti üçtür: Konuştuğu zaman yalan(Zafere giden yolda herşey mübahtır. İnsanları kışkırtmak, aşağılamak, yaftalamak, kabataş olayı... vb.)söyler, söz verdiği zaman (18 yıldır faizi düşerecem diyor, AMAfaiz sadece yükseliyor. BAri konuşup rezil etmese kendini.) yerine getirmez, ona emânet(devlet, millet, yetim hakkı) edildiği zaman hıyanet eder” (Buhari, Müslim, Tirmizi, Nesai) buyurmaktadır. __________________________________________________________________________Bu Hadis’in Müslim’deki rivayetinde “Oruç tutup, namaz kılar ve Müslüman olduğunu iddia etse bile” ilavesi kayıtlıdır. _________________________________________________________başka Hadis-i Şerif’te Peygamber Efendimiz (s.a.v): “Kendisinde şu dört özellik bulunan kimse mutlaka münafık olur. Bu dört özellikten birisi kendisinde bulunan kimsenin; onu terk edinceye kadar münafık özelliği bulunmuş _______________________________________________olacaktır. Konuştuğu zaman yalan söyler, söz verdiği zaman sözünde durmayıp anlaşmasını bozar, emanete hıyanet eder ve bir kimseyle çekiştiği (davalaştığı) zaman aşırı gider.” (Buhari, Müslim, Tirmizi) buyurmaktadır. _______________________________________________ Ahmed bin Hanbel’de geçen bir H.ş’te de “Münafıkların kibirli” olduğu belirtilmektedir. YAni sözün kısası münafıkların peşinden gitöeyelim yoksa ateş bize de dokunur.Allah c.c.; bizleri; Seferle(yani ölümüne; küfürle savaşmayla) emretmiştir. ____ZAFErle değil.____ Kazanacağız umuduyla, kimsenin ağız kokusunu çekecek değiliz. KAzanacağız umuduyla; DEğerlerimizi çiğneyecek hele hele hiç değiliz. ________________________________________________ Ya İslam'la yükseleceğiz, ya da inkarcıları ezeceğiz. İşte bu kadar.__________________________________________________________________________ ERBAkan hocaya korkak demiş bazıları; Unutmayın ki; Mute savaşında 3 bin kişiye karşı; 100bin kişilik(bir rivayette 200bin kişiye karşı, YANİ 300spartalılar gibi belimizi dağa değil; açık arazide, sadece Allah c.c ya dayadık.) ___________________________________________bir ordu vardı karşımızda. Satlerce süren savaşta müslümanların 3 kumandanı da şehit oluyor.VE 4. kumandan olarak KEndimize halid bin velidi seçiyoruz(ÇÜnkü en ehilimiz o biliniyor). HZ peygamber minberde savaşı anlatırken; _______________________________“En sonunda sancağı Allah’ın kılıçlarından bir kılıç aldı. Nihayet Allah mücahidlere fethi müyesser kıldı” demiştir (Buhârî); Halid bin Velidin yaptığı şey dağılan orduyu toplamak Ve en az hasarla ve en çok ganimetle orduyu geri çekmekti. ______________________________YAni sizin anlayacağınız Geri çekilmekte de bazen ZAFER kazanılabiliyor, Çünkü Resul öyle anlatıyor. __________________________________________________________________ErBAKAN 28 şubatta geri çekilerek; DAha fazla kayıp vermemizi önledi.AMA nerden bilecekti ki; yakınındakilerin, islama HAİNlik edeceklerini??? ZAnnetti ki Herkes kendi gibiİSlamın bir neferi. Şİmdikiler; sadece geçimlik derdine girdi.
 • hu hu huhu hu hu5 ay önce
  "Siz FETÖ’cüleri kovarken, onlara musallat olan Şeytanlar, kılık değiştirip başka “Cemaat”lerin kimlikleri ve sizlerle yakın duran yapılar üzerinden çevrenize sızıp, oyunlarına kaldıkları yerden devam ettiler. Siz kapıdan kovdunuz, onlar bacadan girdiler. Yakınlarınıza, çevrenize bakın!""Bakın bir ülkede adalet yoksa barış da olmaz. Adalet ve barış yoksa, hiçbir özgürlük güvende değil demektir. Her zaman, her yerde haksızlık olur. Önemli olan haksızlığa uğrayan hakkını alabiliyor mu, haksızlık yapanın yaptığı yanına kâr kalıyor mu. İş ehline veriliyor mu, ehliyet ve liyakat görevlendirmede esas alınıyor mu, yoksa rüşvet ve torpille, yakınlık derecesine göre mi istihdam yapılıyor,karnınızı doyurabiliyor musunuz, iş ehline veriliyor mu, inandığınız gibi yaşayıp, düşündüğünüzü özgürce ifade edebiliyor musunuz, malınız, canınız, namusunuz güvende mi, kutsalınıza tecavüz edilmiyor mu, paranız para mı, yani emeğinizin karşılığı alabiliyor musunuz, oradan insanları kovsanız da gitmezler. Bunlar yoksa bağlasanız da durmazlar." "Zulme sapan hükümdara karşı sessiz kalan ahali de o zulümden nasibini alır. Zalimlere yardım etmeyin ateş sizi de dokunur denmiştir. Haksızlıklar karşısında susanlar “dilsiz şeytan” olarak tesmiye edilmişti. " tesbitler güzelde hocam dinleyen ders alan yok. herkes cebine midesine uçkuruna yoğunlaşmış. şehvetinin körü sağırı olmuşlar duymazlar dinlemezler anlamazlar ama olan memleket oluyor. bri verdiğimiz oya bile sahip çıkamadılarkurda kuşa kaptırdılar. çiünkü atadıkları aday yaptıklarının profili bozuk.
 • Ozcan gungorOzcan gungor5 ay önce
  Birgun gazetesinin havalimanı kantin iddalari hakkında düşüncelerinizi merak ediyoruz
 • xxxxxxxx5 ay önce
  Neden bunları yazıyorsun ki? Memleketin böyle sorunları mı var? Yani adalet yok mu? İş ehline verilmiyor mu?
 • BİÇAREBİÇARE5 ay önce
  "ORDA DUR" RUMUZUYLA YAZAN VATANDAŞA"bakin ey millet bu millet adam gibi yasamak istiyorsa ataturkun belirttigi cizgiye gelecek." demişsin.Bugünü ben de eleştiriyorum ama Allah korusun.Padişahlar saraylarda yaşıyor diye kızdı, saraylarda yaşadı ve öldü.Yetmedi.Yoksul ülkenin parasını kendi heykellerine harcadı.Yetmedi.Ülkeyi bile isteye geri bıraktı. Bizimle birlikte yenilen Almanya, Atatürk ölünceye kadar, tekrar ayağa kalktı, dünyaya meydan okuyacak hale geldi. Onun ölümünden sonra bıraktığı sistem, bizi 8 yıl sonra ABD'nin önünde diz çökerek dilenci olmaya mecbur bıraktı.Milli Şef İnönü, adamlarını gönderdi. Biz milletimizi doyuramıyoruz, bize de Marshall Yardımı'ndan iki kırıntı verin diye yalvardı. Adamlar, siz savaşa girmediniz, durumunuz iyi olmalı, dediler. Bir yıl, durumun savaşa girenlerden kötü olduğunu anlatıp yardımdan pay aldık. Ama boynumuza halkayı da taktık.Bi akıllanın be bi akılllanın... Biraz okuyun, marşlarla ezberlerle formatlanmış beyninizi biraz özgür bırakın. Gözünüzü açın.Almanya tarihin en büyük yıkımına uğradıktan 15 yıl sonra yine ayağa kalktı bizim insanımızı köle işçi olarak, dişlerine, boylarına poslarına bakarak, hayvan seçer gibi seçerek ülkesine davetetti.Bize bırakılan sistem ise halkını aç ve hürriyetsiz bıraktı.
 • VELİVELİ5 ay önce
  Seyahatname okumalı seyahatname,,,- ki yönetici konumundaki kişi gözü dışarıda olmasın.iki şeyden birini seçmek icap etse??? acabamakam otomobili mi?odası mı?
 • ugurugur5 ay önce
  Yetkililer istifade etse keşke...
 • M. ArpacıM. Arpacı5 ay önce
  Bazı seçim kurullarının görevi suistimal ettiği iddia ediliyor. Sayım sonuçları yer değiştiriyor. İstanbul da sayım yeniden yapılmadan geçek ortaya çıkmayacak. Herkese hakkının verilmediği bir seçimle demokrasi olmaz.Yüksek seçim kurulu gecikmeden kararını vermelidir. Aksi taktirde işini bildiğini söyleyen, bir Nisanda bahar gelecek güzel şeyler olacak diyen bir parti başkanının ailelerine kurban gideriz. Doğruysa yanlış yapan hakimler, memurlar derhal görevden uzaklaştırılıp, ayrıca ilgili cezalar verlmelidir. TBMM'ne çağırımdır yaşanan, görünen aksaklıklara yasal çözüm getirmek sizin göreviniz. Selamlar
 • Hasan ozmenHasan ozmen5 ay önce
  Bugunde yine dokturmussunuz be ustad allah razi olsun ancak bunlari kime anlatiyorsunuz onu anlamis degilim kemal kilctaroglu derseniz o bir dersimli bunlardan anlamaz anlasada isine gelmez maral hanima deseniz oda olmaz olacak olsa idi bayan siyasetle ugrasmalimi? Tayyib beye yaziyorsaniz onada benim itirazim var cunku o imam hatipli herseyi hepimizden cok iyi bilir sohret oluncaya kadar emir ve yasaklara uyarken sohret olunca alkislari,ovguleri,emir ve yasaklara tercih etmeyi yada onlari emir ve yasak sanmayi adet haline getirdi hasili bu yazdiklarinizi bana yaziyorsaniz tesekkur eder allah razi olsun der ellerinizden operim
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Haksızlığa uğradım sustum. Çünkü Sevgili Peygamberimiz (sav) mazlumun bedduası ile Allah arasında perde yoktur demiştir. Başka insanlara zarar gelmesin diye sustum. Sonra dayanamadım bir sefer ah ettim. Önceden bütün kardeşlerime hakkımı helal ederdim ama şimdi bakıyorum din sadece bir maske olmuş. Kendi rızam dışında kimin üzerinde hakkım varsa helal etmiyorum. Haram etmekten de Rabbimden haya ediyorum. Rabbime havale ettim

Günün Özeti