Bu nasıl bir ittifak

20 Nisan 2019 Cumartesi

Bu nasıl bir ittifak. NATO ittifakı hâlâ varlığını sürdürüyor mu gerçekten. Buyurun, son bir haber: Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı kurulan Yunanistan-İsrail ittifakına Birleşik Arap Emirlikleri de katıldı. BAE, Yunanistan’ın Mora yarımadasındaki Iniohos 2019 askeri tatbikatında İsrail ile birlikte yer aldı. BAE’yi ittifaka ABD’nin dahil ettiği belirtiliyor. Tatbikatta dikkat çeken diğer husus İsrail ve İtalyan F-35’lerinin uçması oldu.

Yani, NATO İttifakı içindeki ABD, İtalya ve Yunanistan Türkiye’ye karşı başka ülkelerle birlikte ortak cephe oluşturuyorlar.

Ha! Türkiye de Rusya ile birlikte hareket etmiyor mu? ABD ve AB ülkeleri ile ilişkilerde Türkiye zaman zaman Rusya’yı bu ittifak ülkelerine tercih ediyor. Bunun en çarpıcı ve güvenlik açısından en tartışmalı konu başlığı S-400’lerle ilgili.

Bakın, ABD bizim müttefikimiz, ama Patriot ve F-35’le ilgili yaşanan krizi biliyorsunuz. ABD birçok askeri alım konusunda bizi İsrail’in kucağına iteliyor. Fiyatları artırıyor, satışı kongre şartına bağlıyor, bu engeli aşmak için bize adres olarak İsrail’i gösteriyor ve bu silahların şifrelerini bize vermeye yanaşmıyor. Yani batı ya da İsrail’den bize bir tehdit söz konusu olduğunda bizim bu silahlarımız çalışmayacak ve biz onlara cevap vermek istersek bu silahlar olduğu yerde kalacak.

Peki, biz bu silahı kime karşı kullanabiliriz? İsrail’den, Yunanistan’dan bir tehdit gelirse kullanamazsınız. Ancak Rusya, İran ve İslam ülkelerinden bir tehdit gelirse onlara karşı kullanabilirsiniz. Hatta Mısır’dan ya da Suudi Arabistan’dan bir tehdit gelirse yine kullanamazsınız, çünkü onlar ABD’nin himayesinde. O zaman biz bu silahları resmigeçitlerde aksesuar olarak ya da darbe girişimlerinde kendi halkımıza karşı kullanmak için mi alıyoruz.

O zaman biz kendimiz yapalım diyoruz, mesela ihtiyaç duyduğumuz komponentleri, teknolojileri, bilgileri vermiyorlar.

Böyle bir ittifak ne anlama geliyor.

Bakın NATO, birçok NATO üyesi ülke 15 Temmuz’da ve sonrasında hep darbecilerin yanındaydılar ve hâlâ da öyle. FETÖ’cülere ve PYD’ye yardım ve yataklık ediyorlar. Yani bize karşı yürütülen örtülü savaşın arkasında müttefiklerimiz(!?) var.

Bu arada her iki taraf da birbirinin yüzüne gülüyor. Trump’ın damadı Erdoğan’la, Erdoğan’ın damadı Trump ile konuşuyor. ABD derin devletinin mutemet adamları ve kuruluşları aramızda dolaşıyor. Tek sorun McKinsey değil. Günümüzde siyaset böyle yapılıyor. ABD dün bizimle Suudilerin üzerine çökmek istiyordu, şimdi Suudilerle birlik oldular, Türkiye’yi Suriye’den çıkarmak ve Türkiye’ye karşı on yıllardır terör estiren PKK ve bugün Suriye’de Türkiye için tehdit oluşturan PYD’ye arka çıkıyorlar.

Bunlar artık bir sır, ya da komplo teorisi değil. Herkesin bildiği kaba gerçekler.

Aslıda NATO’nun tek sorunlu üyesi Türkiye değil. Evet, AB’de ve NATO’da, Turhan’ın bir karikatüründe çizdiği gibi domuz sürüsündeki koyun gibiyiz de, diğer NATO ülkeleri de kendi içlerinde uyumlu değil.

ABD bölgede bir “Arap NATO’su” oluşturma çabasında, AB ülkeleri kendi içinde yeni bir savunma gücü, “Avrupa NATO’su” oluşturma çabasında. Biz başarabilsek biz de “İslam Barış Gücü” ve “İslam ülkeleri Ortak Savunma Paktı” kurmak isteriz. Afrika ülkeleri de, Asya ülkeleri de kendi savunma paktını kurmak ister.

Dünya hızla yeni bir dünya savaşına doğru sürüklenirken, durum bu! NATO’nun bugünkü hali, çizgi film kahramanı Ayı Yogi’ye benziyor. Ayı Yogi burnu havada uçurumdan yürümeye devam eder. Bir süre boşlukta yürür. Ta ki, ne zaman aşağı bakarsa o zaman düşer. NATO, Ayı Yogi gibi bugün boşlukta yürüyor.

Aslında 19. yy sonunda, 20. yy başlarında oluşan kavram ve kurumlarla 21. yy’ı açıklamak, anlamak mümkün değil. BM de, BM Güvenlik Konseyi de, UCM / Lahey Adalet Divanı da, IMF de, LIBOR da, FED de anlamını ve işlevini bitirdi. “Dünya 5’ten büyüktür” sözü boşuna değil. Ve bu açık, reformist bir anlayışla kapatılamaz aslında. Eğer yeni bir dünya düzeninden söz ediyorsak, kavram ve kurumları ile yeni bir medeniyetin inşası için herkesin elini taşın altına koyması gerek, ama sanırım, böyle giderse, büyük bir savaş, yıkım, mecburiyet olmadan bu olmayacak. Birileri mecbur olacak ki, bu mümkün olsun. AB ve ABD’nin inadı. İngiltere, Rusya, Çin ve Hindistan’ın yeniden yapılanma konusunda engel olmamaları için çözüme mecbur olmaları gerek.

Asıl gerçek şu: Bırakın uluslararası düzeni, uluslararası düzenin üzerine oturduğu asıl zemin olan “Ulus devlet” çöktü. ErdoğanTek devlet” diye başladığı ve esasen devlet mefhumunun içinde mündemiç, tahtında müstetir, onun olmazsa olmazları olan, o Namık Kemal’in “Vatan Yahut Silistre” kitabında kullandığı ve o yüzden mahkûm edildiği “Ulusun toprağı” anlamına da gelen “Vatan”, “Ulus” anlamında “Tek Millet” şeklinde kullanılan, “Tek Bayrak” şeklinde sürdürdüğü siyasi terkipteki kavramların yeniden tanımlanması gerekiyor. “Devlet” yeniden tanımlanacak. 1648 Vestfelya süreci bitti. Bundan sonraki süreç Vestfelya sürecinden daha radikal bir süreç olacak. Devlet, vatan, millet, üretim-tüketim ilişkileri, güvenlik politikaları, bilim, sanat, teknoloji, hatta din algısı, her şey ama her şey yeniden düzenlenecek. 

Böyle bir dünyaya hazır mısınız?  İnşallah şu seçim tartışmaları bir an önce tamamlanır da, bu konular üzerinde düşünmeye başlarız. Selam ve dua ile.. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • NazNaz28 gün önce
  GUZEL ANLATIM, TESHEKKURLER
 • hulusi keskinhulusi keskin29 gün önce
  Sayın Dilipak tarihe not düşüp Osmanlı eyaleti olan Arap yarımadasının mutlaka ülkemize katılmasınıKızılelma ülküsü olarak gençliğimize öğretirsek Hem araplar aklını başına alır hemdeislam diye arap adetlerini taklitten kurtuluruz.
 • Hadisi SerifHadisi Serif1 ay önce
  Hz. Sevban radiyallahu anh Peygamberimizden rivayet ettigi hadisi serifte :Yiyicilerin sofraya birbirini cagirdigi gibi musluman olmayan kavimlerin uzerinize ususecegi gun yakindadir. Orada bulunanlardan birisi şöyle dedi:-Bu durum bizim azlığımızdan mı olacak? Allah Resülü (sav);-Hayır! Bilakis siz çok olacaksınız.Fakat sizin çokluğunuz selin üzerindeki çer çöp gibi olacaktır.Allah,düşmanlarinizin kalbinden sizin korkunuzu sökeceksizin kalbinize vehn bırakacak. Orada bulunanlardan birisi:-Vehn nedir ey Allah Resulü?-Vehn dünyayı sevmek ve ölümden hoşlanmamaktır. (Ebu Davud 4/111, Ahmed bin Hanbel Müsned 5/278
 • Alaittin kurtAlaittin kurt1 ay önce
  Çok doğru NATO yıllardır terör örgütünün destekçisi olmuştur şimdi Tayyip Erdoğanin liderliğini çekemeyen bazı Arap ülkeleri başta İsrail olmak üzere bir çok ulkeyide yanına alarak Türkiye karşıtı mücadeleyi yürütüyorlar bu taraftan Rusya ve İran Amerika'ya ve müttefiklerine karşı bizimle beraber görünseler de aslında uyusamadugimiz bir sürü mevzu çoğu suruye bölgesinde.
 • Ertuğrul ÇaylarErtuğrul Çaylar1 ay önce
  Sözün kısası, bizim Aydın müsveddelerimiz, 1789 kavramlarının kazığını anlasın artık. 1968 olaylarının yorumu bu değişimin iflası, NEDEN GİZLETİLİYOR. Çare kendi mevhumlarımıza dönmek vede, direkt İslam Cumhuriyetini ilan etmektir. İçini temizle, abdestini al. Bak o gün Dünya değişmiştir. Birdençok Cumhuriyet ilanı olacaktır. Ayrıca İstanbul hazır bekliyor. Hâlifelik istismarı da Amerika birleşik devletlerinin elinden alınmış olacaktır. Bilinsin ki,bu coğrafyada dötr semavi dinin birlikte adı İSLAM'DIR inanç ALLAH'TIR. Gerisi yıkımdır.
 • RECEPRECEP1 ay önce
  Seneliittifakınıboş ver deşubizimzillet ittifakınıbiryazsana. Bilgebaşkan biz ittifak yapmadıkdiyorama biryoutube deŞanlıurfa sadet bl. Baş. Adayıkandilindesteğinialdıkdiyor. GeçenErol mütercimler ‘ SP millet ittifakının dışındatutuldu çünkü ittifakın içinde olsaydısaadetliseçmen ak partiyeoyverirdi ,ak parti yeküskün olanları almak (birnevi ak partiden oy çalmak) görevi verildi’ diyor.Yanizillet ittifakı içindesaadet patisiningörevi açıklanmış oldu. Buolaygeçmişte M.Haberal’in Kanal B‘dehamsi partisi olayıyla aynıdeğil mi? Bakın saadetten kaçan bazısiyasilerin chp’ye gitmesi ? BUNLARI’DAYAZBİRKEREDEOKUYALIM.YOKSABİR DAHAGAZETE DEALMIYACAĞIM ,ABDURRAHMAN . İSMİNELAYIK OL.
 • HaydarHaydar1 ay önce
  Oku emrini nasılanladık ki uymuyoruz . Duvarda bir kitap asılı okumasakta o kitap bizim kitabımız. Dolapta bir kitap var okuyup anlamasakta o kitap bizim kitabımız. Rafta bir kitap var okuyup anlayıp uygulamasakta o kitap bizim kitabımız. Evet yanlız o kitaptan imtihan olacağız bütün sorular o kitaptan çıkacak.Allah subhanehu ve teâlâ nın rızasını kazanmayana kopya yok yardım yok şefaat yok oku anlarsın.
 • ACİL TEDBİR ACİL TEDBİR 1 ay önce
  Belediyelerde ve bürokraside çok acil ve radikal değişim yapmazlarsa maalesef Ak parti çok değil bir yıl içindetarih olabilir .Çözülme başlarda asla toparlananaz . Ama tedbir alacak dürüst ve liyakatli Çalışkan insanları göreve getirecek irade de yok gözüküyor .
 • CHP CHP 1 ay önce
  CHP her 6 ayda belediye başkanlarını hesaba çekeceğini sorgulayacağımı açıkladı . Bunı her belediye İçin her parti keşke yapabilse ..
 • NEDEN ?!!NEDEN ?!!1 ay önce
  Neden bu hale geldik ? Sonuç böyle mi olmalıydı! Neden dürüst , Çalışkan , liyakat sahibi insanlar devlet yönetimine , bürokrasiye artık gelemiyor ? Bu barikatları bu insanların önüne kimler hala çekinmeden koyabiliyor ? Bakanlıkların merkez ve taşra teşkilatında görev yapanlar , göreve gelenler sahi nereye hizmet ediyorlar !?Neden bınlara en üst düzeyden müdahale edilmiyor? Ve ellerini ovuşturarak AK partinin bitişini bekliyorlar ve izliyorlar ...
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Bir video izlemiştim Türklerin sonu rahmetli Aytunç Altındal ın İsviçre’de çekup yaptırdığı ve sağlam çıktığı halde vücuduna kanser enjekte edildiği 15 gün içinde vefat ettiği ileri sürülmüştü 1453 yılı İstanbul’un Fethi esnasında ele geçen bir kitap tercümesinde aynen şunlar tarih verilerek yazılmış kitap şu an İngiltere’de incelemesi bitmiş müzeye kaldırılmış bir şekilde rahmetli Aytunç bey çevresi geniş araştırmacı yazar bir kaç Türkiye’ye le ilgili bölüm fotokopilerinden okumuş ve bu kehanet bilgileri hükümetimizlede paylaşmış bu kadar ciddiye alınmasındaki sebep kehaneti tarih verilerek bire bir gerçekleşmesi şöyle İstanbul’un 1453 tarihinde fethedileceği istanbulu fetheden Pirens adı Mehmet osmanlının son prenside Mehmet Vahdettin Osmanlı imparatorluğu yıkılacak hiristiyanların birbirlerine düşmesi esnasında hiristiyan ülkede doğmuş ancak kendi müslüman bir prens bu fırsattan yararlanarak Türk devletini tekrar kuracak tarih aynen böyle 1923 Osmanlı devleti yıkılacak Ortodoks hristiyan Patrikhanesi birleşecek / 2006 tarihinde fener patrikhanesinde birleştiler/ Türklerin 11 harfli prens den sonra yıkımları başlayacak konstantinapolis de minarelere haç dikilecek hristiyanlığa geçenler kurtulacak 11 harfli prens kim olabilir Abdullah Gül bu bir kehanet ancak bir çok olay yaşadık ve yaşamaktayız şu an Suriye’de ordumuz karşımızda pyd pkk abd Fransa var Irak’ta pkk abd var Ege Trakya Yunan abd var Akdeniz ingiltere 121 f35 savaş uçağı konuşlandırıyor donanmaları yanında rum Yunan abd Fransa Suudi bae İsrail Mısır donanmaları bu durumda İsrail Golan tepelerini aldı karadenizde Rus var güvenilirliği ne kadar bizim için ölürlermi yoksa pastadan paymı alırlar karadenizi iç Deniz yapar Karadeniz’e çökerler Çinli yanımızda olurmu bence hayır bu karmaşada Uygurları bitirir biz hala sen kazandın bu kaybetti derdin deyiz Allah yardımcımız olsun
 • HiraHira1 ay önce
  Haram yiyenin yapılan iyilikleri yok olacaktır. Hakkını yediği her bir insan için helallik almaz kendini affettirmezse ahirette sevaplarını vermek suretiyle öder. En büyük günah şirktir ve affedilmesi yoktur. Kibirlenenlerin ve Allah'ın ayetlerini yok sayıp batıl ideolojileri el üstünde tutanların da tövbe etmezlerse işleri zordur. Dört halife döneminde zekat vermeyi kabul etmeyenlerin imanı sorgulandı. İlk dönem alimleri namaz kılmayanların da dininin yıkılacağını söyledi. Kuran'ı okuyorum ve gerçekten de müslümanım demekle müslüman olunmuyormuş. Cennette ucuz değilmiş. Engineer kardeşimize yorum yazan arkadaş bilgi almak için mi sordun yoksa kinaye mi? Devlet malını yiyenler için şöyle bir durum var. Kimden helallik isteyecek? Onda bir sürü insanın vergisi emeği var. O yüzden tüyü bitmemiş yetim hakkı deniyor. Müslümanların bu konuya dikkat etmesi gerek.
 • CanCan1 ay önce
  Allah akıl vermiş o aklı kullan başka ülkeler her çeşit silah uçak yapiyor bizde neden yok? Satin almakla olmaz bu silahlar çalişmaz. Biz bunu libyada gördütsaygılar
 • Engineer'eEngineer'e1 ay önce
  Madem haram ve rüşvetyemek, oruç bırakmaz, dindende çıkartır... Ohaldesiyasetçilerin,bürokratların,belediyecilerinoruçları makbul olurmu? Kabul olursatahminen %kaçının orucukabul görür... Yoksa boş yereaçsusuzmu kalırlar....
 • İslamçı geçinenlerİslamçı geçinenler1 ay önce
  Buyrun sizin dış ve iç politikanız ikisinde de patladınız neymiş evrensel gerçekler önemli olan
 • Yazamıyorum Yazamıyorum 1 ay önce
  Hem nalına hem mihina vurmalisin sayın Dilipak.Olmeden önce siyasi linci göze alıp gerçekleri ve aklından geçenleri bazen yanındakilere kısa kısa gectigin düşünceleri iktidarla karşı karşıya gelmek adınada olsa yazmalisin ki ölürken rahat ölebilesin.Burdan kalemi ele alıp Amerikaya dokunabilir son.Rantcilarada dökün haksızlığa da dökün somurulenlerede dökün ezilenlerede dokun
 • ErenEren1 ay önce
  Adama kafanıza yeni mi dank etti demezler mi?
 • MustafaMustafa1 ay önce
  ABD mücahitinin hocası Osman, ihlasta iç edilen paraların yenilmesi helaldir diye fetva vermiş. Şimdi bunlar da müslüman mı sayılıyor ?
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Sayin yazar, ekonomi ve bilimden üstün olmaz isek, ensemizden daha cok boza pisirirler.Het beraber birlik olur kalkinma yapmaliyiz. Ama bizler birbirimizin kuyusunu kaziyoruz malesef.Üretim yapamaz isek sasali israf yaparsak enerjimizi atil kullanirsak samar oglani olmaya devam ederiz.
 • Kocasolak Kocasolak 1 ay önce
  Devletimiz, SAĞLAM zemin, kurum ve kuralları muhafaza edemeyen siyasetçiler yüzünden tembel ve hantal KALIYOR. Siyasetçilerimiz böylesi KALİTESİZ kimselerden oluştuğu için darbeler yapılabiliyor. Kendisi küçük ama Kurumları ve kuralları sağlam İskandinav ülkeleri refah içinde yüzüyor. Siyasetçisine kurumlarını FEDA ettirmeyen bir bilinçli topluma sahip çünkü. Torpil rüşvet, rant hırsızlık SAĞLAM KURUMLAR sayesinde sıfıra yakın önleniyor. Bizde bunu biliyoruz AMA hırsız ve arsız siyasetçiler yüzünden kurumlarımız kurallarımız LAÇKA.
 • GülsenGülsen1 ay önce
  Abdülkadir kardeşimize katılıyorum Ama Şamilyücel kardeşim kuranı kerimi tamamını oku anlamaya çalış Mevlanayı oku anlamaya çalış Allah gönülle okuyanın yolunu açık eder AbdurahmanDilipak samimiyetini sorgulasınYazıları nifak kokuyor
 • RabiaRabia1 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Allahin (fethedilen) şehir halkından peygamberine verdiği fey, Allah´a, peygambere, (peygamberle) yakın akrabalığı olanlara, yetimlere, yoksullara ve yolda kalmışlara aittir. Öyle ki (bu mallar ve servet) sizden zengin olanlar arasında dönüp dolaşan bir devlet olmasın. Peygamber size ne verirse artık onu alın, sizi neden sakındırırsa artık ondan sakının ve Allah´tan sakınıp korkun. Şüphesiz Allah, cezası (ikâbı) pek şiddetli olandır.Hasr süresi 7ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Allah'tan başka ilah yoktur bunu biliyoruz.ve Kur'an mıydı sünnet mıydı.ayrimlarina bu ayetler tam bir cevap niteliğinde.yine bu ayetler benim bugün düşündüğüm bir konuyada irade koyduğu için mutluyum.turkiye genelinde seçimler de suistimal ler olduğunu düşünmekle beraber İstanbul seçimlerinin Ak Parti'nin davası olduğunu biliyorum.yskya küstüm fakat İstanbul seçimlerinin yenilenmesi gerekiyor.bu Ak Parti'nin İstanbullu larin hakkı.kilicdaroglu dünyanın terör dediği PKK'ya terörist demedigi için dunyadada yargılanmalı.burasi Türkiye Onun dışında ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar benim için de farketmeyecek.Allah nurunu tamamlayacak tır ben buna inanıyorum.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.elhamdulillah
 • alperalper1 ay önce
  Sen,CHP, HDP, SP, İP ittifakınatek laf ettin mi ?Edemezdin , çünkü sen de buna dahildin, dahilsin
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Türkiye gerçekten natoya g,rmek için çok ahmakça hareket etmiş.Yahu zaten Türkiye abd nin egemenliğine bırakılmış bunun için bedel ödemeye ne gerek var onca asker hiç yoktan yere koreye göndermişler. Abd yalandan natoya sizi alırız ama bedel ödemeniz kazım demiş onlarda hiç düşünmeden tamam bedel ödeyelim demişler. Yani onlar bizi kendilerine bağlamak istiyor neden bedel ödeyesin ki değil mi.Şimdi bakıyorsu Türkiye hainin çok ucuz olduğu bir ülke olduğu gerçeğini kabul ediyorsun.Rahmetli menderes zamanında bu gerçekleşti ama menderesin eli kolu bağlıydı.Kararı asker veriyordu.O askerlerde kuvvetle muhtemel abdlilere çalışan hainlerdi.Türkiyeyi maalesef bu ucuz hainler yok pahasına abd ye peşkeş çektiler.Bunu kimse inkar edemez.Türkiyenin evlatlarına zaten bizi muhakak alacakları bir natoya girmek için yok pahasına korede öldürttüler. Eeee kendisi ucuza hain olursa Türkiyeyide sudan ucuza satar gider. Şimdi Türkiyeyi natoya sokan bu hainlerin hepsi hemen hemen öldü gitti ama bu ülkeye çok büyük zararlar vererek öldüler.Şimdi bunların çocukları torunları aynısını yapıyor.Bu genetik maalesef. Bakın hasan cemal atası cemal paşa gibi hainin teki gibi davranıyor.Her defasında Türkiyeye vurup duruyor.Cemal paşada ingilizlere çalışan bir haindi.Sonunda osmanlıyı elbirliğiyle yıktılar.Tabi sonrada ingilizler tarafından kullanılıp bir kenara atıldılar. Aynısı talat paşa enver paşalar içinde geçerliydiHepsi bir tarafta geberdi gitti.Yaptıkları osmanlıyı yıkmaktı bunu başardılar.Sonra da kendileri yallah gubura gönderildiler.Bu işler böyledir güç sendeyken seni kulllanırlar güç senden gidinde seni bir tarafa atarlar.Ama bu gerçeğe rağmen hainlikten geri durmuyorlar.Buda tıbbi bir vakadır.
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam bana gore bati onumuzdeki 50 yili planlarken TURKIYE CUMHURIYETI devletinin bugunku haliylede olsa bati sisteminde olmasini istemiyor mevcut yonetimde batinin bu oyununa hizmet ediyor care yine saadet partisi diyorum
 • tuzcutuzcu1 ay önce
  Vatanı bölebilirsen ulusu da bölmüş olursun.....Ulus bölünmüşse, devleti de bölünmüş demektir....Devlet gitmişse bayrak da gitmiştir....Her şey bir karış toprak parçasına bağlı....Vatanlarından bir karış da olsa bölerek al, gerisi çorap söküğü gibi kendi gelecektir.....Bunu dışarıdan yapmak mümkün değildir....Her iki parçaya da ayrı ayrı razı olacak adamlar bulmak zorundasınız....Birini bulmanız yetmez ikisini de bulmalı cilalamalı, parlatmalısınız....Kuyumcu hassasiyeti ile çalışmanız lazım yavaş yavaş ve sabırla....İyi çalışırsanız yirmi ülkeyi yirmi yılda kırk tane küçük harabeye çevirebilirsiniz....BOP da bunun Ortadoğu versiyonu değil mi zaten? Fazla mı olmaya başladılar aynısını tekrar yap....Vatanını küçült....Kuzey güney ya da doğu batı hiç fark etmez...Sana en az yüz sene yetecektir...
 • NihalNihal1 ay önce
  BEA,Arabistan,Mısır ve diğer Ortadoğu arap devletleri ABD nin kuklası dolayısıyla İsrailinde Türkiye sesini çıkartırsa ekonomik yönden ve diğer yani etrafındaki ülkeri karşı yaparak saldırırBizim gibi İran da Türkiye benzeri bir kaderde Ekonomik,Teknolji,Bilim,vs ... güçlü değilsen eğermaşalıkta yapmak yani piyon olmak köle olmak boyun eğmek istemiyorsan böyle cezalandırırlar. hel birde borçluysan zaten ekonomin çöker yani ülke yaşanmaz hale gelir.Demekki Aklı,Bilimikullanmalı borçlanmamaya bakmalı güçlü değilsen güçlü ses çıkaramazsın.İran bizden daha iyi adamlar nükleer geliştiriyor petrolleri var bizde bunlarda yok.Natoya güvenemeyiz!Hem içHem dış dengeyi çok iyi analiz edip tedbirler almalıyız.
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Sayın Dilipak bugünkü yazınız Oda Tv nin ilgisini Çekmemiş.Yarın Reis i eleştir de adamlar manşet yapsınlar seni.Arayı soğutmayın.
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi1 ay önce
  Geçenlerde yüzyılın liderimiz de dinde reformdan bahsetmişti ya acaba neden böyle konuştuya da kim söyletti sonra bir daha ağzına almaz oldu bunu başka bir lider söylese maazallahyedi kat yerin dibine sokulurdu kenan evrende elinde kuranla silah zoruyla meydanlarda toplattığı kalabalıklara konuşur islam da baş örtüsü kapanma diye birşey olmadığını naralar atarak haykırırdıve dinde reform derdi ne tuhaf benzerlikislam doğruluktur milletin vergilerden her ay 6 milyarı cebellezi yapan yüzbinlerce imamdan hiçbiri çıkıpta bu dosdoğru dinindüsturu olan yiğit liği gösterip te " arkadaş bu din mevzuu diyanet in alanı siz işinize bakın memleketi müreffeh dört başı Mamur ettiniz de sıra buna mı geldi" demedi hoş deselerde artık çok geç artık dinsizlikte reform ageldik neredeyse ağlasak mı gülsek mi bilemedim hal i pür melalimizeüstüne üstlüksinek bile uçsa bilmemiz gereken Hakkari Irak sınırda dört şehit var dile kolayallah sonumuzu Hayır eyleye amin
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  MERHABA.ŞAMİL YÜCEL KARDEŞİM SANIRIM İNANÇSIZ BİR KUL.BİZ YARATILANI YARATAN DAN ÖTÜRÜ SEVEN BİR ÜMMETİZ.İNANÇLI VEYA İNANÇSIZ DİYE AYIRMADAN...TÖVBE SÜRESİNİ KOMPLE OKUMASINI VE NİÇİN İNDİRİLDİĞİNİ VE MÜŞRİKLERİ NEDEN ÖLDÜREBİLİRSİNİZ DENDİĞİNİ ANLAMASINI RİCA EDERİZ.VAKIA SURESİNDE GEÇEN AMEL DEFTERİNİ SAĞDAN ALANLARA MÜJDE SOLDAN ALANLARA DA AZAP OLACAĞINI BİLDİRİYOR.DÜNYADA Kİ SAĞCI SOLCU AYRIMIYLA ALAKASI YOK YANİ.BİZ MÜSLÜMANLARDA 'SAĞ'IN ÖNEMİ VARDIR.BU DA PEYGAMBERİMİZİN BİZE BIRAKTIĞI MİRAS DİYELİM.BİR İŞE BAŞLARKEN BESMELE ÇEKEREK BAŞLARIZ.MESCİDE CAMİYE SAĞ AYAKLA GİRER SOL AYAKLA ÇIKARIZ.TUVALETE SOL AYAKLA GİRER SAĞ AYAKLA ÇIKARIZ.BİR ŞEY ALIP VERİRKEN SAĞ ELİMİZLE YAPMAYA ÖZEN GÖSTERİRİZ.YEMEĞİ SAĞ ELLE YEMEYE ÖZEN GÖSTERİRİZ.HA BÜTÜN BUNLARI SOL ELLE YAPSAK GÜNAH MI DIR HAYIR.AMA SAĞİLE YAPARSAK ARTI SEVAPTIR.İNANÇ MESELESİ DİYELİM.ŞAMİL KARDEŞİMİ KUR'ANI TAM ANLAMIYLA OKUMASINI HANGİ AYET,HANGİ SURE NİÇİN İNDİRİLMİŞ ONU ANLAMASINI RİCA EDERİZ.İSLAMİYET GELMEDEN KADINLARA VE KIZLARA VERİLEN DEĞER NEYDİ VE BU İNSANLARA NASIL MUAMELE YAPILIYORDU OKUSUN.YOKSA KADINA İSLAMİYET KADAR DEĞER VEREN HİÇBİR DİN YOKTUR.'CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR'DİYEN BİR DİNDEN BAHSEDİYORUZ.FİRAVUN BİLE SON NEFESİNDE İMANA GELMİŞ Kİ SİZİN GİBİ ARKADAŞLARINDA BİR GÜN İMANA GELEBİLECEĞİNİZE İNANCIMIZ SONSUZDUR.İSLAM DİNİN DE SORDUĞUŞEYLERİN HEPSİ VARDIR.AKIL DA EŞİTLİKTE ALLAH'A SAYGIDA.KUL HAKKI DA,VATAN MİLLET SEVGİSİ DE...BU DİNDE BU SAYDIKLARINA SAYGI OLMASAYDI BATININ GÖSTERDİĞİ GİBİ BARBAR KAFA KESEN,HAK HUKUK GÖZETMEYEN İNSANLAR DAN OLUŞURDU.SEN HİÇ MEVLANAYI OKUDUN MU,YUNUSU OKUDUN MU?KÜÇÜK BİR ÖRNEK;CUMA GÜNÜ SARHOŞ BİRİ CAMİYE GİRİYOR.ADAM TAM SARHOŞ Kİ GİRDİĞİ YERİN FARKINDA DEĞİL.İMAM VAAZ VERİYOR.ADAM İMAMIN ANLATTIKLARINDAN GAZA GELİP'BİRPARÇADA BENİM İÇİN ÇALARMISINIZ'DİYOR CEMAAT ADAMI DIŞARI ATACAKKEN İMAM ARAYA GİRİP KIMILDARSANIZ CUMANIZ YANAR DİYİP CEMAATİ OTURTTURUYOR.İMAM ADAMA DÖNÜP BUNDAN SONRAKİ BÜTÜN PARÇALAR SENİN İÇİN GELECEK DİYOR.SONUÇ TA BİR SARHOŞU HOŞGÖRÜYLE KAZANIYOR,CEMATİN CUMASI YANMIYOR.İNŞALLAH SİZLERDE KURTULANLARDAN OLURSUNUZ.GELİN NE OLURSANIZ OLUN GELİN BİZDE SİZLERİ KUCAKLAYACAK GÖNÜLLER ÇOK FAZLA,ÇOK BÜYÜK YETER Kİ GELİN...GELİN DE KURTULUŞA ERESİNİZ...
 • Şamil eŞamil e1 ay önce
  Şamil Yücel özgürlükler ülkesi insan haklarına saygılı demokrasinin kalesi olarak sunulan Amerika Irak'ta neler yaptı bir araştırın. Allah, kafirler eline güç geçirince dünyada kaos çıktığı için kafirlere sert davranın demiştir. Şu an dünyada sevdiğiniz batı dünyası güçlü ama nedense hep Müslümanların kanı akıyor. İnsan hakları nerde göster bakalım. Senin aciz bir kul olarak tüm nimetleri yaratan Allah'ın ayetlerini sorgulama hakkın yok. Nasıl memur olmak için kpss denen sınava giriyorsun ben şu makamı istiyorum demekle seni o makama getirmiyorlar ahirette başarılı olmak için de iman etmek gerekiyor.
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Bu nasıl birittifak.Doğru demişsiniz sayın yazar.Sizin de desdek verdiğinizChp,ip,Hdp,Sp,Pkk,Feto,Dhckpc,Abd,Ab,İsrail,......ittifakı gibi.Kimin eli kimin cebinde belli değil.Boşverin bunları görevinize devam edin.Ak partiye ve Reis e vurmaya devam edin.
 • HiraHira1 ay önce
  Sayın yazar bizler söz konusu fener galata olunca kardeşini boğazlayan bir milletiz. Dün size ak partililer nasıl saldırdı hepsini okudum. Bugün yoklar çünkü azı dışında çoğu sadece siyasi yazılarınız olunca ilgi gösteriyorlar. İnsanımız daha birbirini dinlemiyor. Allah için yapılması gereken taraftarlık partilere yapılır olmuş sanki İslam'a hizmet ederlermiş gibi. Ferhat kardeşimin yazdığı gibi dün nasıl Stalin ile Hitler birlikte hareket ettiyse yarın Trump ile Putin birlikte hareket edecekler. S400 f35 miş hepsi hikaye. Adamlar and içmiş 3.dünya savaşı müslümanlara karşı yapılacak diye. Çünkü şeytan uydurduğu kurtarıcı mesihin gelmesi için masumların kanının akıtılmasını şart koydu bu ahmak Bush gibilerde inandı.İçimi rahatlatan tek konu istedikleri altın çağ yaşanmayacak. Kuran'da geçen kıyamet alameti olan yecüc mecüc bu New world orderi kurmaya çalışanların başına bela olacak sanırsam. Hollywood filmlerinde geçen süpermanvari kurtarıcı sahte Mesih deccal. Uzaylı saldırısı olarak gösterdikleri de yecüc mecüc kavimleri olabilir. Enbiya Suresi 96: yecuc ve mecuc'un önü açıldığı zaman onlar her tepeden akın ederler. 97-:gerçek olan vaat yaklaşmıştır. inkar edenlerin gözleri birden donup kalmıştır. " vay başımıza! biz bundan gafil bulunuyorduk. hayır, biz zalimlerdik. " En doğrusunu Allah bilir....
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  ŞAMİL yücel, yüce Kuran'ı bin 404 yıldır bölerek, değiştirerek yani tahrif ederek senin gibi sayısız zındıklar insanları dinden ve imandan etmek istediler amma Allah'ın(C.C.) Dinini zerre kadar değiştiremediler. Senin gibiler ve sözüm ona Haktan görünüpte insanları SiYASETEN ve MADDETEN aldatan münafıkların sonu hüsrandır. Yüce Allah'ın(C.C.) Kelamlarını içeren Kuran'ı korumaya Allah(C.C.) yeter!
 • engineerengineer1 ay önce
  SN MALKOÇ HARAM RÜŞVET YİYENİN ORUCU OLMAZ Kİ BOZULSUN, BİR KİMSE HEM HARAM VE RÜŞVET YER HEM DE BEN MÜSLÜMANIM DERSE İNANIRMISIN? YANİ BEN ET YİYEN BİR VEJETERYANIM DERSE İNANIRMISIN, ŞU HALDE ET YİYORSA VEJETERYAN DEĞİLDİR, YANİ HARAM VE RÜŞVET YİYORSA MÜSLÜMAN DEĞİL MELUNDUR, GERÇİ BU DEYİŞİDE DEĞİŞTİRDİLER : "RÜŞVETİ VEREN DE ALAN DA MEMNUNDUR"
 • engineerengineer1 ay önce
  SN KORAL ÇEPNİ DÜZEN DEVAMLI DEĞİŞİYOR DA, DÜZÜLEN HEP AYNI ASLINDA DÜZÜLEN DEĞİŞMELİ YANİ BİR ŞEKİLDE HAFTAYIM YAPMAK LAZIM, KİMİ SOLCUYUM DİYİP DÜZÜYOR, KİMİ DİNCİYİM DİYİP DÜZÜYOR, TEK FARK BİRİ BESMELE ÇEKİYOR DİĞERİ ÇEKMİYOR.
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  NATO artık açıkça Türkiye icin bir hasım haline geldi. Eğer ki Venezueladaki gibi halkın bölünmesini istemiyorsak, siyasetcilerimizin zehirli dil degil vatandaşlarımızı birleştiren dil kullanmaları şart. Yoksa çok kan dökülür!
 • ÇökmediÇökmedi1 ay önce
  Millî devlet hâlâ yaşıyor, ilelebet yaşayacak. Sadece karanlık bir dönemden geçiyoruz ve devlet milli olmayanların kontrolünde. Kontrol olan güç milli olduğu gün seyreyle gümbürtüyü.
 • koral çepnikoral çepni1 ay önce
  Düzen değişecek de, yerine nasıl bir düzen gelmesi bekleniyor?
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  ustadın askkelık anıları aklına gelmış nato kuruluş gayesı ne ıdıtarıhte hanı aldılarda girmedikmiadam tcg muaveneti vurdu 5 şehit kazara dedıler bızımkilerde yedı veselam
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  Mübarek RAMAZANgeliyor...3 RAMAZANDIR başta DİYANET alayına soruyorum ,TIK CEVAP YOK...HARAM veRÜŞVETYEMEK , ORUCUBOZARMIBOZMAZMI? ezeldenebedeherşeyi bilenALLAMEbu basitsoruyatek kelimelik bir cevabı veremiyor....BOZARveya BOZMAZ diyecek....cikletçiğneyincebozulur...burda da YENEN BİŞEY YA DAÇOK ŞEYLER VAR ....Bİ HÜKÜMTESİS ETMEK GEREKMEZ Mİ...
 • 1 ay önce
 • HalukHaluk1 ay önce
  Hocam TUrkiyenin asil sorunu yeni sistemle beraber kabak gibi ikiye bolunmesi .Turkiyenin birlik ve beraberlige ihtiyaci varbunu giderecek tek siyasi olusumsaadet partisidir.
 • erhanerhan1 ay önce
  " tek devlet,millet,vatan,bayrak yeniden tanınmalı.."derken neyi kastediyorsun ve bundan niye rahatsızsın . Ve anlatıyor anlatıyor, dünyada bunlar olurken, sanki hükümetdevlet işlerini askıya almış sadece seçim sonuçları ile uğraşıyormuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyor
 • Türk Türk 1 ay önce
  Samil Yücel sen ne zirvaliyorsun,..
 • Türkiye de yaşayan Türkiye de ölmek isteyen Türk!Türkiye de yaşayan Türkiye de ölmek isteyen Türk!1 ay önce
  Fransa da yaşayan Medine de ölmek isteyen arkadaşım, sen bu kafayla medineye ölmeye gittiğinde büyük hayal kırıklığı yaşıyacan, çok uzulecen ömrüm boşa geçmiş diycen, çok pişman olucan çook, demediler deme
 • alkanalkan1 ay önce
  DİLİPAK DİN ALGISIDA DEVLET ALGISIDA DEĞİŞTİ SENHALA FARKINDA DEĞİLSİN.AB UYUM YASALARI ADI ATINDA YAPILAN DÜZENLEME KANUNLARI CHP YAPSAYDI SEN VE SENİN KAFANDA OLANLAR DİN ELDEN GİİDYOR DİYE TV PROGRAMLARI VE YAZILARINIZDA HEGÜN EN AGIR ŞEKİLDE ELEŞTİRİDİNİZ.FAKAT SÖZ KONUSU AKP YANİ ANLI SECDELİDEDİKLERİNİZ OLUNCA DİYANET DİN ADAMLARI TARİKATLAR VE SİZGİBİ MÜSLÜMANLAR YA ÜÇ MAYMUNLARI OYNARSINIZ YADA YAPIYORSA VARDIR BİR HİKMETİ DEYİP BİRDE ALKIŞ TUTARSINIZ.YAŞADIGINIZ DİN ANLAYIŞI.SİZLERİN DİNE BAKIŞIZATEN DEĞİŞMİŞ YOKSA SİZ HALE KIYAMET ALEMETLERİMİ BEKLİYORSUNUZ.
 • Ömer SaygınÖmer Saygın1 ay önce
  Abdurrahman Abi,beka diye bir tarafımızı yırttığımız bu günlerde ,ülke bekasının kalbi olan savunma sanayi fuarı İdef ‘in fetö soruşturması geçiren ve chp nin finansörü olduğu birçok yazar tarafından dile getirilen tüyap fuarcılık tarafından düzenlenmesi konusunda gikirlerinizi merak ediyorum.Sizce tüyapla yıllardır işbirliği yapan Sadettin korkutun da fetöden tutuklu olması ne anlama gelmektedir?Tüyaptan henüz tek bir kişinin tutuklanmamış olması Şamil Tayyar’ı aklımıza getirmeli midir?
 • Güzel TespitlerGüzel Tespitler1 ay önce
  Fakat koltuk sevdası ve mağrurluk kör etmiş
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Bir kere fransayı de gaule değil abd kurtardı.Bunun sebebide fransızların abd devrimde ingilizlere karşı yardım etmesiydi.Gerçi fransızlar kendi çıkarları için abdlilere yardım etmişti.Yine abd lilerde çıkarları için fransaya yardım ettiler. rosvelt de geule sevmiyordu ama churchil de gaule ün fransanın başında olmasını istiyordu.İşte bu denklem içinde de gaule sonradan öne çıktı.Birileri de gaule nin fransanın başında görmek istediğinden rosveltte bunu kabul etti.Zaten rosvelt de ailelerin başa getirdiği kimseydi.Rosvelt ailelere bağlı olan bir başkandı.tam 12 yıl abd başkanı oldu.Ailelerin desteklediği bir başkan ancak 12 yıl abd de iktidar olabilir.Tarihi derin düşünmek lazımdır.Yoksa hep yanılıp durursun.De gaule yide aileler desteklediği için fransanın başına geçebildi.Eğer aileler desteklemese de gaule diye biri tarihte yer alamazdı.Bunu böyle bilmek lazım.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Eğer hatirliyorsaniz hocam 1939 yılında birbirleri ile azılı düşmanmış gibi gözüken Hitler ve Stalin ikinci dünya savaşında bir mutabakat sağlamış ve Polonya yı işgal ederek kendi aralarında paylaşmışlardı. Aslında Hitler'i Almanya'nın ve Stalin i Rusya'nın başına getiren derin güç aynı siyonist derin güç idi. Zira Hitler bir Mason du.Hitleri bulundugu pozisyona getiren güç, o dönem Almanyadaki ağır sanayiyi ve ekonomiyi elinde bulunduran Rotschield hanedanınınta kendisi idi. Maksat Almanya'yı ve Avrupa'yı terk etmek istemeyen ve yaşadıkları ulus devletlerine çok iyi entegre olmuş olan Yahudileri cezalandırarak Filistin'e zorunlu göçü sağlamaktı. Nitekim siyonist derin gücün Osmanlı'dan kopardığı Filistin'de büyük itrail devletini inşaa edebilmesi için önce dünyanın her tarafındaki Yahudilerin Filistin'e, yani bahş edilmiş topraklara göç ettirilmesi gerekiyordu. Hitler Misyonu gereği Avrupa'nın ülkelerini işgal etmesi gerekiyordu. Rusya'daki 19. yüzyılda gerçekleştiren kızıl devrimin arkasında aynı derin güç bulunmakta. Stalin ve Lenin birer siyonisttiler ve hatta yüksek dereceli masondular.1881 yılında Edmond Rotschield in kışkırtmaları ile Yahudi dostu olan dönemin Rus Çarı öldürülür ve bilinçli olarak antisemitizm politikaları yaygınlaşır.Aynı zamanda Rotschield in finanse ettiği ve hahamlarin eğitip büyüttüğü Alman asılı Karl Marx kızıl devrimin gerçekleşmesinde kilit rol oynar. Maksat Gine Rusya'da yaşayan Yahudileri Filistin'e göç ettirmek. Kısacası şunu ifade etmek istiyorum Rusya daki Putin de ABD deki, İtrail deki ve hattahatta ABaynı derin gücün siyasi iradesine tabiler. Türkiye'deki mevcut düzen ve siyasi irade de meşrutiyet ve Tanzimat döneminden günümüze kadar aynı derin gücün iradesine tabi. Dünyamızdaki ve yurdumuzdaki siyasi,ekonomik, sosyolojik gelişmelere baktığımızda reformlar ve degişimlerin siyonist derin gücün şeytani çıkarları doğrultusunda şekillendiğini fark edebilirsiniz. Maksat dünyayı vesayeti altında tutan itrailoğullarının itrail merkezli YENİ DÜNYA DÜZENİNİ kurma arzu ve hedefleri yatmasindan kaynaklanmakta. Tabiki bunu gerçekleştirebilmeleri için bölgede önce ihtilaf ve kargaşa çıkartarakbölgeyi ateşe vermeleri gerekiyor. Bölgede şuan şartlar tam kıvamında , zira bölgedeki siyasi irade, buna malesef Türkiye'de dahil masonik derin gücün istekleri doğrultusunda işliyor. Zira biz S400 üde alsak, Patriotları da alsak,aslında aynı derin gücün bize sunduğu silahlardan bahsedilebilir. Derin güç bölgede büyük bir çukur kazıyor ve kendi şeytani çıkarları içinde biz ve bizim gibi ayrı milletleri sadece bu kazmis olduğu çukura itmek istiyor. Eğer biz bir an önceferasetli bir mümin olarak kendi inandığımız yolda yürüyerek kendi gücümüzü ortaya kiymazsak ve bizi Allahu ile aldatan fakat özünde küresel derin gücün misyonerliğini yapan sistem partilerine yüz çevirip Allah'ın ipine sımsıkı sarılmaz ve hayatımızın her alanini Tevhid nizamı ile şekillendirmez ve Allah cc yüz çevirir istek çok büyük bir hüsran yaşayacağız. Zira Allah cc bizi zulm ve zalim ler ile imtihan eyliyor ve aksine bize sağımızdan ve solumuzdan yanaşan iblisin veletleri ve onların yerli misyonların dan beri olmamızı ve sadece onun iradesine tabi olmamızı istiyor. Allah'ın iradesine tabi olduğumuz vakit azab melekleri bizden uzaklaşacak ve Allah cc bizlere rahmet meleklerinin yardımı ulaştıracak ve bize uhud, hendek ve Malazgirt de olduğu gibi bizi Muzaffer eyleyecektir şüphesiz. Unutmayalım fani dünya bir imtihandır ve bizim hiçbirimiz bu dünyada ebedi değiliz. Eğer bu imtihandan geçebilmek istiyorsak ozaman sadece biz Allah tan geldik ve biz sadece ona tabi oluruz demesini bilmeliyiz. Selam ve dualar ile
 • Mikail okurogluMikail okuroglu1 ay önce
  Selamünaleyküm sayın hocam bunlar şimdiye kadar arkadan yandan sis den iş çevirirler di şimdi hiç saklamadan devam ediyorlar biz bize düşeni Allah'ın izniyle yerine getirirsek sorun çok azalır Allah CC bizimle olacak seviyeyi ümmet olarak yakalamaliyiz ümmet Kur'an sünnet icmai ummed de birleşmeli .
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Tanımıçokönemlideğilde hocam milletin, devletin olanvarlıklaryabancılarınveyerliişbirlikçilerininelinegeçiyor.... 50yıldır Lambur lumbur, tarhana bulgur bişeyleranlatıyorsunuz.... Devletinmilletinolanlareksilmeye , başkalarının eline geçmeyedevam ediyor...Düzen değişiyor, düzülen aynı... DİNLİDİNSİZFARKETMİYOR...
 • devletdevlet1 ay önce
  Halk kime güvenecek devlete mi yoksa siyasi partiye mi. Bizim halkımız devlete güvenirdi ve her şarta devletin bakası için yanında yer alır şehit olur can verirdi. Şimdi devlet ortadan kaldırıldı AK Parti taraftarları oluşturuldu Devletin bekası değil siyasi parti bekası önemli oldu. Siyasi parti liderliği başka birşey Devlet adamlığı başka birşey. Devletin yönetimine geçmek için Siyasi partiler kurulur ve destekçi olarak halk arkasına alınır lider siyasi partiyi yönetime taşımak için yapacaklarını söyler parti eğer yönetime geçerse işte ozaman devlet adamlığı başlar siyasi parti liderliği biter. Gerekirse can verilir gerekirse mal gerekirse makam verilir devletin bütünlüğü düşünülür halkın her istediği değil halk dalkavukluğu yapılmaz ne yapılması gerekiyorsa onlar yapılır. eğer vatan millet için koltuktan kalkmak gerekiryorsa kalkılır mücadeleye yine siyasi sahnede devam edilir ama devlet riske atılmaz. bugün geldiğimiz noktada Cumhur ittifakından olmayan herkes vatan millet düşmanı ilan edildi bu adamlarla savaşa girmyecekmisiniz size lazım değilmi bu insanların vergisini almıyormusunuz o insanların söz hakkı yokmu yada sadece sizin doğrularınızmı geçerli olacak. işte devlet yönetilmediği buradan belli. devleti siyasi parti yönetir gibi yönetemezsiniz yada siyasi parti gibi yönetmeye kalkarsanız işte ozaman size düşman sürekli çoğalır kendi taraftarlarını işe yerleştir diğerleri aç kalsın diğerlerinden vergi al kendi etrafına ihale ver bu haksızlık mutlaka biter işte ozaman kimseye birşey anlatamazsınız. Devlet demek bütünlüğü sağlamak korumak yönetmek işidir. siz başkanlık sistemi diyerek yanlış yaptınız ama bunu söyleyemiyorsunuz. Şimdi ABD şöyle yaptı böyle yaptı parçalanmayalım kime anlatacaksınız karşı tarafı yok say dinleme hor gör aşağıla terörist de vatan haini ilan et onların parasını al sonra biz ne dersek onu yapacaksın de böyle zulüm olurmu ama oldu işte. yıllar önce size yanlış gelenleri şimdi siz yapıyorsunuz hemde alası ile fazlasıyla ile makam para mevki şöhret size çok fazla geldi olmadı kaldıramadınız. Devlet adamlığı nedir öğrenin sonra siyasi parti yönetmek nedir öğrenin ve siyasi parti lideri partinin isteklerini karşılar ama devlet adamı ülkedeki tüm kesimlerin memnun olacağı şekilde sevk ve idare eder. bu kurallarda anayasada bellidir bunun dışına çıkılmaz. Siz kabile devleti gibi ben her istediğimi yaparım en çok oyu ben aldım derseniz işte ozaman gün gelir size saldırmak isteyenlerle olur karşı tarafta. devlete karşı yapılan en büyük yanlışı devleti yönetenler yapar. dış mihraklar her zaman işini yapma diğerini yok etme parçalama bölme ve yutma peşindedir. sanki sadece AK Partiye yapılıyormuş gibi anlatmayın yıllardır bu senaryolar Türkiye üzerinde yapılıyor önemli olan onlara karşı birlik bereberlik bütünlük içinde kalmaktır. sizin yaptığınız gibi ayrıştırmak bölmek diğerini yok saymak eğildir.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Nato ve varşova paktı yalta da dünyayı iki kutuplu yönetmek için oluşturulan yapılardır.Nato abd den soruluyordu varşova sscb den. Natodaki diğer ülkeler abd ye verilmişti.Abd kendi hegemonyasındaki ülkelerin başkaldırmasını önlemek amacıyla teröristlerden sahte düşmanlar oluşturdu. Mesela almanyann başına badermainhoff,italyanın başına kızıl tugaylar,ispanyanın başına eta,ingilterenin başına ira türkiyenin başına önce dev yol dev sol vb gibi örgütler daha sonra asala ve en sonunda da pkk yı musallat etti.Bu örgütler görünürse sol komünist örgütler olarak görülüyordu.Ama bizzat emperyalistlere hizmet eden örgütlerdi.Tabii en önemli emperyalist ülkede abd idi.Nato yani abd kendi hegemonyasındaki ülkeleri bu terörist örgütlerle zapt ı rapt altına alıyordu.Yani bir ülke biraz başkaldırdığında bu terörist örgütler terör faaliyetlerini artırıyorlardı. Önceleri bunlar komplo teorisi olarak görülüyordu.Ama artık her şey ayan beyan belli.Aslında biz diyelim ki rahmetli adnan menderes natoya üye olmak istemeseydi.Bir şekilde onu ortadan kaldırıp kendi kukla adamlarını yerleştireceklerdi.Aslında Türkiyenin koreye asker göndermeseydi de bizi natoya mutlaka alacaklardı.Yani koreye giden askerlerimiz boşu boşuna öldü gitti.Bizi zaten natoya almak için adamlar dünden razıydılar.Yani durup dururken neden askerini koreye yolluyorsun.İşte ileriyi görememek bu olsa gerek.Veya mecbur bırakılmışda olabilir.Bu araştırılabilir.Ama şu varki biz koreye asker göndermek istemeseydikde bizi mutlaka nato üyesi yapacaklardı.Çünkü yaltada Türkiyeyi abdye vermişlerdi.Şimdi bunlara hala komplo teorisi diyenler çıkıp duruyor.Bu tip insanlar ya emperyalistlere hizmet ediyordur ya da ahmağın tekidir.Dünyada olup bitenin farkında değildir.Adnan Menderes sscb ye yanatığı için uçağı düşürüldü .Baktılar ki düşen uçaktan sapasağlam çıktı o zaman onu içerideki kendi hizmetkarlarına sudan bahanelerle idam ettirdiler.
 • KemalistKemalist1 ay önce
  tamda burada inönünün dehasını hatırlamak gerekiyor, Türkiye yi olası 2. dünya savaşına maddi manevi hazırlayan, ülkesini savaştan koruyan ismet inönüyü okumak öğrenmek gerekiyor, ha gayret , İslamcılar dilipakın gerisinde kalıyor, sayın Dilipak gayretli
 • Sade vatandasSade vatandas1 ay önce
  Güzel bir yazı olmuş, istifade ettim. Teşekkürler...
 • ŞAMİL yücelŞAMİL yücel1 ay önce
  PAYLAŞIN.ATATÜRK VE DİYANET:Atatürk’ün adını anmayan diyanete neden kızıyorsunuz? Diyanetin günde beş kez adını andığı Allah’a saygısı yok ki, Atatürk’e olsun. Vallahi ve billahi onun duaları Allah katında geçerli değildir. Gerekçelerim aşağıda.ŞAMİL YÜCEL: BAKIN KURAN NE DİYOR?“ Oysaki Kuran insanlar için bir öğütten başka bir şey değildir.(Kalem 52) UTAN TÜRKİYE: BU BUYRUKLARI ALLAH’MI GÖNDERDİ? :Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün.( Tevbe 5)Sizler ot gibi yerden yetiştirdim. ( Nuh 17) Amel defteri sağdan verilen ne mutlu o sağcılara.(Vakıa 8) Amel defteri soldan verilen yazık o solculara. (Vakıa 41) Sevmeseniz de savaş size farz kılındı.( Kuran bakara 216 ) Allah ve Melekleri Muhammed’de salât ederler. (Ahzab 55)Kadınları dövün.( Nisa 34) Mirasta erkeğe iki kadına bir verin.( Nisa 11)Kadınlar sizin tarlanızdır dilediğiniz yerden varın. (Bakara 223)Zina eden kadınlarınız için dört tanık çağrın.( Nisa 15) İki kadının şahitliği bir erkeğin şahitliğine bedeldir. (Bakara 282) Bana ve Peygamber’e karşı gelenlerin ellerini ve ayaklarını çaprazlama olarak kesin. ( Maide 33) Pusu kurun namaz kılmayanları ve zekât vermeyenleri öldürün. (Tevbe 5) Müslümanların canlarını ve mallarını cennet vermek suretiyle satın aldım. (Tevbe 111) Ebu lehebin elleri kurusun( Lehep 1) onlar hayvan gibidirler.( Araf 179) 1 ) Şeytan haklı çıktı kulları mı yoldan çıkardı. ( Sebe 20 )Dişe diş, göze göz, kulağa kulağı farz kıldık. ( Made 45) Suçluların suçları kendilerinden sorulmaz.(Kasas 78)Allah kâfirlerin kökünü kesin.( Munafikun 4)) Yahudileri ve Hıristiyanlar dost edinmeyin. Allah sekiz çift hayvan yarattı.( Enam 143) Suçluların suçları kendilerinden sorulmaz. Kasas 78) Peygamber, görülmeyenler hakkında söylediklerinden ötürü töhmet altında tutulamaz Onlar Kuran’ı parça, parça ettiler. ? ( Hıcır süresi) Deve iğne deliğinden geçmedikçe cennete giremezsiniz. (SORUYORUM. BU DİNDE: VARLIĞINA İNANDIĞINIZ ALLAH’A SAYGI, AKIL, İLAHİ AHLAK, MANTIK, KADIN HAKLARI, ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ İNSANA SAYGI, EDEP,HOŞGÖRÜ, HUKUK, VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜ, İNSAN ONURU, ADALET VE EŞİTLİK, ÇAĞDAŞLIK, UTANMA DUYGUSU VE YÜCE ALLAH’IN SIFATLARIYLA BAĞDAŞAN BİR ŞEY VAR MI? BU DİNİN EKONOMİK YIKIMDAN VE GÜNAHIMIZDAN BAŞAK BİZ TÜRKLERE NE YARARI VAR?ŞAMİL YÜCELGÜNAHLARINIZIN KANDİLİ.
 • 1 ay önce
 • Mehdi BalıkMehdi Balık1 ay önce
  Sayın Dilipak gayet iyi bildiğiniz bir takım gerçekleri bilmiyormuş gibi davranarak, dilsiz şeytan kapsamına girmiş olmuyor musunuz? Ben sizi İslamcı sanıyordum Lakin tavrınız İslamcı olmadığınızı haykırıyor. Toplumda halktan yana ya da devletten yana tavır almak gibi bir algı oluştu, hâlbuki işin aslı halktan yana olmak devletten yana olmak demekti. Çünkü halk devlet demekti.Şimdi ise devlet halkına düşmanmış gibi davranıyor. Bunun kanıtı ise toplumda halktan yana ve yahut devletten yana olmak gibi bir kavramın oluşmuş olması. Halktan yana olmak Hak tan yana olmak demektir. Bunu ne zaman unuttunuz? Halk zamlardan dolayı karnım aç diye bağırırken, çalışanlar içi erimiş metal dolu kazanlara atlayıp intihar ederken. Millet bahçeleri müjdelemek akla zarar, gerçeklerden uzak, umarsız, olmanın kanıtıdır. Küçücük kızlarımız kaçırılıp tecavüz edilip öldürülürken, tekrarlanmaması için hiç bir şey yapılmadığı halde, aftan bahsetmek? Mahşerde, anam babam dâhil hepinizden davacıyım. İçimde zerre vatan sevgisi bırakmadınız. Aranızda dünyaya gelmiş, çaresizce aranızda yaşamak zorunda bırakılan bir kulum.Aya yerleşebilecek olsam hiç tereddüt etmem, yerleşir şer'inizden kaçarım. İşte içinde bulunduğum bu ruh hali, siz büyüklerimizin büyük başarısının eseri. Başardınız sizi tebrik ederim. İnsanlar birbirini doğrayıp her bir parçasını başka çöp kovasına atıyor. Sizinkiler aftan bahsediyor. Görünen o ki lanet oldu hepimize. Bu durumda bana da "Açın kapıları Şah'a gidelim" demek düşüyor. İdamı getirin ilk beni asın.Adak olarak kendimi adıyorum, yeter ki getirin. Getiremezsiniz dimi, çünkü neyin doğru olduğunu Kuran'a göre değil avrupa yasalarına göre belirliyorsunuz. Ben sizi Müslüman sanıyordum. Sizde kendinizi Müslüman sanıyordunuz. Çoğumuz, kendimizi Müslüman sanıyoruz. İşin aslı bu.Sizinle aynı cennete girmem mümkün değil. Benim Allah'ımın benim kaderimi belirleyebilmek için 300 milletvekiline ihtiyacı yok. Sizin Allah'ınız "şu kadar sayıda milletvekili çıkara bilseydiler şöyle yapacaktım diye hayıflanıyorsa" İyi bilin ki, O Allah Muhammedin Allah'ı değil.
 • SerdarSerdar1 ay önce
  Almanın tankıyla, israilin silahıyla, abd 'nin uçağıyla Allah Allah!deyip savaşa girilmez arkadaş. Bu konuda millileşmek lazım. Çok geç kalındı.

Günün Özeti