YSK’dan ‘sandık başkanlarını’ araştırma kararı

YSK, 41 bin 132 kişi ile memur olmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin araştırılmasına karar verdi.

23 Nisan 2019 Salı 15:26
YSK’dan ‘sandık başkanlarını’ araştırma kararı

İstanbul seçimlerine yönelik itirazları görüşen Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 41 bin 132 kişi ile memur olmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin araştırılmasına karar verdi.

YSK, 41 bin 132 kısıtlı seçmenin araştırılması kararını da verdi. Bu kısıtlı seçmenler arasında 2 bin 308 kısıtlı, bin 229 ölü seçmen, hem cezaevlerinde hem başka seçmen listelerinde kaydedilen 10 bin 290 seçmen, 5 bin 287 hükümlü İstanbul’daki yerleşim yeri adresi cezaevi olan 236 seçmen, 18 yaşının üzerinde zihinsel engeli bulunan 21 bin 782 kişi bulunuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 15:26

YORUM YAZ

  • HamzaHamza1 ay önce
    Emeki , kanunenilçe kaymakamlığınıngönderdiği kamu görevlilerinden oluşan listedenseçip göndermesi gerekirken kanuna aykırı olarak kendi kafasına göre o seçmen başkanlarını oraya gönderenilçe seçim kurulu. İlçeseçim kurullarınedensepkk ve fetö yanlılarınında olduğu başka bir liste den sandık başkanları görevlendirmiş.O yüzdenyeniden sayılan sandıklarda Ak Parti lehineoylar çıkıyor veoy farkı 29 binden 13 binlere düşüyor. Senin anlamadığın kısım burası işte. Eğerchp liler hile yapmadan kazanırlarsa sorunçıkmazama chplilerdebu sandık başkanlarının Ak Partinin oylarını çaldığını , yanlışlıkla (!) kaydırdığını bildikleri için tekrar sayıma itiraz ettiler.Kendine güvenen parti açıkça tekrar sayılsın , ortada şaibe kalmasın derdi.
  • EmeklEmekl1 ay önce
    O sandık başkanlarını oraya gönderen kimlerki ben memurdum gençliğimde sandık başkanlığı yapmıştım bize resmî yazı gelirdi isteye bağlıydı biz seçimlerde parmak boyasını kaldırmakla iyi etmedik zaten ilk şaibe oradan başlamıştı birde anlamadığım her seçimi cumhur ittifakınınmı alması şart alamazsa hep şaibe hilemi denilecek

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019