• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Yiğit Bulut'un Teşkilat sözleri olay oldu: Umarım bir daha...

TRT1'de ekranlara gelen Teşkilat dizisiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, "Büyük Türk Milleti’nin İHA ve SİHA’larına rağmen Orta Doğu, Akdeniz, Adalar Denizi hatta Orta Asya’da kuş uçamaz" dedi.

Yeniakit Publisher
2021-04-12 09:43:00 -
Yiğit Bulut'un Teşkilat sözleri olay oldu: Umarım bir daha...

TRT 1'in dizisi Teşkilat, 11 Nisan Pazar akşamı 6. bölümüyle ekrana geldi. Başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtçu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Tuncer Salman, Nihat Altınkaya ve Serdar Yeğin’in yer aldığı, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın operasyonlarının anlatıldığı Teşkilat dizisinin son bölümünde çarpıcı gelişmeler yaşandı

Fadi'nin takas tuzağı bozuldu

En güvendiği elemanı Leyal’in ekip tarafından ele geçirilmesiyle Zayed Fadi köşeye sıkıştı. MİT'in özel ekibiyle temas kuran Fadi, Hulki'yle Leyal'ın Kuzey Irak'ta tasak edilmesi konusunda anlaştı. Ancak Fadi'nin takasta yapacağı tuzağı ise SİHA'lar bozdu.

SİHA operasyon için feda edildi

SİHA'ların güvenlik protokollerini ele geçiren Fadi'nin adamları ise bilgisayarla SİHA'ları düşürmek istedi. Saldırı planını öğrenen Serdar, Mete'yle iletişime geçti. Serdar'ın "SİHA'ları düşürebileceklerine inanırlarsa 200-300 terörist aynı anda mağaradan çıkacak. Tek seferde hepsini etkisiz hale getirebiliriz, komutanları dahil" sözleri üzerine Mete radikal bir karar verdi.

300 kişilik bir grupla askerlere saldırı hazırlığı yapan Fadi ve terör örgütünü gafil avlamak için Mete'nin emriyle bir SİHA yere düşürüldü. Fadi ise güvenlik protokolleri değiştirilen SİHA'nın kendi adamları tarafından yere düşürüldüğü sandı ve büyük sevinç yaşadı.

Serdar ve Zehra yakalandı

Diğer yandan ise takas sırasında Fadi'nin son anda bacağından vurduğu Hulki'nin yaralanması Serdar ve Zehra'nın planlarını değiştirdi. Kan kaybeden Hulki'yi bölgede bulunan ve kendi adamları olan bir doktora götürmek isteyen Serdar ve Zehra İHA'ların kontrol alanından çıkmak zorunda kaldı. Tuzağa düşürülen Serdar, Zehra ve Hulki bir mağaraya sığınmak zorunda kaldı.

Ancak terör örgütü elemanları, Serdar, Zehra ve Hulki'yi yakaladı.

Yiğit Bulut: Deneyen yanar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, dizideki SİHA sahnesi için yaptığı açıkamada, "Büyük Türk Milleti’nin İHA ve SİHA’larına rağmen Orta Doğu, Akdeniz, Adalar Denizi hatta Orta Asya’da kuş uçamaz. Birileri bu aliam bunu çok iyi anlaşmıştır umarım, bir daha sorgulamazlar. Deneyen yanar" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AA

BUNLARDA SÜREKLİ YAKALANIP DURUYORLAR İYİ PLAN YAPAMIYORLAR HERHALDE
 • Yanıtla

Tarık

Fetö yıllarca kurtlar vadis ile milleti paranoyak yaptı.Televizyon seyrederken önüne bir kase fındık-fıstık koyamayan ama avrupayı feth edercesine coşkulanan kesimi de ayrıca alkışlıyorum.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23