• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeni nesil bunlarla zehirleniyor! Sözde Türkiye 'güzeli' rezil oldu

"Miss Turkey 2018" adlı rezil yarışmada sözde ‘Türkiye güzeli’ seçilen ve kokuşmuş magazin medyasının pohpohladığı Şevval Şahin’in, katıldığı bir programda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı tanımaması ve İstiklal Marşı’nı okuyamaması tepki çekti.

Yeniakit Publisher
2020-10-25 11:13:00 -
Yeni nesil bunlarla zehirleniyor! Sözde Türkiye 'güzeli' rezil oldu

Koronavirüs vakalarının arttığı son döndemde verdiği partilerle salgın kurallarını hiçe saydığı için tepki çeken, “Miss Turkey 2018” adlı skandal yarışmada sözde Türkiye güzeli seçilen Şevval Şahin, CNN Türk'te yayınlanan 'Sorgu Sual' programında rezil olarak stüdyoyu terk etti.

Kokuşmuş magazin medyası tarafından pohpohlanan 21 yaşındaki Şahin, 'İstiklal Marşı'nı biliyor musunuz?', 'Türkiye'de kaç coğrafi bölge var?' sorularına sinirlenip, yayını terketti.

Sakinleşip geri gelen Şahin'in, "Fahrettin Koca'yı (Sağlık Bakanı) tanıyor musunuz?" sorusuna ise "Pas" dedi.

Magazin medyası tarafından gençlere rol model olarak sunulan Şevval Şahin’in yaşadığı ülkenin İstiklal Marşı’nı okuyamaması ve Sağlık Bakanı’nı tanımaması sosyal medyada da gündem oldu.

Genç nesil böyle zehirleniyor

Vatandaşı ülkeye dair en temel bilgileri bile bilmeyen birisinin topluma ‘ünlü’ olarak pazarlanarak rol model olarak lanse edilmesi kokuşmuş magazin medyasının yeni nesil için ne türk bir tehdit barındırdığını gözler önüne serdi.

Milli ve manevi değerlerinden gittikçe uzaklaşan genç nesilin kendilerine ‘ünlü’ olaral tanıtılan sözde sanatçı ve mankenleri rol model olarak benimseyip onlara benzemeye çalışması toplum uzmanları tarafından ülkenin bekasını tehdit eden bir konu olarak değerlendiriliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şükrü GÜZEN

annesine sorsun kendisine son kullanım tarihi geçmiş süt içirdi mi acaba
 • Yanıtla

Seyfullah

Bu nesli CHP’liler yetiştirmiştir çünkü İstanbul Sözleşmesi cinsiyet eşitliği zina yasası küçük yaşta fuhuş serbes ama evlilik suç olan kanunları hep CHP çıkardı
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23