• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yaratılış gerçeği azgın azınlığı kudurttu

Yeniakit Publisher
2024-02-24 11:18:00 -
Yaratılış gerçeği azgın azınlığı kudurttu

Ateist fikirlerin empoze edildiği ve toplumun temel dinamikleri gözetilmeden hazırlanan müfredattaki evrim safsatasını temizleme çalışmalarını sürdüren Milli Eğitim Bakanlığının gayreti fondaş medyayı rahatsız etti. Konusunda uzman eğitimciler, yeni hazırlanan ders kitaplarında tabiat, bitkiler, hayvanlar, canlı-cansız bütün varlıkların hayat fonksiyonlarının anlatımında ilahi hikmete vurgu yapılması gerektiğini belirttiler.

Milli ve manevi değerleri önceleyen bir gençlik yetiştirmek için kolları sıvayan Erdoğan liderliğindeki AK Parti iktidarı, icraatlarıyla seküler yobazları kudurtmaya devam ediyor. Ateist fikirlerin empoze edildiği ve toplumun temel dinamikleri gözetilmeden hazırlanan müfredattaki evrim safsatasını temizlemek çalışmalarını sürdüren Milli Eğitim Bakanlığının gayreti fondaş medyayı rahatsız etti.

Nefret kustular

Liselerde okutulan ve canlılardaki sevk-i ilahinin yok sayıldığı biyoloji dersinin içeriğine “yaratılış felsefesi” eklenmesini sindiremeyen Cumhuriyet gazetesi, laik eğitimin hedef alındığını öne sürerek Bakanlığa nefret kustu. Alanında uzman yüzlerce eğitimcinin aktif rol aldığı MEB Ders Programı Hazırlama Komisyonu üyelerini hedef alan yerli Pravda, Müslüman Anadolu’nun kimyasına göre hazırlanan ders içeriğini, “Evrim yok sayılıyor” sözleriyle hedef alarak, yerli ve milli eğitimcileri hedef gösterdi. Yeni ders kitaplarında canlı-cansız bütün varlıkların anlatımında ilahi hikmete vurgu yapıldığına dikkat çeken eğitimciler ise, laikçi azınlığın tahakkümüne boyun eğilmemesi gerektiğini söyledi. İşte o yazarların yorumları:

Evrim safsatası düştü

Eğitimci Yazar Sosyolog Adnan Kalkan: “Yaratılış hem dini hem bilimsel anlamda kabul görmüştür. Aynı kesim yıllarca sahtekârlık üzerine oturtulan evrim teorileriyle evlatlarımızın inancını sarsmaya çalıştı. MEB’i tahakküm altına almalarına müsaade etmeyiz.”

Prof. Dr. A. Halim Ulaş: “Köhne zihniyet ‘yaratılış’ kavramına karşı çıkmış. Kendi batıl inançlarına herkesi esir etmek istiyor. İdeolojik bilimcilik (Scientism) bitmiştir. Ve gelecekte bütün hükümlerini akla tespit ettiren Kur’an hükmedecektir.”

Doç. Dr. Ahmet Kavlak: “Yıllarca tek taraflı olarak okutulan evrim iddiası Milli Eğitimin müfredatında yer aldı. Hâlbuki bir düşünce bilimsel ise sorgulanmaya açık olmalıdır. Bunu bildikleri için yeni fikirlerin müfredata girmesini engelliyorlar. Bu tavır batıl inançların gösterdiği sıradan bir durumdur.”
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

resat

azgın azınlığın sesi,sizin bu koyduğunuz kurallar,kıyamete kadar değişemez nasıl oluyor ,bu ülkeye demokrasiyi siz getirdinizya, bunların milletin yetki verdiği idareciler eliyle istekler doğrultusunda yeniden değişmesi demokratik bir olay değilmi?sahi bu değişiklikleri siz hangi demokratik kurallarla yapmıştınız ,milletin seçimle idareye geldiği sistemlerde, halkın ,milletin istekleri olmak zorundadır ,eğer seçimle bir değişiklik olmayacaksa ,sizdem bir daimi lider çıkartın ,böyle yuvarlanıp gidelim ,,ağzınızdan demokrasi sözü ,demokrasiyi sindiremediğinizden oluşan sürekli gazla mı çıkıyor yoksa ,iyiki bu gazınız böyle çıkıyor ,ya başka taraftan tahliye olsaydı vay halimize,,

sdk

cumhuriyet,sözcü,oda tv,bir gün,yeniçağ... azgın zındıklardır
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23