Seçim 2019 Sayfası

WhatsApp'tan büyük skandal! 'Tüm mesajlarınız başkalarına iletiliyor'

Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp, skandal bir hatayla gündeme geldi. İddiaya göre telefon numarasını değiştiren kişiye ait WhatsApp sohbeti geçmişi, numaranın yeni sahibinin WhatsApp hesabına iletiliyor.

14 Ocak 2019 Pazartesi 16:34
WhatsApp'tan büyük skandal! 'Tüm mesajlarınız başkalarına iletiliyor'

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'taki bir hata nedeniyle kişilerin mesajlarının başka kişilere gittiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp, platformdaki bir hata ile gündemde.

Mesajlarınız başka kişilere gidebilir

Henüz iddia boyutunda olan hata bir Amazon çalışanının paylaşımı ile gündeme geldi.

Amazon çalışanı olan Abby Fuller tarafından ortaya atılan iddiaya göre telefon numarasını değiştiren kişiye ait WhatsApp sohbeti geçmişi, numaranın yeni sahibinin WhatsApp hesabına iletiliyor.

Başka bir deyişle söz konusu hata nedeniyle numaranın yeni sahibi eski sahibine ait geçmiş özel mesajlarını görüntüleyebiliyor.

Fuller, telefonunun ya da SIM kartının ikinci el olmadığı konusunda net konuşuyor. Sorunun kaç kişiyi etkilediği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Konuyla ilgili Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'tan henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 16:34

YORUM YAZ

  • serhatserhat3 ay önce
    ya ne olacaktı.farkındaysanız ücretsiz kullanıyorsunuz.amme hizmeti mi yapıyorlar sandınız?ücretsiz sosyal medya uygulamalarının amacı ticari,istihbarati vs bilgi toplama ve kaos karışıklıklara zemin hazırlayıp yönlendirmektir.
  • AbbassAbbass3 ay önce
    Ne iddiası? Yıllardır böyle ki zaten

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019