• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Üniversiteler de terörden temizlenmeli!

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında; karanlık odaklardan gelen itirazlara rağmen Suriye sınırını geçerek terör örgütü YPG’nin işgal altında tuttuğu Afrin’de barış ortamını sağlayan Mehmetçik, karalama operasyonlarının hedefi oldu.

Yeniakit Publisher
2018-03-27 11:09:00 - 2018-03-27 11:12:27
Üniversiteler de terörden temizlenmeli!

Boğaziçi Üniversitesi’nde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin merkezine girmesini lokum dağıtarak kutlayan öğrenciler ile “İşgalin, katliamın lokumu olmaz” diyen bir grup terör yandaşı üniversite öğrencisinin karşı karşıya gelmesi, terör yandaşı sözde öğrencilerin Mehmetçiği katliamla suçlayarak terör örgütüne destek eylemi düzenlemesi, STK temsilcileri tarafından tepkiyle karşılandı.

“GENÇLERİMİZİN ZİHİNLERİNİ BULANDIRMAK İSTİYORLAR”

TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz, “Dünyada maalesef küresel belli güçler, terör seviciliğe soyunmuşlardır. Terör seviciliğiyle belirli bir coğrafyayı, belirli bir inanç grubunu yok etmek ve kendi kirli hedefleri doğrultusunda dizayn etmek istiyorlar. Zeytin Dalı Harekatı’nda elde edilen zafer bölgeyi dizayn etmek isteyen terör sevicilere karşıdır. Zaferin hafifletilmesine karşı yürütülen  algı operasyonları küresel kirli oyunların bir parçasıdır. Özelikle üniversitelerimizde yaşanılan bazı üzücü hadiselerde merkezi farklı noktalardan yürütülen olaylardır. Üniversitelerimiz olması gereken nokta ilme sarılmak, hikmeti aramak ve geleceği inşa edecek bir gençlik yetiştirmek olmalıdır. Zaman zaman üniversiteler, liseler ve çeşitli eğitim kurumlarında gençlerimizin zihinlerini ve gönüllerini bulandırmak isteyen odaklar çıkabilir. Bizim gençlerimiz  ilmiyle, irfanıyla, sağ duyusuyla ve milli değerleriyle bu oyunları bozacak ferasettedir” diye konuştu.

MİLLİ MENFAATLERDEN HER ZAMAN RAHATSIZ OLDULAR

Bu milletin inancında şehitlerimiz için, vefat eden geçmişlerimiz için mevlit okutma, mevlit şekeri dağıtma adeti vardır” diyen Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, Boğaziçi Üniversitesi’nde bir grup öğrenci bu niyetle şehitlerimizi anmak istemiş ve bir stant kurmuştur. Kimseye zorla vermiş değiller, isteyene lokum dağıtmak istemişlerdir. Toplumumuz bunu kanıksamıştır. Hatta bazı cumalarda, cuma çıkışı lokum dağılır ve almak isteyen cami cemaati de ikramı alır. Burada önemle dikkat edilmesi gereken husus şudur;  Öğrencilerin lokum dağıtması, bu toplumun içinden çıkan geçmişlerinin ve ülkesinin savunmasında can veren güvenlik güçlerini anmak içindir. Buna bile tahammül gösteremeyen hoşgörüden yoksun, tek taraflı düşünen, bu ülkenin  milli menfaatlerine ve çıkarlarına  her zaman aykırı hareket etmiş kökü dışarıda, dışarıdan beslenen bir grubun saldırması içler acısıdır. Lokum dağıtma eylemi Türkiye genelinde de devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki şehitleri anma eylemine zorbalığıyla engel olan bu azınlık, Türkiye genelindeki anmalara nasıl engel olacak?” şeklinde konuştu.

SÖZDE ÜNİVERSİTELİLERE CEZA YAĞDI

Adana’da, 2015 yılında Çukurova Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgayla ilgili yargılanan 50 sanıktan 27’si 3’er yıl 4’er ay 15’er gün, 7’si 9’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasında tamamı tutuksuz sanıklardan bazıları ile sanık avukatları hazır bulundu. Başka suçlardan tutuklu bulunan 3 sanık da salona getirilirken, 2 sanık ise bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı.

16 SANIK BERAAT ETTİ

Sanıklar savunmalarında suçsuz olduklarını belirtip, beraatlerini talep etti. Bazı avukatlar da müvekkillerinin olaya dahil olmadıklarını, taş atmadıklarını iddia etti. Mahkeme heyeti, sanıklardan 27’sine “görevi yaptırmamak için direnme, toplantı ve gösteri yürüyüşünde ihtara rağmen dağılmamak suretiyle direnme, toplantı ve gösteri yürüyüşüne silahla katılma” suçlarından 3’er yıl 4’er ay 15’er gün, 7 sanığa da 9’ar ay hapis cezası verdi. Diğer 16 sanık ise beraat etti.

 

Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23