• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TRT’de ümmeti hedef alan spiker ekrandan alındı

Yeniakit Publisher
2022-10-30 00:53:00 - 2022-10-30 03:19:18

TRT ekranlarında Cumhuriyet Bayramı haberlerinin verildiği sırada, TRT haber spikeri Deniz Demir, 'Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma bilincini, Cumhuriyet aydınlığı ilmini armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anarken" ifadelerini kullandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye'nin dört bir yanında coşku içerisinde kutlandı. Cumhuriyet Bayramı heyecanı televizyon ekranlarından da anbean izleyicilerle paylaşıldı. TRT ekranlarında yaşanan bir olay ise kısa sürede gündem oldu.

Önündeki notlardan okudu

TRT HABER spikerinin ana haber bültenini aktardıktan sonra önündeki notlardan okuyarak seyirciye aktardığı sözler yayına damga vurdu.

TRT'de spikerin yayın akışı dışındaki sözleri gündem oldu: Atatürk bizi ümmet olmaktan çıkardı

"Bizi ümmet olmaktan çıkarıp..."

TRT spikerinin Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını andığı sözler şu şekilde; "Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma bilincini, Cumhuriyet aydınlığını ilmini armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anarken.."

Ekrandan alındı

Deniz Demir'in akış dışındaki ifadeleri TRT yönetimini de rahatsız ettiği öğrenildi. Demir'in ekranlardan çekildiği İfade ediliyor. Demir’in 18 yıllık TRT çalışanı bir memur olduğu öğrenildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıldönümü kapsamında TRT Haber’de 4 saati aşkın bir süre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Yayını yapılırken yayının bireysel hata sonucu gölgelenmeye çalışılması kurumu ileri derecede rahatsız ettiği gelen bilgiler arasında…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

lkj

Allah seni ölünce ve kıyamette atetukle hasretsin

ewet ewet

maalesef aynen öyle onun sayesinde ne müslüman nede hıristiyan a benzemeyen bir hayat yaşıyoruz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23