• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

TMO şube müdürü açıkladı: Hepsini alacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın soğan ve patateste depodaki ürünlerin TMO tarafından alınması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması talimatının ardından önde gelen patates üretim merkezlerinden İzmir'in Ödemiş ilçesindeki alımlar devam ediyor.

Yeniakit Publisher
2021-04-13 17:44:00 -
TMO şube müdürü açıkladı: Hepsini alacağız

İzmir'in Ödemiş ilçesinde hasat döneminde yüksek rekolte elde edilmesine rağmen tüketimin azalması nedeniyle depoda kalan ürünler, TMO ekipleri tarafından üreticilerden teslim alınıyor. Bu kapsamda Üçeylül Mahallesi'nde üretici Mehmet Dinlenmez'e ait depodan 20 ton patates alınarak depoları boşaltıldı.

Çalışmaları takip eden TMO İzmir Şube Müdürü Hüseyin Kılboz, AA muhabirine alımların artarak sürdüğünü, patateslerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın belirttiği adreslere teslim edildiğini söyledi.

Kılboz, şu bilgileri verdi:

"Arkadaşlarımız patatesleri 25'er kiloluk çuvallara koyarak teslim alıyor. Ödemiş'in kalitesi herkes tarafından bilinen lezzetli patateslerini alıyoruz. Belirli bir sınırımız yok, üreticimizin elinde, depolarında ne kadar patates varsa hepsini alacağız."

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla üreticinin rahat bir nefes aldığını, oda olarak üreticilerin taleplerini topladıklarını kaydetti.

Kocaağa, depolardaki patateslerin üreticinin eline kilogram başına 80 kuruş geçecek şekilde teslim alındığını, bu uygulamayla ihtiyaç sahiplerinin de yüzünün güldüğünü söyledi.

Depolarındaki patatesin tamamını satan üretici Mehmet Dinlenmez ise karardan dolayı üreticinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a müteşekkir olduğunu ifade etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Veli

Ben devletin yerinde olsam almam iyilik yaramaz bunlara ürün çok olduğu için eğer az olsaydı karaborsa yaparlardı vermezlerdi devlete
 • Yanıtla

Kömürcü Kazım

Makarnadan bıkan yandaşlara patates ve soğan ...,
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23