TİKA’nın sağlık kliniği Arakan’da hizmete başladı

TİKA tarafından yaptırılan Myanmar'ın Arakan eyaletindeki Sittwe Kliniği hizmete açıldı.

23 Nisan 2019 Salı 14:54
TİKA’nın sağlık kliniği Arakan’da hizmete başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yaptırılan Myanmar'ın Arakan eyaletindeki Sittwe Kliniği hizmete açıldı. TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, yapımına 2017'de başlanan eyalet başkenti Sittwe'deki Myanmar Sağlık ve Spor Bakanlığı Sittwe Kliniği, sağlık ekipmanlarının temin edilmesinin ardından hizmet vermeye başladı. Kısıtlı sağlık imkanlarına sahip Arakanlı Müslümanların yaşadığı bölgede hizmet veren kliniğin ilk faaliyeti, 0-5 yaş arası 60 çocuğun aşılanması oldu. Dört ana birimden oluşan Sittwe Kliniği’nde, küçük cerrahi operasyonların yanı sıra anne ve çocuk sağlığı ile genel sağlık başta olmak üzere ayakta tedavi hizmeti verilecek. Klinikten, yılda 20 binden fazla kişinin faydalanması bekleniyor.

Klinikte verilen sağlık hizmetleri, tüm etnik ve dini kesimlerin erişimine açık olacak. Sittwe Kliniği, son 7 yıldır çatışmaların sürdüğü bölgede sosyal uyum ve toplumsal barışa da katkı sağlayacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 14:54

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Mayıs 2019