The Guardian Gazetesi'nden Erdoğan'a küstah tehdit! "Bunların hesabı çetin olacak"

İngiliz merkezli The Guardian gazetesi Simon Tisdall imzalı yazıda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili skandal sözlere yer verdi. İftiradan beslenen yazıda, "Asıl soru şu: Erdoğan kendi gibi Türkiye'yi de alaşağı edecek mi" ifadeleri kullanıldı.

21 Temmuz 2019 Pazar 14:53
The Guardian Gazetesi'nden Erdoğan'a küstah tehdit! "Bunların hesabı çetin olacak"

İngiliz The Guardian gazetesi, Simon Tisdall tarafından kaleme alınan, "Erdoğan yalnız bir yolda mahvetmek için yürüyor. Türkiye'yi de kendiyle beraber alaşağı edecek mi?" başlıklı yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çirkin hakaretlerde bulundu.

Gazete, "Erdoğan gücünü yeni Türkiye'yi kurmak için kullandığını söylüyor. Fakat eski olan (Türkiye) ondan hızlıca yorulmuşa benziyor." diyerek yüzde 53 oy olarak iş başına gelmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halk tarafından istenmediği iftirasını attı.

Gazete, 23 Haziran İstanbul seçimlerine yer verdi. Yenilenen İstanbul seçimlerinin sandıktaki şaibeyi ortadan kaldırdığı ve milli iradenin tecellesini en eksiksiz biçimde sağladığını göz ardı eden The Guardian, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "diktatör" ithamında bulundu. The Guardian, diktatörlüklerde demokrasi olmadığı gerçeğini ise yok saydı.

The Guardian açıkça tehdit etti

Simon Tisdall imzalı yazıda The Guardian "16 sene kaldığı iktidarı boyunca Türkiye'nin modern halifesi çok korkunç şeyler yaptı. Ve şimdi, bunların hesabı çetin olacak." diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı açıkça tehdit etti.

FETÖ'cü gazeteden alıntı

Terör örgütü FETÖ'nün yurtdışından yayın yaptığı bir siteden aldığı haberi de yazıya ekleyen The Guardian, "Erdoğan hala Washington'ın 15 Temmuz darbe girişimini desteklediğinden ve ABD’de bulunan sözüm ona lider Fetullah Gülen'i koruduğundan şüpheleniyor." ifadesini kullandı. Gazete, teröristbaşının ABD himayesinde olduğu gerçeğini ise es geçti.

"Türkiye iki müttefiğiyle ters düştü"

Türkiye'nin doğal egemenlik haklarını kullanarak ABD'nin satmayı reddettiği Patriot füzeleri yerine S-400 sistemlerini tercih etmesini ve Doğu Akdeniz'de sondaj çalışmaları yürütmesini, "Erdoğan'ın kendi agresif standartlarına göre bile fazla" diyerek açıklamaya çalıştı. AB ve ABD'nin, müttefik olmanın gereği olarak Türkiye'nin güvenlik endişelerine ve ekonomik çıkarlarına duyarsız kalmasından hiçbir şekilde bahsetmeyen gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kendi ülkesinin çıkarlarını gözettiği için müttefikleriyle arayı açmakla suçladı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Temmuz 2019 Pazar 14:53

YORUM YAZ

 • vahvahvahvah1 ay önce
  Simon, siz böyle dedikçe Reis güçleniyo :))) Çatlayın, patlayın.
 • ahmetahmet1 ay önce
  ERKEN EMEKLILIK CIKTIMI HANI SECIMDE ERKEN EMEKLILIK DIYR-EN PARTILER BIZE ERKEN EMEKLILIK LAZIM EYT LILER UREMIS DEYIL HALK
 • maraşlımaraşlı1 ay önce
  Demekki bu kefere tayfası reisin kalemini kırmışlar , deemokrasi insan hakları hepsi tırı vırı imiş , medeniyet dedikleri tek dişi kalmış canavar , anlaşılan rahat bırakmayacaklar , milli sseferberlik ilan edelim çünkü bunların dümen suyundan çıkıldı saldıracaklar bu seferki çok çetin olacak hazırlıklı olalım vede tedbirli
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Yahudi piçi.
 • hercaihercai1 ay önce
  Diktator olan kisi kendi kraliceleri Elisabettir! Bu adam gafayi yemis.Erdogan gibi demokrat bir Lider yok bu dunyada demesi lazimken, siyonist usagi oldugu icin sacmalamis!
 • Rasim DUMANRasim DUMAN1 ay önce
  Ulan İngiliz keferesi ! Şunu bilin ki, siz İslâm coğrafyasında kimi terörist, radikal, fanatik, hâin, hırsız, diktatör...ilân ediyorsanız, o insanlar bizim için "korunması, sâhip çıkılması, desteklenmesi, yüceltilmesi" gereken "kıymetler" oluyor. Kimi de "büyük adam, eşsiz lider, yüzyılın dâhisi, ulu önder..." ilân ediyorsanız, biliyoruz ki, onlarda bizim içimize soktuğunuz "maymuncuklar, hâinler, ahlâksız ve alçaklar !!!"dır. Biz onları, melon şapkalarından ve smokinlerinden de tanıyoruz ! Kahraman Cumhurbaşkanımız'ı size "yedirmeyeceğiz" bunu bilesiniz ! Şunu da unutmayın, bugüne kadar bize karşı yaptığınız "yanlışlıkların" hepsini "not ettik" ve "toptan" tâhsil edeceğiz ! Yani asıl sizin hesâbınız çok ağır olacak !!!
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  genç sen bizi tanımadın dikkat et.. biz de reis de bu işe beyaz tulum giyip yola çıktık.. ama bu tulum sizin dedelerinizin giydiği klu klux klan maymuncuğu değil kefen beziydi...
 • Ömer SatılmışÖmer Satılmış1 ay önce
  Simon Tisdale deden de böyle tehditkar çıkışlarla anadolu topraklarına mezopotamya topraklarına haçlı ordusu dizerek işgal amacına matuf çokça seferlerin iz olmuştu her defasında baba anneleriniz dul kalmış dedeleriniz birçılgın akılla kıtalar ötesi diyarlara işgal amacı ile gitmenin bedelini ödüyordu. Lübnan a küt ül amare ye Gelibolu ya Çanakkale ye istanbul a Anadoluya var gücünüzle medeniyetin verdiği tüm imkanlarla çıkarma yaptınız yine baş edemediniz, yine hezimet, yine hüsran. Bre gafil ya tarih bilgin yok, yada es geçersin hat tini bil bizleri başka toplumlarla karıştırma sen önce bir fransa kadar olamadın ona yan bir almanya hiç olamadın ona yan bir japonya hiç olamadın eski sömürge günlerini hayal edip derdine yan Hindu ları arapları güney asya halklarını avusturalya yerlilerini kızılderili halkları zencileri asırlarca sömürürdünüz insanlık tarihinin en büyük vahşetini dedeleriniz yaptı asırlarca köleliği kürek malumunu sizler icat ettiniz insanların alın terinden imparatorluklar kurdunuz şimdi balonlarınız sönüyor eski gücünüz bitiyor Nene gerek bizim iç işlerimiz bizde kol kırılır yen içinde kalır seni dışlayan avrupa birliği ve almanyanın gücü sani hiç mi enterese etmiyor, kalkmış seni asırlarca malüp eden bir ulusa tehtit savuruyorsun.Yine kaşınma Almanya burnunun dibinde seni katladı var kendi derdine yan.
 • ibrahim şahinibrahim şahin1 ay önce
  batı denen mahluklar tek dişi kalmış canavardır hala haçlı zihniyetleri mevcuttur.türkün türkten başka dostu yoktur. araptan dost olunmaz kalleş insanlardır dakkada seni satarlar
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU1 ay önce
  YAPMA YA.TÜRKİYEYİ VE TÜRKLERİ ÇOK SEVİYORSUNUZ HA.MİLLET SEÇİMİNİ YAPARKEN SİZE SORACAK HE.BU ÜLKEYİ SİZ ŞEKİLLENDİRECEKSİNİZ.
 • Eren Eren 1 ay önce
  Hedef tam bağımsız Türkiye. Biz Haçlı domuzunun ne dediğine bakmayız.
 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Dogru soyluyor guclu bagimsiz Turkiye onlar icin cok korkunc dehset verici onun icin durmak yok yola devam
 • Vanlı mehmetVanlı mehmet1 ay önce
  Gavurlar istemiyor bellide bizim ülkemizdeki müslümanım diyenler size ne olduda istemiyorsunuz.
 • Ak sevdalı Ak sevdalı 1 ay önce
  Eğer the gurdin beni dinliyor ise artık bu topraklar onlar için bitti genişleme devremiz başlayacak gideceğimiz yere kadar gideceğiz
 • MkkMkk1 ay önce
  Alçak aşağılık kafir .Rabbim ebedi cehennemi hazırladı sizin için.çatır çatır kor kömür gibi gebermeden anıra anıra ebediyete kadar yanarsınız inşAllah.
 • Mustafa Biçer Mustafa Biçer 1 ay önce
  Lan Guardian sana ne başkanımdan.
 • ahmed saidahmed said1 ay önce
  türkün kaderi YAZISININ SAHİBİ KENDİ KADERİNİ VE MOĞOLLARDAN GELİŞİNİ TÜRK TARİHİNE KARIŞTIRMIŞ.SENİN CEDDİN MOĞOL OLABİLİR..AMMA TÜRK MOĞOL DEĞİLDİR.MÜSTEVLİİ HİÇ DEĞİLDİR.TÜRK TÜRK DEMEKTİR VE DEMOGOJİ İLE TEREKE KELİMESİNDEN GELMEZ..PEYGAMBERİN SANAASINA MAZHAR OLMUŞTUR.AYRICA RECEP TAYYİB ERDOĞANA SAHİP ÇIKMAK ÜZERE ALLAH YETER.BİRİLERİNİN SAHİP ÇIKMASINA GEREK OLMAZ.ANLADINMI?
 • İs-hakİs-hak1 ay önce
  H... ordan kâfir avucunu yaşarsınız kasap dükkanın önünde bekler gibi bekleyin
 • Kemal eren Kemal eren 1 ay önce
  Sizin her tarafıniz ates olsa cürmünüz kadar yer yakarsınız simon efendi
 • Yusuf Yusuf 1 ay önce
  2023 seçimlerine algı operasyonunun fitilini ateşlemiş oldular, Cumhurbaşkanı Erdoğan bu algı operasyonunu görüp bir an önce tezlerini anti tez üretmesi gerekiyor.Türkiyedeki insanların algıları, Amerika gazetelerindeki köşe yazılarımda n yönlendiriliyor.
 • misafirmisafir1 ay önce
  simon ismi,ALLAH'IMIZA bile isyan eden ,avrupalıların yok etmeyeçalışmasına karşın Selanikde barındrdığımız nankör yahudilerin kullandığı ad dir.Bunlarınyalancı ve her tür olumsuz karakterli oldukları,defalarca kanıtlanmasına rağmen,olumsuzluklarına devam etmeleri bizi etkilemez.Her an ölüm korkusuyla yaşamastresi,böyle şeyleri devam ettirmelerine sebep olduğugibi,yaşamlarının farkında bile olamıyorlar.Müslüman gerçek yaşar, bir defa vefat eder,bunlar ve gibileri tam tersi..
 • SmilieSmilie1 ay önce
  Yapacakları bir şey yok göz korkutmaya çalışıyorlar o küçük akıllarınca.Onlarda biliyor ki Türkiye'ye yapılacak en küçük operasyonda onlar ve destekçileri çok büyük kaybedecekler. Hatta işin tam noktasına dem vurayım sağlam bilgidir; İngiltere ekonomisini Türkiye ayakta tutuyor size o derece diyeyim. British American Tobacco,Vodafone Nissan HSBC BP Unileverdaha sayayımı ? Ve Bunların haricinde küçüklü büyüklü 3 bine yakın şirket.Bu firmaların en büyük cirosu Türkiye üstünden geliyor. Hodri Meydan Guardian zaten brexit birde üretememe gibi natural olaylarla ekonomin tir titriyor onun bunun altınlarına el koyarak ancak ayakta duruyorsun eski sömürgelerinde artık sana kaynak aktaramıyor gözünü İran'a diktiğini biliyoruz Tayyip Erdoğan buna destek vermediği için hedef haline getirdiniz yemezler gidin başka kapıda havlayın.
 • 15 temmuz dan 1.5 ay sonra kendinize gelebilip aradınız15 temmuz dan 1.5 ay sonra kendinize gelebilip aradınız1 ay önce
  O kadar inanmışlardı ki Erdoğan ın devrileceğine afalladılar resmen vatanperver Anadolu halkının direnişi bunları bozguna uğrattı Elhamdülillah...!.!.! 1071 gibi 1453,1922 gibi alçak soykırımcı sömürgeciler
 • Türk’ün KaderiTürk’ün Kaderi1 ay önce
  Türk’ün Türkçe de farklı manaları olsa da Arapça’da manası seddizülkarneyn olayından ve bir kolu moğollardan gelen ırk olarak “terk”ten gelir;”terk edilen” manasında.(bu arap-türk düşmanlığı demek değil;neticede Fatih Sultan Mehmet hadiste müjdelenmiş ve “Türklere dokunmayın,onlara size dokunmadıkça” diye hadisler var)Türk’ün kaderi gibi sanki ismi tecelli ediyor,bari kendileri birbirlerine sahip çıksın.Osmanlı zamanında müslümanlarla yine birdik,hâlâ elhamdulillah bizi seven kardeşlerimiz var.Ama Türkiye’de,içeride güçlü,bir olmamız en önemlisi!Erdoğan’a sahip çıkalım!
 • Ayhan sırma Ayhan sırma 1 ay önce
  .. şikayetlerimiz var reisi yedirmeyiz
 • Hūseyin TekerciHūseyin Tekerci1 ay önce
  Kefere,tebi ki Erdoğan'ı istemeyecek.Reis'i beğenselerdi şaşırırdım......Beğenmediklerine göre,demek ki iyi yoldayız......Diktatör görmek istiyorlarsa Mısır veSuriye'ye bakabilirler.
 • ahmetahmet1 ay önce
  siyonist gardiyani... siyonist k.clarini gizleyemiyorlar artik meydanda!
 • Vah vaahh, kimler kimler tasalanıyorVah vaahh, kimler kimler tasalanıyor1 ay önce
  Türkiye' nin alaşağı olması Kardiyan' a pek mi dert oldu!
 • Dingilizler Dingilizler 1 ay önce
  AB ,ABD ne zaman Türkiye ‘ye gerçekten müttefik oldu ki?Osmanlı zamanından beri aynı!Siyonistler tarafından yönetiliyorlar zaten Haçlı’yla da halkı dolduruluyor!Düşman oku hak ehline hep!
 • ŞABAN ŞABAN 1 ay önce
  Aşağılık bir Yahudi köpeğinin yazısını yayınlamak o köpeğin değerini artırır. Malum u ilan yapıyorsunuz
 • mürsel acarmürsel acar1 ay önce
  erdoğana s400 leri aldığı için kızıyorlar.Ama Erdoğan enver paşa gibi gafil değil.
 • MEHMET DEMIRCIMEHMET DEMIRCI1 ay önce
  şerefsiz yahudi paçavrası, geçti borun pazarı sür kendini klozete... sen bizi ne zannettin ? erdoğanı'ın arkasındayız ve vakti saati geldiğinde sizi tarih sahnesinden sileceğiz... AND OLSUN...
 • EKOLL EKOLL 1 ay önce
  Kendi işinize bakın şerefsizler.
 • Oktay Oktay 1 ay önce
  Turkiye 2023 de yine erdoganla birlikte bu i giliz kendilerini ozgur sayiyor ulan daha kirallikla idare ediliyonuz nerede demokrasi once siz kendinize ozgurce kirali yikin demokrasiye gecin ingilizlerde kendine bir baskan secinde sonra turkiyeyi elestiriniz kralinizin hepsi beles geciniyor akilsiz ingilizler bu devirde krallikmi olur
 • tahsin kadir emmitahsin kadir emmi1 ay önce
  Türkiyeye darbe ve silah gücüyle yapamadiklarini, medyanin gücüyle yapmaya calisiyorlar. Türkiye düsmanlarina karsi bu gücü kullanmakta malesef cok geride,

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019