• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tehditler peş peşe! Rusya'ya görülmemiş tehdit: Sırada onlar var

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından Rusya'ya da saldırmaya hazır olduklarını söyledi.

2020-01-21 17:41:00 -
Tehditler peş peşe! Rusya'ya görülmemiş tehdit: Sırada onlar var

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, beklenmedik bir açıklama yaptı ve bundan sonra Washington'un, İranlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’yi nasıl 'tasfiye' ettiyse, aynı şekilde “Rusya'ya da saldırmaya hazır olduğunu” söyledi.

ABD'nin, İran Devrim Muhafızlar Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'yi, Irak'ın başkenti Bağdat Havaalanı çıkışında drone saldırısıyla öldürmesinin yankıları sürerken; ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun, Rusya'yı 'tehdit' ettiği ortaya çıktı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, beklenmedik bir açıklama yaptı ve "Bundan sonra Washington'un, General Kasım Süleymani'yi nasıl 'tasfiye' ettiyse aynı şekilde, Rusya'ya da saldırmaya hazır olduğunu” söyledi.

Rus Pravda'nın haberine göre; Pompeo, “Süleymani'nin yok edilmesi, muhaliflerini caydırmayı amaçlayan yeni bir ABD stratejisinin örneğidir. Bu, İran, Çin ve Rusya için de aynı şekilde geçerlidir” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, “Devletler şimdi İran konusunda sahip olduğumuz en güçlü konumun olanaklarını fark ediyorlar. Şimdilik saldırı planlarını sadece geri tutuyoruz. Ancak özgürlüğü gerçekten korumak için tüm düşmanları kısıtlamak önemlidir. Başkan Trump'ın çalışmalarının hepsi bu. Bu yüzden ordumuzu en güçlü hale getirmek için çok çalışıyor” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

isimsiz

bırakın israil köpeği bebek katili abd rusya'yı işgal etsin. belki dünya bir kanserden (ıdlib kasabı rusya'dan) kurtulmuş olur.
 • Yanıtla

Eyman

Ayıp ediyorsun Amarika: İt iti ısır mı?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı