• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suriye'ye uğurlanan Mehmetçikten düşmanı titreten komando marşı

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı Özel Harekât Tabur Komutanlığı’nda görevli 241 komando kesilen kurban, okunan komando marşı ve dualarla Suriye’nin El Bab kentine uğurlandı.

Yeniakit Publisher
2020-11-30 17:37:00 -

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı Özel Harekât Tabur Komutanlığı’nda görevli 241 komando, 'Barış Gücü Harekâtı' kapsamında, Suriye’nin El Bab kentine dualarla gönderildi.

241 komando, Adıyaman İl Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığı’nda düzenlenen törenle Suriye’nin El Bab kentine uğurlandı.

Kur'an- Kerim tilaveti ve dualarla uğurlandılar

Kuran-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Türkiye Cumhuriyeti'nin birçok ülkede olduğu gibi Suriye’de de güvenlik güçleriyle barışı desteklemeye devam ettiğini söyledi.

“Bu ülkenin sırtını yere getirebilecek hiçbir güç yoktur”

Yeşilyurt, “Ecdadımız geçmişte içinde bulunduğumuz ortamdan çok daha zor ve ağır şartlarda milletimizin istiklalini koruyup bu cennet vatanı bize nasıl emanet ettiyse, biz de bugün şanlı bayrağımız semada ebediyen dalgalandırmak için her zaman olduğu gibi yılmadan çalışacağız ve bu kutsal mücadeleyi inanıyoruz ki kazanacağız.

Yürüttüğümüz mücadelenin, vatan topraklarımızı ve özgürlüğümüzü koruma, bayrağımızı ve ezanımız yaşatma, geleceğimize sahip çıkma mücadelesi olduğunu, işte karşımızda duran gurur verici bu tabloda görmekteyiz. Sınırlarımızda yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, bizler birbirimize kenetlendiğimiz sürece, Allah’ın izniyle bu ülkenin sırtını yere getirebilecek hiçbir güç yoktur.” dedi.

“Türkiye mazlumların umudur”

Vali Mahmut Çuhadar ise 241 komandoyu Suriye'nin El Bab kentine uğurladıklarını vurgulayarak, “Türkiye Cumhuriyeti sadece kendi milletinin umudu değil, gönül coğrafyasındaki bütün mazlumların umudu olan bir ülkedir. Şimdi de yanı başımızdaki coğrafyada masumların hakkını ve gözyaşını emanet almaya gidiyorsunuz. Sizler Suriye’de annesiz-babasız kalmış çocukların, yetimlerin, öksüzlerin övünç kaynağı ve beklediği şanlı askerlersiniz.

Kahraman ordumuzun Suriye’de yazdığı destanlar şanlı tarihimize altın harflerle yazıldı. Bizim hilalimiz, mazluma umut, zalime ise kahredicidir. Kan ve gözyaşının sel olduğu coğrafyaya bugün 241 kahramanımızı gözlerinde azim, cesaret ve kararlılıkla gönderiyoruz. İnşallah 6 ay sonra vazifesini hakkıyla yerine getirmiş bir birlik olarak sizleri yine burada coşkuyla karşılarız.” diye konuştu.

Komando marşı okundu, kurbanlar kesildi

Konuşmaların ardından kurban kesildi ve Komando Marşı okundu.

Duygusal anların yaşandığı törende aileleriyle vedalaşan komandolar, İl Müftüsü Mehmet Taşçı’nın yaptığı dua sonrası Mehter Marşı eşliğinde Suriye’ye uğurlandı.

CHP'den ordumuz için çirkin ifadeler

Mehmetçiğimizin sosyal medyada da paylaşılan görüntüleri CHP'ye tepkileri arttırdı. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, katıldığı canlı yayında Türk ordumuz için 'satılmış' ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medya kullanıcıları El Bab'a uğurlanan Mehmetçiğin görüntülerini paylaşarak CHP'ye olan tepkilerini tekrar paylaştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Millet

Aslan yürekli, korkusuz Mehmetlerimiz, Allahımıza emanettir. Rabbim her daim Muzaffer eylesin. 
 • Yanıtla

nd

ugurlar olsun mehmetim  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23