• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Süleyman Demirel'in danışmanı Akdoğan'dan çarpıcı açıklama: CIA'ye çalışan büyük holdingler var

Süleyman Demirel'in eski danışmanı Lütfü Akdoğan, Türk iş adamları arasında CIA'ye çalışanların olduğunu söyleyerek "Büyük holdinglerin hepsi CIA'ye çalışıyor. Çünkü gelirleri orada." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-12-08 21:14:00 - 2019-12-08 21:21:36

 yeniakit.com.tr 

A Haber'de Yaz-Boz programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Eski başbakan ve cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel'in eski danışmanı Lütfü Akdoğan, ABD'ye çalışan iş adamlarının bulunduğunu söyledi. 

Yüzde 90 gibi bir rakam veren Akdoğan, Türk iş adamları arasında CIA'ye çalışanların olduğunu söyleyerek "Büyük holdinglerin hepsi CIA'ye çalışıyor. Çünkü gelirleri orada." dedi.

Türk iş adamları ABD'ye gittiler, 'Para vermeyin' dediler

Eski başbakan ve cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel'e danışman olduğu dönemdeyken başından geçen olayı anlatan Akdoğan, "Benim zamanımda, Süleyman Bey, Maliye Bakanı Yılmaz Ergenekon'u Dünya Bankası ile görüşmek üzere Amerika'ya yolladı. Amerika'ya bizim Maliye Bakanı'nı gideceğini öğrenen holdinglerin başındaki iş adamları, -ki bunların içinde 4-5'i hala hayatta- New York ve Washington'a giderek ilgililerle konuştular. Bu Türk iş adamları 'Türkiye'ye para vermeyin, yardım etmeyin' dediler. Süleyman Bey, telefon ediyor, randevu vermiyorlar. Dünya Bankası, müdür muavini bile Türkiye'ye randevu vermiyor. Süleyman Bey de 'Atla gel' diyor. Tam oralarda benim temasımla 300 milyon dolarlık ani bir kredi talebimiz oldu. 'Peki' dediler. Amerikalılar araya girdi, 'Hayır, parayı vermeyin' dediler. Ve parayı alamadık." ifadelerinde bulundu.

"Bizzat Süleyman Demirel söyledi"

"Haysiyetleri varsa açıklasınlar, hepsi kendilerini biliyorlar" diyen Akdoğan, bilginin kaynağını soran Bekir Hazar'a ise "Bilgi bizzat Süleyman Bey'den geldi. Kimden gelecek?" dedi.

"İsimlerini açıklayabilirim"

İsim vermek isteyen Akdoğan "İsterseniz isimlerini açıklayabilirim. 4-5'inin açıklayabilirim." dedi, ancak Açıklanmasını istemeyen Bekir Hazar "Tahmin edebiliyoruz, cevap hakkı doğar" diyerek açıklanmamasını istedi.

Maliye Bakanı Ergenekon ağladı

O günleri anlatmaya devam eden Akdoğan, Süleyman Demirel'in isteği üzerine yurda dönen Maliye Bakanı Ergenekon'un ağladığını söyledi.

"Süleyman Bey'in de kabahati var"

Süleyman Bey'in de hatası var diyen Akdoğan "Ama Süleyman Bey'de de kabahat var. İktidara geldiği zaman bunları kucaklıyor. Bunları zengin yapan Süleyman Bey'dir, Özal'dır" dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ismail

Bu adamin haberekonu beyanatlari oznesinde, mit in ikk unitesi ve ilgili savcılık derhal harekete gecmelidir. zira ortada bir espiyonaj yani casusluk faaliyeti olduğuna dair ciddi iddialar var. bu nedenle acilen mit tarafindan sorguya alinip bahsettigi is adamlarinin kimler oldukları tespit edilmeli ve bu iddialarin doğruluğu arastirilmalidir.
 • Yanıtla

mali

İsimlerini açıklasana..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23