Şok iddia! Canlı yayında açıkladı: Ahmet Davutoğlu yeni parti için AK Parti'den ihracını bekliyor

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun biyografisi 'Hoca'nın yazarı Gürkan Zengin, TV 5 ekranlarında yeni parti kurması beklenen Davutoğlu'nun AK Parti'den ihraç edilmeyi beklediğini ifade etti.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 17:03
Şok iddia! Canlı yayında açıkladı: Ahmet Davutoğlu yeni parti için AK Parti'den ihracını bekliyor

Mensubu olduğu AK Parti'ye yönelik yayınladığı manifesto ile dikkatleri üzerine çeken ve yeni parti kuracağı konuşulan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili dikkat çeken bir iddia geldi. Davutoğlu'nun biyografisi 'Hoca' kitabının yazarı Gürkan Zengin, canlı yayında Davutoğlu'nun AK Parti'den ihraç edilmeyi beklediğini ifade ederek, "Uluslararası aktörler Gül-Babacan ikilisini tercih edecektir" dedi.

Davutoğlu'nun istifa etmekten ziyade ihraç edilmeyi beklediğini belirten Zengin, "İhraç edildiğinde, 'Ben parti içinde görüşlerimizi dile getirdim, itirazlarımı yükselttim ama sonuçta beni ihraç ettiler' demek, bir söylem üstünlüğü sağlayacak gibi görünüyor" ifadelerini kullandı.

Gürkan Zengin'in açıklamaları özetle şu şekilde:

"Tabii ki bir partileşmeye doğru gidecek. Ama partide yaşayamayacağını görüyor. Partiden bir tepki görecektir şüphesiz. Ve bu tepki, partiden dışlanmak şeklinde olacak gibi görünüyor. Zannediyorum kendisi partiden ayrılmak istemiyor ama partinin kendisini dışlamasını bekliyor. İhraç etmesini bekliyor. İhraç edildiğinde, “ben parti içinde görüşlerimizi dile getirdim, itirazlarımı yükselttim ama sonuçta beni ihraç ettiler” demek, bir söylem üstünlüğü sağlayacak gibi görünüyor. Benim anladığım bu. Bekliyor, kendisi ayrılmadan partiden ihraç edilmeyi bekliyor."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Temmuz 2019 Cumartesi 17:03

YORUM YAZ

 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Davudoğlu işi biliyor eğer ihraç edilirse bu onun için artı puan demek.Bence akp onu kendi haline bıraksın bir dahaki seçimlerede aday göstermesin. Bu onu işte bitirir.
 • KanunîKanunî1 ay önce
  Seni gidi seniiiiii......
 • Yb343675Yb3436751 ay önce
  Bugün sabah namazını eda ederken kalbime şu ikaz edildi galiba küfür ehlinin bugüne kadar içlerine sirayet eden hizipcilik hastalığı nasıl onları yıllardır Cenabı hakkın taktiri ile mağlup ediyor idi ise bugün hak dava uğruna dava gördüğünü iddia eden bizlere sirayet etti...Acaba bizde Cenabı hakkın razı gelmediği çok hallermi oluştu baksanıza bu zalimler Topluluğu aralarındaki nifakları kaldırıp bir araya geldi müjdelenmiş şehrin bile yönetimini bile aldı. Ümit ederim bundada rahmet olur aramızdaki nefsinin peşinde esasında Zalimin safına lâyık olanları aramızdan ayırır. Rabbim islamın güneşini bulutsuz üzerimize açar..Ya rabbena bize acı bağışla bizleri sıratı müstakiminden ayırma ümmete rahmet et bizleri kâfirler topluluğuna galip kılamin aminvelhamdülillahi rabbil alemin. ..
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Ahmet..Hoca'da..birazcık..onur..varsa..bu..yollara..girmez..Basar..istifayı..boyunun..ölçüsünü..alır..
 • ismettismett1 ay önce
  inanan için siyastcennetvecehenneme gitmeninen kısa yoluadam ülke için vatandaş için hayırlı işler yaptı milyonlarca dua 1 insanın binlerce yıl hayatta kalsa ancak alır1de haram adaletsizlikaha milyonlarca günahyani cehennemherhaldebizimkilercennetteimaryok diyecehennemderantyüksekdiyeyatırımı oraya yapıyorlar
 • Yaz tatili bitince susar..Yaz tatili bitince susar..1 ay önce
  Sahi öğrencileriyle meşgul olmak için izin almamış mıydı?Ne çabuk unutuldu..Eylülde tekrar eski haline döner ve öğrencileriyle meşgul olur..Ha bu arada S400 alınmasına vesile olduğu için de sevinebilir..Ne de olsa o rus uçağı düşürülme olayı olmasa idi değil S400 S300 bile verilmezdi bu dönemde...Şerlerden hayır çıkması durumuna güzel örnek oldu...
 • BirFaniBirFani1 ay önce
  Edep yahu.Davutoğlunu savunmak değildir niyetim.. . Nasıl bir ahlak ve anlayışa sahip inansanlar bu kadar saldırgan ve hakaret içerikli yazma ihityacı duyar ki...Az edeple eleştirin, kızın, tepki gösterin ama insanlık çizgimizi yitirmeyelim.
 • eğleşenler, umuşanlar..eğleşenler, umuşanlar..1 ay önce
  Erbakan' a yapılan; "sen az öte dur bakayım, devrin bitti artık senin, ben geliyorum!" olayının tekrarını umuyorlar! (davutoğlu, babacanoğlu, güloğlu, eloğlu) Bir senaryo bir kez yazılır ve oynanır; siz başka kapıya; hadi bakayım koçlarım: hattâ ikileyin bile, anca uzaklaşırsınız..
 • birgünbirgün1 ay önce
  Davutoğlu bu zeka düzeyiyle nasıl profesör olmuş, nasıl bakanlık ve Başbakanlık yapmış? Hayret doğrusu! Bu kadar düşük zekalı bir adam ancak başkalarının kontrolünde güdülerek iş yapmaya çalışabilir. Davutoğlu'nun zekasının kıtlığı ve kişiliksiz biri olması parti kurmada ki yanlış zamanlamasıyla da teyit edilmiş durumda. Davutoğlu'nun tasmasını tutanlar ne zaman, ne yapmasını isterse o da onu yapıyor. Bu kadar kapasitesiz ve kişiliksiz insanların bu güzel ülkede Başbakanlık yapmış olması, ülkemizin yönetimindeki berbat ve iğrenç dinamikleri ifşa etmesi bakımından anlamlıdır.
 • muzaffer ÇETİNmuzaffer ÇETİN1 ay önce
  davutoglu ve babacan a türkiyeyi tökezletmek isteyenlerin parti kurdurdugunu düşünüyorum.bu memlekete yıkıcı degil yapıcıinsanlar lazımdır
 • NurNur1 ay önce
  Tilkiye bak istifa edeceksen et
 • Ismail Ismail 1 ay önce
  Demirel den sonra, tribunlere oynama konusunda bu kadar istekli ve bir o kadar da iktidar hırsı olan birini gormedim! Ilaveten ilgili sahih hadise binaen tam bir munafik. Yorumculardan biri sadettin köpek yakistirmasi yapmis ve cuk oturmus resmen! Bu munafik hoca ve yetiştirdiği adamlarin tamami (ki halen devlet icinde onemli konumlarda olanlar var), yahudi usagi Batının ve hasaten Abd nin hayranlari olup, Tr nin geleceğini kayitsiz sartsiz Bati da görürler! Fatih olarak degil ama, uşak yada uydu olarak! Allah tan Reis var da, bi halt edemediler ve edemiyorlar. Başta sadettin kopek olmak uzere ALLAH svt hepsini islah etsin.
 • Malatya lı Malatya lı 1 ay önce
  Davutoğlu senden bi ... olmaz git sende amerikadaki papazın yanına
 • ŞNLŞNL1 ay önce
  ulan kuruyorsanız kurun partinizi.Biz sonuna kadar Reis'leyiz...
 • OsmanOsman1 ay önce
  Beni ihraç ettiler deyip oy alacak.Bundan medet umacak. Böhh. Zaten konuştukça batıyorsun.Şurda Davutoğlu var deseler millet yolunu değiştirecek.O kadar anti patik hale geldin.
 • PazarcıPazarcı1 ay önce
  Ne bekliyorsun oglum Babacan'ı ihraçmı ettiler sende bas istifayı hadi güle güle yapmıyor bekliyorsan bir hinlik vaf sende demekki.
 • ChnChn1 ay önce
  Bir insan benimsemediği yerde neden durur, ajitasyon yapmak için her halde mağdur rolü oynayacak her halde yüreğin yetiyorsa çık ve partiden ayrıldığını yeni bir oluşum partileşme içinde olacağını deklare et..
 • YavuzYavuz1 ay önce
   ... çık defol
 • MemetMemet1 ay önce
  Mossadçı fitneci david oğlu
 • HasanHasan1 ay önce
  Tamam o zaman ol çık ... çocuğu
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  HIRSIZLIK İLE SORU ÇALARAK MEMUR,AMİR,SUBAY KURMAY, ASTSUBAY, POLİS,....OLANLAR ATILIYOR AÇIĞA ALINIYOR GEREĞİ YAPILIYOR.PEKİİİ UYDURUK ÇALMA TEZLERLE PROF.OLANLARİN GEREĞİ NE ZAMAN YAPILACAK? YANİ NAYLON PROF.LAR, YANİ FETÖ'CÜ PROF.LAR YANİ AMERİKAN PROF.LARINİ ATIN.BU PROF.LARİ KESİNLİKLE DEVLET BİLİYORDUR.
 • elmasunlu gfahrettin cobanelmasunlu gfahrettin coban1 ay önce
  tipe bak tam bir poker yüzü
 • Özgür Özgür 1 ay önce
  Kazık atıp Mazluma yatmak
 • zülfikar64zülfikar641 ay önce
  Memur işçi zihniyeti ihraç edilince sanki yıprama alacak, ya da mağdur edebiyatı yapacak. Ne istersen yap yalnız siz bu davanın eri bile olmadınız. Gidin belki orada çavuş yaparlar sizi.
 • sade vatandaşsade vatandaş1 ay önce
  orayı sanayii sandın herhalde işçiyi işveren çıkartıp tazminat alması gibi bir yer değil toplarsın misketlerini ben başka mahallede başka göbeller buldum onlarla oynayacağım deyip gidersin
 • EKOLL EKOLL 1 ay önce
  Seninle hemşehri olmaktan utanıyorum. Konya 'nın yüz karası.
 • konyalı//42konyalı//421 ay önce
  senı baglayan yok konyanınyüzkarası nereye gıdersen gıtboyuyun ölçusunu alırsın
 • EmreEmre1 ay önce
  Ak Parti, sinsi ve çıkarcı tiplerden temizlenmeli.
 • Adanalı.Adanalı.1 ay önce
  Bu projeadam kendisi niye istifa etmiyorda,Ak partiden ihracını bekliyor çok sahtekar bir yaklaşım kınıyorum.
 • SelmanSelman1 ay önce
  Euzu billa, halis munafik! Sovmen! Devrin Sadettin köpegi! Sen kalplerden ihrac edildin bre hain munafik, git ne halt edersen et! Sozde etik bir davranis ortaya koyuyor! Hayatin şov! Allah svt seni islah etsin...
 • fikretfikret1 ay önce
  ister istifa et istersen etme millet sizi 31 mayıs 23 haziranda gördü kararını verdi şimdide mağdurlara oynayacaksın ama bu millet yemez o şark kurnazlığı. istifa edeceksen de adam gibi çık istifanı yap adam istenmeyen yerde durmaz sende orada durma daha fazla kendine ve akp yi arkada hançerleme fikrinde vaz geç fikrinde zikrinde senin olsun
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  BEN İSTİFA ETMEDİMDE AKP İHRAÇ ETTİ Mİ DİYECEK
 • Çok uyanıkÇok uyanık1 ay önce
  Kendin git. Sonra meydan meydan gezip beni partiden ihraç ettiler edebiyatı yapacaksın.
 • meyyidmeyyid1 ay önce
  haber bile yapılması yanlış.böyle haber yapılarak bu ve agül kendilerini bir şey sanıyorlar.reis yoksa o parti yoktur bu akp içinde geçerlidir.akp ye oy veren kaç kişi millet vekiline veya belediye başkanına göre oy veriyor.büyük çoğunluk reis var diye oy veriyor.ben şahsen reise oy veriyorum partiye değil.yerel seçimlerde de aynı gözle baktım.reisin yanlışı yok mu elbette var.mesela idam işini salladı.söz verdiysen yapacaksın arkadaş yada o sözü hiç vermeyeceksin.çünkü millet idam istiyor.neyse..chp ye oy verecek adamda bunlar parti kurdu diye bunlara oy vermez.akp den bunlara ancak kripto fetoşlardan oy gider.el-sonuç:bunların alacağı oy temel reisin partisini geçmez.nokta.
 • ali ihsanali ihsan1 ay önce
  BU NE SAMİMİYETSİZLİK. KAÇ SEÇİM OLDU, BU İNSANLARI BİZ AK PARTİDE GÖRMEDİK. NE İHRACI ? BU AYAK OYUNLARINA AK PARTİDEN KİMSE GELMEZ.
 • AnaAna1 ay önce
  Ben siyasetten anlamam ama Amaç CHP yi başa getirmesin Oraya geçin Buyurun getirin Yoksa amacınız koltuk sevdası mı çok tatlı geliyor herhalde o koltuk
 • Leyla Leyla 1 ay önce
  Arkadaş bir başbakanlık verilmiş, bunu yürütememiş, hatta partiyi dibe vurdurup koalisyona kadar sürükleyip elinden bakanlık alınmış biri olararak utanacagi ve bu sebepten sıkılacagi yerde pişmiş kelle gibi sırıtıpihraç edilirse parti kuracakmış .Bu ne yuzsuzluktur .haydi si.....tir git merkelinyanına bal yapmayan ARI. Insanda biraz haysiyet olur yahu .içimizde kör yılan beslemişiz. Dönde kendine şok.............
 • Yb343675Yb3436751 ay önce
  Kovmiyoriz köyüde satmiyoriz. Onun modelinden elimizde çok var. Beklesin. .. yada yiyorsa elinden geleni yapsın...Oda biliyorki zalimler için sadece bir aparat eğer biraz ahde vefası varsa ağanın elini öpsün geçmiş hatalarından dolayı milletden af dilesin ümmetin içine fitne sokmasın. ..Dert makam ise çapının çoküzerinde makamları gördü. ..DevletinKaynaklarını iç etmek isteyen menfaatprestler için kendini heba etmesin..Çünkü taş yerinde ağırdır. Sonraçok pişman olur fayda etmez kullananlarda yüzüne bakmaz.ahmet bey lütfen biraz ferasetbizi kırma ve üzmeki yarın bir yerde görürsek muhabbet ile karşılayalım buda biz faniler içinen büyük payedir herhalde en azından ben böyle düşünüyorum...
 • Oktay Oktay 1 ay önce
  Davut pasaak parti seni kovsa ne olur kovmada ne olurben birak partili olarak seni arkada dava satan olarak goruyorum davana ihanet ettin ekreme oy verdin destek verdin sana o unvani tayip baskan verdi sende haram sut emmisin nankor
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  Sen nasıl hocasın be. Seni de bir şey sanıyorduk. Düştüğün duruma bak. Fitne organizatörlüğü. Yazılar olsun
 • Cüneyt Gündoğdu Cüneyt Gündoğdu 1 ay önce
  Illaki onu bekliyor da onun gördüğünü Recep Tayyip Erdoğan görmüyor mu? Elindeki kozu niye versinki bir a.davtluoglu taşı ile iki kuş vuracak; 1. Bakın bak bizi eleştiriyor. Ama hoşgörümüzle onu dinliyoruz diyecek. 2. Ona o partiyi kurdurtmayarak bir nevi bölünmeyi engelleyecek.
 • Bünyamin BünyanBünyamin Bünyan1 ay önce
  Ahmetbeygittinis Yolyol değil ben bir Türkvatandaşıyımhalinize Açıyorum. Yapmayın Nerde ‘ise Ülkemizi Rusya İle Şavaşa girecektiniz cekin gitin bü Ülke’densizlerbu Ülke için Milli değilsiniz
 • HaticeHatice1 ay önce
  Niye ihracini bekliyor gitsin babacan gibi sitifasini versin ciksin gitsin sahsen anlamadim niye ihracini istiyor serefinle ayril istifa etmek serefinle ayrilmaktir o zaman tayyip beye camurmu atmak istiyor anlamadim bu yasima geldim arkadas cok insan partisinden ayrildi ayrilmak zorunda kaldi ama hic biri bunlar gibi brutusluk yapmadi cunku bu insanlara tayyip bey dunya uzerindeki devletin en iyi makamlarina oturttu ama onlar bunun kiymetini bilmediler onunda sebebleri daha onceki bagli olduklari ust akil onlari yonlendiriyor e a, gul aslinda sen bas cibansin
 • ValiVali1 ay önce
  Konyalı kendini çok zeki zannediyor ama yemezler..Insan bir utanır, madem akp şikayet edeceksin, istifa et öyle yap fakat şark kurnazlığı yapıyor FAKAT YEMEZLER..
 • MuratMurat1 ay önce
  Davutoğlu faso-fiso. Gül ve ekibi de hikâye. Ak Partinin hurdaları, change.
 • FatihFatih1 ay önce
  Daha düne kadar sesiniz solugunuz çıkmıyordu arkads bu partiyi 10 sene önce yada başbakanlıktan alindiktan sonra kursaydinya arkads

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019