• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Skandal diziye seyircilerden sonra diplomatlardan da sert tepki! "Şehitlerimizden utanır insan"

Star TV'de yer alan "Sefirin Kızı" isimli dizideki hatalı algı oluşturan içerikler nedeniyle seyircilerin ardından Türk diplomatlardan da sert tepkiler geldi.

2020-01-22 10:37:00 -
Skandal diziye seyircilerden sonra diplomatlardan da sert tepki! "Şehitlerimizden utanır insan"

"Sefirin Kızı" adıyla Star TV'de Aralık ayında yayınlanmaya başlayan televizyon dizisindeki kadına yönelik şiddet ve kadın cinayeti seyircilerin tepkisini çekmişti.

Seyircilerin yanı sıra dizide canlandırılan "Türk Büyükelçi" imajına Türk diplomatlardan da tepki geldi. Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Ceren Yazgan tepkisini twitter hesabından gösterdi.

Büyükelçi Yazgan, "Sosyal medyada 'Sefirin Kızı' diye bir dizi var. İzlemedim. Birileri bana bazı repliklerini gönderdi. Diplomatlar, hayatlarımız, ailelerimiz ve meslek etiğimiz hakkında bu kadar yalan yanlış bir algı yaratılmasından büyük üzüntü duydum. Şehit Büyükelçilerimizden utanır insan. Şahsi tepkimdir" yazdı.

Yazgan'ın tepkisine Büyükelçi Hasan Sevilir Aşan da katıldı. Aşan, "'Sefirin Kızı' dizisini izleyen yakınlarım, basit, yanlış algı yaratan, hatalarla dolu bir senaryo olduğunu söylemekte. Çok izlenme uğruna gerçeklerin bir bir harcanıp, tüketildiği vahşi piyasa koşullarında belki de bahsedip, dikkate getirmeye bile değmez, Sevgili Meslektaşım" yorumunu yazdı.

Medya Radar'daki habere göre dizide Türk Büyükelçi, kumarbaz, tecavüze göz yuman ve tecavüze uğrayan kızını suçlayan bir karakter olarak tasvir ediliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ERSİN

BU DİZİLERİN HİÇBİRİNİ İZLEMEYELİM İZLETMEYELİM RUH SAĞLIĞI VE DİN SELAMET İÇİN İNŞAALLAH
 • Yanıtla

Can Baskan

Her meslek grubunun dizilerde veya filmelerde yayınlanan kötü karakterli meslektaş oyuncudan sonra bu tarz isyanları nedendir ? Dizide bir sefir kötü karakterli gösterildi diye halk tüm sefirlere bu gözle bakmayacaktır. Eğer böyle bir halkımız varsa , eğitimde büyük sıkıntımız var demektir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı