• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Size ne oluyor? Libya'da Amerika, Somali'de Fransa, Orta Doğu'da Rusya, Türkiye'de CHP

Gelişen ve büyüyen Türkiye'nin önünde 'takoz' olmak için kurum ve kuruluşların kapı önlerinde şov yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son hedefi SADAT oldu. Konuyu Akit TV ekranlarında yayınlanan Manşetlerin Dili programında değerlendiren Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, önemli ifadeler kullandı. Programın sunucusu Murat Alan ise, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nden emekli subaylar Libya'da danışmanlık hizmeti veriyor. Çok ciddi meblağlardan bahsediyoruz bu iş için. Amerika milyar dolarlar kazandığını açıklıyor. Libya'da Amerika karşı çıkıyor, Somali'de Fransa karşı çıkıyor, Orta Doğu'da Rusya karşı çıkıyor, Türkiye'de ise CHP karşı çıkıyor. Size ne oluyor?" dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-16 13:23:00 - 2022-05-16 13:27:40

10 aylık Bedirhan bebekten 15 yaşındaki Eren Bülbül'e 16 yaşındaki Yasin Börü'den 7 aylık öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'a kadar vatan evlatlarını şehit eden eli kanlı terör örgütü PKK başta olmak üzere DHKP/C ve FETÖ gibi terör örgütlerinin kuyruğuna tutuna CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, siyaseti ayaklar altına almaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki gelişen ve büyüyen Türkiye'nin önünde 'takoz' olmak için kurum ve kuruluşların kapı önlerinde şov yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son hedefi SADAT oldu.

Emekli askerlerin danışmanlık hizmeti vermek için kurduğu Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi (SADAT) karalamak için kapı önüne dayanan Kılıçdaroğlu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, önemli ifadeler kullandı.

Murat Alan’ın sunuculuğunu yaptığı programda Karahasanoğlu, "Kılıçdaroğlu, ortada tek bir illegal eylemi olmayan SADAT’ı, olmayan siyasi cinayetlerle suçlarken. Niçin kendi partisinin 1991-1995 yıllarındaki faili meçhul cinayetlerden sorumluluğunu hiç gündeme getirmiyor?" diye sordu.

Sözlerinin devamında ise Ali İhsan Karahasanoğlu, "Yanıbaşındaki HDP’nin cinayetlerini sorgulayıp, Diyarbakır anneleri ile HDP genel merkezi önüne gitmesi gerekir iken, niye SADAT’ın kapısının önüne gidiyor?" ifadelerini kullandı.

Murat Alan ise, SADAT'ın sadece danışmanlık verdiğinin altını çizerek şunları söyledi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri'nden emekli subaylar Libya'da danışmanlık hizmeti veriyor. Çok ciddi meblağlardan bahsediyoruz bu iş için. Amerika milyar dolarlar kazandığını açıklıyor. Libya'da Amerika karşı çıkıyor, Somali'de Fransa karşı çıkıyor, Orta Doğu'da Rusya karşı çıkıyor, Türkiye'de ise CHP karşı çıkıyor. Size ne oluyor?"

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Takoz olmak 1923den önce başladı

Türkiye ye takoz olmak 1923den önce başladı, ermeni sağır inönü uyğuladı ve bay k. Mal devamını getiriyor.

Misafir

Chp bu ülkenin varlık ve beka sorunudur. Ya bilinçli olsrak kötü polis rolünü oynuyor yada bilinçli ihanet içinde. Tc yi kuran parti olamadı olmadı ama mazallah yıkan parti olacak gibi.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23