• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Siyonist ordusunda darbe çağrısı

Yeniakit Publisher
2024-05-26 10:29:00 -
Siyonist ordusunda darbe çağrısı

Gazze’deki soykırımını sürdüren Siyonist orduda bir asker, video çekerek, Savunma Bakanı Gallant ve Genelkurmay Başkanı Halevi’ye karşı isyan ve darbe çağrısı yaptı. Netanyahu’nun oğlu videoyu paylaştı, İsrail’de gündeme oturan video için ordu soruşturma başlattı.

TAHSİN HAN

Soykırımcı Siyonist askerlerden biri, Gazze’de daha fazla kan ve katliam isteyen Başbakan Netanyahu’ya destek verip, ordu yönetimine darbe çağrısı yaptı. Gazze’deki soykırıma katılan bir maskeli terörist asker, Savunma Bakanı Gallant ve Genelkurmay Başkanı Halevi’ye karşı isyan çağrısı yaptı. Maskeli asker, Gallant ve Halevi’ye karşı isyanı teşvik ettiği gerekçesiyle ordu tarafından açılan soruşturma ile sindirilmeye çalışılacak. İsrail Jeruselam Post gazetesinin haberine göre; maskeli bir askerin videosu sosyal medyada dolaşıma girdi. Video, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu tarafından da Telegram hesabında paylaşıldı. İsrail ordusu Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi ve Savunma Bakanı Yoav Gallant’a karşı isyan çağrısı yapan askerin “Başbakan Binyamin Netanyahu, bu video sizin için, biz yedek güçler, anahtarları herhangi bir Filistin Yönetimine teslim etme niyetinde değiliz” diyerek, Gazze’de olası bir İsrail yönetiminin çok fazla kayıp asker vermek anlamına geleceğini söyleyen ve Filistinlilerin de içinde bulunduğu bir Arap yönetimin olmasını teklif eden ordu yönetimini tehdit etti. Videoda askerin, “Anahtarları kime vereceğinizi iyi düşünün. Kardeşlerimiz boş yere öldürülmedi. Biz zafer istiyoruz. İsrail halkına ve kardeşlerimize kim zarar verdiyse, biz öldüreceğiz. Siz Bay Gallant bunu yapamazsanız, yoksa biz Başbakan’la gideriz. Askeri darbe istediniz; size kararın ne olduğunu ve zaferin ne olduğunu göstereceğiz” dediği duyuluyor.

Ordu yönetimi hemen bölümler arası bir toplantı çağrısında bulundu ve ordu sözcüsü, “Videoda belgelenen davranış, ordu emirlerinin ve ordu değerlerinin ciddi bir ihlalidir ve cezai suç şüphesi oluşturmaktadır” dedi.

Askerin tespit edilip ceza verilmesi bile ordu içinde yeni bir kargaşaya neden olacak.

 
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Çok karışık olmuş ama özeti bu sanırım

Milli savunma bakanı ve genelkurmay başkanı anladığımız kadarıyla bu soykırımı sonlandırma düşüncesine kapılmış olduğunu düşünen soykırımdan yana olan soykırımcılar netenyahuyu arkalarına alarak devam etmek istiyorlar...

Misafir

Tıpan yiyise tanktan ucakta inin kan dökün farelar gibi saklanıyosunuz aşagılıklar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23