• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Siirt'te 14 Şubat okullar tatil mi? Siirt Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan, Tillo ilçeleri kar tatili

Yoğun kar yağışları ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kar tatili haberleri öğrenciler ve aileleri tarafından yakından takip ediliyor. Siirt'te 14 Şubat okullar tatil mi? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Siirt'te soğuk hava etkisini sürdürüyor. Siirt'te yaşayan vatandaşlar yarın Siir'in merkez ve ilçelerinde okulların tatil edilip edilmeyeceğini araştırıyor. Siirt Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan, Tillo ilçeleri kar tatili açıklaması olup olmadığı merak konusu. Peki, Siirt'te 14 Şubat okullar tatil mi? Siirt Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan, Tillo ilçeleri kar tatili açıklaması yapıldı mı? İşte detaylar...

2020-02-13 19:02:00 -
Siirt'te 14 Şubat okullar tatil mi? Siirt Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan, Tillo ilçeleri kar tatili

Yoğun kar yağışları ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kar tatili haberleri öğrenciler ve aileleri tarafından yakından takip ediliyor. Siirt'te 14 Şubat okullar tatil mi? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Siirt'te soğuk hava etkisini sürdürüyor. Siirt'te yaşayan vatandaşlar yarın Siirt'in merkez ve ilçelerinde okulların tatil edilip edilmeyeceğini araştırıyor. Siirt Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan, Tillo ilçeleri kar tatili açıklaması olup olmadığı merak konusu. Peki, Siirt'te 14 Şubat okullar tatil mi? Siirt Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan, Tillo ilçeleri kar tatili açıklaması yapıldı mı? İşte detaylar...

Siirt'te 14 Şubat okullar tatil mi?

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Siirt merkez ve merkeze bağlı köylerde kar yağışı nedeniyle ilk, orta ve lise dereceli okulların yarın 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerin de idari izinli sayılacağı, ayrıca Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde devam eden kurslara da bir gün süreyle ara verildiği ifade edildi.

Meteoroloji hava raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz (Sinop ve Samsun dışında), Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Aydın, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar çevreleri ve Kütahya'nın doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu Bölge geneli ile Niğde, Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Malatya, Elazığ çevrelerinde kuvvetli kar (10-20 cm. kar), Van, Hakkari ve Şırnak'ta yoğun kar şeklinde (20 cm. üzeri) olacağı tahmin edilen yağışların; İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Kütahya, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, yağış alan diğer yerlerde ise yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KAR ERİMELERİNE DİKKAT! Doğu Karadeniz Bölgesinin 500 metre altında yüksekliğe sahip yerlerinde kar erimeleri beklenmektedir. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in yüksek kesimlerinde kar yağışlarının, kıyı kesimlerde yağmur ve kar erimelerinin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN VE KUVVETLİ KAR YAĞIŞLARI UYARISI : Kar yağışlarının ; Güneydoğu Anadolu Bölge geneli ile Niğde, Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli kar (10-20 cm. kar), Van, Hakkari ve Şırnak'ta yoğun kar şeklinde (20 cm. üzeri) olacağı tahmin edildiğinden, buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı