Seçim sonrası İYİ Parti'de isyan! Meral Akşener'e çağrı yaptılar

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerden büyük bir hezimetle çıkan İYİ Parti'de isyan büyüyor. Partililer bugün düzenledikleri basın toplantısıyla Genel Başkan Meral Akşener'e olağanüstü büyük kurultayın toplanması için çağrıda bulundu.

25 Nisan 2019 Perşembe 17:05
Seçim sonrası İYİ Parti'de isyan! Meral Akşener'e çağrı yaptılar

İYİ Parti'nin İzmir'deki kurucu ilçe başkanları, kurucular kurulu üyeleri, üst kurul delegeleri ve kurucu ilçe yönetim kurulu üyeleri, bugün düzenledikleri basın toplantısıyla Genel Başkan Meral Akşener'e olağanüstü büyük kurultayın toplanması için çağrıda bulundu.

İYİ Parti Genel Merkezi Kurucular Kurulu üyesi Özcan Pehlivan'ın da aralarında yer aldığı yaklaşık 30 partili, bugün basın açıklaması yaptı.

Bayraklı'da toplanan partililer adına basın açıklamasını okuyan İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları İl eski Başkanı Doğukan Demirel, şunları söyledi:

"Yerel seçimlerde alınan sonuçlar düşündürücüdür"

"Her türlü olumsuz koşula tehditlere zorlama ve baskılara rağmen ülkemizin geleceği ile ilgili kaygıları olan, milletimizin daha müreffeh bir istikbale sahip olmasını amaçlayan, daha önce siyaseten herhangi bir aidiyeti olmayan binlerce inanmış vatandaşımızın da katkılarıyla kurulan partimizin, ne yazık ki ilk gün kurulduğu felsefeden uzaklaştırılmaya çalışıldığını görmekteyiz. 24 Haziran seçimleri sonrasında teşkilatımızın kurucu unsurlarının ekseriyeti ile ilgili alınan atama kararları, kurucularımızı ve parti tabanımızı son derece rahatsız etmiştir. Üzülerek görmekteyiz ki partimizin genel merkez yönetim kademesindeki bazı isimlerin başarısızlığı olumsuz sonucun en önemli nedenidir. Bu nedenle geçen süre zarfında yaşanan iki seçimde de arzu edilmiş sonuçlar alınamamıştır. Kitlelerin partisi olarak iktidara gelme amacıyla kurulan ve bu yolda büyük bir ümit olan partimizin yerel seçimlerde aldığı sonuçlar düşündürücüdür.

Teşkilatımızı ve parti tabanımızı rahatsız eden sebeplerin kuruluş felsefemizden uzaklaştırarak her iki seçimde de yaşanan başarısızlıkta önemli rol oynamış olan isimlerin ve nedenlerin muhasebesini yapmak, kuruluş günlerine dönmek için Genel Başkanımız Meral Akşener'in ivedilikle olağanüstü büyük kurultayı toplaması için çağırmaya, genel idare kurulumuzu bu doğrultuda karar almaya davet ediyoruz."

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 17:05

YORUM YAZ

 • OrhanOrhan25 gün önce
  Bu kadinin pesinden gidenlere gercekten cok uzuluyorum.
 • Ahmet Ahmet 25 gün önce
  İyi partide Koray Aydın olduğu sürece birhalt olmaziyi partinin başınaçok çorap örerbenden hatırlatma
 • Murat Murat 25 gün önce
  Cacık ittifakıdağılıyor. Oylar Ak partiye inşallah.
 • zülfikar64zülfikar6425 gün önce
  iyi parti neden kuruldu. ne hayal ediliyordu, şimdiki durum ne? Elde ne var sıfır. tabela partisi olmaktan, başkalarına yedek lastik olmaktan başka ne işe yaradı. daha düne kadar Devlet Bey'e saldıranlar bugün aynı sözlere layık durumdalar. Devlet Baba en azından durduğu yer vicdanları rahat olduğu yer. Teröristlerin hainlerin olduğu nokatda değiller. Yarın temel Amca gibi kullanılıp atılacaklar. tarih onları hatırlarken olumlu cümlelerle yadetmeyecek. Topuklu olsan ne olur topuksuz olsan. Bir yamalı bohçaya bile layık görülmemişsen
 • AdemAdem25 gün önce
  Ak parti bir sonraki seçime bile giremeelyecek desem inanmazsiniz .
 • BozokBozok25 gün önce
  Birdahaki secimde tamamen yok olacaksiniz. Pkk ile ayni safta birlestiniz bahceli adammis.
 • mlymmlym25 gün önce
  Madam ben bırakıyorum dediğinde aman ne olur bizi bırakma diyen siz değilmizdiniz ne bu şimdi? biz seçimde chp ve hdp'nin çuvalına niye girdik diye hesap sormuyor da hala OY mu düşünüyorsunuz yazıklar olsun size.
 • aliali25 gün önce
  ayıp ayıp... siz nasıl ülkücüsünüz nasıl vatan seversinizki oylarınızı pkk ya verdiniz.... şimdi eminim hepinizin vicdanı cayır cayır yanıyor......... hele şu temek kara mollaoğlu nasıl bir adamsız gittin 70 yaşında pkk nın altına yatıverdin ne verdiler ki sana.... ayıp. akp de kendine çeki düzen vermeli tabiki şu poşet meselilesi bizleri çok kırdı.... eyt bizleri çok yaraladı.... ama bu pkk ya oy vermek anlamı taşımamalıydı bunlar düzelir......nihayeti. hatalarından tabiki akp de ders alır..... ama tüm bunlar sebepdeyildi hdp ortaklıgına yönelmemize........

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mayıs 2019