• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Satanist Metallica grubu Suudi Arabistan'da konser verecek!

Yeniakit Publisher
2023-11-28 13:31:00 -
Satanist Metallica grubu Suudi Arabistan'da konser verecek!

Müzik grubu Metallica'nın önümüzdeki ay Suudi Arabistan'da konser vereceği bildirildi.

Müzik grubu Metallica'nın önümüzdeki ay Suudi Arabistan'da konser vereceği bildirildi.

Metallica önümüzdeki ay Suudi Arabistan'da ilk kez konser verecek.

Müzik grubu, 14 Aralık'ta Riyad'da düzenlenecek üç günlük Soundstorm festivalinin açılış gecesinde sahne alacak.

Etkinlikte yer alması planlanan diğer şarkıcı ve gruplar arasında Pharrell Williams, Chris Brown, H.E.R., Black Eyed Peas, J Balvin ve Anne-Marie'nin yanı sıra DJ'ler Tiesto ve David Guetta da bulunuyor.

Geçen yıl Riyad'da düzenlenen Soundstorm festivaline 600 binden fazla kişi katılmıştı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Suudi Arabistan'da eğlence etkinliklerinin sorumlusu Heyetu-t Terfiyye

Suudi Arabistan'da 2016'da resmi kurum olarak kurulan Heyetu-t Terfiyye'nin (Eğlence Heyeti) faaliyetleri, başına Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın arkadaşı Türki Alu-ş Şeyh'in atanmasının ardından hız kazandı.

Daha önce ülkede aleni olarak Noel ve yılbaşı kutlamak yasakken, 2020 ve 2021 yıllarının girişinde bu yasak uygulanmadı. Bu sene ise yılbaşı kutlaması bizzat devlet tarafından düzenlendi. Önceki iki yılda Noel ağacı satışı serbest bırakılırken, bu sene Riyad Belediyesi tarafından şehirde Noel ağaçları sergilenerek Noel kutlaması da fiilen resmileştirildi.

Devlet eliyle gerçekleştirilen kutlamalara ise dini kurum ve şahıslardan dikkat çeken bir eleştiri gelmiyordu. Yönetimi desteklemekle beraber, Heyetu-t Terfiyye'yi isim vererek eleştirdiği için bazı din adamlarına son yıllarda konuşma yasağı getirilmişti.

Suudi rejiminin bu uygulamaları sebebiyle din adamlarının hapsedilmemek için tamamen akademik çalışmalara yöneldiği veya sosyal olaylarla ilgili konuşmalarını çok genel ifadelerle geçiştirdiği dikkat çekiyor.

Bazı uzmanlar Suudi Arabistan'daki dini muhalefetin bu suskunluğunu fırtına öncesi sessizliğe benzetiyor. Bazıları ise bunun aksine, söz konusu sessizliğin, kültürel kırılmadan geri dönüşün zor olduğunu gösterdiği görüşünde.

Kaynak: Mepa News

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yalan

Nur Suresi, 11. ayet: "Doğrusu, uydurulmuş bir yalanla gelenler, sizin içinizden birlikte davranan bir topluluktur; siz onu kendiniz için bir şer saymayın, aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her bir kişiye kazandığı günahtan (bir ceza) vardır. Onlardan (iftiranın) büyüğünü yüklenene ise büyük bir azap vardır." Nur Suresi, 12. ayet: "Onu işittiğiniz zaman, erkek mü'minler ile kadın mü'minlerin kendi nefisleri adına hayırlı bir zanda bulunup: "Bu, açıkça uydurulmuş iftira bir sözdür" demeleri gerekmez miydi?"

Mustafa

İslam dininin yüz karası Suud ailesi fetö gibi haçlı hayranı çıktı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23