Saraybosna'da Peygamber (sav) sevdalıları bir araya geldi

Hz. Muhammed'in (sav) doğum günü vesilesiyle Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da geleneksel olarak düzenlenen "Selam Ya Resulallah" etkinliği coşkuyla başladı.

09 Kasım 2018 Cuma 23:37
Saraybosna'da Peygamber (sav) sevdalıları bir araya geldi

Saraybosna İslam Birliği Başimamı Kenan Music, Bosna Hersek İslam Birliği tarafından bu yıl 14. düzenlenen etkinliğin Başçarşı Camisi önündeki açılış töreninde yaptığı konuşmada, etkinlik sayesinde insanlara Allah ile Hz. Muhammed'in hatırlatıldığını ve bunun yaşamlarını bir şekilde etkileyeceğini söyledi.

Music, insanın Allah'ı zikrederek şereflendirdiği her mekanın, ahirette inancına şahitlik edeceğini vurguladı. Etkinlik çerçevesinde 8 Aralık'a kadar başta Saraybosna olmak üzere ülkenin farklı şehirlerinde kitap tanıtımları, sergiler ve mevlit programları düzenlenecek.

Bunun yanı sıra etkinlik kapsamında 250 katılımcı hazırladıkları dini, kültürel ve sosyal programlarla Bosna Herseklilerle buluşacak.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 23:37

YORUM YAZ

  • Ozcyr54Ozcyr542 ay önce
    Imanda ve islamda birleşsin kudursun islam dusmanlari Allah rızası için birlik olalim

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ocak 2019