• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sapkınlığın sınırlarını zorlayacaklar! Bu da milli güvenlik sorunu

Cinsel sapkınlığı dünya genelinde meşrulaştırmak için kurulan LGBT örgütünün propaganda faaliyetleri, cinsiyet eşitliği projelerinin esas amacını gözler önüne seriyor. Cinsel sapkınların toplaştığı Kaos GL Derneği, yayınladığı derginin bu ayki sayısında sapkınlığın sınırlarını zorluyor. Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Veysel Kömürcü, “Bu da bir milli güvenlik sorunudur ve derhal önlem alınmalıdır.” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-05-23 12:54:00 -
Sapkınlığın sınırlarını zorlayacaklar! Bu da milli güvenlik sorunu

 İsmail Uğur  Yeniakit.com.tr 

AB tarafından desteklenen cinsel sapkınlık dernekleri, ülkelerde uygulamaya konulan Cinsiyet Eşitliği Projelerinin en önemli aracı olarak faaliyet gösterirken, bu derneklerin çıkarttığı dergi ve diğer yayınlar toplumu zehirlemeye devam ediyor. Kaos GL Derneği, yayınlayacağı dergi ile ahlaksızlığın ve sapkınlığın sınırlarını zorlayacak. Sapkın derneğin duyurusunu yaptığı derginin yeni sayısının tanıtımında, ensest (evlenmeleri kanunen ve ahlaken yasaklamış olan, yakın kan bağı olanlar arasındaki cinsel ilişki) ilişkilere dair dosya habere yer verileceği ifade ediliyor.

Cinsiyet eşitliğinden cinsiyet çokluğuna

Cinsel sapkınların kurduğu Kaos GL Derneği, çıkarttığı derginin Temmuz-Ağustos sayısına ilişkin tanıtım duyurusunu yaptı. Kaos GL dergisinin tanıtımında, Temmuz Ağustos sayısının “+’lar, LGBTİ’nin içine sığmayıp taşanlar!” konu başlığının kullanılacağı ifade ediliyor. Tanıtım duyurusunda, “Yaşadığımız coğrafyada örgütlü eşcinsel özgürleşme mücadelesinin tarihi çok eskilere gitmese de kendini adlandırışının zamanla pek çok değişim geçirdiğini söyleyebiliriz: GL, LG, LGBTT, LGBT, LGBTQ, LGBTİ… Bu adlandırmaların yarattığı politik manevralara, nasıl değişip-dönüştüğüne ve bu dönüşümün yarattığı potansiyellere değineceğimiz bu sayıda ayrıca son birkaç yıldır LGBTİ hareketinin kavramsal lügatına eklenen“+” yı tartışmaya açmak istiyoruz.” denildi.

Cinsiyet Eşitliği Projelerinin amacını ortaya koydular

Sapkın derneğin dergisinin tanıtımında kullanılan ifadeler, Türkiye’de son yıllarda uygulanmaya çalışılan Cinsiyet Eşitliği Projelerinin amacını da şu ifadelerle ortaya koyuyor: “‘+’ ne ifade ediyor? LGBTİ’den sonra eklenmesi öngörülen cinsiyet kimlikleri, cinsel yönelimler ve cinsiyet ifadelerini bir çatı altında toplamaya yönelik bir hamle mi yoksa bütün bunlardan daha fazlasına mı?”

Ahlaksızlığın ve namussuzluğun sınırlarını zorluyorlar

Kaos GL dergisinin Temmuz-Ağustos sayısında yer verilecek içeriğe dair kullanılan ifadeler, ahlaksızlıkta ve namussuzlukta sınırları ne şekilde zorlayacaklarının işaretini veriyor. İşte derginin tanıtımı için kullanılan o ifadeler: “Kendini ‘+’da konumlandıran ve bu konumlanışa dair sözü olanlarla hazırlamak istediğimiz bu sayıya ‘+’ya dair bütün katkıları; LGBTİ olarak açılmayanları, açılıp sonra kapananları, travesti lezbiyenleri, sevicileri, kamyoncuları, LGBT’nin içine sığmayan laçoları, laçonyaları, lubunları, lubunyaları, diginleri, böcükleri, aktifleri ve full p’leri, bakışıkları, ablacıları, ablaları, peripellaları, bacıkolileri, doğan görünümlü şahinleri, ka geyleri, alıkları, oğlanları, oğlancıları, yengeleri, enişteleri, yengecileri, eniştecileri, hem yengeci hem eniştecileri, gacıları, gacı gibileri, has gacıları, dönmeleri, travestileri ve bütün çokluğuyla cinsiyetleri ve cinsellikleri tartışmaya açmak; bu coğrafyada queerin evrimini karakterize etmeye çalışırken buraların queer tarihçesine odaklanmak istiyoruz.”

Devlet toplumu bu ahlaksızlıklardan korumakla yükümlü

Yeniakit.com.tr’ye konuşan Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Veysel Kömürcü, sapkınlıkta sınırları zorlayan bu tür yayınların serbestçe dağıtılmasının toplumsal güvenlik sorunu olarak değerlendirilmesi gerektiğine işaret ederek, şunları söyledi: “Milli güvenlik sorunu yalnızca dışarıdan yönelen bir savaş tehdidi olarak değerlendirilemez. Toplumun ve ailenin yapısına yönelecek bu tür tehditler de çok ciddi bir milli güvenlik sorunudur. Devletin toplumsal ahlakı ve maneviyatı çökertecek, neslin geleceğini tehdit eden bu tür zararlı propaganda faaliyetlerine karşı da önlem almakla yükümlüdür. Bu sapkın derginin tanıtımda adeta her türlü ahlaksızlığın ve namussuzluğun propagandası yapılıyor. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği adı altında bu tür ifsat faaliyetlerinin derhal yasaklanması gerekiyor. Bir uzman olarak gelecek adına endişe duymaktan kendimi alamıyorum.”

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23