Sapkın proje yine sahnede

LGBTİ gibi sapkınlıkları sıradanlaştıran Toplumsal Cinsiyet Eşitliği (TCE) safsatasının ‘Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na kadar sızdığı ortaya çıktı.

27 Ocak 2019 Pazar 11:59
Sapkın proje yine sahnede

 Mustafa Durmaz  İstanbul 

Türkiye aleyhtarı oluşumlar tarafından desteklenen, nesli bozmayı hedefleyen, LGBTİ gibi sapkınlıkları sıradanlaştıran Toplumsal Cinsiyet Eşitliği (TCE) zırvası, yeniden sahneye çıktı. Kadını kadınlıktan, erkeği de erkeklikten çıkararak fıtrata müdahale etmenin yollarını arayan TCE safsatasının; ‘Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na kadar sızdığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan Türkiye’nin 2019 yılına ait hedefleri arasında, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ kavramına yer verilmesi dikkat çekti.

Ayrımcılık üretiyor

Genç dimağların zihnini bulandırmak için kripto oluşumlar üzerinden faaliyetlerini gizlice sürdüren Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi, sinsice ilerliyor. Türkiye’nin gelişmesini konu edinen ve toplum refahının artışına yönelik hedeflerin yer aldığı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda, ‘cinsiyet eşitliği’ne ilişkin ifadelerin yer aldığı belirlendi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığınca hazırlanan metinde, “Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik politika ve programların hayata geçirilmesi için toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeleme araçlarının kullanılması, kadınların işgücüne katılımın artırılması, sosyal güvencelerinin sağlanması ile iş ve aile yaşamının uyumlaştırılmasına yönelik modellerin geliştirilmesi, karar alma mekanizmalarında kadınların aktif olarak yer alması ve kadına yönelik şiddetin azaltılması sağlanacaktır” ifadelerine yer verildi.

‘Çalışmalar önem kazanıyor’

Ailenin bütünlüğünün korunmasına ve güçlendirilmesine yönelik çalışmaların yaygınlaştırılmasına işaret edilen “Aile ve Kadın” başlıklı bölümde, “Toplum içerisinde kadın ve erkeğin farklılıklarının göz önüne alınarak güçlendirilmesine yönelik yatırımların artırılması gerektiği görüşü, dünyada toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmaların son yıllarda giderek önem kazanmasını sağlamıştır. Bu yaklaşım, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının geneline yansımış olup Amaç 5: ‘Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve tüm kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesi’ olarak ifade edilmiştir” denildi. Kamuoyunun tepkisini çeken Toplumsal Cinsiyet Eşitliği projesinin ortaklığını ise Koç Grubu’nun yaptığı ortaya çıkmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 27 Ocak 2019 Pazar 11:59

YORUM YAZ

 • turkturk7 ay önce
  COK MERAK EDIYORUM DEVLETIN AK PARTIIN ICJNDEKI FETO-PKK-LGBT LI TERORRISTELR KIMLER ONLARI OARAY KIMS SOKTU YAKINDA KOKUSU CIKAR. SINEKLER BIR TOPLANSIN B...KU ETRAFIN ABAKALIM NE OLACAK.
 • mustafamustafa7 ay önce
  MECLİSTE MİLLET VEKİLİNİN BİRİ BU MECLİSTE 80 YAKIN LGBTİ Lİ VAR DEMİŞTİ.DEMMEKKİ ADAM HAKLIYMIŞ. BU İŞTE Bİ İB..LİK OLDUĞUNU TAAAA O ZAMAN ANLADIM.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş7 ay önce
  akp 25 kuruşluk poşet kanunlarıyla uğraşıyor. çok önemli hatta biraz daha zam yapalım 1 tl olsun diyor. iyi kar bırakıyormuş.
 • BiriBiri7 ay önce
  Belki de bilerek yayınlandı.
 • birisibirisi7 ay önce
  şimdi bu metinden çıkardığınız sonuç cinsel sapmaların yaygınlaştırılması mı. tamam her fikre saygı duyalım. bu yöndeki görüşlerinizi destekleyecek kadın yazarınız olmalı değil mi. o halde maraşlı niye burada yazmıyor. yorum köşesi coşar garanti.
 • Mahmut OzMahmut Oz7 ay önce
  Dede Korkut bosuna 'kahbe icerde olursa,kapi kilit tutmaz' diye bosuna demiyor. Ak parti kendi tabaninin kadimahlaki ve fitri dinamiklarini yok etmelerine sesiz kalarak,zimnen destek vererek kendi bindigi dali kesiyor bunun farkinda degilmi,yoksa farkindada umursamiyormu gorecegiz.
 • burakburak7 ay önce
  islam ülkesinde böyle bir durum utanç verici kaldı ki islami ve milliyetçi partilerin yönetiminde olan ülkeme vah ki vah nerde din nerde iman el hayaaaaaa
 • ggffggff7 ay önce
  Ne dedik size ab istanbul sozlesmesini imzaladiysan uyacaksib lbgt lere avrupa nikah hakki veriyir bizde vermek zorundayiz imzalarken dusunecektiniz
 • MulayimMulayim7 ay önce
  Sadece buraya sizmadilar heryerdeler onun ićin ak parti millet vekillerini ònùmuzdeki dònem temizleyecegiz ćok sìzma var
 • ademadem7 ay önce
  sadece güllüyorum yönetenlere değil oy verenlere.ismet yılmaz beraatten falan bahsediyordu ya.bu işin bir de tersi var.
 • zyakutzyakut7 ay önce
  Yok canım o kadar da kötü değildir. Vardır Reis in bi bildiği ( ! )..
 • 18 YILDA NE YAPTINIZ?...18 YILDA NE YAPTINIZ?...7 ay önce
  Toplum yapısında büyük bir çözülme yaşandı.Bu çözülme,getirilen/yeni getirilmeye çalışan kanunlarla/zorunluluklarla daha da derinleştiriliyor.Ne ale/ne ar/ne namus/ne eğitim kaldı.(Yol/Köprü/Hava/Deniz Limanları...vb.yapıldı.Fakat bu yapılanlar,küreselleşen dünyanın istediği bir şeydir.Çünkü,Türkiye 'Küreselleşen Dünya Ticaretin' de ayak altında olan bir ülkedir.Bu küresel ticaretin ulaşımındaki ALTYAPISI düzenlenmesi gerekirdi.Bunu bu sebebten yaptınız.)
 • EV HANIMLARINA MAAŞEV HANIMLARINA MAAŞ7 ay önce
  Çalışanlara verilen desteklerden KISILIP,çalışmayan ev hanımlarına 'MAAŞ' bağlansın.'Aileye Sahip Çıkılsın'(Annesi - Babası çalışan bir çocuğun Ailesi yoktur.)
 • HakanHakan7 ay önce
  İyi yakında eşcinsel evlilik serbestleşir de rahat ederiz
 • Yener Yener 7 ay önce
  Ne sızması kardeşim,bunu yazanlar ne anlama geldiğini bilmiyor mu,bilerek yapılmış.bu Ne perhiz bu ne lahana turşusu
 • Cengiz AkCengiz Ak7 ay önce
  Bırakın tedbir alınmasın ilerde sloganlar şöyle değişir ""Dik dur eğilme,Tüm ibneler seninle"bizde artık yanında olmayacağımız için uzaktan izleriz
 • Serhat Serhat 7 ay önce
  Demek ki,yönetenletin böyle bir hassasiyetleri yok. İnşallah hep beraber helak olmadan hidayetli Allah tan korkan yöneticilere ve topluma sahip oluruz. Evimde tv,elimde akıllı tlf olmasaydı da Allah ın kanunlarına göre yaşasaydık.
 • çağlarçağlar7 ay önce
  lut kavmi veya diğer kavimler neden helak oldu ALLAH ' a isyan ettikleri için onun emir ve yasaklarını dinlemedikleri için helak oldular..bizler üzerimize düşen görevleri yapmak zorundayız heryerde sosyal ortamda bile zinaya kumara içkiye faize dur demek zorundayız her anlamda her yerde bu bizim için çok önemli olmak zorundadır..
 • m.uzunm.uzun7 ay önce
  ak parti bazı icraatlarıyla müslüman kesimi üzüyor.imyata pirimce giderken evdeki bulgurdan olmayalım.
 • HE MANHE MAN7 ay önce
  Dünyanın son 500 yıl dır bitmeyen sıkıntısı savaşlar doğal afetler açlık fitne huzursuzluklar zulüm ve durmak bilmeyen kanın sebebi bu sapık irade ve cinsel kimliğidir osmanlıyıda yıkan eşcinsellikti sapık iradeyi yakında allah silicektir onların sonu yakındır bize toplum okarak ALLAHA sığınmak ve itaat etmek gerekir.
 • Misafir Misafir 7 ay önce
  Bu rezilliği gündeme getirdiğiniz için teşekkür ediyorum
 • HE MANHE MAN7 ay önce
  Merak atme akit lut kavminin devamı olan bu sapık kavim ve yöneticileri yine ALLAH tarafından yok edilecekdir onların cezasi yakındir.
 • MisafirMisafir7 ay önce
  Muslumanlar ya bugun bu gidise hayir der ya da mesul olurlar. Islami aile yapisini paramparca yapan bu hukumete soyleyecek sozleriniz yok mu? Chp mi cikariyor bu yasalari. Yaziklar olsunnnnnn. Islami kaygilarla yazilan bu yorumu editor yayinlamazsa ona da bu gidisattan gunah duser ins.
 • ÖmürÖmür7 ay önce
  Yanlış derhal düzeltilmeli
 • AKINCIAKINCI7 ay önce
  Ne diyeyim bilemedim sorsan farkında değiliz kim yazmış hayret derler sorumluluğu kimse üzerine almaz bir de İMNLI GENÇLİK yetişecekmiş.Bu şekilde nasıl olacak?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Eylül 2019