• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya'da büyük kriz! İmdada Türkiye yetişti

Yaptırım nedeniyle zora düşen Rusya'da inşaat ve tadilat malzemeleri konusunda sıkıntı yaşanıyor. Ülkeyi terk eden birçok firmanın yerini Türk ve Çinli üreticiler almaya başladı.

Yeniakit Publisher
2022-06-22 07:25:00 -
Rusya'da büyük kriz! İmdada Türkiye yetişti

Rusya inşaat ve tadilat malzemeleri sektöründe, yaptırımlar sonrası ülkeyi terk eden Batılı markaların yerini Türk ve Çin üreticiler almaya devam ediyor.

UNKCI adlı mimarlık bürosu, Türk yapı mazemesi üreticilerinin, Rusya’da profesyonel iç tasarım şirketleri için bir numaralı tedarikçi haline gelebileceğine işaret etti.

Şirket yöneticisi Nikolay Milovidov, Çin ürünlerinin çeşitlilik, Türk ürünlerinin de kalite açısından önde olduğunu söyledi.

Alternatif arayışlarının hızlanmadığı dönemde de Türk inşaat malzemesi markalarının Rusya’da kendilerini tanıttıklarını belirten Milovidov, pazarda çok sayıda Türk şirketinin bulunmasının Türk markalarının bu dönemde hızlı ilerlemesini sağladığını söyledi.

Milovidov, yakında Rusya’nın Avrupa kesiminde bu sektörde Türk, doğu kesimlerinde ise Çin markalarının lider konuma gelmesinin beklendiğinini kaydetti.

Sektör temsilcisi, müteahhitlerin satın alımlarda Türk, perakendecilerin ise fiyatlardan dolayı Çin şirketlerini tercih edebileceklerine dikkat çekti.

Turkrus

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AÇIM DİYEN KONOMİYİ BEĞENMİYELER ELİN AFGANLISI IRAKLISI AVRUPAYA GEÇERKEN SİZ NEDN DURDUNUZ

TÜRK EKONOMİSİNİ BEĞENMİYELER SORDUM EN ÇOK BEĞENDİKLERİ ÜLKELER TÜRKÜ İSLAMALAEMİNİN 100 YIL ÖNCE PETOLÜNÜ SOYAN İPEKYOLUNU DENİZE İNDİREN İNDİRİRKEN AÇIM DİYENLERİN DEDELERİNLEN FİTNE ÇIKARIP ABDÜLHAMİD DİKTATÖR ÖZÜRLÜK İSTİYOZ  

Mesut Sarp

La Bekci Mırtaza bu ekonomik kepazelikte senin yazdıklarını ha bunla annamazlar. Onlar dohdura tezin gibin pi şey zannedip durula. Bu gidişle ortalı ı anca hiper enflazyon pakla da onla hala dış gücleden pahsedele. Napcan işde Türkiye ucuyo garik...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23