RTÜK’ten, Koca Koca Yalanlar dizisine yetersiz ceza!

RTÜK, Kanal D’de yayınlanan "Koca Koca Yalanlar" isimli erkeklerin eşlerini aldatmalarının normal bir davranış olarak gösterildiği rezil dizi gerekçesiyle Kanal D'ye idari para cezası uyguladı. Ancak vatandaş her gün bir yenisi eklenen TV ekranlarındaki bu tür rezalet yayınlara karşı yetkililerin daha katı cezalar uygulamasını bekliyor.

12 Eylül 2018 Çarşamba 11:59
RTÜK’ten, Koca Koca Yalanlar dizisine yetersiz ceza!

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre,  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)'ün dün gerçekleştirilen toplantısında aile yapısını olumsuz etkileyen ve sağlık beyanıyla ürün satışı gerçekleştirilen yayınlar ele alındı.

Üst Kurul, bu kapsamda, pazartesi günleri ekrana gelen "Koca Koca Yalanlar" isimli dizide, erkeklerin eşlerini aldatmalarının normal bir davranış olarak ekranlara yansıtıldığını saptadı. Dizide yer alan söz konusu sahne ve diyalogların Türk aile yapısını ve toplumsal değerleri zedelediğini değerlendiren Üst Kurul, dizinin yayınlandığı Kanal D'ye idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

SAĞLIK BEYANIYLA ÜRÜN SATIŞINA 10 GÜN YAYIN DURDURMA

RTÜK, Yeni Sinema TV ve Kanal S'de sağlık beyanıyla ürün satışının yapıldığını belirleyerek, her iki kanala da 10'ar gün geçici yayın durdurma müeyyidesi uyguladı. 

Ayrıca her iki kanala günlük tele-alışveriş süresi olan bir saatlik süreyi aşmaları ve yayınlarda tele-alışveriş kapağı ile tele-alışveriş giriş çıkış logosu kullanmamaları nedeniyle de idari para cezası kesildi.

"ARKADAŞ BULMA" YAYINI VE KÜFÜRLÜ İFADELERE AĞIR CEZA

Anadolu TV'de tanışmaya ve arkadaş bulmaya aracılık eden akar bant yayınlarının yapıldığı belirlendi. Kanala, bu yayınları sebebiyle aylık brüt gelirinin yüzde 5'i oranında idari para cezası ile 5 kez program durdurma cezası verilmesi kararlaştırıldı.

Yayınladığı "Kolpaçino" isimli filmde argo ve küfürlü ifadeler ile genel ahlaka aykırı hareketlere yer verilmesi sebebiyle Doğu TV'ye de RTÜK'ten aynı cezalar verildi.

RTÜK, ayrıca AS TV'ye ise yayımlanan bir klip nedeniyle cezai yaptırım uyguladı. "Secrets" isimli bir şarkının klibinde "Homoseksüel nitelikte erotik dans figürlerine yer verildiği, söz konusu klibin çocukların ve gençlerin izleyebileceği saatte yayınlandığı ve bu durumun çocukları ve gençleri olumsuz etkileyebileceği" değerlendirmesini yapan Üst Kurul, kanala idari para cezası uyguladı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 11:59

YORUM YAZ

 • adem şenadem şen5 ay önce
  yok anlamadım şimdi akıl var fıkır var elınde kumanda var. Başına silah mı dayadılar senin ? zorla mı ızletıyorlar. Açma o kanalı arkadaş.!!!
 • tahahaksevertahahaksever5 ay önce
  rezil bir dizi... acilen yayından kaldırılmalı. retük uyuyor mu. para cezası uyarı yetmez. en az 10gün yayın durdurulmalı...
 • cccccc5 ay önce
  Koca koca Fu.uş dizisi yani.
 • KARADAĞLIKARADAĞLI5 ay önce
  RTÜK ne işe yarar bilmiyorum. TV Kanallarının çoğu Tele Satış adı altında insanları dolandırıyor, ahlaksız yayınlarla insanlık ahlakını yok ediyor. Ama bu hükümetin ZİNAYI SUÇ OLMAKTAN ÇIKARAN kanunu onaylamasıyla zaten bunlar suç olmaktan çıkmış durumda...
 • MUSTAFAMUSTAFA5 ay önce
  insanların fikirleri ve manevi değerlerine operasyon yapmayı iyi biliyorlarBence dizlerde en az savunma sanayii kadar önemli sektör çünkü biliyorlar basın ve yayın kuruluşlarıyla yopllumun manevi değerlerini çürütüp veya gaza getirip o toplumu çökertmeyi.basın ve görsel yayın ile bu değerleri genç nesillerin kalbine iyi bir program veya dizi ile tekrar kazanıla bilir
 • misafirmisafir5 ay önce
  artık böyle edebe, toplumsal ahlaka aykırı ve aile yapısının bozulmasını normalleştirici yayınların bilinçli yapıldığını düşünüyorum.
 • KAYAKAYA5 ay önce
  Laikciler ya bunlar her pisliği yaparlar sonra medeniyet derler .Toplumun ahlakını bozarlar Müslümanlara çirkef atarlar . Kemiksiz, ahlaksızlığı kültür sayan, bilincsizdinin dışında her yöne dönebilentoplum oluşturulmak isteniyor. tıpkı ab gibi olundurulmaya çalışıyoruz. ab deyince bile tarihi katliamlarla dolu yamyamlardan tıksiniyorum
 • zenci zenci 5 ay önce
  zinanin suc olmadigi bir ulkede bu sikayet cok komik
 • misafirmisafir5 ay önce
  eveeettt malesef cok dogru, bir iki kere denk geldi göz attim, dedim gene bi yahudi dizisi cikmis, bizleri toplumu islamiyetten uzaklastirmaya, her sey normalmis gibi gözüktürmeye calisiyorlar... vay arkadas bunlar ne böyle yaa, bütün kanali komplo kapanacak aslinda DEDUM BITTU...
 • Temel KılıçTemel Kılıç5 ay önce
  "Koca Koca Yalanlar" isimli dizide erkeklerin eşlerini aldatmalarının normal bir davranış oldu ğu toplumun zihnine kazınmaya çalışılıyor.Çözüm,bu kabîl dizilere uygulanan cezanın arttırıl masından değil,yayımdan kaldırmakdan geçer ey yetkili ve etkililer.
 • muratmurat5 ay önce
  TRT den başka kanalda dizi izlenmez.çocuklar duymasını izleyen bir insan aklından ne beklenebilir mesela.Ege nin Hamsisi ni izleyin.Çukur a düşmeyin.Dedum bittu:)
 • hsyn2802hsyn28025 ay önce
  Türkiyede yayınlanmaması gereken bir dizi. Ayrıca bunun gibi çok diziler var.
 • hsyn2802hsyn28025 ay önce
  Türkiyede yayınlanmaması gereken bir dizi. Ayrıca bunun gibi çok diziler var.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Şubat 2019